Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζομαι ένα ελαφρύ,αξιόπιστο,εύκολο στην χρήση και με πολλές δυνατότητες πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο, για την ακρίβεια θέλω να έχει την δυνατότητα περιστροφής βίντεο κατά 90 μοίρες. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα ελαφρύ,αξιόπιστο,εύκολο στην χρήση και με πολλές δυνατότητες πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό?

 

Χρειάζομαι ένα πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο, για την ακρίβεια θέλω να έχει την δυνατότητα περιστροφής βίντεο κατά 90 μοίρες. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

 

Δωρεαν αυτο που μου ερχεται στο μυαλο και εχει δυνατοτητες ειναι το Windows Movie Maker που ερχεται πακετο με τα Windows!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το NVDA είναι ένας αναγνώστης οθόνης ανοιχτού κώδικα για λειτουργικό

windows, με τον οποίο μπορούμε να χειριστούμε εφαρμογές όπως το skype,

ο internet explorer, το outlook express το Microsoft word και πολλά άλλα.

 

http://www.nvda-project.org

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει καποιο προγραμμα που να ασχολειται με μικροοικονομια (καμπυλη ζητησης,προσφορα,κοστος ευκαιριας κλπ) που να βγαζει πινακες και διαγραμματα με τυχον προβληματα και ασκησεις;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι για track id?

Έχω το tunatic αλλά πολλά κομμάτια δεν τα βρίσκει.. ενώ σε track id κινητού τα βρίσκει. Είναι δυνατόν τα κινητά να έχουν καλύτερα προγράμματα από τους υπολογιστές?!!!!

 

Τον τελευταίο καιρό δεν βρίσκει τίποτα το Tunatic :(

 

Winamp :D Δεξί κλικ στο τραγούδι απο την Playlist και Send To>Auto-Tag :happy:

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα τα βρίσκει, το χρησιμοποιούσα αρκετά παλαιότερα και είναι ελάχιστα αυτά που δεν βρίσκει! Πολύ καλή προσθήκε στο winamp. Αν δεν κάνω λάθος παλιότερα η υπηρεσία αυτή ήταν διαθέσιμη μόνο για τις pro εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πολλά international καινούργια και παλιά κομμάτια και δεν βρήκε τίποτα. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο πέρα από το να πατήσω Auto-tag? Μου βγάζει στο status unsure ή καμιά φορά μένει στο done. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση?

 

εδιτ: τελικά οκ.. το βρήκα. Απλά μετά πρέπει να το επιλέξω και να δω τα "νέα στοιχεία".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά ξέρετε κανένα πρόγραμμα (δε με απασχολεί αν ειναι free) που να κάνει split mp3?

δηλαδή έχω ενα MP3 2 ωρών και με ενδιαφέρουν μόνο συγκεκριμένα κομμάτια...θέλω 'ενα πρόγραμμα για να αφαιρέσω ο,τι δε με ενδιαφέρει

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε κανένα πρόγραμμα (δε με απασχολεί αν ειναι free) που να κάνει split mp3?

δηλαδή έχω ενα MP3 2 ωρών και με ενδιαφέρουν μόνο συγκεκριμένα κομμάτια...θέλω 'ενα πρόγραμμα για να αφαιρέσω ο,τι δε με ενδιαφέρει

 

 

Google is our friend!! ;) Βρηκα αυτο και αυτο που ειναι free και νομιζω θα σε καλυψουν!! :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

μωρέ το google EINAI φίλος μου,και όχι μόνο το google... θέλω κάτι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ,γιατί έχω βρεθεί με 8 προγράμματα διαφορετικά στο σκληρό,που τυπικά όλα το κάνυον αυτό,αλλά στην ουσία ειναι άχρηστα ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μωρέ το google EINAI φίλος μου,και όχι μόνο το google... θέλω κάτι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ,γιατί έχω βρεθεί με 8 προγράμματα διαφορετικά στο σκληρό,που τυπικά όλα το κάνυον αυτό,αλλά στην ουσία ειναι άχρηστα ;)

 

Cool Edit Pro . Εδώ είναι το link για μια δοκιμή.. το έχω πάνω από 6 χρόνια και ακόμα αυτό χρησιμοποιώ

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα μικρός, εύχρηστο και παράλληλα eye candy προγραμματάκι, ειδικά για τα Windows 7, για τον έλεγχο και ειδοποίηση νέας αλληλογραφίας σε λογαριαμούς GMail. Ονομάζεται Gmail Notifier Plus for Windows 7. Τη λειτουργία του την καταλαβαίνεται και το περιβάλλον του μπορείτε να το δείτε στο screenshot που ακολουθεί:

http://www.dap-chiou.gr/mp/gmail-notifier-plus.png

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Ιnterface και λειτουργεί πολύ καλά με τα live thumbs. Eίναι must για τους χρήστες gmail και win7!
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα στο iTunes; Όχι πιά.!!

 

Συνηθισμένο φαινόμενο η εμφάνιση των τίτλων των mp3 μας στην βιβλιοθήκη του iTunes κάπως έτσι :

http://farm3.static.flickr.com/2727/4035424008_209aab0565.jpg

 

Η αιτία είναι το μπέρδεμα στα encodings των ID3 και από εκεί που βλέπαμε πχ ελληνικούς τίτλους, τα βλέπουμε τώρα στο Mac μας σε αυτά τα χάλια.

Tο πρόβλημα αντιμετωπιζεται με μια μικρή και δωρεάν εφαρμογή.

Το όνομά της Unicode Rewriter, μια Java εφαρμογή που μεταράπει το encoding των ID3 σε Unicode, εύκολα και γρήγορα. Αυτό που πρέπει ο χρήστης να κάνει είναι να επιλέξει το encoding όπου είναι γραμμένα τα κομμάτια. Στην συγκεκριμένη περίπτωση των ελληνικών πάνω από το 99% είναι οι πιθανότητες για ISO 8859-7.

Οπότε επιλέξτε αυτό, κάντε browse και φορτώστε τα κομμάτια σας (προσωπικά επέλεξα ολόκληρο φάκελο με υποφακέλους) και πατήστε Convert. Την επόμενη φορά που θα φορτώσετε τα κομμάτια, θα τα ξαναδείτε στα ελληνικά. Δούλεψε απροβλημάτιστα σε πάνω από 1000+ κομμάτια.

 

Σε περίπτωση όπου δεν είναι αυτό το encoding, απλά τα κομμάτια θα εμφανιστούν ξανά με ακαταλαβίστικο τίτλο.

 

http://farm3.static.flickr.com/2468/4034690331_30899c0b73_o.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι για windows?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Από την στιγμή που η συγκεκριμένη εφαρμογή μετατρέπει το encoding των ID3 σε Unicode, δεν θα υπάρχει πλέον το πρόβλημα των ελληνικών χαρακτήρων.
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμματακι να χρησιμοποιησω για να κοψω σκηνες απο avi, mp4 και να δημιουργησω νεο αρχειο?
Link to comment
Share on other sites

Μου'χαν δώσει ένα που λεγόταν έτσι και που μετέτρεπε τα .amr σε .wav. Όχι το γνωστό Mobile AMR converter...

Από ποιούς άλλους υπάρχει αυτός ο τίτλος μήπως καταφέρω να το ξαναβρώ;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Cool Edit Pro . Εδώ είναι το link για μια δοκιμή.. το έχω πάνω από 6 χρόνια και ακόμα αυτό χρησιμοποιώ

 

πολύ καλό προγραμμα... :)

Dj Tiesto ruleezzzz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...