Jump to content

Οι καλύτεροι και οι χειρότεροι ξένοι ηθοποιοί


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα πρότυπα του προϋπάρχοντος θέματος για τους καλύτερους και χειρότερους Έλληνες ηθοποιούς, δημιουργείται το παρόν θέμα για να μπορούμε να καταθέτουμε τις απόψεις και τις γνώμες μας για τους χειρότερους ξένους ηθοποιούς.

 

Ποιοί είναι λοιπόν κατά τη γνώμη σας οι καλύτεροι και οι ποιοί οι χειρότεροι ηθοποιοί;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

hopkins, pacino, m. daglas,depp αλλα και ο stiller για εμενα ειναι κορυφη!!!

 

για τους χειροτερους μαλλον θα πρεπει να ξημερωθουμε γραφοντας....αρχιζοντας απο τον pitt...

Link to comment
Share on other sites

Απ' τους καλυτερους: Johnny Depp, Ryan Gosling, Sean Penn, Ralph Fiennes, Julianne Moore, Al Pacino, Joaquin Phoenix

 

Απ' τους χειροτερους: Brad Pitt, Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ben Affleck κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

καλυτεροι:Leonardo DiCaprio, Robert de niro, al pacino, johnny depp, Edward Norton, Jack Nicholson , Sean Penn , Cate Blanchett, Jodie Foster, Meryl Streep, Hilary Swank , Natalie Portman

χειροτεροι: Steven Seagal, Pamela Lee Anderson , Sylvester Stallone, Ben Stiller, chuck norris, Jean Claude Van Damme και πολλοι αλλοι.....

Let's conspire to re-ignite

All the souls that would die just to feel alive!!

Link to comment
Share on other sites

οσους εχετε γραψει για χειρότερους το δεχομαι εκτος απο chuck norris

http://i214.photobucket.com/albums/cc150/Andre3000degreez/ChuckNorrisFacts.jpg

νταξει με τετοια δεν παιζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγουμε αλλά να μην ξεχνάμε το τιμημένο "Chuch Norris' pulse in measured in the Richter scale." :up: :respect:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλυτεροι ηθοποιοι: James Dean, Marlon Brando, Steve McQueen, Jack Nicholson Mickey Rourke και απο γυναικες η μοναδικη Rita Hayworth!! Υπαρχουν πολλοι ηθοποιοι που θεωρω πολυ καλους, αλλα αυτοι που ανεφερα δεν επαιξαν ΠΟΤΕ σε καμια ταινια. Παντα οι ταινιες επαιζαν γι' αυτους και ο σκηνοθετης απλα κατεγραφε την παρουσια τους, καποιοι το καταφεραν να το κανουν καποιοι αλλοι οχι. :)

 

Χειροτεροι ηθοποιοι: Sean Penn, Ben Affleck, Meryl Streep και πολλοι αλλοι αταλαντοι που βγαινουν κατα καιρους!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και ο Sean Penn αταλαντος

 

Αταλαντος δεν ειναι οχι....τις εριχνε ωραια τις σφαλιαρες στη Μαντονα, αλλα δυστυχως δεν τον κλεισαν μεσα να γλειτωσουμε απο το ρεσιταλ ηθοποιιας του!! :lol::lol:

 

Ο Πεν δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενας αγαπητος ηθοποιος στους παραγωγους του Χολιγουντ...:rolleyes::rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αταλαντος δεν ειναι οχι....τις εριχνε ωραια τις σφαλιαρες στη Μαντονα, αλλα δυστυχως δεν τον κλεισαν μεσα να γλειτωσουμε απο το ρεσιταλ ηθοποιιας του!! :lol::lol:

 

Ο Πεν δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενας αγαπητος ηθοποιος στους παραγωγους του Χολιγουντ...:rolleyes::rolleyes:

δες τοτε το my name is Sam κι θα αλλαξεις γνωμη

Link to comment
Share on other sites

δες τοτε το my name is Sam κι θα αλλαξεις γνωμη

 

Και ακομα καλύτερα να δει το ''Dead Man Walking'', απλα απιστευτος!

 

Τα 'χω δει...

 

Και το "21 Grams" για μενα ειναι κορυφαια ταινια αλλα ο Πεν πολυ στημενος. ;)

 

Και φιλε show, τον Pitt που τον βαζεις στους χειροτερους, θα σου ελεγα να δεις το "Seven" και το "Fight Club" (ειδικα το τελευταιο -ειναι και η αγαπημενη μου-) και θα σου φυγουν τα ρεστα απο την ερμηνεια του... ;)

 

Κοιτα λοιπον πως εχει το πραγμα... μια καλη ταινια δεν στηριζεται μονο στον πρωταγωνιστη αλλα σε ολα τα υπολοιπα, σκηνοθεσια, σεναριο, συμπρωταγωνιστες, φωτογραφια, μουσικη κλπ. Ολα συμβαλουν και αλληλοκαλυπτουν τα κενα και τα προβληματα. Αρα οπως καταλαβαινεις, οι καλες ταινιες ειναι αυτες που μπορουν να καλυψουν τα λαθη και τα κενα!! Και ο Πεν, για μενα τουλαχιστον, δεν ειναι μπορει να λεγεται καλυτερος. Επειδη οπως ειπα και πριν ειναι στημενος και ξερεις απο την πρωτη στιγμη οτι βλεπεις εναν ηθοποιο.

 

Βεβαια γουστα ειναι αυτα και αν διαβασες το αρχικο μου post θα καταλαβες πως θεωρω εγω καποιον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ηθοποιο. :)

 

Πολυ μου αρεσουν τετοιου ειδους "αντιπαραθεσεις" αποψεων!!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και φιλε show, τον Pitt που τον βαζεις στους χειροτερους, θα σου ελεγα να δεις το "Seven" και το "Fight Club" (ειδικα το τελευταιο -ειναι και η αγαπημενη μου-) και θα σου φυγουν τα ρεστα απο την ερμηνεια του... ;)

 

Δεν ειμαι φιλος αλλά φιλη.:p

 

Εχω δει και τις δυο ταινιες. Στο Σεβεν δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα με την ερμηνεια του, στο Fight Club ήταν σαφως καλύτερος, στο Twelve Monkeys ακομα καλύτερος (για τα δικα του δεδομενα:p), αλλά και πάλι δεν με πειθει επειδη ετυχε να ειναι απλα καλος σε δυο ταινιες απ' τις τοοοοοσες που εχει κανει.

 

Αλλα οπως λες κι εσυ... γουστα ειναι αυτα. :)

Link to comment
Share on other sites

hopkins,pacino,depp,sean penn,sean connery,nicolas cage,ben stiller,adam sandler,

meg ryan,tom hanks και ο τεραστιος jim carrey :)

 

στους χειροτερους βαζω σχεδον ολλους τους υπολοιπους... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι εγώ έχω ένα κόλλημα και δεν μπορώ να αποφασίσω αν θεωρώ καλό έναν ηθοποιό αν δεν τον δω στο θέατρο. Οπότε με την (ελλειπή) εικόνα που έχουμε απ τις ταινίες, με μια γρήγορη σκέψη θα λεγα τους παρακάτω:

 

Al Pacino, Robert Deniro, Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Rowan Attkinson, Hugh Laurie, Johny Depp, Adrien Brody, Daniel Auteuil, Roberto Benini, Kevin Spacey, Jude Law (αυτον τον εχω δει κ στο θεατρο οποτε το λέω σίγουρα οτι ειναι καλός), Javier Bardem, Daniel Day Lewis... ε ειναι τόσοι πολλοί ρε παιδιά που να βγάλεις άκρη! α! είναι και ο Jim Carrey αλλά αυτός είναι κατηγορία από μόνος του, one of a kind που λέμε...

 

από ηθοποιές: Kate Winslet, Rachel Weisz, Jennifer Connely, Judy Dench, Emma Thomson, Kathy Bates, Meryl Streep, Cate Blanchet, Katharine Hepburn, Ellen Burstyn και άλλες και άλλες...και δύο που έκαναν πολύ εντύπωση τα τελευταία χρόνια κ περιμένουμε πώς θα εξελιχθούν: Marion Cotillard και Ellen Page

 

 

Από κακούς ηθοποιούς άλλο τίποτα! ανοίξτε την τβ τα μεσημέρια του σαβ/κυριακου (που βαζουν αυτές τις ελαφριές ταινίες με μαζορέτες, ζωάκια, ελαφρά ροματζα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

απο τους καλυτερους

Al Pacino

Robet De Niro

Jack Nicholson

Antony Hopkins

Johny Depp

Ray Liotta

Leonardo Di caprio <<και μονο ο πληροφοριοδοτης αξιζε να τον επιλεξω σαν εναν απο τους αγαπημενους μου ηθοποιους>>.

Mickey Rourke

Sylvester Stallone

harrison ford

Brad Pit <<βαβελ,απλα επος>>.

Samuel Jackson

Johny Travolta

Clint Eastwood

Kevin Bacon

Marlon Brando

Mel Gibson

Michael Keaton

Sean Connery

Steve Martin

Kim Basinger

Sharon Stone

Demi Moore

 

και απο τους χειροτερους που μου ερχοντε στο μυαλο...

 

Orlando Bloom

George Clooney

Ben Affleck

Angelina Jolie

Alyssa Milano

Catherine Zeta Jones

Woody Allen

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...