Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ολο μου αλλαζει την ωρα (οταν ανοιγει το activesync νομιζω).

Εχω βαλει Ελλαδα, +2 Athens και μου το αλλαζει συνεχεια σε αλλη τοποθεσια και παει μια ωρα πισω.

Εψαξα στις ρυθμισεις στα ρολογια αλλα δεν βρηκα κατι αλλο να κανω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ολο μου αλλαζει την ωρα (οταν ανοιγει το activesync νομιζω).

Εχω βαλει Ελλαδα, +2 Athens και μου το αλλαζει συνεχεια σε αλλη τοποθεσια και παει μια ωρα πισω.

Εψαξα στις ρυθμισεις στα ρολογια αλλα δεν βρηκα κατι αλλο να κανω....

 

Κοιτα την ωρα απο το προγραμμα πλοηγησης(Destinator)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξε με το destinator.... χτες βραδυ δεν θυμαμαι με ποιο προγραμμα! Νομιζω με το Pocketpro Clock
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι γνωστό bug του Destinator. Επιπρόσθετα, πήγαινε στα Settings -> Phone -> Time Zones (tab) και σιγουρέψου ότι το Automatic change time zone and clock δεν είναι ενεργοποιημένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολο μου αλλαζει την ωρα (οταν ανοιγει το activesync νομιζω).

Εχω βαλει Ελλαδα, +2 Athens και μου το αλλαζει συνεχεια σε αλλη τοποθεσια και παει μια ωρα πισω.

Εψαξα στις ρυθμισεις στα ρολογια αλλα δεν βρηκα κατι αλλο να κανω....

 

κανε και αυτο που γραφει ο γιαννης (στις ρυθμισεις απενεργοποιησε να παιρνει την ωρα αυτοματα)

επιπλεον στο destinator βαλε ωρα μοσχας +3

αυτα θα διορθωθουν μετα την 25 οκτωβρη που αλλαζει η ωρα(τελευταια κυριακη του οκτωβρη)

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug του Destinator. Επιπρόσθετα, πήγαινε στα Settings -> Phone -> Time Zones (tab) και σιγουρέψου ότι το Automatic change time zone and clock δεν είναι ενεργοποιημένο.

 

Aυτη τη ρυθμιση εψαχνα αλλα τελικα ηταν ξε-τικαρισμενη!

Θα δοκιμασω και το αλλο με το +3 στο destinator αν ξανααλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν σου αλλάζει την ώρα το Destinator μόνο, δεν αποτελεί πρόβλημα της συσκευής αλλά του ίδιου του Destinator με τη μορφή γνωστού bug. Ακολούθησε την παραπάνω προσωρινή λύση και θα είσαι εντάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tωρα μολις ειδα και ειχε ξανααλαξει! Χωρις να το πειραξω καν....γυμναστηριο ημουν και το ειχα στο τσαντακι! Χωρις να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο οχι! Θα το βαλω και αν ξανααλλαξει θα σου πω!

Θενξ Γιαννη!!

 

(σε Πρετορια +2 μου το αλλαζει)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ειχε δωσει ο zaharakis με το manilla!

Ειναι σε ενα λινκ στην υπογραφη μου!

xda-new_build_21032-new_Rhodium_OEM_with_manila

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι. Προσπάθησα να αλλάξω την Ρομ, ακολουθώντας τις οδηγίες από το wiki.xda-developers.com, αλλά μου βγάζει το μήνυμα : ERROR [294] : Invalid Vendor ID.

Έκανα "ρεσέτ" όπως λέει ο μάστορας, αλλά τίποτε, πάλι τα ίδια...

Η Ρομ που πάω να "φλασάρω"είναι η : "RUU_BlackStone_hTC_Asia_WWE_1.59.707.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship". Τι άλλο να κάνω?

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι. Προσπάθησα να αλλάξω την Ρομ, ακολουθώντας τις οδηγίες από το wiki.xda-developers.com, αλλά μου βγάζει το μήνυμα : ERROR [294] : Invalid Vendor ID.

Έκανα "ρεσέτ" όπως λέει ο μάστορας, αλλά τίποτε, πάλι τα ίδια...

Η Ρομ που πάω να "φλασάρω"είναι η : "RUU_BlackStone_hTC_Asia_WWE_1.59.707.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship". Τι άλλο να κάνω?

Καμιά ιδέα;

 

Εφόσον θες να φλασάρεις επίσημη πήγαινε http://www.htc.com στο support και κατέβαζε αυτήν που πρέπει αφού βάλεις το serial σου. Προς το παρόν το site δεν λειτουργεί γι'αυτό δεν σου δίνω απευθείας link.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι. Προσπάθησα να αλλάξω την Ρομ, ακολουθώντας τις οδηγίες από το wiki.xda-developers.com, αλλά μου βγάζει το μήνυμα : ERROR [294] : Invalid Vendor ID.

Έκανα "ρεσέτ" όπως λέει ο μάστορας, αλλά τίποτε, πάλι τα ίδια...

Η Ρομ που πάω να "φλασάρω"είναι η : "RUU_BlackStone_hTC_Asia_WWE_1.59.707.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship". Τι άλλο να κάνω?

Καμιά ιδέα;

Πως πας να τη φλασάρεις; Με HSPL ή USPL; έκανες τη διαδικασία αυτή;

 

Εφόσον θες να φλασάρεις επίσημη πήγαινε http://www.htc.com στο support και κατέβαζε αυτήν που πρέπει αφού βάλεις το serial σου. Προς το παρόν το site δεν λειτουργεί γι'αυτό δεν σου δίνω απευθείας link.

Δεν του δίνει επίσημα άλλη ρομ εκτός απο την Ιταλική. Έχει ιταλική συσκευή.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λογικό είναι να μην εγκαθίσταται αφού προσπάθησες να του περάσεις την ασιατική rom. Βάλε την σωστή με τον τρόπο που σε ενημερώνει ο miky7.

 

Edit: Εάν έχει ιταλική rom πρέπει να διαβάσει εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=462347

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη πρόταση φίλε Μιχάλη, αλλά δεν έτσι τα πράγματα, υπάρχει προηγούμενο ιστορικό στο thread. Προσπαθώ από ιταλικά να το πάω σε αγγλικά σε πρώτη φάση.

Σχετικά όμως με την ώρα, τι γίνεται παιδιά; Πάω να δω την ώρα και είναι κολλημένη κάπου 2-3 ώρες πίσω και αμέσως που ανάβει η οθόνη έρχεται στα καλά του..

 

HSPL ή USPL ? DUHHHHHHHHHHHHHHHHH

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτό με το ρολόι είναι φυσιολογικό, απλά αργεί να κάνει το refresh.

 

Για το άλλο, δες το link που δίνω ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσιολογικό; Όμως το ξυπνητήρι θα λειτουργήσει; Θα χτυπήσει στην ώρα του;

Σχετικά με το HSPL - USPL, πρέπει να το κάνω πριν φλασάρω; Και ποιο από τα δυο να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το ξυπνητήρι θα χτυπήσει κανονικά. Το manilla είναι αυτό που αργεί να κάνει το refresh, το ρολόι της συσευής δουλεύει κανονικά.

 

Μεταξύ των δύο συνιστώ USPL γιατί περνάς όποια ROM θέλεις έχοντας το stock spl στη συσκευή σου. Το κάνεις φυσικά πριν φλασάρεις. Διάβασε τις οδηγίες όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πας απλα στο μενου και αλλαξεις γλωσσα σου κανει;

Εγω θυμαμαι οταν το ειχα πρωτοπαρει με ελληνικη ρομ πηγα απλα και αλλαξα γλωσσα! Υπηρχαν τα αγγλικα μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Αν πας απλα στο μενου και αλλαξεις γλωσσα σου κανει;

Εγω θυμαμαι οταν το ειχα πρωτοπαρει με ελληνικη ρομ πηγα απλα και αλλαξα γλωσσα! Υπηρχαν τα αγγλικα μεσα....

Αυτό γίνεται μόνο στις ελληνικές συσκευές γιατί η rom δεν είναι ελληνική και τα ελληνικά είναι επί της ουσίας add on πάνω σε αγγλική ρομ οπότε και μπορείς να τα απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, την Τετάρτη που μας ερχεται, 21 Οκτωβρίου, θα είμαι στο ξενοδοχείο Metropolitan, Αθήνα. Αν κάποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Αλλιώς θα κρατήσω την αναπνοή μου και θα σκάσω... και θα το έχετε κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...