Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστουμε και παλι spyrakosa :)

(Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα ,αλλα τι να κανουμε ..:O

 

Σε ενημερωση που ειχα απο το nokia store της περιοχης μου (Νεα Σμυρνη)

σχετικα με την παραλαβη της συσκευης , με πληροφορησαν οτι στην

περιπτωση που η συσκευη εχει σταλει στο εξωτερικο (οπως η δικη μου) ,η παραδοση

γινεται κατευθειαν στο nokia store ,χωρις να μεσολαβουν τα κεντρικα

(αρχικα ειχε παει η συσκευη εκει ),λογω του περιστατικου με την φωτια .

 

Ετσι αποφευγονται τυχον εχτρα καθυστερησεις :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοντεω ενα μηνα απο τοτε που εχω δωσει τα κινητα μου... (Ν97 και 5800).. Εχω μηνει χωρις κινητο και χρειαζομαι τουλαχιστον ενα απο τα δυο μεχρι την αλλη Τεταρτη γιατι θα ταξιδεψω... Φιλε Spyrakosa δουλευεις στην Nokia?
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχει φυγει εξωτερικο η συσκευη ,με ενημερωσαν οτι θελει 1 μηνα

μεχρι να το παρεις πισω παντως ..

Αναμενω ενα Ν97 ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To N97 σιγουρα δεν εχει φυγει εξωτερικο.. για το 5800 δεν ξερω τι εχουνε κανει...

 

Edit:@spyrakosa Ετσι απο περιεργεια διαβαζα το thread και ειδα οτι εχεις το NOKIA STORE στο κορωπι... Να το ηξερα νωριτερα να τα εφερνα εκει... μενω στο Λαυριο..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και σημερα τηλεφωνο αυτη την φορα το σηκωσανε μετα απο 2 ωρες:ninja::X:mad: (Ας ειναι καλα η HOL) ... Ακομα μου λενε οτι και το 5800 και το Ν97 δεν εχουν εισαχθει, ενω απο το τοπικο Nokia Store εχουν φυγει απο τις 12Οκτ... Μου κρατησαν τα στοιχεια μου και μου ειπαν οτι αυριο σιγουρα θα εχω καποια ενημερωση, αλλα κατι μεσα μου, μου λεει οτι δεν θα με παρουν....:(:cry:
Link to comment
Share on other sites

To N97 σιγουρα δεν εχει φυγει εξωτερικο.. για το 5800 δεν ξερω τι εχουνε κανει...

 

Edit:@spyrakosa Ετσι απο περιεργεια διαβαζα το thread και ειδα οτι εχεις το NOKIA STORE στο κορωπι... Να το ηξερα νωριτερα να τα εφερνα εκει... μενω στο Λαυριο..

Καλημερα φιλε Panos277, εισαι σχετικα κοντα, οντως θα μπορουσες να το φερεις και να σε εξυπηρετησω.

Να σε ρωτησω , που το πηγες το τηλεφωνο σου ?

 

Ευχαριστουμε και παλι spyrakosa :)

(Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα ,αλλα τι να κανουμε ..:O

 

Σε ενημερωση που ειχα απο το nokia store της περιοχης μου (Νεα Σμυρνη)

σχετικα με την παραλαβη της συσκευης , με πληροφορησαν οτι στην

περιπτωση που η συσκευη εχει σταλει στο εξωτερικο (οπως η δικη μου) ,η παραδοση

γινεται κατευθειαν στο nokia store ,χωρις να μεσολαβουν τα κεντρικα

(αρχικα ειχε παει η συσκευη εκει ),λογω του περιστατικου με την φωτια .

 

Ετσι αποφευγονται τυχον εχτρα καθυστερησεις :)

Kαλημερα φιλε Nervous, αυτη ακριβως ειναι η διαδικασια, τελικα το πηρες το τηλεφωνο σου ?

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kαλημερα φιλε Nervous, αυτη ακριβως ειναι η διαδικασια, τελικα το πηρες το τηλεφωνο σου ?

 

Καλημερα spyrakosa ,ευχαριστω :)

Μπα,οχι ακομα :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο μια λυση υπαρχει για symbian τηλεφωνα για μην κολλανε απο τις εφαρμογες που βαζεται ειναι να hackaretai το τηλεφωνο εχω το n97 και οταν το πρωτο πηρα αρχιζα να του βαζω προγραμματα και το τηλεφωνο κολλουσε συνεχεια με τα που το hackara δεν μου ξανακολλησε οτι και να του βαλω εαν θελει καποιος βοηθεια μπορει να μ στειλει ενα e-mail στο παρακατω mobilehack@hotmail.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε Panos277, εισαι σχετικα κοντα, οντως θα μπορουσες να το φερεις και να σε εξυπηρετησω.

Να σε ρωτησω , που το πηγες το τηλεφωνο σου ?

 

Τα πηγα στην Λεωφ. Αλεξανδρας επειδη δουλευα εκει κοντα... Το Ν97 μου ειχε 3 προβληματα.. Camera Cover, GPS, Δονηση... Το ειχα αφησει απο τις 2Οκτ.. Μου λενε οτι για το Camera Cover θα παει στα κεντρικα στις 7ΟΚΤ..Τους λεω ενταξει, την δονηση και το GPS τα φτιαξετε? Λενε ναι καναμε μια αναβαθμιση.. Τους λεω,με αναβαθμιση θα λυθει προβλημα Hardware? :X:ninja::cry: Τελος παντων..τους τα εχωσα λιγο..To 5800,και αυτο το αφησα στις 2ΟΚΤ μου το δωσανε την αλλη βδομαδα..Τους λεω ειναι οκ?Ναι λεει καναμε μια αναβαθμιση..Το περνω σπιτι, παλι τα ιδια.. Τους το ξαναπηγα και το στειλανε κεντρικα και αυτο.. Χτες περνω στα κεντρικα μετα απο 40 λεπτα το σηκωνουν.. Λεω ηταν να παρω μια ενημερωση σχετικα με τα δυο κινητα μου που τα ειχαν στηλει απο το καταστημα στην λεωφ. αλεξανδρας.. Ναι μου λεει θυμαμε, μισο λεπτο.. Περνανε 30 λεπτα και μου λεει θα σας παρουμε εμεις.. Ε με τα πολλα με πηρανε, οντως ειναι τα κινητα στο καταστημα τους, δεν ειχε ενημερωθει το συστημα, αλλα δεν μου ειπανε αν καηκαν, ε και για να μην την πατησω και το ξαναδωσω(το Ν97) και μου το κρατησουν κανα μηνα παλι,τους λεω δειτε και τα παραπανω(γιατι στο nokia store σιγουρα δεν τα φτιαξανε)... Μου λεει θα σας ενημερωσουμε παλι την αλλη βδομαδα... Τωρα καηκαν? Υπαρχουν εκει? Ενας θεος ξερει.. spyrakosa μηπως μπορεις να μαθεις τιποτα παραπανω αν σου δωσω ΙΜΕΙ? Πηρα παλι χτες στο nokiα store, και εχουν μαυρα σκοταδια.. Ποιο πολλα ξερω εγω..

 

Sorry για το μεγαλο ποστ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Panos277 στειλε pm (IMEI) να το δω και να σου απαντησω απο Δευτερα.. :wink:
Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Διαβαζω με πολυ προσοχη το forum για το επισημο service της nokia και ειλικρινα λυπαμαι.Θα σας πω και την δικη μου ιστορια.Τον Αυγουστο παρελαβα το N97.Με ολα τα γνωστα προβληματα που εχουν τα περισσοτερα απο αυτα.Περιμενα τα update αφου γνωριζα και απο το παρελθον οτι ποτε και κανενα καινουργιο τηλεφωνο αυτης της εταιριας δεν λειτουργει απο την αρχη.Θελει καποιους μηνες.Στις 13/09/2009 ξαφνικα κολλαει με την ενδειξη των ακουστικων μονιμη.Δεν μπορουσα φυσικα να το λειτουργησω παρα μονο με ακουστικα.Την επομενη στις 14 του μηνα το πηγα στο καταστημα του περιστεριου απο το οποιο να σημειωσω οτι ημουν πολυ ευχαριστημενος.Μου ειπαν θα το παρω σε 3-4 μερες λογω φορτου εργασιας.Απο εκει ξεκιναει ολο το θεμα της υποθεσης.Παραδιδω λοιπον ενα τηλεφωνο το οποιο ειχε γυρω στα 15gb δεδομενα κυριως φωτο και videos (πολλα απο αυτα τα χρησιμοποιω στην δουλεια μου) καθως και πολλα προσωπικα στοιχεια οπως αριθμους καρτων,οικονομικα στοιχεια της εταιριας μου,τηλεφωνα,κ.α. .Ολα υπηρχαν εκει γιατι το συγκεκριμενο κινητο το χρησιμοποιουσα στη δουλεια.Βεβαια ολα υπηρχαν και υπαρχουν σε backup στον δισκο μου.Και συνεχιζω.Σε 4 ημερες με παιρνουν απο το περιστερι να μου πουν οτι το τηλεφωνο θα φυγει για τα κεντρικα και οτι ολα τα δεδομενα θα χαθουν.Παραδοση 15 εργασιμες.Εννοειται πως το εγκρινα μιας και τα δεδομενα μου τα ειχα σε backup.Δεν ανεφερα ολα τα παραπανω γι'αυτο.Σημερα που γραφω αυτο το post εχουμε 2/11 και δεν εχω καμια ενημερωση ποτε θα παραλαβω το τηλ ουτε τιποτα.Στην NOKIA (κεντρικα) δεν βρισκω κανεναν και στο περιστερι αφου τους πιεσα μου ειπαν οτι δεν εχω κατανοηση.Να σημειωσω οτι εχω καταστηματα λιανικης και οτι καθε μερα ειμαι σε επαφη με κοσμο - καταναλωτες.Καταληγοντας θελω να πω τα εξης : Αυτη ειναι η NOKIA στην Ελλαδα δυστηχως!Αυτο ειναι το service της μεγαλυτερης εταιριας κινητων στον κοσμο!Και ξερετε γιατι ? Δεν ξερω για ολους εσας αλλα εγω ειμαι μ......ς που εδωσα πολλες φορες τα χρηματα μου στην ιδια εταιρια για να παρω ενα κινητο τελευταιας τεχνολογιας.Ειναι ντροπη για την ιδια την Εταιρια οπως και για ολους τους συνεργατες της.Τελος θελω να πω οτι ηδη εκανα καταγγελια στο ΙΝΚΑ στο οποιο μου ειπαν οτι εχουν πολλες καταγγελιες και θα τα δουν με σειρα προτεραιοτητας , εστειλα φαξ και email στην ALPHA COPY οπως επισης και στην nokia στη φιλανδια.(ολα αυτα το πρωι,απαντηση δεν πηρα και ουτε προκειται).

Αυτα ειχα να πω.Ηταν η τελευταια φορα που εδωσα χρηματα σε αυτους.Την επομενη φορα θα τα δωσω σε καποιον που ισως τα εκτιμησει περισσοτερο.Και θελω να ρωτησω και κατι που το ΄χω απορια: ολα αυτα τα καταστηματα nokia που υπηρχουν τι ακριβως κανουν; πως προστατευουν τους πελατες τους οταν δημιουργουνται τετοια προβληματα;

Και κατι ακομα για τα δεδομενα που ανεφερα παραπανω.δεν παραπονεθηκα γιατι δεν μπορουν να τα διατηρησουν ολα αυτα. Οταν ομως βγαζεις ενα ασταθες τηλεφωνο στην αγορα με τοση χωριτηκοτητα και τοσα και καλα χαρακτηριστικα φυσικο ειναι ενας χρηστης που ειναι ολη την ημερα στον δρομο να το χρησιμοποιει οσο το δυνατον περισσοτερο.Αυτη η κινηση θεωρω οτι ειναι εσκεμμενη.Πρεπει καποιος να τα τεσταρει.Και να πληρωσει κιολας γι'αυτο.ΝΟΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

H Aplha Copy δεν παιζετε.. Εναι απο τις χειροτερες αντιπρωσοπιες... 3 ωρες αναμονη και να μην το σηκωνουν? Ελεος...
Link to comment
Share on other sites

H Aplha Copy δεν παιζετε.. Εναι απο τις χειροτερες αντιπρωσοπιες... 3 ωρες αναμονη και να μην το σηκωνουν? Ελεος...

 

ειχες το τηλεφωνο τρεις ωρες στο αυτι και περιμενες. μονο και μονο γιαυτο σε παραδεχομαι, εγω στο μισαωρο θα ειχα εκραγει απο τα νευρα μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχες το τηλεφωνο τρεις ωρες στο αυτι και περιμενες. μονο και μονο γιαυτο σε παραδεχομαι, εγω στο μισαωρο θα ειχα εκραγει απο τα νευρα μου

 

Οχι το βαζω ανοιχτη ακροαση και περιμενω :p

 

 

(5/11/2009)Edit: Μετα απο ατελειωτες ωρες αναμονης, τελικα απαντησαν και μου ειπαν οτι το Τεχνικο Τμημα δεν λειτουργει ακομα!!:X:mad::mad: Αν ειναι δυνατον... και κλασσικα μου ειπαν την γνωστη απαντηση-πιπιλα:baby: "Απο βδομαδα"... Εχει περασει ενας μηνας++, ειναι απαραδεχτοι....:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος στην συνεργασία Alpha Copy και Nokia

http://www.pestaola.gr/nokia-breaks-up-with-alpha-copy/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη σας μεταφέρω τα ακόλουθα νέα (όχι γιατί δεν είναι ξιόπιστη η πηγή αλλά, γιατί όλα αυτά αλλάζουν από την μία μέρα στην άλλη).

 

Όλα τα Nokia Shops, συμπεριλαμβανομένου και των Κεντρικών, θα φέρνουνε θήκες iphone. Οι συγκεκριμένες θήκες κατασκευάζονται από την εταιρία Trexta, η οποία προμηθεύει εξολοκλήρου θήκες για όλες τις συσκευές της Nokia. Πολύ μεγάλο είναι και το ενδεχόμενο να πωλούνται μέσω των Nokia Shops Iphone και μερικά Samsung.

 

Όσον αφορά την συνεργασία Nokia και Alpha Copy, περισσότερες πληροφορίες θα μάθουμε μέσα στις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η διάδοχη κατάσταση μόνο καλύτερη μπορεί να είναι.

 

@deeph:

 

Φίλε μου, καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Αλλά θα πρέπει να διακρίνουμε 2 πράγματα που είναι διαφορετικά μεταξύ τους:

1ον: το απαράδεκτο σέρβις , με τις τεράστιες καθυστερήσεις σε ολοκαίνουρια προιόντα, το οποιο εκτός των άλλων είναι και αναποτελεσματικό, δηλαδή το πιθανότερο είναι να πάρεις τη συσκευή σου πίσω μετά από 2 μήνες χωρίς να την έχει ακουμπίσει χέρι τεχνικού. Αυτό είναι καθαρά ευθύνη του εισαγωγέα και επισκευαστή, δηλαδή της alpha copy, μέχρι σήμερα.

 

2ον: Το γεγονός ότι η νόκια ως κατασκευαστής αλλά και η alpha copy ως εισαγωγέας, κατακλύζουν την αγορά με πανάκριβα ελαττωματικά κινητά, παρά το γεγονός ότι γνωρίζουν τα προβλήματα αυτά.

Φυσικά, τα παραδείγματα δεν είναι ούτε ένα ούτε δυο.

Πέραν από την αυτονόητη ευθύνη της νόκια, ευθύνεται και η alpha copy που είσάγει αυτές τις συσκευές.

 

Γενικώς η κατάσταση, παρά τα χρόνια που έχουν περάσει, δεν βελτιώνεται στο ελάχιστο και το συμπέρασμα είναι: Καλά τα νόκια, αλλά άμα σου χαλάσει....την έβαψες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται φιλε ddr2.Απλα πιστευω οτι δεν θα επρεπε εξ αρχης μια εταιρια σαν την nokia να ξεκινα συνεργασια για μια ολοκληρη χωρα με αναξιοπιστους συνεργατες.Ή τουλαχιστον οταν αρχιζουν τα προβληματα να διακοπτει την συνεργασια.Ολοι εχουν ευθυνες!.Και εμεις οι καταναλωτες...

Φαντάζομαι ότι η διάδοχη κατάσταση μόνο καλύτερη μπορεί να είναι.

 

@deeph:

 

Φίλε μου, καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Αλλά θα πρέπει να διακρίνουμε 2 πράγματα που είναι διαφορετικά μεταξύ τους:

1ον: το απαράδεκτο σέρβις , με τις τεράστιες καθυστερήσεις σε ολοκαίνουρια προιόντα, το οποιο εκτός των άλλων είναι και αναποτελεσματικό, δηλαδή το πιθανότερο είναι να πάρεις τη συσκευή σου πίσω μετά από 2 μήνες χωρίς να την έχει ακουμπίσει χέρι τεχνικού. Αυτό είναι καθαρά ευθύνη του εισαγωγέα και επισκευαστή, δηλαδή της alpha copy, μέχρι σήμερα.

 

2ον: Το γεγονός ότι η νόκια ως κατασκευαστής αλλά και η alpha copy ως εισαγωγέας, κατακλύζουν την αγορά με πανάκριβα ελαττωματικά κινητά, παρά το γεγονός ότι γνωρίζουν τα προβλήματα αυτά.

Φυσικά, τα παραδείγματα δεν είναι ούτε ένα ούτε δυο.

Πέραν από την αυτονόητη ευθύνη της νόκια, ευθύνεται και η alpha copy που είσάγει αυτές τις συσκευές.

 

Γενικώς η κατάσταση, παρά τα χρόνια που έχουν περάσει, δεν βελτιώνεται στο ελάχιστο και το συμπέρασμα είναι: Καλά τα νόκια, αλλά άμα σου χαλάσει....την έβαψες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται φιλε ddr2.Απλα πιστευω οτι δεν θα επρεπε εξ αρχης μια εταιρια σαν την nokia να ξεκινα συνεργασια για μια ολοκληρη χωρα με αναξιοπιστους συνεργατες.Ή τουλαχιστον οταν αρχιζουν τα προβληματα να διακοπτει την συνεργασια.Ολοι εχουν ευθυνες!.Και εμεις οι καταναλωτες...

Όλα αυτά δεν πρέπει να κάνουν εντύπωση.

Η νόκια πρίν γίνει το μεγάλο μπάμ με τα κινητά, πρίν 12-13 χρόνια ήταν μια μικρή και άσημη εταιρία που βρήκε την ευκαιρία της ζωής της σε ένα τομέα που κανείς μεγάλος κατασκευαστής δεν είχε πάρει στα σοβαρά. Αυτός ο τομέας ήταν τα κινητά τηλέφωνα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τέλος στην συνεργασία Alpha Copy και Nokia

http://www.pestaola.gr/nokia-breaks-up-with-alpha-copy/

 

Αυτά είναι! Μιλάμε για μεγάλη απόλαυση! :)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι! Μιλάμε για μεγάλη απόλαυση! :)

 

Χωρίς να θέλω να σας χαλάσω την απόλαυση, προς το παρόν στην αγορά υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικών σε πολλά πράγματα, λόγω της γνωστής φωτιάς.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας χαλάσω την απόλαυση, προς το παρόν στην αγορά υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικών σε πολλά πράγματα, λόγω της γνωστής φωτιάς.....

 

Δηλαδή αν συνέχιζε η συνεργασία με AlphaCopy θα νιώθαμε πιο ασφαλείς;

 

Σημασία έχει ότι η Nokia αποφάσισε να κάνει τη σωστή κίνηση επιτέλους που έπρεπε να κάνει εδώ και σχεδόν μια δεκαετία.

 

Το γεγονός της φωτιάς υπάρχει και σίγουρα έχει την επιρροή του στο θέμα της άμεσης εξυπηρέτησης μέχρι να στρώσει η νέα κατάσταση.

 

Η απόλαυση και η ηδονή για το ότι πήρε η AlphaCopy το πτηνό ανά χείρας παραμένει ... :lol:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...