Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παθαίνει τίποτα ο αισθητήρας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό φαίνεται! :happy:

Έχεις δοκιμάσει να επαναφέρεις ένα deleted μήνυμα για να μας πεις αν λειτουργεί σωστά;

 

λοιπόν, δεν το κάνει επαναφορά σαν recycle bin ΑΛΛΑ τα Deleted τα βάζει σε ένα φάκελο που μπορείς να τα διαβάσεις όποτε θέλεις ή να τα σβήσεις για πάντα...

 

Δοκιμασέ το, είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να ρωτησω κατι??? εχω και εγω το Nokia 5800 xmusic και θελω να κατεβασω αυτο το προγραμμα που μπλοκαρει τις κλησεις και τα σμσ αλλα δεν το βρισκω πουθενα...ειμαι και λιγο ασχετη...μπορει καποιος να μου στηλει απο που να το κατεβασω εστω και σε πμ?? και κατα προτιμηση να ειναι free?

 

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

 

Yπαρχει μια free εφαρμογη για αυτη την δουλεια αλλα δεν την εχω δοκιμασει στην συσκευη μας. Εαν τελικα αποφασισεις να την δοκιμασεις κατεβασε την εκδοση για S60 v3.0. Καλυτερα ακολουθησε αυτα που σου γραφει ο nothing[/member] σιγουρα θα χρειαστει να περασεις και αλλες εφαρμογες. Διαβασε το S60 5th Edition Platform FAQ εχει ολα οσα θα χρειαστεις.

 

Anfy Mobile CallFilter v.1.2.0

 

http://img242.imageshack.us/img242/314/myphonezz1.jpg

 

 

Download

 

 

Υ.Γ.

Ενημερωσε το avatar σου για να γνωριζουμε ποια συσκευη εχεις ειναι χρησιμο σε ολους μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

 

Yπαρχει μια free εφαρμογη για αυτη την δουλεια αλλα δεν την εχω δοκιμασει στην συσκευη μας. Εαν τελικα αποφασισεις να την δοκιμασεις κατεβασε την εκδοση για S60 v3.0. Καλυτερα ακολουθησε αυτα που σου γραφει ο nothing[/member] σιγουρα θα χρειαστει να περασεις και αλλες εφαρμογες. Διαβασε το S60 5th Edition Platform FAQ εχει ολα οσα θα χρειαστεις.

 

Anfy Mobile CallFilter v.1.2.0

 

http://img242.imageshack.us/img242/314/myphonezz1.jpg

 

 

Download

 

 

Υ.Γ.

Ενημερωσε το avatar σου για να γνωριζουμε ποια συσκευη εχεις ειναι χρησιμο σε ολους μας.

 

Καλό φαίνεται αλλά το Μobicall (δεν είναι δωρεάν) είναι πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο εορτολόγιο που να εμφανίζεται στην εισαγωγική οθόνη για ενα νοκια 5530 που εχω. (όπως είναι το γνωστό εορτολόγιο για winmobile)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο εορτολόγιο που να εμφανίζεται στην εισαγωγική οθόνη για ενα νοκια 5530 που εχω. (όπως είναι το γνωστό εορτολόγιο για winmobile)

Μόλις στη προηγούμενη σελίδα υπάρχει απάντηση.

Κάνουμε μια στοιχειώδη αναζήτηση πριν ρωτήσουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται αλλά το Μobicall (δεν είναι δωρεάν) είναι πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου..!!!!

 

Δεν διαφωνω υπαρχουν καλυτερες εφαρμογες για αυτη την δουλεια αλλα δεν ειναι freeware οπως ζητησε η ZZNaki_G6[/member]. Την δοκιμασες στο 5800 λειτουργει κανονικα? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@Moralas καλυτερα ενημερωσε το avatar σου για να ξερουμε ποια συσκευη εχεις. Θα χρειαστει και αλλες φορες. :!:

 

Μπορεις να κανεις εγκατασταση καποια εφαρμογη για αυτη την δουλεια οπως το Restart που ειναι free και την εχει γραψει μελος του forum. Eπισης μπορεις να τρεξεις το pathce με τιτλο Επανεκκινηση με παρατεταμενο πατημα του power button ειναι πολυ βολικο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2671803#post2671803

 

Ο επανεκκινηση μεσα απο τον x-plore δεν λειτουργει στις συσκευες μας γιατι εχει αλλαξει το ονομα του αρχειου που υπαρχει στο φακελο Z:\System\Programs\Starter.exe σε Sysstart.exe

 

 

Edit:

Για να τρεξει η εφαρμογη restart στην συσκευη σου θα πρεπει να εχεις οπωσδηποτε να εχεις εγκατεστημενο το Python

 

Έκανα ότι μου είπες +ότι έχω εγκατεστημένο το τελευταίο python, αλλά ότν μπαίνω στο rompatcher και πάω να ενεργοποιήσω το patch μου βγάζει κόκκινο εικονίδιο με x.. Και προφανώς δε δουλέυει...?

 

Μόλις είδα την απάντηση σου σε άλλο θέμα ότι δε δουλέυει στο Ν97 μάλλον , ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει την συσκευή μας (5800) γουρμπ κάμερα? Ευχαριστώ

 

Υπαρχει το Mobiola Webcam!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το Mobiola Webcam!:)

 

Μπορείς να μου δώσεις λινκ για να το κατεβάσω? Επίσης πώς το συνδέω με τον υπολογιστή μου για να το χρησιμοποιήσω στο μσν? Ευχαριστώ

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις στη προηγούμενη σελίδα υπάρχει απάντηση.

Κάνουμε μια στοιχειώδη αναζήτηση πριν ρωτήσουμε!

 

Αυτα τα ειχα βρει και εγκαταστησει το ενα ειναι μια εφαρμογη που δεν εμφανιζστε στην οθονη υποδοχης (πρεπει να την τρεξεις για να δεις ποιοι γιορταζουν) και το αλλο ειναι ενα excel για το outlook (τι να το κανω)

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις import στο Outlook και έπειτα μέσω συγχρονισμού θα περάσεις τις καταχωρήσεις στο κινητό.

Αφού υπάρχουν οδηγίες... αφιέρωσε λίγο χρόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οπότε γι αυτό έχεις πρόβλημα-Και έγω έτσι νομιζα ότι στην αρχή ότι δούλευε η εφαρμογή αλλά σου λείπουν τα μισά βήματα...Λοιπόν, αν δεν έχεις λογαριασμό Nokia messaging, θα μπεις εδώ να κάνεις εγγραφή... Θα βάλεις τα στοιχεία του email σου.... Αφου λοιπόν έχεις κάνει τα βήματα που μόλις μου ανέφερες (πρεπει να γίνουν ακριβώς όπως τα είπες, και μετά να συνεχίσεις με αυτά που σου γράφω), θα μπεις στο λογαριασμό σου στο σαιτ που έκανες εγγραφή και εκεί θα κάνεις προσθήκη συσκευής, όπου θα βάλεις για συσκευή το 5800 (ή αν θες και άλλη συσκευή αν έχεις και κάποιο άλλο Νόκια), και θα δώσεις τον τηλεφωνικό αριθμό του κινητού σου όπου θα σου έρθει ένα μύνημα ΧΩΡΙΣ χρέωση με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις που χρειάζεσαι για να λειτουργήσει σωστά η εφαρμογή... Αφου σου έρθει το μύνημα το ανοίγεις και πλέον ανοίγει αυτόματα η εφαρμογή, όπου σου ξανα ζητάει τα στοιχεία του email (2 γραμμες), βάζεις τα ίδια στοιχεία με αυτά όταν δημιούγησες το γραμματοκιβώτιο από το @ρυθμισεις...

 

Αυτό ήταν...Θα σου λειτουργεί όπως στη εικόνα που σου έδειξα... :) :) ...

 

Στην ουσιά θα μπορείς να βλέπεις τα μυνήματα σου και από την εφαρμογή μέσα αλλά και από τα 'Μυνήματα' μέσα... Θα σου έρχεται ειδοποίηση μόνο όταν έχεις νέο μύνημα και αυτό θα φαίνεται και στην εφαρμογή και μέσα στο γραμματοκιβώτιο που έχεις ήδη δημιουργήσει!!!-Τώρα μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτό που σου είπα παραπάνω και να βάλεις να μην κάνει έλεγχο κάθε 6ωρο....

 

 

 

Όχι, αυτό είναι απλα για να δημιουργήσεις ένα λογαριασμό email από το Ovi.. Δηλαδή user@ovi.com ας πούμε- Αυτό που δείχνει στη φωτό είναι η ερφαρμογή που σου κάνει Push τα email τη στιγμή που έρχονται (σαν τα sms), από email λογαριασμούς όπως gmail hotmail ovi κτλ...

 

Είναι κάτι ανάλογο που έχουν οι χρήστες των BlackBerry για το ηλεκτρονικό ταχυδρομίο..

 

Να τονίσω ότι η υπηρεσία είναι προς το παρών δωρεάν.. Δηλαδή χρεωνόμαστε μόνο τα kB που κατεβάζουμε και τίποτα άλλο... Αργότερα, όπου θα ειδοποιηθούμε όσοι το χρησιμοποιούμε και θα διακοπεί και η χρήση της υπηρεσίας αυτόματα, θα υπάρχει κάποιο μικρό πάγιο από κάθε Πάρωχο (Wind Cosmote κτλ), όπου μαζί με τα data plan θα σου προσφέρει και λογαριασμό για το nokia messaging (ακριβώς όπως γίνεται τώρα για τους χρήστες των BlackBerry που χρησιμοποιούν την ανάλογη υπηρεσία)... Όμως αυτό θα γίνει με σχετική αναφορά και διακοπή χωρίς κάποια αυτόματη χρέωση.. Μετά ο καθ' ένας απευθύνεται στο πάρωχό του για να συνεχίσει να χρησιμοποιεί την εφαρμογή αυτή και να δέχεται με Push email ...

 

Τώρα πότε θα αλλάξει από δωρεάν να γίνεται μόνο μέσα από τον εκάστοτε πάρωχο είναι εντελώς άγνωστο για την Ελλάδα.. Ωστόσο στο Τζαμπέ την βγάζουμε :lol: :lol: :lol: ...

 

το έστησα το email στο Νοκια 5530 και μου δουλεύει τέλεια με σύνδεση wifi...

 

Με Cosmote GPRS δεν συνδέεται....

 

Σε σένα δουλεύει με GPRS Cosmote? κάποιας άλλης εταιρείας το GPRS/3G ή με wifi?

Link to comment
Share on other sites

Restart S60v5 Unsigned by yuelongr

 

 

http://img25.imageshack.us/img25/669/superscreenshot0020x.jpg

 

 

Download

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καλός player που μπορώ να κάνω open url εκτός του real player για το Ν97?

 

Δοκιμασε το S60InternetRadio αν και δεν εχω ασχοληθει με την συγκεκριμενη εφαρμογη φαινεται να εχει αρκετες δυνατοτητες :O

 

Ενημερωσε μας για να γνωριζουμε εαν σου αρεσε η οχι.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: μπορεί κάποιος να μου πει πως ονομάζεται το πρόγραμμα που παρακολουθεί και μας παρουσιάζει την κατάσταση της μνήμης, τις ανοικτές εφαρμογές, την ROM κλπ (όπως στην δεξιά οθόνη του http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10592_The_Nokia_N97_gets_v20_and_a_n.php )? Υπάρχει κάποιο άλλο ανάλογο πρόγραμμα που προτείνετε?

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: μπορεί κάποιος να μου πει πως ονομάζεται το πρόγραμμα που παρακολουθεί και μας παρουσιάζει την κατάσταση της μνήμης, τις ανοικτές εφαρμογές, την ROM κλπ (όπως στην δεξιά οθόνη του http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10592_The_Nokia_N97_gets_v20_and_a_n.php )? Υπάρχει κάποιο άλλο ανάλογο πρόγραμμα που προτείνετε?

 

Handy Taskman, για μένα, το καλύτερο.

Δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα είναι στο screenshot ωστόσο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: μπορεί κάποιος να μου πει πως ονομάζεται το πρόγραμμα που παρακολουθεί και μας παρουσιάζει την κατάσταση της μνήμης, τις ανοικτές εφαρμογές, την ROM κλπ (όπως στην δεξιά οθόνη του http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10592_The_Nokia_N97_gets_v20_and_a_n.php )? Υπάρχει κάποιο άλλο ανάλογο πρόγραμμα που προτείνετε?

JbakTaskMan

http://jbak.ru/jbaktaskman_en.php

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και video? παρέλειψα να το αναφέρω στην πρώτη ερώτηση... :O

 

[ΟΔΗΓΟΣ] Μετατροπή ταινιών για συσκευές Symbian S60 5th Edition

 

Δοκιμασε αυτα που δινονται και εαν δεν εισαι ευχαριστημενος το ξανα συζηταμε :) Εαν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις ποτε την συσκευη σου ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα να ρωτησω κατι και εγω?υπαρχει καποιος τροπος να βαζουμε σε λιστα τα video που εχουμε και να παιζει το ενα μετα το αλλο χωρις δικημας παρεμβαση?αν οχι υπαρχει καποιος player για το τηλ μας που το κανει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

[ΟΔΗΓΟΣ] Μετατροπή ταινιών για συσκευές Symbian S60 5th Edition

 

Δοκιμασε αυτα που δινονται και εαν δεν εισαι ευχαριστημενος το ξανα συζηταμε :) Εαν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις ποτε την συσκευη σου ;)

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις απαντήσεις!

Το πρόγραμμα το θέλω για να κάνω αυτό: http://mynewn95.blogspot.com/2009/09/stream-dreambox-to-nokia-n95-through.html

Ίσως πρέπει να περιμένω τον coreplayer...

 

Κάτι άλλο τώρα... Μετά την v2 αναβάθμιση στο Ν97 έκανα εγκατάσταση εφαρμογών κτλ και είδα το handy taskman έχωντας κάνει "close all" να δείχνει 37.7mb ram. Κάνω μια επανεκκίνηση στη συσκευή και τώρα δείχνει 51.6mb ram με τρέχουσες εφαρμογές τις: μητρώο,επαφές, επαφές ρολόι.

Πως γίνεται αυτό...?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα... Μετά την v2 αναβάθμιση στο Ν97 έκανα εγκατάσταση εφαρμογών κτλ και είδα το handy taskman έχωντας κάνει "close all" να δείχνει 37.7mb ram. Κάνω μια επανεκκίνηση στη συσκευή και τώρα δείχνει 51.6mb ram με τρέχουσες εφαρμογές τις: μητρώο,επαφές, επαφές ρολόι.

Πως γίνεται αυτό...?

 

Καθώς χρησιμοποιείς το τηλέφωνο, κάθε εφαρμογή αφήνει "ίχνη" στη RAM, ακόμα κι αν την κλείσεις, κι έτσι αυτή λιγοστεύει.

Μετά από κάθε εκκίνηση όμως, είναι "καθαρή" κι έτσι βλέπεις αυτή τη μεγάλη διαφορά! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...