Jump to content

[Εφαρμογή] KG Power Toys


kounadisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!

 

Μηπως μπορει κανεις να πει ποια ειναι η τελικη εκδοση αυτη τη στιγμη; Το θελω για να μου μετραει τοσο το συνολικο χρονο εξερχομενων κλησεων προς ολα τα νουμερα ΕΚΤΟΣ απο ενα συγκεκριμενο το οποιο θελω να το μετραει ΧΩΡΙΑ γιατι τα 60 λεπτα εκει ειναι διαφορετικα απο τα 140 συνολικα...

Στο λινκ στη πρωτη σελιδα εχει ημερομηνια 2-3 χρονια πισω...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να το τρεξω απ'ευθειας απο το HTC Diamond χωρις να το συνδεσω με pc , active sync κλπ.

Απλα το εχω κατεβασει το εχω κανει extract στο HTC μπορει να εγκατασταθει?

Αν ναι , πως?

Ευχαριστω εκ'των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε πολλούς από εμάς που επιλέξαμε το PDA και ως κινητό τηλέφωνο, λείπουν κάποιες επιλογές που είχαμε παλιότερα και μας βοηθούσαν να ελέγχουμε (κατά το δυνατόν) τον λογαριασμό μας κάθε μήνα. Έτσι γεννήθηκε η ιδέα για έναν All-in-One Cost Calculator που θα έδινε πληροφορίες για εξερχόμενες κλήσεις, αριθμό SMS / MMS και χρήση GPRS.

Και η ιδέα υλοποιήθηκε... και λέγεται KG Power Toys

 

Μέσω του Today Plugin της εφαρμογής μπορείτε να ενημερωθείτε άμεσα για:

α. Το συνολικό χρόνο των εξερχομένων κλήσεων σας,

β. Τον αριθμό μηνυμάτων (SMS και MMS) τα οποία έχουν αποσταλεί,

γ. Τη χρήση του GPRS για μία ή περισσότερες συνδέσεις,

δ. Το συνολικό κόστος χρήσης με ΦΠΑ όλων των παραπάνω βάσει των χρεώσεων σας.

 

Σας δίνεται επίσης η δυνατότητα να καθορίσετε τη χρέωση σας κάθε μήνα βάσει των χρεώσεων του δικτύου σας.

Αναλυτικότερα:

 

Εξερχόμενες Κλήσεις

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρόνος ομιλίας

Ελάχιστος χρόνος κλήσης

Κόστος / δευτερόλεπτο

 

SMS / MMS

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν SMS και MMS

Κόστος ανά SMS και MMS

 

GPRS

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρήση

Κόστος για επιπλέον χρήση

 

Η εφαρμογή είναι Freeware, υπάρχει σε δύο εκδόσεις για WM2003 και WM2003SE και μπορείτε να κατεβάσετε την εδώ (Updated 10/06/2005).

 

 

Έκδοση 2.0.2

Διορθώθηκε το πρόβλημα με τον μετρητή εξερχομένων SMS.

Mπορείτε πλέον να επιλέξετε τη γλώσσα (Ελληνικά ή Αγγλικά) με την οποία εμφανίζονται οι ρυθμίσεις και τα τα στοιχεία στο Today Plugin.

 

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πρόταση βελτίωσης της εφαρμογής, αναφορά προβλήματος που τυχόν δημιουργήθηκε, ή οτιδήποτε θεωρείτε ότι μπορεί να φανεί χρήσιμο.

Μπορεί να γοηθήσει κάποιος για Windows Mobil3 6 ,το κατέβασα , το αντέγραψα στην κάρτα μνήμης δοκίμασα να τρέξω το αρχείο setup αλλά δεν κάνει εγκατάσταση

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, πολυ καλή φαίνεται η εφαρμογή. Ένα χρόνο με MIO Α501 μου έλειπε ο μετρητής κλήσεων.... Ελπίζω να δουλέψει... (θα το δω στην πράξη βεβαια!!!)
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Καλησπερα στην παρεα, ειμαι καινουργιος εδω! Εχω το HTC P3600 με WM 5. Εχω εγκαταστησει το προγραμματακι αλλα δεν μου μετραει τις εξερχομενες! Δεν μπορεσα να βρω κατι στο φορυμ εκτος κι αν στραβωθηκα! Μπορει καποιος να βοηθησει σας παρακαλω;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κάποιος γιατί δεν είναι ενεργές οι επιλογές MMS και Internet;

 

...και εγώ την ίδια απορία έχω εδώ και πολύ καιρό, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει....

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεί κάποιος να φανταστεί τι φταίει και μετράει τα sms στο touch hd και δεν τα μετράει στο diamond 2;
ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που έκανα την δημοσίευση κάνω έρευνες και βρήκα το εξής:

 

Αν γυρίσεις το D2 στα αγγλικά με το language switcher τότε όλα τα μετράει σωστά. Όπως κατάλαβες μιλάω για την official rom. Για πες μου λοιπόν :) τι διαφορά υπάρχει ανάμεσα σε αυτές τις δύο καταστάσεις και δεν κάνει σωστά την δουλειά του;

ONLY TIME WILL TELL
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά συγνώμη είμαι πολύ καινούργιος στα WM. Κατέβασα το αρχείο rar και κάνοντας unrar μου δίνει 6 αρχεία που δεν μπορώ να τα κάνω 1 cab και ένα setup που δεν ξεκινάει το setup αλλά ανοίγει το ie. Τι κάνω, μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες; Τρέχει σε WM 6.5;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην το κάνεις unrar γιατί αυτό είναι το ίδιο τα cab. Πέταξε το στη συσκευή και τρέξτο κατευθείαν από εκεί. Το winrar το βλέπει αυτό σαν συμπιεσμένο αρχείο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά την βοήθεια. Εκανα την εγκατάσταση αλλά στο WM 6.5 ίσως να μην δουλεύει. Μου βγάζει λάθος στο KDconfig και κλείνει. Υπάρχει έκδοση για WM 6.5;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το lg wm 6,5 και δεν μου μετραει τις εξερχομενες καθολου.

τι εχω κανει λαθος? Αν μπορει ας βοηθησει καποιος :blink:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχει θέμα ασυμβατότητας με το τελευταίο λειτουργικό. :O

Μαλλον αυτο πρεπει να ειναι, γιατι εγω δεν ειχα προβλημα στην εγκατασταση, αλλα μετρηση...μηδεν. Παντως ευχαριστω πολυ για την βοηθεια Κανετε (ειδικα για εμας τους ασχετους) ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

Εαν υπαρξει καποιο καινουργιο προγραμμα για μετρητη κλησεων για το lg gm750 wm6,5 θα με ενδιεφερε πολυ!! Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καταρχάς μπράβο για την δουλειά που έχετε κάνει.

Έχω το HTC HD2(LEO) αλλα ενώ μετράει κανονικά τις κλήσεις δεν μετράει τα sms και έχει μη επιλέξιμες τις επιλογές για μέτρηση data.

υπάρχει κάποια λύση για τα sms;

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

το εκανα εγκατασταση αλλα δεν ... μου λεει να κανω τερματισμο και να το ξανα ανοιξω αλλα και παλι τιποτα.εκανα εγκατασταση παλι την εκδοση KDPowerMeters (WM 6.0) και δουλεψε αλλα δεν μετραει internet και mms.επισης στις ρυθμισεις των κλησεων ακανα νεα χρεωση αλλα δεν ξερω πως την καταργω. Edited by enigmaticos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Efficasoft SMS Counter v1.1

 

το παραπάνω πρόγραμμα είναι ξεχωριστό σε σχέση με το Power Meter, σωστά?

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

και του βάζεις το πρόγραμμά σου για τα μηνύματα, όπως στο Power Toys και αρχίζει και μετράει ή αφαιρεί? Εννοώ αν έχουν την ίδια φιλοσοφία.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θέλω ένα έχω 2 πακέτα χρέωσης το πρώτο για όλα τα κινητά vodafone (694%) και ένα άλλο πακέτο χρέωσης να έχεις όλα τα κινητά Wind (693%) και ένα κινητό 6944χχχχχχ που είναι κινητό Wind γιατί έχει αλλάξει από vodafone σε wind .

 

Επίσης έχω δημιουργήσει ένα πακέτο χρέωσης και μετά το έκανα διαγραφή αλλά στη πρώτη εικόνα που έχει όλα τα πακέτα και το σύνολο το εμφανίζει .

 

Έχω την version 3.0.8 [ DB Version 1.1 ] :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...