Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για την διευκρίνηση stefanw595 από το OPDA έχω πάρει ήδη το πιστοποιητικό μου μπορώ να πάρω και για τον φίλο μου?η θα πρέπει να κάνω άλλον λογαριασμό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για την διευκρίνηση stefanw595 από το OPDA έχω πάρει ήδη το πιστοποιητικό μου μπορώ να πάρω και για τον φίλο μου?η θα πρέπει να κάνω άλλον λογαριασμό?

Oχι απο τον ιδιο μπορεις να παρεις οσα θες.;)

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το δοκιμασα μου εβγαλε κανονικα τη σελιδα...

εννοεις για login μηπως ή για register?

για ποιο πραγμα ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τωρα δεν με βαζει καθολου στο σαιτ και αποτι ειδα στο μηνυμα που βγαζει πρεπει να κανουν εργασιες.

Αρα υπομονη και ξαναδοκιμασε αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν γινει και παλιοτερα παρομοια περιστατικα. Πιστευω οτι θα φτιαξει η σελιδα το ποτε αγνωστο! Ελπιζω συντομα.. :)

 

Οριστε και η μεταφραση απο το http://translate.google.com

 

Θέλετε να δείτε το site είναι προς το παρόν δεν προεπιλεγμένη σελίδα. Μπορεί να αναβαθμιστούν και εργασίες διαμόρφωσης.

 

Παρακαλούμε επισκεφθείτε το site ξανά αργότερα. Εάν εξακολουθείτε να αντιμετωπίζετε προβλήματα, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή.

 

Εάν είστε ο διαχειριστής στο Web και την αίσθηση που έχετε λάβει αυτό το μήνυμα κατά λάθος, παρακαλούμε ανατρέξτε στη Βοήθεια IIS, "Ενεργοποίηση και απενεργοποίηση δυναμικού περιεχομένου."

Για να αποκτήσετε πρόσβαση Βοήθεια IIS

 

1. Κάντε κλικ στο κουμπί Start και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί Εκτέλεση.

2. Στο πλαίσιο κειμένου Άνοιγμα, πληκτρολογήστε inetmgr. IIS Manager εμφανίζεται.

3. Από το μενού Βοήθεια, κάντε κλικ στο κουμπί θέματα βοήθειας.

4. Κάντε κλικ στην επιλογή Internet Information Services.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα επιτυχως πιστοποιητικο για το Ν73 απο το isign. Nα ρωτήσω όμως κάτι; Γίνεται να πάρω πιστοποιητικό απο το isign και για άλλο κινητο (5800 ) με τον ίδιο λογαριασμό ή θα πρέπει να ξανακάνω εγγραφή με άλλο email?:):confused:
Link to comment
Share on other sites

Γινεται μια χαρα....εχς παρει 3 ηδη

 

Μηπως μπορείς να με βοηθήσεις για το πως να το κάνω;

 

Edit: Tο κατάφερα νομίζω.. Ζήτησα και πιστοποιητικό για το 5800. Πιστεύω όλα να πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορείς να με βοηθήσεις για το πως να το κάνω;

 

Edit: Tο κατάφερα νομίζω.. Ζήτησα και πιστοποιητικό για το 5800. Πιστεύω όλα να πάνε καλά :)

 

Aφου μπεις στη σελιδα πατας παλι εκεινο το πρασινο κουμπι. Οταν το πατησεις θα σου βγαλει ενα πλαισιο που εχει παλι ενα πρασινο κουμπι το οποιο και θα ξαναπατησεις. Στο παραθυρο που εμφανιζεται πατας οκ και μετα στα δυο κενα απο κατω βαζεις 2 φορες το νεο ΙΜΕΙ.

Αφου τα βαλεις πατας το αριστερο πρασινο κουμπι ακριβως απο κατω και στο παραθυρο που εμφανιζεται παλι οκ.:)

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε εχει αλλαξει κατι απο τον οδηγο που υπαρχει στο 1 post? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε εχει αλλαξει κατι απο τον οδηγο που υπαρχει στο 1 post? :)

 

Oχι Γιαννη τιποτα απλα ο φιλος εχει βγαλει ηδη μια φορα και θελει απο τον ιδιο λογαριασμο να ξαναβγαλει αλλο. Στην ουσια δεν κανεις και πολλα διαφορετικα ξανα κανεις request απλα ειναι στα κινεζικα και το βρησκεις μονο με δοκιμες.;)

Link to comment
Share on other sites

Oχι Γιαννη τιποτα απλα ο φιλος εχει βγαλει ηδη μια φορα και θελει απο τον ιδιο λογαριασμο να ξαναβγαλει αλλο. Στην ουσια δεν κανεις και πολλα διαφορετικα ξανα κανεις request απλα ειναι στα κινεζικα και το βρησκεις μονο με δοκιμες.;)

 

Ναι ναι το βρήκα με δοκιμές. Ευχαριστώ πολύ φιλε Στέφανε και συγχαρητήρια για τον εξαίρετο και αναλυτικότατο οδηγό!:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πηρα σήμερα το πιστοποιητικό από το isign για το 5800 (σημειωτέον ότι έιχα παρει πριν κανα 2 μέρες με τον ίδιο λογαριασμό πιστοποιητικό για ενα Ν73 μου).

Πήγα σήμερα στη σελίδα και αφού μου έβγαλε το οκ κατέβασα το signtool. Υπογραφω τις εφαρμογές μου (τουλαχιστον φαινομενικά) αλλά όταν πάω να τις περάσω στο κινητό, στην εγκατάσταση μου λεει το πιστοποιητικο εχει λήξει.. Τί φταίει; Το ιμει είναι σιγουρα σωστο.. Το πρόγραμμα το κατέβασα 2-3 φορές αλλά παλι τα ίδια .. Τι να κάνω;:confused:

Απογοητεύτηκα.. Μήπως μπερδευτεται το προγραμμα επειδη το username έιναι το ίδιο;

Υ.Γ. Η πρώτη εφαρμογή που πήγα να υπογραψω ήταν ενα αρχειο The Pencil. Αυτό το πηρε κανονικά αλλά δεν ξέρω μήπως δε χρειαζόταν υπογραφή. Αλλά μόλις το εγκατέστησα κ πηγα να το τρέξω, μου άνοιξε μια κοκκινη οθόνη, η ημερομηνια πηγε 01/01/2000 και η ωρα 8,00 και το κινητο έκανε ρεσταρτ. Μετα απο αυτό, το άνοιξα αλλα δεν εμπαινε στο μενου. Του ξαναέκανα επανεκκίνηση,μπηκε στο μενου και το εσβησα.. Το αναφέρω μήπως έχει σχέση κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα το δημιουργει η ερμογη ThePencil. Δοκιμασε να κανεις επανεκκινηση στην συσκευη σου. Σε περιπτωση που η εφαρμογη ThePencil δεν ενεργοποιηθει κατα την εκκινηση θα μπορεσεις να μπεις στο μενου. Εαν δεν γινει τιποτα και την εκανες εγκατασταση στην καρτα μνημης δοκιμασε να της απεγκαταστησεις χειροκινητα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651199#post2651199

 

Απο την στιγμη που εκανε εγκατασταση η εφαρμογη ThePencil στην συσκευη το πιστοποιητικο σου ειναι μια χαρα..

 

Σε περιπτωση που εξακολουθεις να εχεις προβλημα με το ThePencil καλυτερα να συνεχισουμε στο επισημο θεμα των εφαρμογων :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Την είχα διαγράψει απο πριν την εφαρμογή και πάλι τίποτα. Έχω κάνει και επανεκκίνηση. Εκανα και φορμάτ την κάρτα μνήμης και πάλι τίποτα. Μήπως να κάνω φορμάτ το κινητό;

 

Ok φίλε Γιάννη μπορεις να σβήσεις όσα πόστ δε χρειάζονται και να ενώσεις αυτο με κάποιο απο τα παλιά αν χρειαστεί. Πάντως αν με φορμάτ θα φτιάξει (δηλαδη αν φταίει το κινητο και όχι τα πιστοποιητικά) μπορώ να το κάνω ενα φορμάτ και να τελειώνουμε απλά φοβάμαι μήπως φταίει κατι άλλο ..Είμαι και γκατέμης παναθεμά με. Απλά φοβάμαι μην παίχτηκε καμιά στραβη με το isign. Αλλά αν το αρχειο the pencil ειναι unsigned κανονικα ,τοτε όντως τα πιστοποιητικα ειναι μια χαρά (αφου μπηκε στο κινητο κανονικα). Δε ξερω τι να πώ... Και συγνωμη για την αναστάτωση μεταξυ των threads:O

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εκανες εγκατασταση μια unsigned εφαρμογη (ThePencil) στην συσκευη σου το πιστοποιητικο ειναι μια χαρα.

 

Δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις.

 

1.

Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στις «Ρυθμίσεις» και πατάμε Διαχείριση Εφαρμογών > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:

  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

 

2. Σημερινη ημερομηνια.

 

Εαν δεν ειναι αυτο δοκιμασε να κανεις εγκατασταση και αλλες εφαρμογες. Στην περιπτωση που δεν γινει τιποτα γραψε μας κατα γραμμα το μηνυμα σφαλματος που βγαζει.

 

Edit:

Mε format θα στρωσει αλλα ισως να το αποφυγεις απλα για να μην παιδευεσαι. Δεν υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι αλλο η να εχεις οποιοδηποτε προβλημα που δεν θα λυθει μετα απο ενα format :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι σωστη η ημερομηνια στην συσκευη σου?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι..21/11/2009 :p . Απλά οταν ειχα βάλει το pencil ειχε πάει 01/01/2000 . Την άλλαξα αμεσως και την εσβησα την εφαρμογή. Και μολις τωρα εκανα πάλι επανεκκινηση και κοιταξα την ημερομηνια και ειναι η σωστη..:(
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται περιεργο να σου εδωσαν παλιο πιστοποιητικου. Εαν κρινω απο αυτα που γνωριζω η ημερομηνια απο οπου θα μπορει να κανει εγκατασταση το πιστοποιητικο εξαρταται απο την ημερομηνια που εχουμε στον υπολογιστη μας. Τωρα εαν αυτος που εφτιαξε το δικο σου ειχε αλλη ημερομηνια στον υπολογιστη του (01/01/2000) τοτε τι να πω μπορεις να πας να παιξεις τζοκερ :p

 

Δοκιμασε να ξαναβαλεις την 01/01/2000 και πες μας τι κανει. Δες και το κολπακι απο το faq.

 

  • Το πιστοποιητικό έχει λήξει.
    Σ' αυτή τη περίπτωση αλλάζουμε την ημερομηνία του κινητού ένα εξάμηνο πίσω και ξανακάνουμε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα, τη βάζουμε ακόμη πιο πίσω. Σκοπός αυτού είναι να βρούμε τη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγυρνάμε στη σωστή ημερομηνία.

 

Bεβαια μπορει να μουλαρωσε το κινητο σου και να χρειαζεται hard format..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...