Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bαλτε το numbuzz.. Ειναι τελειο, δουλευει αψογα, και τα εχεις ολα σε ενα..

Και facebook...

Και αν το εχει και αλλος φιλος σου στο κινητο, μπορεις μεσο του gps να δεις και σε ποιο σημειο του χαρτη βρισκεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω αν αναφέρθηκε. Windows live messenger για s60v5 (γνήσιο) διαθέσιμο στο ovi store πλέον. Περίπου 2,4 MB η εφαρμογή , δουλέυει μια χαρά με wlan.

άψογο, το περιμέναμε νομίζω καιρό, το έχω εγκαταστήσει και επιτέλους σαφώς καλύτερο απ΄όλα τα υπόλοιπα του είδους, γρήγορο, χωρίς κολλήματα σα να είσαι στο pc σου. Είχα δοκιμάσει όλα τα άλλα και το καθένα είχε τα μικροπροβλήματα του και κολλούσαν που και που μέχρι τώρα το msn βραχος αν και δε το χρησιμοποίησα και τρελλά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

*Update*

 

Opera Mobile v.10.00.280 Beta

 

http://www.opera.com/mobile/download/

 

απο περιεργια τι διαφορες εχει και που αναφερονται απο την 10 την πρωτη?

ρωταω γιατι λιγο που εψαξα δε βλεπω κατι και ουτε καν οτι η εκδοση που κατεβαζεις ειναι αυτη...

(εννοω πριν την εγκαταστησω δε βλεπω πουθενα οτι ειναι αλλη)

Link to comment
Share on other sites

DayHand Input by Mr. Milk – New Touch Keyboard S60v5

 

http://www.mobifall.com/wp-content/uploads/2009/11/installshots1.png

 

το έχει βάλει κανείς?αγγλικά βλέπω υποστηρίζει!ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από που μπορώ να κατεβάσω με ασφάλεια το iSMS για 5800? Υπάρχει στο ΟΒΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Bαλτε το numbuzz.. Ειναι τελειο, δουλευει αψογα, και τα εχεις ολα σε ενα..

Και facebook...

Και αν το εχει και αλλος φιλος σου στο κινητο, μπορεις μεσο του gps να δεις και σε ποιο σημειο του χαρτη βρισκεται.

 

Πώς γίνεται αυτό? Γίνετε γενικά στο φειςμπουκ από οποιαδήποτε εφαρμπγή και αν μπω? (από το κιν)

 

Σορρυ γα την βιασύνη γράφω απο το κιν

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς από που μπορώ να κατεβάσω με ασφάλεια το iSMS για 5800? Υπάρχει στο ΟΒΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν εννοείς το Free-iSMS, μπορείς να το βρεις εδώ

iPhone-style sms chat software for S60 3rd&5th–Free-iSMS v1.01:

http://blogen.junnikokuki.com/2009/0...free-isms-v101

 

Δοκίμασε αργότερα όμως, γιατί το site είναι κάτω αυτή την στιγμή. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

DayHand Input by Mr. Milk – New Touch Keyboard S60v5

 

το έχει βάλει κανείς?αγγλικά βλέπω υποστηρίζει!ελληνικά?

 

Yπάρχει καιρό και δεν έχω ασχοληθεί, βασικά μια φορά το έβαλα και το έβγαλα, γιατι δεν έχει ελληνικά και το κυριότερο δεν έχει T9.

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκει που σερφαρα με opera ξαφνικα εκλεισε και τσαντιστηκα πολυ...

εχω αλλαξει και την cache και αυτο ηταν που με προβληματισε...

και γενικα θα προτιμουσα μια μιξη του onboard browser με τον opera και θα ηταν τελειος...

Link to comment
Share on other sites

o opera είναι τέλειος αλλά δεν έχει flash o onboard δεν μου αρέσει και πολύ αλλά έχει και το πρόβλημα που εκεί μου σερφάρεις ξαφνικά κλίνει από μόνος του!αυτό διορθώνετε?
Link to comment
Share on other sites

o opera είναι τέλειος αλλά δεν έχει flash o onboard δεν μου αρέσει και πολύ αλλά έχει και το πρόβλημα που εκεί μου σερφάρεις ξαφνικά κλίνει από μόνος του!αυτό διορθώνετε?

 

Kαποιο προβλημα της beta εκδοσης ειναι. Πιστευω οτι τετοιου ειδους προβληματα στην τελικη εκδοση θα διορθωθουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος απο τον browser της συσκευής, αλλα σε περίπτωση που εσένα δεν σου πολυαρέσει, του βάζεις τον opera mini και είσαι άρχοντας.

 

εκτος απο οπερα υπαρχει αλλη εναλλακτικη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν παω να εγκαταστησω μια συγκεκριμενη εφαρμογη μου βγαζει το μυνημα:<<Η εφαρμογη προοριζεται αποκλειστικα για εξελιξη.Η εγκατασταση μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα.Συνεχεια?>>

 

μπορω να συνεχισω με ασφαλεια???

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

EDIT:Αυτο το μυνημα μου το βγαζει σε οσα παιχνιδια και εφαρομογες υπογραφω :(

Λογικό δεν είναι; Αφού τις υπογράφεις με developer certificate, δηλαδή με πιστοποιητικό που προορίζεται για δοκιμή των εφαρμογών από τους developers, όσο αυτές βρίσκονται σε δοκιμαστικό στάδιο εξέλιξης. Αυτός είναι ο λόγος που έφτιαξε η Nokia τα developer certificates, άσχετα αν εσύ το χρησιμοποιείς και για σπασμένες εφαρμογές (ή για freeware που δε φρόντισε να υποβάλει για έλεγχο και signing ίδιος ο δημιουργός τους).

 

Θεωρητικοί κίνδυνοι σαφώς και υπάρχουν (π.χ. να υπογράψεις και να δώσεις πλήρη πρόσβαση σε έναν ιό ή άλλη κακόβουλη εφαρμογή), κάτι που δεν ισχύει για τις εφαρμογές που είναι ήδη signed και ελεγμένες (αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που καθιερώθηκε το σύστημα του signing, μαζί βέβαια με την αντιμετώπιση της πειρατείας). Πρακτικά όμως, οι κίνδυνοι είναι μηδαμινοί, καθώς υπάρχουν ελάχιστες κακόβουλες εφαρμογές για Symbian.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το live messenger στο 5800 μου και μου κόλλαγε στην εκκίνηση το κινητό. Αναγκαζόμουν να βγάλω την μπαταρία. Την εφαρμογή την είχα αποθηκευμένη στην κάρτα μνήμης. Την απεγκατέστησα και ησύχασα. Θεωρώ πως το nimbuzz με καλύπτει σε ό,τι αφορά το msn.
Το ίδιο έπαθα και εγώ, το έβγαλα και ησύχασα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το quickoffice βρήκαμε καμία άκρη ? για να δημιουργούμε word, excel ?

 

τι εννοεις ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το quickoffice premier όπου μπορείς εκτός από το να ανοίξεις έγγραφα office, να δημιουργήσεις και να επεξεργαστείς. Εκτός από αυτό που αναφέρω, υπάρχει και το officesuite.
Link to comment
Share on other sites

εχω το quickoffice το full αν δε κανω λαθος και μπορεις να τα κανεις αυτα...

αν το ψαξει ο φιλος θα το βρει...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα μια εφαρμογή για το iphone που λέγεται Remote Dektop.

link

 

Καθώς έψαξα λιγάκι για να βρω μια αντίστοιχη εφαρμογή για το Nokia N97 βρήκα μόνο αυτό το οποίο είναι γραμμένο σε java.

link

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάποια καλύτερη και πιο user friendly εφαρμογή για Remote Desktop????

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να παιξει αρχεια avi κατευθειαν?

μιλαω για το σασιο διοτι το ομνια ι8910 τα επαιζε κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Eχει εντοπισει κανεις απο εσας καποια εφαρμογη που να μετραει τα decibel?

 

Ευχαριστω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σε τι ακριβως?

αν εννοεις για το ποσο δυνατο ειναι το σημα και ποσο εκπεμπει το κινητο τοτε απο το phoneinfo (την εφαρμογουλα που σου λεει διαφορα) εχει αντιστοιχη καρτελα και για το σημα του κινητου αλλα και των ασυρματων δικτυων...

 

εκτος και αν εννοεις εξωτερικα db οποτε οχι δε γνωριζω αλλα και παλι (αν υπαρχει) θα εχει μεγαλο προβλημα στην αναγνωρισει μιας και τα μικροφωνα των κινητων μπουκωνουν γενικα πολυ ευκολα οποτε η μετρηση θα εχει μεγαλη αποκλιση απο την πραγματικη λογω του μεγαλου "θορυβου" στην ψηφιακη επεξεργασια που θα πρεπει να κανει...

Link to comment
Share on other sites

Tα decibel απο την ενταση του ηχου. Παλιοτερα υπηρχε αυτη η εφαρμογη λεγοταν SoundMonitor αλλα δυστυχως δεν κανει στις συσκευες μας :)

 

##################################################

 

Fast Installer v1.0 S60v3 S60v5 Unsigned by Leftup

 

http://img689.imageshack.us/img689/9589/8cf623efec7654e84497902.jpg

 

1. Installed error in the current directory to create “@ InstErr @. Txt” file (plus @ is to eye-catching, no it is Italian), contains the specific error content

 

2. Cancel the installation, will respond more slowly, according to a cancellation on the list

 

3. Installation program the various settings in the setting menu

 

Download

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...