Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δίκιο big, το είχα ξεχάσει ότι συμβαίνει αυτό με ξεκλείδωτο το κινητό. Αλλά ούτε καν το σκέφτηκα ότι εννοούσε αυτό η Jenny. :O

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το repo του XSELLITE μπορει να μου πει καποιος τι να πληκτρολογισω?:X

 

http://xsellize.com/?????

 

Ακυρο!

 

All user name and password repo's are about to be deleted

 

If you are not VIP you can add into Cydia

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Mε τους 160 χαρακτηρες και το sms helper δεν εκανα τιποτα, εκτος απο το αλλο τροπο που προταθηκε για να κανουμε αλλαγες δεν υπαρχει ευκολοτερος βρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις ξεκλειδωτο big???? Εγω το εχω σε κατασταση αναμονης .... αυτο θεωρειται κλειδωμενο?? :worry:

 

Να το πω εγώ πιο απλά..:p

 

Αν δεν προλάβει να σβήσει η οθόνη σου και να πάει σε κατάσταση αναμονής σου βγάζει τα 2 κουμπάκια, αν σβήσει τότε θα δεις το slider...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πάω να συγχρονίσω καινούριους φακελους με φωτογραφίες αυτές αντιγράφονται στις ήδη υπάρχοντες και τις σβήνουν!!! Τι να κάνω;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ εχω μια απορια,προσφατα ειδα με χαρα οτι οσοι εχουν iphone με εκοδση 3.1.2 μπορουν να κανουν jailbroken με το blackra1 το οποιο μου δουλεψε με επιτυχια.Τωρα αφου εβαλα το cydia πηγα να περασω το appsync για να μπορω να περναω εφαρμογεσ μεσω itunes οπωσ και το instalous αλλα βγαζει προβλημα.Πηγα στο google και αν καταλαβα καλα πρεπει να σβησω απο το safari to plugin αλλα πωσ θα γινει αυτο?Ειναι οντωσ ετσι η χρειαζεται αλλη διαδικασια για να περασω εφaρμογες?ευχαριστω πολυ και αν μπορειτε μια απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Να το πω εγώ πιο απλά..:p

 

Αν δεν προλάβει να σβήσει η οθόνη σου και να πάει σε κατάσταση αναμονής σου βγάζει τα 2 κουμπάκια, αν σβήσει τότε θα δεις το slider...

 

Avid .... Εχεις δικιο τωρα εκανα δοκιμες και οντως ετσι ειναι!!! Σε ευχαριστω πολυ και εσενα και τα αλλα τα παιδια για τη βοηθεια τους!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ μέχρι τώρα να βρω κάτι σχετικό, ξέρει κανείς να μου πεί πως δομούνται τα αρχεία στο iPhone (Tree)?

Δηλαδή αυτά που βλέπουμε στη σύνδεση με WinSCP, τι ακριβώς είναι?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Επαναλαμβανω την απορια που εχω γιατι δεν πηρα καποια απαντηση δυστυχως… :-( :-( Γιατι οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree και ερχεται καποιο sms δεν ακουγεται ο ηχος εισερχομενου μηνυματος με αποτελεσμα να βλεπω τα μηνυματα μετα απο δυο ωρες???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Επαναλαμβανω την απορια που εχω γιατι δεν πηρα καποια απαντηση δυστυχως… :-( :-( Γιατι οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree και ερχεται καποιο sms δεν ακουγεται ο ηχος εισερχομενου μηνυματος με αποτελεσμα να βλεπω τα μηνυματα μετα απο δυο ωρες???

 

Έχεις τσεκάρει ότι όλα είναι οκ στους ήχους?? Μήπως έχει γίνει για κάποιο λόγο off κάτι χωρίς να το έχεις πάρει χαμπάρι...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει ότι όλα είναι οκ στους ήχους?? Μήπως έχει γίνει για κάποιο λόγο off κάτι χωρίς να το έχεις πάρει χαμπάρι...

 

φιλε μου ολα ειναι on εκτος απο τους ηχους των πληκτρων που το εχω απενεργοποιησει....

 

Παιδια μηπως ξερετε ποσους χαρακτηρες εχει ενα μηνυμα?? Νομιζω 160 σωστα?? Με την εφαρμογη super sms μου λεει οτι το ενα μηνυμα τελειωνει στους 70 χαρακτηρες!!! Τελικα με ποσους χαρακτηρες χρεωνομαι ενα sms???

 

 

 

 

:!::!::!::!::!:Τροποποιηση απο την Ομαδα Διαχειρησης:

Να χρησιμοποιεις την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

Το iphone μετράει 70 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms, με greeklish θα έχεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Του ελληνικούς χαρακτήρες του "βλέπει" unicode και τους μετράει σαν 2 χαρακτήρες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το iphone μετράει 70 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms, με greeklish θα έχεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Του ελληνικούς χαρακτήρες του "βλέπει" unicode και τους μετράει σαν 2 χαρακτήρες.

 

 

Eυχαριστω πολυ!!! Εισαι πρωτος!! :D:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το iphone μετράει 70 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms, με greeklish θα έχεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Του ελληνικούς χαρακτήρες του "βλέπει" unicode και τους μετράει σαν 2 χαρακτήρες.

 

Δηλαδή κάθε φορά που στέλνω μήνυμα χρεώνομαι για δύο (στέλνω και μεγάλα μηνύματα); Υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάθε φορά που στέλνω μήνυμα χρεώνομαι για δύο (στέλνω και μεγάλα μηνύματα); Υπάρχει τρόπος να λυθεί αυτό;

Ναι. Να τα στέλνεις με το N73 που έχεις για avatar... :tired:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχει δοκιμάσει κανείς το blackra1n σε iphone 3.0 3gs με firmware 3.0 7a341 ελληνικό να μας πει τις εντυπώσεις του κάτι που θα πρέπει να προσέξουμε όπως με την αναβάθμιση σε 3.1.2 καταναλώνουμε πολύ μπαταρία ισχύει αυτό.......??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχει δοκιμάσει κανείς το blackra1n σε iphone 3.0 3gs με firmware 3.0 7a341 ελληνικό να μας πει τις εντυπώσεις του κάτι που θα πρέπει να προσέξουμε όπως με την αναβάθμιση σε 3.1.2 καταναλώνουμε πολύ μπαταρία ισχύει αυτό.......??

 

εγω με 3gs kai 3.1.2 δεν εχω κανενα προβλημα!ολα ρολοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντιγράψω κυριως τις τηλεφωνικές μου επαφές καθώς και τις φωτογραφιες και video μου απο το παλιό 3G iphone μου στο καινούργιο 3Gs. Το πρόβλημα είναι πως ο υπολογιστης που έκανα παλιότερα sync το 3G, δεν εχει πλεον τα αρχικά δεδομένα γιατι ειχε πρόβλημα ο δισκος και αναγκαστικα εγινε φορμαρισμα. Αρα λοιπόν οι τηλεφωνικές επαφές υπαρχουν μόνο στο τηλέφωνο και πουθενά αλλου....!!!

Φοβάμαι λοιπόν πως αν κάνω sync με το itunes ( το οποίο δεν έχει πλεον ...δεδομένα ), θα χαθούν και απο το τηλέφωνο (οι τηλ. επαφές)!!! Εχει κανεις την λύση του προβλήματος ??? Ευχαριστω πολυ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κάποιος πως θα παρω στο iphone απο το itunes μια εφαρμογή που κατέβασα. Επίσης μπορει κάποιος να με ενημερώσει πως θα ...ενημερώσω με τις εφαρμογές που έχω στο κινητό τη βιβλιοθήκη του itunes.

 

Eνας αρκετά ασχετος

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει κάποιος πως θα παρω στο iphone απο το itunes μια εφαρμογή που κατέβασα. Επίσης μπορει κάποιος να με ενημερώσει πως θα ...ενημερώσω με τις εφαρμογές που έχω στο κινητό τη βιβλιοθήκη του itunes.

 

Eνας αρκετά ασχετος

 

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

 

Οι αρμόδιοι του Forum και τα υπόλοιπα μέλη έχουν φροντίσει να δίνουν τις ποιο αναλυτικές πληροφορίες σε όλα τα θέματα γύρω από το iPhone κυρίως για έναν "αρχάριο" , απλά αφιέρωσε λίγο χρόνο μελέτης...

 

Φιλικά :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το Cydia ξαφνικά εχθές που το είχα ανοιχτό κολάει χωρίς λόγο και ξαφνικά μετά που πήγα να το ξανανοίξβ βλέπω ώς διαμαγείας ότι όλα τα repo και αυτά που είχα περάσει εγώ και τα προεγκατεστημένα είχαν σβηστεί. Doing!!!! Μέχρι και σήμερα το ίδο πρόβλημα. Επίσης αν πάω να του περάσω ξανά manual τα repo δεν μου τα περνάει. Δείχνει ότι τα περνάει και μετά δεν τα εμφνίζει. Το να κάνω για να περάσω ξανά το Cydia? Πέρα απο το ξανά jaibreak...
Link to comment
Share on other sites

Το Cydia ξαφνικά εχθές που το είχα ανοιχτό κολάει χωρίς λόγο και ξαφνικά μετά που πήγα να το ξανανοίξβ βλέπω ώς διαμαγείας ότι όλα τα repo και αυτά που είχα περάσει εγώ και τα προεγκατεστημένα είχαν σβηστεί. Doing!!!! Μέχρι και σήμερα το ίδο πρόβλημα. Επίσης αν πάω να του περάσω ξανά manual τα repo δεν μου τα περνάει. Δείχνει ότι τα περνάει και μετά δεν τα εμφνίζει. Το να κάνω για να περάσω ξανά το Cydia? Πέρα απο το ξανά jaibreak...

 

Πριν προχωρήσεις σε επανεγκατάσταση ρίξε μια ματιά εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248898

 

Ο οδηγός για να το εγκαταστήσεις ξανά είναι εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2563419#post2563419

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αν περασω το τελευταιο update θα μπορω να κανω jailbreak μετα; πριν καμια 10αρια μερες δεν γινοταν κατι! μηπως αλλαξε κατι;
Link to comment
Share on other sites

παιδες

 

προ ολιγου ακουγοντας μουσικη ,δεχομαι μια κληση απο φιλο και τελειωνοντας παω να επιστρεψω στο ipod κ μενει εκει κολλημενο..εδω κ καμια ωρα..

 

πατα για να κλεισει κ δεν "σερνεται" η μπαρα κ γενικως καμια επαφη με την αφη :)

 

καμια ιδεα πριν κανω ρεστορε?αναβαθμιση εκανα πριν 2 βδομαδες περιπου

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδες

 

προ ολιγου ακουγοντας μουσικη ,δεχομαι μια κληση απο φιλο και τελειωνοντας παω να επιστρεψω στο ipod κ μενει εκει κολλημενο..εδω κ καμια ωρα..

 

πατα για να κλεισει κ δεν "σερνεται" η μπαρα κ γενικως καμια επαφη με την αφη :)

 

καμια ιδεα πριν κανω ρεστορε?αναβαθμιση εκανα πριν 2 βδομαδες περιπου

 

{Hard reset} Πατώντας home και power button ταυτόχρονα για 5sec και μόλις δεις το μήλο άσταααααααα....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...