Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα ακριβώς το ίδιο κάνει.το παρατήρησα από την πρώτη στιγμή που πήρα την συσκευή και δεν μπορώ να βρω και πως διορθώνεται:O

 

Εμένα πάντως δεν μου το κάνει... Ούτε στις φωτό ούτε στα βίντεο. Και έχω τραβήξει αυτές τις μέρες αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να βαλω ενα ραντεβου στο ημερολογιο να επαλαναμβανετε καποιες συγκεκριμενες μερες, αλλα δεν υπαρχει η επιλογη. Υπαρχει τπτ που μπορω να κανω?

 

αν οχι τοτς θα το επιλεξω απ την outlook θα το φυλαξει ομως καθως δεν υπαρχει η επιλογη στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Το απαραίτητο nodata κόβει τις ανεπιθύμητες συνδέσεις δεδομένων που συχνά πυκνά γίνονται από διάφορα προγράμματα! Καταλαβαίνεις ότι αν δεν έχεις πρόγραμμα με δωρεάν data θα σου έρθει υπέρογκος λογαριασμός!!!

 

Θα το βρεις δωρεάν εδώ

 

:)

 

Δηλαδή το κινητό συνδέεται εν αγνοία μου με το ίντερνετ και με χρεώνει;;;; :mad:

 

Μπορείς φίλε μου να βάλεις το πρόγραμμα σε rapidshare γιατί το λινκ δεν μου ανοίγει; Πρέπει να κάνω πρώτα login στο site αυτό. Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εδω και καποιες ωρες ξεψαχνιζω κι εγω το νεο μου HD2 κι ηθελα να ρωτησω αν εχει βρει κανεις καπου στην Ελλαδα αξεσουαρ (screen protector, θηκη) για τη συσκευη. Εχω ηδη παραγγειλει απο ebay, αλλα θα ηθελα κατι για αμεση αγορα (κυριως screen protector, εστω κι αν μιλαμε για μια σχετικα scratch resistant επιστρωση).

Απο οτι ειδα υπαρχει και flip case (το κινητο μονιμα στη θηκη) επισημη απο την HTC και σε μερικα sites του εξωτερικου πωλειται αρκετα φτηνα. Καλο το pouch της συσκευασιας, αλλα οχι για μακροχρονια χρηση...

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να βαλω ενα ραντεβου στο ημερολογιο να επαλαναμβανετε καποιες συγκεκριμενες μερες, αλλα δεν υπαρχει η επιλογη. Υπαρχει τπτ που μπορω να κανω?

 

αν οχι τοτς θα το επιλεξω απ την outlook θα το φυλαξει ομως καθως δεν υπαρχει η επιλογη στο κινητο?

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό! Ακριβώς όπως στο outlook.

 

όταν μπαίνεις στο άλμπουμ δεν στα εμφανίζει 2 φορες φωτό και video???

 

Κώστα, όχι. Μου φαίνεται περίεργο γιατί σε εμένα δεν μου το έκανε καθόλου αυτό. Πάω στο album από την μπάρα του Sense και μου βγάζει τις φωτό και τα βίντεο κανονικά.

 

Καλημερα παιδια. Εδω και καποιες ωρες ξεψαχνιζω κι εγω το νεο μου HD2 κι ηθελα να ρωτησω αν εχει βρει κανεις καπου στην Ελλαδα αξεσουαρ (screen protector, θηκη) για τη συσκευη. Εχω ηδη παραγγειλει απο ebay, αλλα θα ηθελα κατι για αμεση αγορα (κυριως screen protector, εστω κι αν μιλαμε για μια σχετικα scratch resistant επιστρωση).

Απο οτι ειδα υπαρχει και flip case (το κινητο μονιμα στη θηκη) επισημη απο την HTC και σε μερικα sites του εξωτερικου πωλειται αρκετα φτηνα. Καλο το pouch της συσκευασιας, αλλα οχι για μακροχρονια χρηση...

 

Βαγγέλη, καλημέρα! :)

Το pouch στην αρχή δεν με βόλεψε αλλά τώρα που άρχισε να χαλαρώνει και να βγαίνει το κινητό πιο εύκολα, είναι μια χαρά. Αυτό που θα ήθελα είναι μια θήκη σαν του I-phone. Μιας και έχεις ασχοληθεί με τα αξεσουάρ, μήπως βρήκες καμία βάση για το αυτοκίνητο ( όχι την original γιατί είναι αρκετά ακριβή!) και φορτιστή αυτοκινήτου;

 

 

 

Καλημέρα και πάλι!

Έχω βάλει το randomaccess (αντέγραψα το .cab αρχείο και το έκανα εγκατάσταση στην μνήμη του τηλεφώνου) αλλά δεν βλέπω καμία αλλαγή στην μπάρα των επαφών

 

Τι δεν έχω κάνει σωστά;;;:(

Link to comment
Share on other sites

 

 

Βαγγέλη, καλημέρα! :)

Το pouch στην αρχή δεν με βόλεψε αλλά τώρα που άρχισε να χαλαρώνει και να βγαίνει το κινητό πιο εύκολα, είναι μια χαρά. Αυτό που θα ήθελα είναι μια θήκη σαν του I-phone. Μιας και έχεις ασχοληθεί με τα αξεσουάρ, μήπως βρήκες καμία βάση για το αυτοκίνητο ( όχι την original γιατί είναι αρκετά ακριβή!) και φορτιστή αυτοκινήτου;

 

Για βαση/ φορτιστη πας αναγκαστικα σε κατι generic (και για να ερθει πιο φτηνα), αλλα και γιατι το τερατακι που εχουμε δυσκολα μπορει να μπει σε... φυσιολογικο holder.

Σε ebay πας για αρκετα φτηνη λυση (κατω απο 15 ευρω για βαση/φορτιστη):

http://cgi.ebay.com/Car-Charger-Holder-Kit-for-HTC-HD2-T8585-T-8585-Phone_W0QQitemZ280421207935QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414a680f7f

 

Καλημέρα και πάλι!

Έχω βάλει το randomaccess (αντέγραψα το .cab αρχείο και το έκανα εγκατάσταση στην μνήμη του τηλεφώνου) αλλά δεν βλέπω καμία αλλαγή στην μπάρα των επαφών

 

Τι δεν έχω κάνει σωστά;;;:(

 

Εκανες επανεκκινηση της συσκευης;

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το Destinator στο HD2;;;

Προσπαθώ αλλά η ποιότητα της οθόνης εγκατάστασης δεν είναι και πολύ σόι...

Link to comment
Share on other sites

Οπως το είχα στο HD το μετέφερα στο HD2 και μάλιστα πάει αρκετά πιο γρήγορα.

 

Απλά θα χρειαστείς όπως και στο HD ένα skin με ανάλυση 240Χ400.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για βαση/ φορτιστη πας αναγκαστικα σε κατι generic (και για να ερθει πιο φτηνα), αλλα και γιατι το τερατακι που εχουμε δυσκολα μπορει να μπει σε... φυσιολογικο holder.

Σε ebay πας για αρκετα φτηνη λυση (κατω απο 15 ευρω για βαση/φορτιστη):

http://cgi.ebay.com/Car-Charger-Holder-Kit-for-HTC-HD2-T8585-T-8585-Phone_W0QQitemZ280421207935QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414a680f7f

 

 

 

Εκανες επανεκκινηση της συσκευης;

ιδια βαση χωρις φορτιστη αυτοκινητου πηρα απο τα jumbo κανα 9αρι ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ιδια βαση χωρις φορτιστη αυτοκινητου πηρα απο τα jumbo κανα 9αρι ευρω

 

και φορτιστη αυτοκινητου εναν Νοκια 7ε απο ενα καταστημα γερμανος ;)

 

τι κανουμε εδω μεσα εμεις Κωστη ?:confused::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δυο ευχαριστα νεα για τα wm7. Το ενα αφορα και τη συσκευη μας αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο το σαιτ ή οι πληροφοριες τους

 

1.http://msmobiles.com/news.php/8793.html

 

2.http://pocketnow.com/tech-news/windows-mobile-7-impressions-leaked-impressive

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως το είχα στο HD το μετέφερα στο HD2 και μάλιστα πάει αρκετά πιο γρήγορα.

 

Απλά θα χρειαστείς όπως και στο HD ένα skin με ανάλυση 240Χ400.

 

 

γιατι 240Χ400 και οχι 480χ800??

Link to comment
Share on other sites

Δυο ευχαριστα νεα για τα wm7. Το ενα αφορα και τη συσκευη μας αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο το σαιτ ή οι πληροφοριες τους

 

1.http://msmobiles.com/news.php/8793.html

 

2.http://pocketnow.com/tech-news/windows-mobile-7-impressions-leaked-impressive

 

Τα 7αρια πραγματι θα δοθουν σαν επισημη αναβαθμιση στο HD2. Αυτο δεν ισχυει για ολα τα HTC που θα κυκλοφορησουν μεχρι την ανακοινωση των WM7...

Link to comment
Share on other sites

Τα 7αρια πραγματι θα δοθουν σαν επισημη αναβαθμιση στο HD2. Αυτο δεν ισχυει για ολα τα HTC που θα κυκλοφορησουν μεχρι την ανακοινωση των WM7...

 

Ευχαριστα νεα Βαγγελη! Ειναι εγκυρες οι πηγες σου εαν επιτρεπεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα Βαγγελη! Ειναι εγκυρες οι πηγες σου εαν επιτρεπεται?

 

Καλυτερα να μην επεκταθουμε, γιατι θα εχουμε αλλα. Οποιος θελει κραταει την πληροφορια αυτη, οι υπολοιποι μπορουν να την αγνοησουν... ;)

Στο θεμα μας τωρα, δοκιμασα για πρωτη φορα σε WM το Copilot και μπορω να πω πως ο χαρτης του (για την Αθηνα τουλαχιστον, οπως τον ειδα) ειναι αρκετα ικανοποιητικος.

Ο αλγοριθμος για τον υπολογισμο μιας διαδρομης βεβαια δεν ειναι ο καλυτερος δυνατος, αλλα σαν πρωτη εντυπωση το Copilot μου φαινεται ανταγωνιστικο...

Link to comment
Share on other sites

 

ευτυχώς δεν έχω τέτοιο πρόβλημα :)

το μονο που με έχει ενοχλήσει είναι οι διπλες φωτό και video στο album :wacko:

και το ότι το πλήκτρο τερματισμού κλήσης είναι λίγο πιο χαλαρό από τα υπόλοιπα πλήκτρα τις συσκευής:blink:

υπάρχει κανένα προγραμματάκι για power on/off τις οθόνης???

 

πρόσθεσα στην υπογραφή μου κάποια απαραίτητα cab αρχειακια για το leo(maraki_sse έχει και το nodata μέσα :) )τις πρώτης σελίδας στην ουσία όλα μαζί και μερικά ακόμα χρήσιμα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@_KOSTASKELLAS_

Εγκατέστησε αυτό το cab το οποίο είναι η εφαρμογή xdashutdown όπως τη χρησιμοποιώ στο δικό μου hd2, περισσότερες λεπτομέρειες εδώ.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο ήθελα ευχαριστώ.:)

να ρωτήσω και κάτι ακόμα μήπως ξέρει κάποιος ...

πως μπορώ να προσθέσω κάποιες σελίδες στο rss εκτος από χειροκίνητα??για παράδειγμα έχω κάποιες σελίδες στο pc και θέλω να τις βλέπω με rss στο leo.πως μπορώ να το κάνω πιο απλό γιατί χειροκίνητα... τα ζώα μου αργά...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μην επεκταθουμε, γιατι θα εχουμε αλλα. Οποιος θελει κραταει την πληροφορια αυτη, οι υπολοιποι μπορουν να την αγνοησουν... ;)

Στο θεμα μας τωρα, δοκιμασα για πρωτη φορα σε WM το Copilot και μπορω να πω πως ο χαρτης του (για την Αθηνα τουλαχιστον, οπως τον ειδα) ειναι αρκετα ικανοποιητικος.

Ο αλγοριθμος για τον υπολογισμο μιας διαδρομης βεβαια δεν ειναι ο καλυτερος δυνατος, αλλα σαν πρωτη εντυπωση το Copilot μου φαινεται ανταγωνιστικο...

Το δοκίμασα κι εγώ την Παρασκευή!!! Όπως τα λες είναι και να προσθέσω και την αμφιλεγόμενη αισθητική του!!! Αυτά τα τεράστια βέλη που βγάζει ποιον εξυπηρετούν; :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω.μολις ολοκληρωσα το σεταρισμα οι εντυπωσεις μου ειναι οι καλυτερες.οθονη αψογη αποκριση οθονης πολυ καλη κολληματα ελαχιστα.ολα δουλευουν ρολοι.δεν ξεχναω βεβαια την πολυ καλη ολων των παιδιων του φορουμ και τις ευκολιες που παρεχουν στο σεταρισμα.ενα σημειο ειναι ακομα προς διευρυνση η μπαταρια... θα δουμε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ την Παρασκευή!!! Όπως τα λες είναι και να προσθέσω και την αμφιλεγόμενη αισθητική του!!! Αυτά τα τεράστια βέλη που βγάζει ποιον εξυπηρετούν; :p

 

Εχει διαφορα θεματα ειναι η αληθεια.

Για πλοηγηση με GPS θα συνεχισω να χρησιμοποιω τα Ginius Driver, Destinator (ναι, ακομα και σημερα το απαρχαιωμενο αυτο προγραμμα με βγαζει ασπροπροσωπο) και iGo.

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα θεματα ειναι η αληθεια.

Για πλοηγηση με GPS θα συνεχισω να χρησιμοποιω τα Ginius Driver, Destinator (ναι, ακομα και σημερα το απαρχαιωμενο αυτο προγραμμα με βγαζει ασπροπροσωπο) και iGo.

 

Είναι εύκολο να ανεβάσεις το Ordinale.ini από το Ginius γιατί στο δικό μου δε λέει με τίποτε να "βρει" το gps!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ενα σημειο ειναι ακομα προς διευρυνση η μπαταρια... θα δουμε

 

εμενα πάντως δεν με έχει απογοητεύσει.μια χαρά κρατάει και με αρκετή χρήση:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...