Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με αυτο το κινητο!

το εχει η κοπελα μου και οταν της στελνω μηνυμτα τα οποια ξεπερνουν τη μια σελιδα δεν της πηγαινουν...εγω της στελνψ απο 6300 νοκια...μηπως ξερει κανενας τι γινεται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με αυτο το κινητο!

το εχει η κοπελα μου και οταν της στελνω μηνυμτα τα οποια ξεπερνουν τη μια σελιδα δεν της πηγαινουν...εγω της στελνψ απο 6300 νοκια...μηπως ξερει κανενας τι γινεται?

 

Να τη πάρεις τηλέφωνο! Ερωτική εξομολόγηση με μήνυμα δε γίνεται!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να τη πάρεις τηλέφωνο! Ερωτική εξομολόγηση με μήνυμα δε γίνεται!:lol:

 

Καλο!αλλα δεν γινονται ερωτικες εξομολογησεις μονο με μηνυματα...γινονται κ αλλα πραγματα :D

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε για χάλια φωτογραφίες αλλά εγώ μια χαρά βγάζω εδώ και τρείς μέρες που το χρησιμοποιώ για αυτό το σκοπό. Εξάλλου το βράδυ χάλια έβγαζε και το 1ο Viewty που είχε stabilizer και του οποίου ήμουν κάτοχος. Η κάμερα του είναι μια χαρά κι ας μην είναι επώνυμη καθώς μπορώ και συγκρίνω άμεσα τις φωτογραφίες από το παλιό με τις φωτογραφίες από το νέο. Μια χαρά είναι και αν σκεφτείτε πόσα πληρώσαμε, είναι άριστο!

 

Το θέμα είναι ότι η lg συνεχίζει να πουλάει αυτό το κινήτο, που υποτίθετε έχει τα ίδια χαρακτηριστήκα και την super duper κάμερα της πρώτης έκδοσης ενω στην πραγματικότητα είναι διαφορετικά, χωρίς να έχει διευκρινίσει τις αλλαγές που του έχουν γίνει. Και όσο για τα λεφτά που πληρώσαμε έχω αρχίσει να αμφιβάλω ότι τα άξιζε γιατί θα μπορούσα με λιγότερα να έχω πάρει το cookie το οποίο και πιο εξελιγμένο μενού έχει και όλα τα παρελκόμενα του έχει μέσα στο κουτί και δεν υπόσχεται παπάδες με την κάμερα του οπως αδίκως κάνει το viewty.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να περιμέναμε πολλά περισσότερα από την κάμερα του viewty γιατί ακούγαμε δεξιά και αριστερά τα καλύτερα σχόλια.Όμως δεν παύει να βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτό την ημέρα τόσο το 1ο Viewty όσο και το καινούργιο.Δεν υπάρχει για παράδειγμα τίποτα καλύτερο με 190ευρώ από το ku990.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το ku990 εχει στις εφαρμογες του exel world και power point???? γιατι ετσι διαβασα στο gsmarena :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λευκο χρωμα βγαινει μονο το i η και το κλασικο viewty? Τελικα ισχυει οτι ειναι χειροτερο?Εχει διαφορα στις φωτο και στο φλας? Γιατι εχω σκοπο να το παρω. και κατι αλλο σε συνδεση με bluetooth μπορεις να κανεις συγχρονισμο του κινητου με το pc η θελει καλωδιο?

Παντως στο ελληνικο σαιτ της lg λεει οτι εχει σταθεροποιητη εικονας, αλλα δεν αναφερει τπτ για τον φακο εκτος του οτι ειναι 5ΜΡ(http://hellas.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0702&categoryId=0702&parentId=07&modelCodeDisplay=KU990i&model=NOTHING#). Επισης το i δεν υπαρχει ουτε στο site του gsmarena ουτε στο global της lg!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας να μου πειτε πως μπορω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη ''we travel'' στο ku 990i. Εxω bluetooth gps. εχω κατεβασει την εφαρμογη ''we travel mobile instaler'' κατεβαζω τα παντα απο εκει. Το προγραμμα τα κανει εγκατασταση απο μονο του στο κινητο αλλα μετα κανω κατι λαθος κ οταν ανοιγει η εφαρμογη δεν μου εφανιζει τους χαρτες......

Επισης μπορειτε να μου πειτε γιατι οταν παταω να κανω εγκατασταση το αρχειο jad. μου βγαζει το μηνυμα ''ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΛΕΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΟΣ''?

Επισης οταν κανω search με το κινητο για να συνδεθω με το gps το βρισκει κανονικα και το αποθικευω στις συσκευες μου αλλα δεν μπορω να ξερω αν ειναι συμβατες το gps ειναι το haicom 417-bt.

Σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μη σας κουρασα αλλα εχω φαει πολλες ωρες αλλα δεν καταφερα να το εγκαταστισω σωστα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το ku990 εχει στις εφαρμογες του exel world και power point???? γιατι ετσι διαβασα στο gsmarena :confused:

Σαν ξεχωριστή εφαρμογή όχι, διότι τα διαβάζει από μόνο του.Δε θα έχεις πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχς το συγκεκριμένο κινητό. Όλα είναι καλά είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά έχω ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα. Δε συνδέεται με του υπολογιστή μου. Δεν είχε κάποιο cd στην συσκευασία μόνο ένα καλώδιο usb. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του KU990i εδώ και περίπου 3 μήνες. Η πρώτη επαφή με το viewty ήταν όταν το αγόρασα οπότε λόγο του οτι δεν είχα ξαναχειριστεί μια άλλη συσκευή viewty δεν μπορούσα να βρω διαφορές στην κανονική και στην i έκδοση πέρα από την ελλειπή συσκευασία. Το πρόβλημα είναι οτι είμαι πάρα πολύ απογοητευμένος με τις επιδόσεις της κάμερας γι αυτό και έψαξα λίγο παραπάνω το θέμα και διαπύστωσα οτι η i έκδοση δεν έχει φακό με εγγύηση της Schneider-Kreuznach άλλα έναν απλό φακό 5megapixels (μπορεί να το δει οποιοσδήποτε απο το επίσημο site της lg), δεν έχει σταθεροποιητή εικόνας (πήγα σήμερα σε ένα καταστημα electroworld ψάχνοντας για handsfree και βρήκα την κανονική έκδοση του κινητού προσβάσιμη για "σκάλισμα" οπότε απο περιέργεια και μόνο έπαιξα λιγάκι με την κάμερα και είδα οτι το κουμπί κλειδώματος κατα τη λειτουργία της κάμερας ενεργοποιούσε τον σταθεροποιητή εμφανίζοντας ενα επιπλέον εικονίδιο στα ήδη υπάρχοντα πάνω απο το "τετραγωνάκι" εστίασης. Προσπάθησα να κάνω το ίδιο πράγμα και με το δικό μου viewty άλλα οι προσπάθειες ήταν μάταιες. Επίσης έχω παρατηρήσει σε φωτογραφίες που απεικονίζουν την κανονική έκδοση του τηλεφώνου οτι στο πισω μέρος του καλύματος του κινητού έγραφε image stabilizer ενω στην i έκδοση δεν γράφει κάτι τέτοιο.) και τέλος το φλας είναι ένα απλο ledάκι και όχι το xenon που λέγανε οτι έχει(το οποίο xenon είδα και αυτο στη συσκευή του electroworld). Μήπως τελικά η lg μας κοροϊδεψε βγάζοντας στο εμπόριο την i έκδοση; Πως είναι δυνατών το κινητό να ονομάζεται viewty όταν οι φωτογραφικές του ικανότητες είναι ικανοποιητικές μόνο κάτα την διάρκεια της ημέρας;

 

Το καλοκαιρι επεσε και μενα στα χερια μου ενα τετοιο κινητο και οντος η i εκδοση δεν εχει Schneider-Kreuznach φακό που εχω ενω το flash ειναι και αυτο διαφορετικο , απλα ολα εγιναν πιστευω στο βομο του κερδους φθηνοτερα υλικα και χαμηλη τιμη ετσι ωστε να πουλησει περισοτερα και να βγαλει κερδος απλα οικονομικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχς το συγκεκριμένο κινητό. Όλα είναι καλά είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά έχω ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα. Δε συνδέεται με του υπολογιστή μου. Δεν είχε κάποιο cd στην συσκευασία μόνο ένα καλώδιο usb. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ!

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/USBSW/GSM/EG/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.5_All.zip

 

ΓΙΑ ΔΕΣ ΑYΤΟ ΤΟΝ DRIVER EINAI GIA TO KINHTO ;)

Link to comment
Share on other sites

τον έχω δοκιμάσει αυτόν τον driver αλλά δε κάνει τίποτα. υπάρχει άλλη λυση?

 

Στο κινητο ρυθμισεις Τηλ. -> Συνδεσιμοτητα -> Συνδεση usb -> Μαζικη αποθηκευση μετα συνδεσε τα καλοδια και κανονικα ακολουθησε την αυτοματη διεδικασια εγκαταστασης νεου υλικου , καποιο αλλον τροπο δεν γνωριζω ελπιζω να τα καταφερειs ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο ρυθμισεις Τηλ. -> Συνδεσιμοτητα -> Συνδεση usb -> Μαζικη αποθηκευση μετα συνδεσε τα καλοδια και κανονικα ακολουθησε την αυτοματη διεδικασια εγκαταστασης νεου υλικου , καποιο αλλον τροπο δεν γνωριζω ελπιζω να τα καταφερειs ;)

 

αυτό είναι για να μεταφέρω δεδομένα από την κάρτα όχι από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω σε όλα τα κινητά με μια σύνδεση με το καλώδιο usb είσαι έτοιμος. Δε ξέρω τι πρέπει να κάνω, αλλά μου κάνει εντύπωση πως και τόσοι χρήστες δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα. Μόνο εγώ;;;
Link to comment
Share on other sites

τα κανονικο το viewty κυκλοφορει ξερει κανενας η μονο το i πλεον?βασικα το θελω και απο wind.παιζει να το βρω σε κανενα καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας να μου πειτε πως μπορω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη ''we travel'' στο ku 990i. Εxω bluetooth gps. εχω κατεβασει την εφαρμογη ''we travel mobile instaler'' κατεβαζω τα παντα απο εκει. Το προγραμμα τα κανει εγκατασταση απο μονο του στο κινητο αλλα μετα κανω κατι λαθος κ οταν ανοιγει η εφαρμογη δεν μου εφανιζει τους χαρτες......

Επισης μπορειτε να μου πειτε γιατι οταν παταω να κανω εγκατασταση το αρχειο jad. μου βγαζει το μηνυμα ''ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΛΕΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΟΣ''?

Επισης οταν κανω search με το κινητο για να συνδεθω με το gps το βρισκει κανονικα και το αποθικευω στις συσκευες μου αλλα δεν μπορω να ξερω αν ειναι συμβατες το gps ειναι το haicom 417-bt.

Σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μη σας κουρασα αλλα εχω φαει πολλες ωρες αλλα δεν καταφερα να το εγκαταστισω σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; ;)

 

Το com ειναι η θυρα που χρησιμοποιει καθε συσκευη bluetooth για να συνδεθει με μια αλλη!!!!! αυτο το com πρεπει να ειναι το ηδιο κ στισ 2 συσκευες!!!! π.χ αν το laptop συνδεετε με COM3 κ το κινητο σε COM8 τοτε δεν ειναι συμβατες οποτε υπαρχει η εφαρμοgη gps gate η οποια δημιουργει εικονικα com κ επιτρεπει στισ 2 συσκευες να συνδεθουν...... εχω κατεβασει την εφαρμογη GPS GATE η οποια δημιουργει εικονικα ports σο bluetooth του κινητου αλλα μολις το εντωπιζει μου λεει ''NO GPS FOUND''

Το bluetooth GPS που εχω δεν μπορει να συνδεθει με το κινητο μου. Η συζευξη του κιν με το GPS γινεται κανονικα. οταν ανοιγω την εφαρμογη με τους χαρτες μοθ δειχνει οτι δεν υπαρχρει GPS συνδεμενο........

ειναι πολυ δυσκολα αλλα ειμαι σιγουρος οτι γινετε........ γιατι εχω διαβασει οτι μπορει να συνδεθουν. τοχω δει σε ξενα foroum ομως δεν ξερω καλα αγγλικα:(

επισης πιο πανω γραφω για το προβλημα που αντιμετωπιζω με την εφαρμογη we travel....... ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΙΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λιπών ας τα πάρουμε από την αρχή. κατεβάζω το πρόγραμμα με τα θέματα. αυτό που έχει και το θέμα το i phone.το βάζο μέσα στο κινητό. δουλεύει μια χαρά. μετά άμα θέλω να το βγάλω αυτό το πρόγραμμά με τα θέματα δηλαδή να το απεγκαταστήσω να γίνει όπως ήταν το κινητό παλιά αυτό ρωτάω γίνετε?:!::angry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...