Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ύστερα από ότι έχω διαβάσει αποφάσισα να παραγγείλω και εγώ το leo από το expansys.

Έβαλα την παραγγελία χθες και σήμερα μου ήρθε mail να τους στείλω φωτοτυπία την πιστωτική κάρτα που θα γίνει η πληρωμή, την ταυτότητα και ένα λογαριασμό που να πιστοποιεί την διεύθυνση.

Έχει ζητηθεί και από άλλους αυτό; Είναι ασφαλές να τα στείλω; Κάνω συνέχεια αγορές μέσω διαδικτύου αλλά είναι πρώτη φορά που μου συμβάινει αυτό...

 

Κι εμένα μου το είχαν ζητήσει και τα έστειλα, αν δεν το εμπιστεύεσαι φτιάξε έναν λογαριασμό στο Paypal αλλά αν δεν παρακολουθείς την κάρτα σου μέσω web-banking θα καθυστερήσει κανά μήνα να γίνει verified η κάρτα σου από το paypal.

 

Μπορείς να πληρώσεις και αντικαταβολή αλλά θα έχεις κάποια επιβάρυνση, δες και τους κωδικούς στην υπογραφή μου.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς σκεφτεί κάποιο τρόπο να μην default πρόγραμμα πλοήγησης το copilot???

Δηλαδή τώρα πχ μέσω του footprints η ακόμα και μέσω του navipanel ανοίγει πάντα αυτό.

Μπορούμε να το αλλάξουμε???

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το είχαν ζητήσει και τα έστειλα, αν δεν το εμπιστεύεσαι φτιάξε έναν λογαριασμό στο Paypal αλλά αν δεν παρακολουθείς την κάρτα σου μέσω web-banking θα καθυστερήσει κανά μήνα να γίνει verified η κάρτα σου από το paypal.

 

Μπορείς να πληρώσεις και αντικαταβολή αλλά θα έχεις κάποια επιβάρυνση, δες και τους κωδικούς στην υπογραφή μου.

 

Και μέσω paypal θα ζητήσει ταυτότητα και λογαριασμό για επιβεβαίωση την πρώτη φορά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και μέσω paypal θα ζητήσει ταυτότητα και λογαριασμό για επιβεβαίωση την πρώτη φορά!

 

Νόμιζα ότι ζητάγανε μόνο για απευθείας συναλλαγή με πιστωτική. Πάντως από ότι βλέπω το έχουμε κάνει πολλοί.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι ζητάγανε μόνο για απευθείας συναλλαγή με πιστωτική. Πάντως από ότι βλέπω το έχουμε κάνει πολλοί.

 

Χρυσές δουλειές!!! :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

@ miky7: Έχω δώσει ήδη τον κωδικό σου!!! Να'σαι καλά... ;)

 

Μα έχω ήδη account σε Paypal! Αλλά πώς μπορώ να αλλάξω την πληρωμή από πιστωτική σε Paypal; To Paypal κρατάει προμήθεια;

Η παραγγελία μου στο expansys είναι κρατημένη σαν τεμάχιο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Στα expasnsys μήπως ξέρετε το πόσο έχει το leo ? ρωτάω επειδή το είδα και στο πλαίσιο να το έχουν.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα expasnsys μήπως ξέρετε το πόσο έχει το leo ? ρωτάω επειδή το είδα και στο πλαίσιο να το έχουν.

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ. Δηλαδή 100€ λιγότερα από το πλαίσιο, και ίσως από όσο θα κυκλοφορήσει και στα μαγαζιά όπως vodafone,cosmote.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, στο site του expansys λέει ότι υπάρχουν διαθέσιμα 22 τεμάχια και στο link που μου στείλανε για την παραγγελία μου λέει ότι θα είναι διαθέσιμο σε 11 μέρες.... :blink:

Τι από τα 2 ισχύει;;;

Link to comment
Share on other sites

@ miky7: Έχω δώσει ήδη τον κωδικό σου!!! Να'σαι καλά... ;)

 

Μα έχω ήδη account σε Paypal! Αλλά πώς μπορώ να αλλάξω την πληρωμή από πιστωτική σε Paypal; To Paypal κρατάει προμήθεια;

Η παραγγελία μου στο expansys είναι κρατημένη σαν τεμάχιο ή όχι;

 

Το Paypal δεν κρατάει προμήθεια, όσο είναι το ποσό που πρέπει να πληρώσεις τόσο θα εμφανιστεί και στο λογαριασμό σου.

Επικοινώνησε μαζί τους τηλεφωνικά για κάθε διευκρίνιση (expansys), η εξυπηρέτησή τους είναι πολύ καλή!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

@ miky7: Έχω δώσει ήδη τον κωδικό σου!!! Να'σαι καλά... ;)

 

Μα έχω ήδη account σε Paypal! Αλλά πώς μπορώ να αλλάξω την πληρωμή από πιστωτική σε Paypal; To Paypal κρατάει προμήθεια;

Η παραγγελία μου στο expansys είναι κρατημένη σαν τεμάχιο ή όχι;

 

Καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους στο τηλέφωνο και να σου πουν τι να κάνεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Όλοι 699 ευρώ θα το δίνουν στην αρχή.

 

Όσο δίνανε και το HD και νομίζω εξακολουθούν και τώρα να το δίνουν (στα καταστήματα που υπάρχει)!!!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Όσο δίνανε και το HD και νομίζω εξακολουθούν και τώρα να το δίνουν (στα καταστήματα που υπάρχει)!!!

 

Γενικά η τιμή του hd αλλά καιρό diamond2 έχει πέσει. Αλλά δεν νομίζω το htc leo μετά από κάποιον καιρό να πέσει στα 530€ . Πάντως αυτό που μου Αρεσει στην htc είναι ότι δεν συνηθίζει να κατεβάζει τοις τιμές τον κινητών της.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς σκεφτεί κάποιο τρόπο να μην default πρόγραμμα πλοήγησης το copilot???

Δηλαδή τώρα πχ μέσω του footprints η ακόμα και μέσω του navipanel ανοίγει πάντα αυτό.

Μπορούμε να το αλλάξουμε???

 

Μπορείς να βάλεις Google maps.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4956680&postcount=10

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι.... οι συσκευές που αγοράζονται από Expansys είναι EU versions, φεύγουν από Γαλλία και έρχονται Ελλάδα. Είναι όμως οι συσκευές που είναι για την εγχώρια αγορά της Γαλλίας?

 

Αυτό το ρωτάω γιατί διάβασα ότι λόγω των γνωστών προβλημάτων σταμάτησε η διανομή του κινητού στην Ιταλία (που υπήρχε αρχικά το πρόβλημα με τις αργές ROM) και το ίδιο έγινε (ή θα γίνει) και στη Γαλλία.....

 

Με την Αγγλία δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απ' ότι λένε.

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς σκεφτεί κάποιο τρόπο να μην default πρόγραμμα πλοήγησης το copilot???

Δηλαδή τώρα πχ μέσω του footprints η ακόμα και μέσω του navipanel ανοίγει πάντα αυτό.

Μπορούμε να το αλλάξουμε???

Μπορείς να βάλεις Google maps.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4956680&postcount=10

Μπορούμε να βάλουμε iGO ώστε μέσω του footprints να κάνουμε πλοήγηση προς το σημείο άμεσα?:confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τα προγραμματα βackup sprite και spb σας δουλευουν σωστα η βγαζουν καποιο notification για error για καποιο αρχειο που δεν μπορεσε να γινει backup?

εχει κανει κανεις επαναφορα full μεσω καποιου απο τα 2 προγραμματα και να δουλευει σωστα το ppc?

Link to comment
Share on other sites

(που υπήρχε αρχικά το πρόβλημα με τις αργές ROM)

 

ποιο ήταν το πρόβλημα με τις αργές ρομ?

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε iGO ώστε μέσω του footprints να κάνουμε πλοήγηση προς το σημείο άμεσα?:confused:

 

Ε αφού ρωτάς και συ Οδυσσέα μάλλον είναι δύσκολα τα πράγματα....:lol::confused::confused::help:

 

Μπορείς να βάλεις Google maps.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4956680&postcount=10

 

Αυτό υπάρχει ήδη μέσα στη συσκευή αλλά δεν είναι προεπιλεγμένο,αυτό ρωτάω πως γίνεται κάτι τέτοιο δλδ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού ρωτάς και συ Οδυσσέα μάλλον είναι δύσκολα τα πράγματα....:lol::confused::confused::help:

 

Εννοώ μέσα από το footprints ν'ανοίγει το iGO.

Το ν' ανοίγουμε το iGO και να βάζουμε χειροκίνητα τις συντεταγμένες από τα footprints είναι αρκετά χρονοβόρο.

Ισως με μια ρύθμιση στη registry να γίνεται...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μέσα από το footprints ν'ανοίγει το iGO.

Το ν' ανοίγουμε το iGO και να βάζουμε χειροκίνητα τις συντεταγμένες από τα footprints είναι αρκετά χρονοβόρο.

Ισως με μια ρύθμιση στη registry να γίνεται...

 

Aυτο λέω και εγώ,ας ελπίσουμε να βρεθεί κάποιος τρόπος.:)

Link to comment
Share on other sites

ποιο ήταν το πρόβλημα με τις αργές ρομ?

 

To πρωτοέγραψε το SoloPalmari

http://www.mobiletechworld.com/2009/11/11/htc-hd2-retail-rom-benchmarks-slower-than-before/

 

Διάβασε και τη συζήτηση εδώ.

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...