Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Λοιπον... μετα απο πολυ ψαξιμο πανω στο θεμα των χαμενων συντομευσεων στην αρχικη οθονη (απο τοτε που το πηρα καθε τρεις κ λιγο εξαφανιζονταν κ μετα εκανα hard reset για επαναφορα) βρηκα μια λυση που δεν θελει hard reset.

παμε στο c:\private\10202BE9\persists\ και διαγραφουμε το αρχειο 10275102.cre

κανουμε επανεκκινηση κ οι συντομευσεις εχουν επιστρεψει!:up:

 

καλου κακου καντε ενα μπακαπ. εγω δεν εκανα αλλα καλυτερα γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...παμε στο c:\private\10202BE9\persists\ και διαγραφουμε το αρχειο 10275102.cre

κανουμε επανεκκινηση ...

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα restart.

Μπορείτε απλά να αλλάξετε θεμα αρχικής οθόνης και μετα γυρίστε το πάλι και τσουπ!!

Έχετε παλι τις συντομεύσεις σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

εχω απο τον ιανουαριο το κινητο και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος ακομα και μετα απο αυτη την βλαβη(ελπιζω να μην εχω προβλημα με την εγγυηση βεβαια)!ακουστε λοιπον!!!τωρα τελευταια μολις κλειδωσω το κινητο(το κουμπι στο πλα'ι') και το ξεκλειδωνω επειτα,η οθονη "δεν βλεπεται"!!!:( ειναι γεματη απο καθετες γραμμες στο χρωμα του φοντου που εχω βαλει(απλη φωτο τραβιγμενη απο το κινητο)!και ακουστε τωρα....αμα το κλειδωνω και το ξεκλειδωνω γρηγορα για αρκετες φορες ως δια μαγειας φτιαχνει!!!ακομα φτιαχνει αμα το ξεκλειδωσω και ενω δεν βλεπω στην οθονη τιποτα παρα μονο τις γραμμες παταω το πλαινο κουμπι της καμερας και βγαζω μια φοτο κοντινη ωστε να αναψει το φλας με το εντονο φως του......παλι φτιαχνει!!!:blink: το κινητο δεν εχει πεσει κατω ουτε απο 5 ποντους και παντα στην θηκη του!τι να πω....α'ι' ντονντ νοου!

 

Τεικα "α'ι' νοου"!!!Πηγα λοιπον το κινητο στο νοκια store της Δραμας την παρασκευη 30/10 κατα τις 12 το μεσημερι!το δινω το κινητο και μου λεει οτι θα το κοιταξει,θα κανει αναβαθμιση μηπως γινει τιποτα και θα μου ελεγε το απογευμα ή το σαββατο!το αφησα και τον πηρα τηλεφωνο την δευτερα και μου ειπε οτι θελει αλλαγη η οθονη!διαβασα τα προβληματα στο forum για το service της nokia,και πιστευα οτι θα το επερνα μετα απο μηνα το κινητο:cry: !!!Σημερα λοιπον το πρωι με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε να παω να το παρω!!!! "α'ι' κενντ μπιλιβιτ"10.30 με πηρε 11.00 ημουν εκει :lol::lol::lol:!!!

το ανοιγω locκαρω ξεlockαρω την οθονη ολα καλα!αλλα ετσι οπως το εβλεπα ειδα οτι δεν αναβαν τα 3 πληκτρα!μου ειπε το μεσημερι θα ειναι ετοιμο(κατι δεν κουμπωσε καλα)!πηγα το απογευμα και ολα κομπλε!!!!!πολυ πρωτη εξυπηρετηση!ουτε μια εβδομαδα...και το κινητο jet ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με την οθονη που εμφανιζει κατι γραμμες και που εχει αναφερθει πολλες φορες στο φορουμ το ειχαν οι πρωτες παρτιδες,οπως και το προβλημα με το ακουστικο;ή αυτα τα προβληματα μπορουν να εμφανιστουν και στις προσφατες;
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο συχνά φαινόμενα με τις οθόνες ήταν στις πρώτες παρτίδες, όπως συνέβη και με το ακουστικό. Στις τελευταίες δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με την οθονη που εμφανιζει κατι γραμμες και που εχει αναφερθει πολλες φορες στο φορουμ το ειχαν οι πρωτες παρτιδες,οπως και το προβλημα με το ακουστικο;ή αυτα τα προβληματα μπορουν να εμφανιστουν και στις προσφατες;

 

Σε εμένα που εμφανίστηκαν και τα 2 προβλήματα, ήταν αγορασμένο αρχές Φλεβάρη από Voda (κανονική έκδοση, πριν αρχίσει να το φέρνει branded).

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του 5800 1 βδομάδα,αρκετά ευχαριστημένος αλλά παρουσιάζει το εξής θέμα.Όταν με καλούν κτυπάει μόνο για 6'' και μετά αποσυνδέει την κλήση,σαν να έκανα απόρριψη.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα μεχρι στιγμής πλην του ξυπνητηριού.

Χτυπάει πάντα 4 λεπτά αργότερα απο την ωρα που το έχω βάλει...

Είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ή πρόκειται για bug γνωστο σε όλους;

Εκδοση λογισμικού η τελευταία...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν πει ότι δεν συμβαίνει στο δικό τους. Προσωπικά, χρησιμοποιώ πάρα πάρα πολύ τα ξυπνητήρια και ποτέ δεν έχει καθυστερήσει ούτε λεπτό σε καμία έκδοση λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν πει ότι δεν συμβαίνει στο δικό τους. Προσωπικά, χρησιμοποιώ πάρα πάρα πολύ τα ξυπνητήρια και ποτέ δεν έχει καθυστερήσει ούτε λεπτό σε καμία έκδοση λογισμικού.

 

επισης μια χαρα και εμενα μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν πει ότι δεν συμβαίνει στο δικό τους. Προσωπικά, χρησιμοποιώ πάρα πάρα πολύ τα ξυπνητήρια και ποτέ δεν έχει καθυστερήσει ούτε λεπτό σε καμία έκδοση λογισμικού.

 

oμοιως και στης γυναικας μου. ποτε δεν εχει παρουσιασει διαφορα ωρας και το ξυπνητηρι λειτουργει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ok έβλα τον X-plore και τα στέλνει από εκεί αλλά μαζί με τον X-plore μπήκε και το Χ-PUNRG το πατάω και δεν ανοίγει γίνετε να το βγάλω αυτό και να μείνει μόνο ο X-plore?αν πάω εφαρμογές οργάνωση και το επιλέξω και μετά πατήσω αφαίρεση θα φύγει?θα επηρεάσει και τον X-plore?
Link to comment
Share on other sites

Ενω μεχρι τωρα ειχα μονο το θεματακι με τη σχισμή και το ακουστικο, οπότε δεν ειχα πολυασχοληθει, εδω και 2 ημερες εχω ΚΑΙ το κλασσικο προβλημα με την οθονη και τις γραμμες (το οποιο επιδεινωνεται σε συνθηκες κρυου και υγρασιας). Μαλλον ηρθε ο καιρος να παει και αυτο απο το σερβις. Για το Νοκια Shop που βρισκεται στο Συνταγμα στη Νίκης τι γνωμη εχετε;

 

2 βδομάδες μετά, και ακόμα τπτ. Υπάρχει λένε, έλλειψη σε οθόνες... Ευτυχώς που δεν πούλησα το Ν95 μου.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

2 βδομάδες μετά, και ακόμα τπτ. Υπάρχει λένε, έλλειψη σε οθόνες... Ευτυχώς που δεν πούλησα το Ν95 μου.

 

1 Οκτωβρίου το πήγα σε Nokia Shop Κολιάτσου, μετά από 2 ημέρες με πήραν τηλέφωνο ότι τους τελείωσαν οι οθόνες και αν θέλω να το πάω σε άλλο Nokia Shop μήπως και έχουν οθόνες. Παραξενεύτηκα από την στάση τους και τους είπα θα περιμένω να φέρουν οθόνες σε 2 - 3 μέρες όπως μου είπαν. Σε μία βδομάδα τηλέφωνο, η βλάβη είναι πολύ σοβαρή και το πήγαν στην Nokia???. H βλάβη είναι η κλασική με την οθόνη και τις γραμμές δεν κατάλαβα γιατί έφυγε για Nokia.

Λοιπόν σήμερα είναι 13 Νοε και ακόμα τίποτα. Δεν ελπίζω πριν τα Χριστούγεννα μετά και την φωτιά που έπιασαν. Σε συνδυασμό βέβαια με την πρόθεση της Νοκια να πάρει από την Alpha Copy τις πωλήσεις και να τις κάνει η ίδια η μητρική εταιρία μάλλον τους βλέπω να γράφουν το service στα παλιά τους παπούτσια.

Βέβαια τέρμα η Νοκια για μένα γιατί πήρα το 5800 με

 

1) Πρόβλημα σχισμής

2) Πρόβλημα ακουστικού

3) Πρόβλημα Οθόνης

4) Λογισμικό beta

5) Τηλεφωνο 45 μέρες στο service χωρίς μια ενημέρωση.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ...εχω ενα πρόβλημα με Gps στο 5800, συγκεκριμμενα δεν βρίσκει δορυφορους να συνδεθεί ουτε το Garmin που έχω ούτε και η εφαρμογή "εντοπισμος θέσης" που έχει το τηλ εκ κατασκευής, συγκεκριμμενα μου λέει πως δεν συνιστατε η χρήση gps σε εσωτερικους χώρους και σταματάει την αναζητηση ενώ εννοειτε το έχω να βλέπει καθαρο ουρανο!

Μήπως υπάρχει καποιοσ τρόπος να το επαναφέρω?Γιατί μου δούλευε μια χαρά και ξαφνικά το έπαθε και μάλλο με το hac που του έκανα με hellox!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ...εχω ενα πρόβλημα με Gps στο 5800, συγκεκριμμενα δεν βρίσκει δορυφορους να συνδεθεί ουτε το Garmin που έχω ούτε και η εφαρμογή "εντοπισμος θέσης" που έχει το τηλ εκ κατασκευής, συγκεκριμμενα μου λέει πως δεν συνιστατε η χρήση gps σε εσωτερικους χώρους και σταματάει την αναζητηση ενώ εννοειτε το έχω να βλέπει καθαρο ουρανο!

Μήπως υπάρχει καποιοσ τρόπος να το επαναφέρω?Γιατί μου δούλευε μια χαρά και ξαφνικά το έπαθε και μάλλο με το hac που του έκανα με hellox!

 

Το Helloox δεν προκαλεί προβλήματα στην λειτουργία του δέκτη GPS συνήθως,ομοίως όμως ενα format θα το στρώσει γιατί καμμιά φορά "μουλαρώνει".....;)

Link to comment
Share on other sites

Εμάνα μετά τη τελευταια αναβάθμιση μου έχει κανει από μια φορά τα εξής κουλα. Τι μια φορά κα ενω η μπαταρία ηταν γεμάτη το βρήκα σβηστό και δεν ανοιγε μετα με την καμία, μόνο με τον φορτιστή.

Και εχθές ενω ήταν γεμάτη η μπαταρία το βρήκα σβηστό, αλλα άνοιξε κανονικά μετά πατώντας το power button.

Link to comment
Share on other sites

Το Helloox δεν προκαλεί προβλήματα στην λειτουργία του δέκτη GPS συνήθως,ομοίως όμως ενα format θα το στρώσει γιατί καμμιά φορά "μουλαρώνει".....;)

 

Format στο C/ εννοεις ετσι... αυτό γίνεται μεσα απο το pc suite με backup η μέσα απο το τηλέφωνο ? και αν κάνω format θα χάσω όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστησει ?

Link to comment
Share on other sites

Format στο C/ εννοεις ετσι... αυτό γίνεται μεσα απο το pc suite με backup η μέσα απο το τηλέφωνο ? και αν κάνω format θα χάσω όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστησει ?

 

Καλυτερα να κανεις συσκευη και καρτα. Μετα να τα περασεις ολα απο την αρχη..

 

S60 5th Edition Platform FAQ ερωτηση #12

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από την παράδοση του 5800 για αλλαγή οθόνης στο Nokia Club στο Σύνταγμα και ακόμα τίποτα. Ούτε καν πιθανή ημερομηνία παράδοσης.

Ελπίζω όταν λάβουν την καταγγελία από το Συνήγορο του Καταναλωτή να μπουν στον κόπο να μου απαντήσουν.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από την παράδοση του 5800 για αλλαγή οθόνης στο Nokia Club στο Σύνταγμα και ακόμα τίποτα. Ούτε καν πιθανή ημερομηνία παράδοσης.

Ελπίζω όταν λάβουν την καταγγελία από το Συνήγορο του Καταναλωτή να μπουν στον κόπο να μου απαντήσουν.

 

Εγώ Να δεις από 1η Οκτωβρίομου, τους έστειλα mail μου ζήτησαν συγγνώμη ότι η φωτιά τους αναστάτωσε και άλλες χαζομάρες.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το μονο προβλημα που εχω δει μετα απο περιπου 2 μηνες που εχω το κινητο ειναι οτι αν εχω ανοιχτες καποιεσ εφαρμογες ή το ιντερνετ καταναλώνει πολύ μπαταρια και δεν διαρκει παραπανω απο 1,5 μερα περιπου !!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα λογικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το οτι δεν ανοιγει η καμερα απο το κουμπι.οταν βαζω εργοστασιακες ρυθμισεις λειτουργει,οταν ομως το τηλεφωνο κλεισει,τοτε χανει τη ρυθμιση.διορθωνετε?η να το παω πισω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάρτα sim vodafone? Αν ναι τότε κάνε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα και θα βρεις τι μπορείς να κάνεις για να το λύσεις. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...