Jump to content

[LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε το γνωριζουμε...αλλα μακαρι να ειναι καθως απο οσους την εχουν μονο θετικα λογια ακουμε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σ’ όλους

Καιρό έχουμε να τα πούμε – οικογενειακές υποχρεώσεις

Πέρασα σήμερα την open Europe V10D

Από θέμα youtube πολύ ευχαριστημένος

Το gps δεν λοκάρι με τίποτε καμιά σχέση με την V10c θα κάνω μια δοκιμή ακόμα αύριο σε πολύ ανοιχτό χώρο

Και το FMT δεν κάνει τίποτε απλά ανοίγει αλλά αυτό δεν ξέρω και γω να το δουλεύω

 

 

Τζιμάκο σκίζουν οι χάρτες!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος χαρτης για το wetravel που να ειναι πληρης?οποιον κι αν δοκιμασα ηταν εληπης.
Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

τα παιδια jimdem+nikoslasira εχουν φτιαξει ενα καλο πακετακι με χαρτες καλους...ζητα απο εκεινους βοηθεια να σου δωσουν τα λινκς
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει την εκδοση ΚΜ900ΑΤ_V10a και το μενου του κανονικο δηλαδη δεν εχει vodafone,cosmote,t-mobile κτλ.Ποια ειναι η πιο καταληλη εκδοση για να του βαλω?
Link to comment
Share on other sites

τα παιδια jimdem+nikoslasira εχουν φτιαξει ενα καλο πακετακι με χαρτες καλους...ζητα απο εκεινους βοηθεια να σου δωσουν τα λινκς

 

εννοεις τους χαρτες που εχει ο jimdem στην σελιδα του?αυτους τους χαρτες εχω τωρα,δεν με καλυπτουν ομως.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

λογικα αυτους θα εχει βαλει εκει αλλα δε τους εχω δοκιμασει προσωπικα...για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα εκεινον...

 

οσο για το φιλο παραπανω...καλυτερα να περιμενεις λιγο ακομα για να βγει η νεα εκδοση λογισμικου που αναμενουμε ολοι..δεν υπαρχει λογος να φλασαρεις ξανα κ ξανα...ελπιζουμε συντομα να βγει

Link to comment
Share on other sites

εννοεις τους χαρτες που εχει ο jimdem στην σελιδα του?αυτους τους χαρτες εχω τωρα,δεν με καλυπτουν ομως.

 

Φίλε vaggos οι χάρτες είναι του 2009 και είναι πλήρες (μετατροπή Garmin) απλά απ’ ότι κατάλαβα οι χαρακτήρες που χρησιμοποιείς είναι με γερμανική διάταξη δηλαδή το gr το γράφεις ghr με αγγλικούς χαρακτήρες π.χ. Grevena = Ghrevena και βάζεις πρώτα το κύριο όνομα της οδού Papa Em. - Taliadhoyri K.κ.λ.π.

Και μένα με μπέρδεψε αυτό λίγο στην αρχή αλλά θα το συνηθίσεις μέχρι να βρούμε κάτι καλύτερο και μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για free java εφαρμογή

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vaggos οι χάρτες είναι του 2009 και είναι πλήρες (μετατροπή Garmin) απλά απ’ ότι κατάλαβα οι χαρακτήρες που χρησιμοποιείς είναι με γερμανική διάταξη δηλαδή το gr το γράφεις ghr με αγγλικούς χαρακτήρες π.χ. Grevena = Ghrevena και βάζεις πρώτα το κύριο όνομα της οδού Papa Em. - Taliadhoyri K.κ.λ.π.

Και μένα με μπέρδεψε αυτό λίγο στην αρχή αλλά θα το συνηθίσεις μέχρι να βρούμε κάτι καλύτερο και μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για free java εφαρμογή

Ελπίζω να βοήθησα

 

δεν ειναι αυτο το προβλημα φιλε μου,ο συγκεκριμενος χαρτης εχει μονο τους δρομους των μεγαλων πολεων αλλα τους εχει και λαθος.δεν συζηταμε βεβαια για εκτος πολης...δεν βγαζει καμια ονομασια χωριων,μικρων πολεων κλπ.μονο τα βενζιναδικα εχει στις ακριβεις τοποθεσιες που βρισκονται αλλα και αυτα με λαθος ονομα(τις περισσοτερες φορες).

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτο το προβλημα φιλε μου,ο συγκεκριμενος χαρτης εχει μονο τους δρομους των μεγαλων πολεων αλλα τους εχει και λαθος.δεν συζηταμε βεβαια για εκτος πολης...δεν βγαζει καμια ονομασια χωριων,μικρων πολεων κλπ.μονο τα βενζιναδικα εχει στις ακριβεις τοποθεσιες που βρισκονται αλλα και αυτα με λαθος ονομα(τις περισσοτερες φορες).

 

 

Περίεργο εγώ είμαι από Γρεβενά μια μικρή σχετικά πόλη και μου τα βγάζει όλα τζάμι

Σίγουρα κατέβασες τους χάρτες απ’ τον οδηγό του jimdem;

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο σεπτεμβρη υπηρχε φημη...αλλα αφου πλεον μας τελειωνει κ αυτος ο μηνας...παμε για οκτωβρη δυστυχως..ας ελπισουμε ολη αυτη η αναμονη να αξιζει..

ασε που απο ιουλη περιμενουμε οι περισσοτεροι κ εγινε αναβολη νεας εκδοσης μαζι με το appstore...

υπομονη τι αλλο να πω..

Link to comment
Share on other sites

αλλο το appstore αλλο η καινουρια εκδοση λογισμικου...το appstore θα ειναι site για να κατεβαζουμε εφαρμογες (δωρεαν αλλα κυριως με πληρωμη) για το κινητο μας...κ η νεα εκδοση ελπιζουμε να εχει τις απαραιτητες βελτιωσεις με τις λιστες αναπαραγωγης κ την ελληνικη ταξινομηση στις επαφες..

οσο για το wifi κ το youtube..αν ειναι κατι που σε καιει παρα πολυ ναι δοκιμασε αλλη εκδοση για να λυθει το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

τοτε η βαλτο παλι σε pc suite για να βρει νεα αναβαθμιση η στειλτο στο σερβις..τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω update ή φιρμαρω δεν θα υπαρξει προβλημα με την εγγυηση?Επισης το δικο μου εχει την εκδοση ΚΜ900ΑΤ_V10a και το μενου του κανονικο δηλαδη δεν εχει vodafone,cosmote,t-mobile κτλ.Ποια ειναι η πιο καταληλη εκδοση για να του βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω update ή φιρμαρω δεν θα υπαρξει προβλημα με την εγγυηση?Επισης το δικο μου εχει την εκδοση ΚΜ900ΑΤ_V10a και το μενου του κανονικο δηλαδη δεν εχει vodafone,cosmote,t-mobile κτλ.Ποια ειναι η πιο καταληλη εκδοση για να του βαλω?

Το πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα ΔΕΝ έχει διακοσμητικό ρόλο.Αναφέρεται το θέμα της εγγύησης.Επίσης, και το δεύτερο που ρωτάς, έχει απαντηθεί.Αν το κάνεις update θα σου περάσει ελληνική έκδοση που δε θα έχει fm trans και λογικά δε θα έχει και playlists (εκτός και αν έβαλαν την πιο νέα ελληνική που υποστηρίζει playlists).Αν φλασάρεις,μπορείς να βάλεις την open europe v10b_02 ή κάποια ελληνική (την οποία θα σου περάσει όμως ούτως ή άλλως το update).

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα.Εχει χαλάσει το ηχείο και πρέπει να το πάω στην LG.Eπειδή τον ιούνιο το είχα φλασάρει, προσπαθώ από το μεσημέρι να βάλω την V10V_02.kdz (είναι η τελευταία VL έκδοση) αλλά είναι ΑΔΥΝΑΤΟ.Το link http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/USBSW/GSM/EE/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_NP_IFXG1.0.0.6(2).zip δεν δουλεύει και όταν τρέχω το KP500-Utils-EN.exe και του βάζω τα στοιχεία που θέλει, παταω ENTER και αυτό τα ξαναζητάει αποτην αρχή !!!!!!!!!!!!!!!!

Με το φτωχό μου το μυαλό, λέω ότι ΜΑΛΛΟΝ η έκδοση cab που έβαλα έχει κάποια διαφορά με την kdz που πρέπει να βάλω τώρα.Παρακαλώ τα φώτα σας.Εχω XP SP3.

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα.Εχει χαλάσει το ηχείο και πρέπει να το πάω στην LG.Eπειδή τον ιούνιο το είχα φλασάρει, προσπαθώ από το μεσημέρι να βάλω την V10V_02.kdz (είναι η τελευταία VL έκδοση) αλλά είναι ΑΔΥΝΑΤΟ.Το link http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/USBSW/GSM/EE/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_NP_IFXG1.0.0.6(2).zip δεν δουλεύει και όταν τρέχω το KP500-Utils-EN.exe και του βάζω τα στοιχεία που θέλει, παταω ENTER και αυτό τα ξαναζητάει αποτην αρχή !!!!!!!!!!!!!!!!

Με το φτωχό μου το μυαλό, λέω ότι ΜΑΛΛΟΝ η έκδοση cab που έβαλα έχει κάποια διαφορά με την kdz που πρέπει να βάλω τώρα.Παρακαλώ τα φώτα σας.Εχω XP SP3.

Στο πρώτο ποστ υπάρχει η Vodafone Greece, η οποία κατεβαίνει μια χαρά.

Για το άλλο που λες , πρέπει να αλλάξεις τα dll.Σε λίγο θα ανεβάσω τα dll και μια νέα γερμανική έκδοση, η οποία είναι η καλύτερη μέχρι τώρα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post προστέθηκαν:

Τα dll που πρέπει να αλλάξουμε όταν φλασάρουμε με αρχεία kdz μαζί με τα υπόλοιπα εργαλεία.

Νέα γερμανική έκδοση η οποία από το feedback που υπάρχει είναι ίσως η καλύτερη μέχρι τώρα.

-Δεν υπάρχει το bug με το Τ9, οι λέξεις αποθηκεύονται κανονικά.

-Υπάρχουν playlists.

-Nέα έκδοση Google Maps v. 2.3.2, η οποία έχει λειτουργία "Βρες την τοποθεσία μου".Αυτό το αναφέρω γιατί υπάρχει ήδη αυτή η έκδοση, αλλά δεν είχε τη λειτουργία αυτή- τη λειτουργία GPS δηλαδή.

-O πομπός ραδιοφώνου (fm transmitter) έχει ΜΠΑΣΑ.

-Mέγιστο μέγεθος email 2MB αντί για 1MB που υπήρχε μέχρι τώρα.

-Σταθερή έκδοση.

-Καλύτερος browser.

-Υοutube με wifi

Η συγκεκριμένη έκδοση δεν έχει ανέβει ακόμη στον σέρβερ της LG, δεν υποστηρίζεται επίσημα.Παρόλα αυτά, από ό,τι διαβάζω, μιλάμε για την καλύτερη έκδοση μέχρι τώρα.

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:Δεν αναφέρεται ακόμη αν υποστηρίζονται ελληνικά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

τέλεια φαίνεται... ας έχει και ελληνικά και όλα τζάμι (Ελπίζω!) !! :D

 

Βλέπω νέα έκδοση και στο PC Suite.

 

σχεδόν τελείωσα το φλασάρισμα στην γερμανική που μόλις μπήκε. Θα ενημερώσω για ελληνικά σε λίγο. EDIT: Εχει ελληνικά!!

 

Η καλύτερη έκδοση σίγουρα.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καλή έκδοση ακούγεται,αλλά ελπίζω να μην είναι αυτή η καλή έκδοση που περιμέναμε....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε παραπάνω από τον φίλο mythoc ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ :) , μόλις την έβαλα και εγώ, θα δώσουμε feedback μόλις την επεξεργαστούμε και δούμε πως πάει.

To σημαντικό είναι ότι με τη νέα έκδοση των LGUtils v.042 (θα ανέβει στο πρώτο ποστ), ξεπερνάμε τα προβλήματα με τα kdz αρχεία, αφού η έκδοση αυτή μας επιτρέπει να δημιουργήσουμε cab αρχείο από το υπάρχον kdz :D:) . Εν ολίγοις δηλαδή όποια έκδοση kdz κατεβάζουμε, μπορούμε να την μετατρέπουμε σε cab έκδοση.Τα kdz δεν τα πάνε καλά με πολλούς υπολογιστές , ενώ τα cab είναι πιο "συμβατά", οπότε μιλάμε για εξαίσια νέα!

Τρέχοντας τα LGUtils v.042 , πατάμε I και μετά την έκδοση kdz που έχουμε κατεβάσει.Περιμένουμε και μόλις τελειώσει το "loading" θα δούμε ότι στο directory του σκληρού μας, μαζί με την kdz έκδοση που είχαμε, έχει δημιουργηθεί και η αντίστοιχη cab :D.

Κατόπιν πάμε στα κλασικά LGUtils (υπάρχουν στο πρώτο ποστ, ως k500utils και k360utils) και φλασάρουμε κανονικά, όπως κάναμε και πριν.

Αυτό λύνει τα χέρια πολλών μελών που δε μπορούσαν να φλασάρουν με kdz αρχεία.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG Arena (KM900)] Οδηγός Φλασαρίσματος / Εκδόσεις Firmware

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...