Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει παιδια τελος στην κριση αδυναμιας....:rolleyes:

 

μου περασε :lol::lol:

 

δεν το δινω ..ακομη :D

 

ps

 

λετε να τα εχω χασει??:confused::ninja::happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο, θα σου τραγουδήσω το τραγουδάκι που έλεγε "κάτσε καλά, κάτσε καλά Γεράσιμε" αλλά αντι για Γεράσιμε θα λέω "Δημήτριε" :lol::lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για ""Γερασιμε""

 

αλλα ""Γερασαμε"" και τα Χασαμε"' θα μου ταιριαζε καλυτερα :lol:

 

που να με παρει χαμπαρι ο Ktsak να δεις τι εχω να ακουσω :X:cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδια δεν ξερω αλλα ειμαι τρελα(!) ερωτευμενος με το μηλο μου :p. Παρολο που η δουλεια μου εχει να κανει με κινητη τηλεφωνια και οταν τα βλεπω μετα απο την ολη κουραση μου σηκωνεται η τριχα - το μηλαρακι μου το βλεπω και εκστασιαζομαι :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη για video recorder που να τραβαει καλυτερο βιντεο απο την μαμα εφαρμογη?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι...ειναι η εφαρμογη HD2...

 

:lol:

 

ελα που και εγω αρχιζω να καλοβλεπω το HD2...

 

δεν ξερω ισως πραγματικα να βαρεθηκα καποια πραγματα...

αυτο που με κραταει ειναι το οτι ο Μακ κανει συγχρονισμο μαζι του με τελειο τροπο...

και για εμας τους μακαδες μου ξερουμε απο iTunes/iPhoto/iCal ειναι σημαντικο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι...ειναι η εφαρμογη HD2...

 

:lol:

 

ελα που και εγω αρχιζω να καλοβλεπω το HD2...

 

 

μην παιζεις με τετοια πραγματα :!:

 

δεν ειναι αστεια αυτα Δημητρη:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κ που λετε τωρα που ερχονται οι γιορτες...τι καλυτερο δωρο απο ενα HD2 ε?χαχαχα

 

καλα ντε μη βαρατε :P

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μαλλον καποιοι βαρεθηκαν να χαιδευουν την οθονη του μηλου και θελουν να κανουν γυμναστικη τα δαχτυλα τους με πιο αναισθητες οθονες :lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για ""Γερασιμε""

αλλα ""Γερασαμε"" και τα Χασαμε"' θα μου ταιριαζε καλυτερα :lol:

που να με παρει χαμπαρι ο Ktsak να δεις τι εχω να ακουσω :X:cry:

 

Βρε εγω σε παρακολουθω που εχεις τασεις να εξοκοιλεις :p, αλλα δεν μιλαω :X

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγω σε παρακολουθω που εχεις τασεις να εξοκοιλεις :p, αλλα δεν μιλαω :X

 

Μίλα ρε Κώστα. Μίλα. Πες του τα. Πες τα να μην τα λέω μόνο εγώ που θέλει τα πισωγυρίσματα. Πες του να κάτσει στα αυγουλάκια του. Και τα λεφτά του HD2 να τα πάρει μια βάση για την μηχανή. Να βάζει πάνω το μηλαράκι να πηγαίνει βολτούλες.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

βαση για τν μηχανη λεει..!!!χαχα εγραψες αλεξ!!

 

Ram mounts moto mount U-Bolt for Apple iPhone 3G & 3Gs

 

 

Τι ποιο καλό και ωραίο για την Fazer από μια βασούλα.

 

Βέβαια, έτσι όπως είναι το τηλέφωνο του Δημήτρη, σα tank, δεν ξέρω αν θα χωράει....:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, έτσι όπως είναι το τηλέφωνο του Δημήτρη, σα tank, δεν ξέρω αν θα χωράει....:ninja::ninja:

 

http://motocicleteblog.ro/index.php/2009/01/17/givi-s850-il-porta-navigatore-per-moto/

Υπαρχει θηκη και για το μηλο του Δημητρη!

Κανονισε να το δωσεις τωρα που με επεισες-εψησες και εμενα να το παρω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

http://motocicleteblog.ro/index.php/2009/01/17/givi-s850-il-porta-navigatore-per-moto/

Υπαρχει θηκη και για το μηλο του Δημητρη!

Κανονισε να το δωσεις τωρα που με επεισες-εψησες και εμενα να το παρω!!!:)

 

:lol::lol:

 

Ωραία η θηκούλα....! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κ που λετε τωρα που ερχονται οι γιορτες...τι καλυτερο δωρο απο ενα HD2 ε?χαχαχα

 

καλα ντε μη βαρατε :P

φιρι φιρι το πας εσυ :p

 

Α ρε Μήτσο γέλιο που έχεις...!

 

Μαλλον καποιοι βαρεθηκαν να χαιδευουν την οθονη του μηλου και θελουν να κανουν γυμναστικη τα δαχτυλα τους με πιο αναισθητες οθονες

αν εισαι ""ψυχικα καθυστερημενος "" σαν και μενα ....

 

Βρε εγω σε παρακολουθω που εχεις τασεις να εξοκοιλεις , αλλα δεν μιλαω

 

ξερεις γιατι το παλευω ρε συ Κωστη?? ...εσενα σκεφτομουν και μαζευτηκα :lol:

δεν αντεχω το κραξιμο :lol:

 

τα μαζευει σιγα σιγα δημητρη..!! θα μιλησει μια κ καλη..!!χαχαχ

 

ετσι κανει αυτος...και μετα αη σταματα τον :cry:

 

Μίλα ρε Κώστα. Μίλα. Πες του τα. Πες τα να μην τα λέω μόνο εγώ που θέλει τα πισωγυρίσματα. Πες του να κάτσει στα αυγουλάκια του. Και τα λεφτά του HD2 να τα πάρει μια βάση για την μηχανή. Να βάζει πάνω το μηλαράκι να πηγαίνει βολτούλες.

 

εχω μια βαση/θηκη για κινητο για μηχανη,που ακομη και το HD2 μεσα της ειναι

 

μικρο :wacko:

 

http://www.thepocketsolution.com/images/waterproof_actual_size.jpg

 

The Otter Box Waterproof Case for Your PDA

 

και φανταστειτε οτι την ειχα παρει για το καιζερ :wacko:οταν την παρελαβα τρομαξα ...

 

 

 

Ram mounts moto mount U-Bolt for Apple iPhone 3G & 3Gs

 

 

Τι ποιο καλό και ωραίο για την Fazer από μια βασούλα.

 

Βέβαια, έτσι όπως είναι το τηλέφωνο του Δημήτρη, σα tank, δεν ξέρω αν θα χωράει....

 

μπα ειναι σβκ τωρα,δεν ειμαι δουλεια ,το εχω σε μια σλιμ :p

 

ασε που στην θηκη που λεω πιο πανω...χωραει ανετα ...

 

θα το βγαλω φωτο να σας φυγει η περιεργεια!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Είσαι ρε παιδί μου απίστευτος! :lol::lol:

 

Μα βγάλε μια φωτογραφία όλο το σύστημα μαζί και άλλη μια με το τηλέφωνο μόνο του για να δω να συγκρίνω...........:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα...στν προηγουμενη σου ζωη πρεπει να ησουν ο robocop..!!δεν εξηγητε διαφορετικα αυτες οι θηκες!! :D

φιλικα παντα...μην παρεξηγηθεις :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Foxx, εμείς οι δυο σίγουρα συμφωνούμε σε ένα πράγμα: ότι διαφωνούμε :lol:. Το mail του iPhone είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό των WM. Οι εφαρμογές office επίσης. Κάθε εφαρμογή στο iPhone έχει το δικό της file management που είναι πολύ καλύτερο από το file management των WM. Γιατί? Γιατί στο iPhone οι καλές εφαρμογές σου δίνουν file management όχι μονο ενσύρματο αλλα και ασύρματο. Όχι μονο με τον υπολογιστή σου αλλα και με πολλές υπηρεσίες cloud. Μια από αυτές είναι ήδη χτισμένη μέσα στη συσκευή. Το ότι δεν υπάρχει για την ώρα κεντρικό file management δε σημαίνει ότι δε μπορείς να έχεις εσύ για κάθε ένα από τα αρχεία σου. Μπορεί να μην είναι της προτίμησης σου αλλα δε σημαίνει ότι δε γίνεται.

 

Επαναλαμβάνω, εγώ δε θέλω να αρχίσω να καταχωνιάζω τις εφαρμογές μου σε ιεραρχικά menu. Οι καλές 50 που χρησιμοποιώ βρίσκονται δυο flicks away. Δε θέλω να αρχίσω να ανοιγοκλείνω φακέλους για να κάνω αυτό που θέλω. Οι υπόλοιπες πενήντα εφαρμογές βρίσκονται σε επόμενες καρτέλες τις οποιες έχω κατηγοριοποίησει εγώ με τα δικά μου κριτήρια. Αν θες να μου βάλεις εκεί φακέλους, βάλτους :p.Πάντως εγώ θα εξακολουθήσω να κάνω αυτό που κάνω και τώρα - σπανια πάω στη 9 σελίδα και να ψάχνω τα εικονίδια. By the way το spotlight δεν είναι ένα απλό utility - ελπίζω να είναι ξεκάθαρο αυτό :O.

 

Calendar. Γιατί αυτό των Windows είναι καλύτερο? Στο iPhone έχεις push και sharing/invitations τόσο μέσω exchange, όσο μέσω CalDAV όσο τέλος και μέσω mobileme.

 

Ποσα extra προγράμματα πρέπει να βάλεις στα WM για να αρχίσεις στοιχειωδώς να τα χρησιμοποιείς? Από πληκτρολόγια και ξυπνητήρια, μέχρι plugins για το home screen. Στο iPhone δε χρειάζονται αυτά. Τέλος ας σταματήσουμε να μιλάμε για τα fart apps. Ας καταφέρει η MS να στήσει ένα μαγαζάκι με περισσότερα από 1000 apps και ας είναι και αυτές οι κακογραμμένες εφαρμογές που είναι οι περισσότερες στα WM. Θα είναι και αυτό μια πρόοδος...

 

Με λίγα λόγια.

  • GUI - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Εύρος και ποιότητα εφαρμογών - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Δυνατότητες συγχρονισμού - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Τεράστιο οικοσύστημα iTunes - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Υποστήριξη με συνεχείς αναβαθμίσεις - δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Φιλικά πάντα :cool:

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Foxx, εμείς οι δυο σίγουρα συμφωνούμε σε ένα πράγμα: ότι διαφωνούμε :lol:. Το mail του iPhone είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό των WM. Οι εφαρμογές office επίσης. Κάθε εφαρμογή στο iPhone έχει το δικό της file management που είναι πολύ καλύτερο από το file management των WM. Γιατί? Γιατί στο iPhone οι καλές εφαρμογές σου δίνουν file management όχι μονο ενσύρματο αλλα και ασύρματο. Όχι μονο με τον υπολογιστή σου αλλα και με πολλές υπηρεσίες cloud. Μια από αυτές είναι ήδη χτισμένη μέσα στη συσκευή. Το ότι δεν υπάρχει για την ώρα κεντρικό file management δε σημαίνει ότι δε μπορείς να έχεις εσύ για κάθε ένα από τα αρχεία σου. Μπορεί να μην είναι της προτίμησης σου αλλα δε σημαίνει ότι δε γίνεται.

 

Επαναλαμβάνω, εγώ δε θέλω να αρχίσω να καταχωνιάζω τις εφαρμογές μου σε ιεραρχικά menu. Οι καλές 50 που χρησιμοποιώ βρίσκονται δυο flicks away. Δε θέλω να αρχίσω να ανοιγοκλείνω φακέλους για να κάνω αυτό που θέλω. Οι υπόλοιπες πενήντα εφαρμογές βρίσκονται σε επόμενες καρτέλες τις οποιες έχω κατηγοριοποίησει εγώ με τα δικά μου κριτήρια. Αν θες να μου βάλεις εκεί φακέλους, βάλτους :p.Πάντως εγώ θα εξακολουθήσω να κάνω αυτό που κάνω και τώρα - σπανια πάω στη 9 σελίδα και να ψάχνω τα εικονίδια. By the way το spotlight δεν είναι ένα απλό utility - ελπίζω να είναι ξεκάθαρο αυτό :O.

 

Calendar. Γιατί αυτό των Windows είναι καλύτερο? Στο iPhone έχεις push και sharing/invitations τόσο μέσω exchange, όσο μέσω CalDAV όσο τέλος και μέσω mobileme.

 

Ποσα extra προγράμματα πρέπει να βάλεις στα WM για να αρχίσεις στοιχειωδώς να τα χρησιμοποιείς? Από πληκτρολόγια και ξυπνητήρια, μέχρι plugins για το home screen. Στο iPhone δε χρειάζονται αυτά. Τέλος ας σταματήσουμε να μιλάμε για τα fart apps. Ας καταφέρει η MS να στήσει ένα μαγαζάκι με περισσότερα από 1000 apps και ας είναι και αυτές οι κακογραμμένες εφαρμογές που είναι οι περισσότερες στα WM. Θα είναι και αυτό μια πρόοδος...

 

Με λίγα λόγια.

  • GUI - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Εύρος και ποιότητα εφαρμογών - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Δυνατότητες συγχρονισμού - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Τεράστιο οικοσύστημα iTunes - δεν υπάρχει σύγκριση.
  • Υποστήριξη με συνεχείς αναβαθμίσεις - δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Φιλικά πάντα :cool:

 

Συνονοματε διαβαζω με πολυ ενδιαφερον αυτα που γραφεις,και μπορω να πω οτι βλεπω πολυ διαφορετικα το iphone μου,και γενικα ολη την φιλοσοφια της Apple.

 

Ακυρωσα την παραγγελια που ειχα κανει για το HD2 Δημητρη ακουυυςςς :lol::lol:

 

και παρειγγειλα ενα macbook.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...