Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά, ποτέ δεν μου έχουν χρεώσει εργασία για αλλαγή πρόσοψης ή πληκτρολογίου. Αλλά και πάλι, να είναι άλλα 15 ευρώ?

 

Αγαπητε ddr2 στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν αναφερεται αλλαγη πληκτρων(keymat) αλλα για υγρασια στο ITU-T-FPC-ASSY module το οποιο δεν εχει καμια σχεση με αλλαγη του keymat το οποιο η χρεωση ειναι 15 ευρω(σε κινητα τα οποια χρειαζονται "λυσιμο",δλδ οταν πρεπει να βγουνε καποιες βιδες) + το keymat.

:)

 

Ποιο κόστος επισκευής? Εδώ με επισκευή και αλλαγή πλήκτρου το κόστος είναι λιγότερο.. και αυτοί για μία πολύ απλή επισκευή πήραν 30 ευρώ.. που στο κάτω κάτω ούτε που με ενημέρωσαν πριν προχωρήσουν.

Γενικώς στο κατάστημα της Ξάνθης είναι απατεώνας αυτός που το έχει. Όταν πήρα το Ν81 μου.. στην αρχή μου είχαν δώσει παραεισαγωγής!! Πού?? Σε nokia shop!! ΕΛΕΟΣ.

Φυσικά το επέστρεψα και πήρα άλλο.

 

Προανεφερες οτι υπηρχε υγρασια στο πληκτρολογιο σου,σωστα? Σε αυτην την περιπτωση δεν μιλαμε για μια απλη αλλαγη πληκτρολογιου οπου το

κοστος ειναι 15ευρω(εγκατασταση,σε κινητα τα οποια χρειαζονται "λυσιμο",δλδ οταν πρεπει να βγουνε καποιες βιδες) + κοστος πληκτρολογιου.

Συμφωνα με τα λεγομενα σου το συγκεκριμενο καταστημα Ξανθης εαν σου εδωσε τηλεφωνο παραεισαγωγης επρεπε να απευθυνθεις στα κεντρικα της Νοκια στα τηλ. 210-8918700 και να το αναφερεις διοτι αυτο απαγορευεται ρητως.

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητε ddr2 στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν αναφερεται αλλαγη πληκτρων(keymat) αλλα για υγρασια στο ITU-T-FPC-ASSY module το οποιο δεν εχει καμια σχεση με αλλαγη του keymat το οποιο η χρεωση ειναι 15 ευρω(σε κινητα τα οποια χρειαζονται "λυσιμο",δλδ οταν πρεπει να βγουνε καποιες βιδες) + το keymat.

:)

 

Οκ, πάσο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν θελω να προσθεσω μια γλωσσα, ποσο θα μου κοστισει;

δε βρηκα πως να το κανω μονος απο το site της Nokia

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως πηγε στα 16 ευρω σε καταστηματα Νοκια , αλλα σε μελη του Μy Phone 10 ευρω!!!

Αυτο ειναι απο εμενα για εσας.

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

καιγεται η alpha copy στην βουλιαγμενης

http://troktiko.blogspot.com/2009/10/blog-post_6182.html

Εσυ καλα το εγραψες... στο τρωκτικο παλι γραφουνε βλακειες οπως παντα.:p:lol:

 

Ο τιτλος στο blog λεει οτι ''Καίγεται κτίριο πίσω από τη ΝΟΚΙΑ στη Βουλιαγμένης'':lol::lol:

 

Και μεσα στο αρθρο λεει: " Επιτόπου έχουν σπεύσει δυνάμεις που προσπαθούν να εντοπίσουν την εστία της πυρκαγιάς, η οποία βρίσκεται... ...εντός του κτιρίου στον δεύτερο όροφο".

Τωρα πως γινεται να καιγεται το πισω κτηριο αλλα η πυρκαγιά να ειναι εντος του κτηρίου μονο στο Τρωκτικο τα καταφερνουν!!!!!:lol::p:lol:

Αρε τρωκτικο ζωγραφισες παααααλι με την σχετικοτητα και την αντικειμενικοτητα στις ειδησεις!:rolleyes:

 

Η αληθεια, επειδη περασα απο εκει πριν 2 ωρες, ειναι οτι η φωτια ηταν πραγματι στο κτηριο της Alpha Copy Nokia, στο 2ο ΥΠΟΓΕΙΟ που ειναι παλιες αποθηκες... τωρα εμαθα οτι την ψιλοσβυσανε αλλα δεν ξερω εαν τελικα εξαπλωθηκε στους αλλους χωρους που ειναι το service και τα γραφεια. Μαλλον δυσκολο γιατι υπηρχαν μεγαλες δυναμεις της πυροσβεστικης

Link to comment
Share on other sites

Εσυ καλα το εγραψες... στο τρωκτικο παλι γραφουνε βλακειες οπως παντα.:p:lol:

 

Ο τιτλος στο blog λεει οτι ''Καίγεται κτίριο πίσω από τη ΝΟΚΙΑ στη Βουλιαγμένης'':lol::lol:

 

Και μεσα στο αρθρο λεει: " Επιτόπου έχουν σπεύσει δυνάμεις που προσπαθούν να εντοπίσουν την εστία της πυρκαγιάς, η οποία βρίσκεται... ...εντός του κτιρίου στον δεύτερο όροφο".

Τωρα πως γινεται να καιγεται το πισω κτηριο αλλα η πυρκαγιά να ειναι εντος του κτηρίου μονο στο Τρωκτικο τα καταφερνουν!!!!!:lol::p:lol:

Αρε τρωκτικο ζωγραφισες παααααλι με την σχετικοτητα και την αντικειμενικοτητα στις ειδησεις!:rolleyes:

 

Η αληθεια, επειδη περασα απο εκει πριν 2 ωρες, ειναι οτι η φωτια ηταν πραγματι στο κτηριο της Alpha Copy Nokia, στο 2ο ΥΠΟΓΕΙΟ που ειναι παλιες αποθηκες... τωρα εμαθα οτι την ψιλοσβυσανε αλλα δεν ξερω εαν τελικα εξαπλωθηκε στους αλλους χωρους που ειναι το service και τα γραφεια. Μαλλον δυσκολο γιατι υπηρχαν μεγαλες δυναμεις της πυροσβεστικης

 

δηλαΔδη αυτοι που εχουν για σερβις τα κιντα τους να τα κλαινε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το n82 μου που ειχε παθει κατι στα πλήκτρα και είναι καμια βδομάδα και ακόμα να το κοιτάξουν. το τζαμακι που τους ειπα να το αλλαξουν θα κοστίσει 3 ευρώ.

καλη τιμη

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Nokia E52 το οποίο και αγόρασα πριν από 2 εβδομάδες. Παρουσίασε διάφορα προβλήματα με την οθόνη και αφού απευθύνθηκα στο κατάστημα αγοράς (cosmote) μου το άλλαξαν με νέο.

 

Δυστυχώς όμως παρατήρησα αυτή τη φορά πως η πάνω όψη δεν εφαρμόζει σωστά με αποτέλεσμα σε άσκηση πίεσης στο σημείο στο πλάι να ακούγεται ένα ελαφρύ τσικ όπως και σε άλλα πλήκτρα. επίσης το πλήκτρο 4 φαίνεται ελαφρά χαλαρωμένο και πάει πέρα δώθε.

 

Δεν θέλω να ξανακάνω αλλαγή με νέο γιατί φοβάμαι μήπως προκύψει κάτι άλλο ή αν είναι απλά θέμα βιδώματος.

Είμαι θεσσαλονίκη και με αυτά που διαβάζω εδώ διστάζω να πάω σε κατάστημα και να αφήσω το κινητό.

 

Μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή ή να προτείνετε κάποιον λογικό τεχνικό που ξέρει τη δουλειά του; ευχαριστώ πολύ.. ps.. δεν είμαι υποχόνδριος, απλά παρατήρησα διαφορές στο ίδιο μοντέλο

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σίγουρος είσαι ότι σου το άλλαξαν με "νέο" ?

Αυτό που υποπτεύομαι είναι ότι όσα έχουν προβλήματα τα κάνουν μια επισκευή και τα δίνουν σαν "νέο"/"αντικατάσταση" σε όσους εμφανίζονται με προβληματικά νέα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ο υπάλληλος έφερε μπροστά μου ένα "sealed by Nokia" το ανοίξαμε μαζί και το βάλαμε μπρος. Έπειτα έψαξα πολύ γιατί δεν είχαν όλα τα καταστήματα τη συσκευή.
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Η δουλειά μου είναι εντελώς άσχετη με την κινητή τηλεφωνία όμως την χρησιμοποιώ και αρκετά μάλιστα και εγώ και οι οδηγοί μας .

Λοιπών είναι κάποιες συμβουλές ίσως και προτάσεις όσων άφορα την Νοκια .

Επειδή έχω βρεθεί σε δύσκολες στιγμές αρκετέ φορές όπως να έχει σπάσει η οθόνη η μια απλή αναβάθμιση βρέθηκα πολλές φορές αντιμέτωπη με τα κοράκια των service .

Πρώτα από όλα έχω εντόπιση σωστό κατάστημα που προσπαθούν να σε εξυπηρετήσουν {τα ακούμπησα αλλά έκανα δουλειά μου } και από τότε φυσικά ότι τηλεφωνώ υπαρχή στην εταιρία πάει εκεί .

Βρήκα στην αγορά διαφορές τιμές και πιο συγκεκριμένα για μια οθόνη Ν95 άκουσα μέχρι και 100ευρω ευτυχώς όμως που δεν το πήγα γιατί βρήκα και καλύτερα και φτηνότερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Η δουλειά μου είναι εντελώς άσχετη με την κινητή τηλεφωνία όμως την χρησιμοποιώ και αρκετά μάλιστα και εγώ και οι οδηγοί μας .

Λοιπών είναι κάποιες συμβουλές ίσως και προτάσεις όσων άφορα την Νοκια .

Επειδή έχω βρεθεί σε δύσκολες στιγμές αρκετέ φορές όπως να έχει σπάσει η οθόνη η μια απλή αναβάθμιση βρέθηκα πολλές φορές αντιμέτωπη με τα κοράκια των service .

Πρώτα από όλα έχω εντόπιση σωστό κατάστημα που προσπαθούν να σε εξυπηρετήσουν {τα ακούμπησα αλλά έκανα δουλειά μου } και από τότε φυσικά ότι τηλεφωνώ υπαρχή στην εταιρία πάει εκεί .

Βρήκα στην αγορά διαφορές τιμές και πιο συγκεκριμένα για μια οθόνη Ν95 άκουσα μέχρι και 100ευρω ευτυχώς όμως που δεν το πήγα γιατί βρήκα και καλύτερα και φτηνότερα

 

Kαλησπερα ilektra, μηπως θα μπορουσες να μας πεις σε ποιο καταστημα τα πηγες και εξυπηρετηθηκες?

Ευχαριστω.:)

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το n82 μου που ειχε παθει κατι στα πλήκτρα και είναι καμια βδομάδα και ακόμα να το κοιτάξουν. το τζαμακι που τους ειπα να το αλλαξουν θα κοστίσει 3 ευρώ.

καλη τιμη

 

Το Ν97 μου ειναι 2 βδομαδες εκει μεσα... οπως καταλαβενεις μετα και την φωτια θα τα παρουμε σε κανενα χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Το Ν97 μου ειναι 2 βδομαδες εκει μεσα... οπως καταλαβενεις μετα και την φωτια θα τα παρουμε σε κανενα χρονο...

Φιλε Panos277 εχεις απολυτο δικαιο για την καθυστερηση του Ν97 αλλα μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι αμα ηταν στα κινητα που καηκαν στην Βουλιαγμενης θα παρεις καινουργιο.

Αμα ειχε προλαβει να παει στο εξωτερικο για επισκευη ,τοτε θα σου ερθει επισκευασμενο.

Σε καμια περιπτωση το κινητο σου δεν θα χαθει ή δεν θα επισκευαστει.

Ειναι σε μια περιοδο η Νokia που κανει απογραφη των ζημιων της και οπως καταλαβαινεται θα παρει λιγο καιρο, εχω ομως να τονισω οτι γινονται ταχυτατες προσπαθειες ωστε να μπει γρηγορα ξανα σε λειτουργια η αντιπροσωπεια στην Βουλιαγμενης.

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν να παει εξωτερικο... Για το τζαμακι τις καμερας ηταν... Επισης ειχα δωσει και ενα 5800 γιατι εσβηνε μονο του οταν το κουναγες λιγο... Εχεις πηγες που λενε οτι καηκαν και κινητα στο τμημα service? Εγω παντως θα παω απο εκει την επομενη βδομαδα, να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καηκαν ολη σχεδον η αποθηκη ανταλλακτικων και τα περισσοτερα κινητα που ειχε το SERVICE της Βουλιαγμενης.

Αφου το ειχες στειλει το Ν97 για το τζαμακι , φυσικα και δεν πηγε εξωτερικο γιατι αλλαζουνε B-COVER εντος εγγυησης, που σημαινει ή καηκε ή θα σου ερθει επισκευασμενο.

 

Θα είχαν κρατήσει όμως back up??

Δυστηχως ποτε...

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

Θα λαβουμε καποια ενηρωση τουλαχιστον?? Μην περιμενουμε ασκοπα.. αν ειναι και εχει καει ξερω γω να παμε να παραλαβουμε καινουργιο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, διαβάζοντας τις εμπειρίες σας από την τεχνική υποστήριξη των κινητών θα ήθελα να σας περιγράψω και την δική μου. Τον Αύγουστο πήγα το κινητό μου, Nokia 5800, στο service της Nokia στη Θεσσαλονίκη γιατί κολλούσε η οθόνη. Έπειτα από μια εβδομάδα περίπου με ειδοποίησαν πως είχε άλατα (???) και πως θα έπρεπε να τους καταβάλλω 40ευρώ για να το καθαρίσουν. Το κινητό έχει αγοραστεί τον Μάιο 2009 και υπάρχει εγγύηση σε ισχύ. Μου είπαν λοιπόν, πως οφείλετε σε κακή χρήση και δεν περιλαμβάνετε στην εγγύηση. Αν και μου φάνηκε ανόητο δέχτηκα και σε δυο μέρες πήγα να το παραλάβω. Το παρέλαβα και όταν πήγα να το χρησιμοποιήσω ήταν σε χειρότερη κατάσταση από αυτή που το παρέδωσα και επιπλέον δεν υπήρχε ελληνικό μενού εξαιτίας μιας αναβάθμισης που μου έκαναν!!! Όταν την άλλη μέρα πήγα διαμαρτυρόμενη μου είπαν τα εξής: Επειδή το κινητό είναι αγορασμένο από το Πλαίσιο και πρόκειται για παραεισαγωγέα δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα και πως θα έπρεπε να απευθυνθώ στο Πλαίσιο...!!! Απαράδεκτο και απίστευτο μαζί και αφού είχαν χρεώσει 45ευρώ για το τίποτα!!! Την ίδια στιγμή πήγα στο Πλαίσιο όπου και κράτησαν το κινητό για να το ελέγξουν. Μετά από ένα μήνα περίπου και καθημερινά τηλεφωνήματα με ειδοποιούν να πάω να το παραλάβω στις 14 Σεπτεμβρίου. Ενώ είμαι μπροστά στον υπάλληλο της τεχνικής υποστήριξης και προσπαθώ να λειτουργήσω το κινητό αυτό βρίσκετε στην κατάσταση που το παρέδωσα, κολλάει η οθόνη και είναι αδύνατο να πραγματοποιήσεις το οτιδήποτε! Διαμαρτύρομαι εντονότατα και το παραλαμβάνουν εκ νέου για επισκευή. Στις 12 Οκτωβρίου και ενώ η υπομονή μου έχει εξαντληθεί και μιλάω με τον Διευθυντή μου λέει πως και αυτός δεν μπορεί να μου πει αλλά ούτε και να κάνει τίποτα γιατί περιμένει απάντηση από το service στην Αθήνα. Του ζητάω να μου παρέχει συσκευή εωσότου επισκευαστεί και μου λέει πως δεν υπάρχει τέτοια πρόβλεψη. Τον ενημερώνω πως θα απευθυνθώ στο ινστιτούτο καταναλωτή και όπου αλλού απαιτηθεί προκειμένου να καταγγείλω την απαράδεκτη συμπεριφορά τους. Σε μια ώρα με ενημερώνει πως έχει πάρει υγρασία και πάλι οφείλετε σε κακή χρήση και δεν περιλαμβάνετε στην εγγύηση και πως για να επιδιορθωθεί χρειάζονται 312ευρώ.......!!!!!!!!!

Αν κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει που πρέπει να απευθυνθώ προκειμένου να καταγγείλω όλα αυτά τα απίστευτα σας παρακαλώ να με ενημερώσει. Δεν πρόκειται να ανεχθώ τέτοιο εμπαιγμό και κοροϊδία από κανέναν.

Αν βέβαια μπορεί κάποιος να μου επισκευάσει το κινητό μου θα ήταν ότι το καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρες τηλεφωνο στα κεντρικα για το κινητο σου?

 

Καταρχην σε ευχαριστουμε για την ενημερωση :)

 

Σε περιπτωση που η παραδοση της συσκευης εχει γινει σε τοπικο nokia store ,

με τι στοιχειο μπορει να γινει η επικοινωνια με τα κεντρικα ?

Και ας ελπισουμε οτι θα σηκωσουν και το τηλεφωνο ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειχε δοθει σε τοπικο nokia store, και εγινε αποστολη στα κεντρικα μαζι με ενα 5800 το οποιο επισης ειχε προβλημα στις 12 Σεπτεμβριου... Πηρα σημερα και ρωτησα για το Ν97 και μου ειπαν οτι δεν εχει εισαχθει ακομα.... Τι μπορει να σημαινει αυτο?Λετε να καηκε? Πηρα και στο νοκια store και μου ειπε οτι το κινητο παραδοθηκε κανονικα μαζι και το 5800 και υπαρχει και αποδειξη.. Παρεμπιπτόντως για να απαντησουν χρειαστηκε να περιμενω 1 ωρα σε αναμονη.... Θα παρω και αυριο και θα τους πω, μηπως καηκε για να μην περιμενω να δουμε τι θα μου πουν..

 

 

Edit: Πηρα σημερα και μου ειπαν οτι θα με παρουν στο τελος τις βδομαδας να με ενημερωσουν, γιατι το τμημα service δεν λειτουργει ακομα.... Τους λεω, υπαρχει περιπτωση να εχει καει? Και μου λεει οτι και να εχει γινει δεν θα επιβαρυνθείτε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστουμε για την ενημερωση :)

 

Σε περιπτωση που η παραδοση της συσκευης εχει γινει σε τοπικο nokia store ,

με τι στοιχειο μπορει να γινει η επικοινωνια με τα κεντρικα ?

Και ας ελπισουμε οτι θα σηκωσουν και το τηλεφωνο ..

Σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,οσο μπορω και γνωριζω θα βοηθαω και θα ενημερωνω post και μελοι του Myphone.gr.

Φιλε Nervous μπορει να επικοινωνησει ο κατοχος της συσκευεης με τα κεντρικα(πολυ χρονοβορο εως απαραδεκτο) και να τους δωσει το ΙΜΕΙ της συσκευης του που αναγραφεται στο SERVICE REPORT που πηρε απο το τοπικο Nokia Store(level 2) ή στην Νοκια Βουλιαγμενης(κεντρικα) αναλογα που το εχει παει .

Την συσκευη θα την παραλαβει ο καταναλωτης απο το σημειο που την εκανε εισαγωγη προς αποστολη προς το Service στα κεντρκα.

Αμα το ειχε παει στα κεντρικα ο ιδιος τοτε θα το παραλαβει απο εκει.

Βεβαια ωφειλω να πω οτι απο την Πεπτη και μετα θα παρει λιγο μπροστα το συστημα στην Βουλιαγμενης και ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η απογραφη των ζημιων.

Παντως το εκθεσιακο κομματι δουλευει (ισογειο) και η εισαγωγη κινητων τηλεφωνων για SERVICE.

Δυστηχως θα υπαρξουν σιγουρα καθυστερησεις.

Spyral..:nuke:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...