Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να αναβαθμίσετε online απο την κονσολας το Firmware.Σήμερα το πρωί έκανα την αναβάθμιση στην έκδοση 3.0.Με μια πρώτη ματια ειναι πολυ ωραίο αλλά παρατήρησα οτι δεν μπορεις να ακούς mp3 και ταυτόχρονα να σερφαρεις ,να βλεπεις φωτο.Στην προηγουμενη έκδοση εβαζες να παιζουν τα Mp3 πατούσες το PS Button και έκανες οτι ήθελες ακούγοντας μουσική...σε αυτή την έκδοση σε προτρέπει να εγκαταλείψεις την αναπαραγωγή

 

Βάλε την συχνότητα αναπαραγωγής μουσικής στα 48 KHz (Settings ->Music Settings -> Output Frequency -> 48 KHz) και αυτό θα πρέπει να διορθωθεί. Δεν το έχω δοκιμάσει, το διάβασα αλλού και το μεταφέρω.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις δικιο φιλε.Μολις το δοκιμασα.Ευχαριστώ πολυ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως το PS3 που δείχνει όταν κάνει boot είναι ίδια με αυτήν που έχει επάνω το PS3 Slim.

Tί λέτε;

Sony PlayStation 3 Slim

Eικόνα:All About Technology

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως το PS3 που δείχνει όταν κάνει boot είναι ίδια με αυτήν που έχει επάνω το PS3 Slim.

Tί λέτε;

Sony PlayStation 3 Slim

Eικόνα:All About Technology

Ναι,εχεις δικιο!

 

Παιδια μονο εμενα μου φαινεται πιο φτηνιαρικο το σλιμ?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι,εχεις δικιο!

 

Παιδια μονο εμενα μου φαινεται πιο φτηνιαρικο το σλιμ?

Πάντα έχω:p:D(τουλάχιστον δεν είμαι ψώνιο:))

Και εμένα. Για αυτό λέω το παλιό πιο πολυτελές. Το νέο δεν έχει ούτε πλήκτρα αφής!:X

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως το PS3 που δείχνει όταν κάνει boot είναι ίδια με αυτήν που έχει επάνω το PS3 Slim.

Tί λέτε;

Sony PlayStation 3 Slim

Eικόνα:All About Technology

 

για ποιο πράγμα μιλάμε..?

 

το PS3 είναι ίδια με ποιάν ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως το PS3 που δείχνει όταν κάνει boot είναι ίδια με αυτήν που έχει επάνω το PS3 Slim.

Tί λέτε;

Sony PlayStation 3 Slim

Eικόνα:All About Technology

 

για ποιο πράγμα μιλάμε..?

 

το PS3 είναι ίδια με ποιάν ?

Για την εικόνα, στα δεξιά, όταν ανοίγει.

edit:Στο ποστ μου πάτα εκεί που λέει "Sony PlayStation 3 Slim" για να δείς το PS σήμα επάνω στο νέο PS.

Link to comment
Share on other sites

για ποιο πράγμα μιλάμε..?

 

το PS3 είναι ίδια με ποιάν ?

Το σημα του PS3 ειναι ιδιο με το νεο σημα που εχει το σλιμ κατα το boot.

Αυτο αλλαξε με την 3.00

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. ήταν obvious από την αρχή για μένα γιαυτό μου φάνηκε παράξενο. Νόμιζα ήταν κάτι άλλο.

Μιλάμε για το νέο Logo του PS3.

 

by the way, η Αμαζον με άφησε και παράγγειλα αυτό : http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000XAHPOG/ref=nosim/?tag=hotukdeals-21

πωλείται από την ΙΔΙΑ την Άμαζον... για 8 λίρες αγγλικές και κάτι ψιλά...

που σημαίνει πλέον η Άμαζον αφήνει την παραγγελία ηλεκτρονικών εκτός Αγγλίας.. :D

 

http://img443.imageshack.us/img443/865/41f0qghzv2lsl500aa28052.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εμενα παντως το slim με προβληματιζει με την εμφανισει,αλλα και μηπως εχουν βαλει χειροτερης διαλογης υλικα και hardware για να πεσει το κοστος το b/r γενικα το h/w ειναι ιδια??

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

το νέο slim ps3 έχει ανοικτεί/inspected από όλες τις μεγάλες ιστοσελίδες που ασχολούνται.

αν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα βούιζε ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω ps3 πιο να πάρω το παλιό η το καινούργιο και γιατί ?

 

Δε βλέπω το λόγο γιατί να μην πάρεις το καινούριο, εκτός αν ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ πια για την υποστήριξη linux. Κατά τα άλλα το slim είναι μικρότερο, καταναλώνει λιγότερη ενέργεια, έχει μεγαλύτερο και ταχύτερο σκληρό δίσκο, θερμαίνεται λιγότερο και κάνει λιγότερο θόρυβο (αν και ούτε το παλιό κάνει πολύ θόρυβο).

 

Μπορείς να διαβάσεις ένα αναλυτικό συγκριτικό μεταξύ των δύο εδώ.

Κάποιοι σπεύδουν να αλλάξουν τα παλιά τους PS3 με slim πράγμα που το θεωρώ τεράστια υπερβολή αλλά και εγώ αν αγόραζα τώρα για πρώτη φορά το slim θα έπαιρνα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κατεβάστε το demo του FIFA 10. Απλά καμία σχέση με τα προηγούμενα!

 

Επίσης, δωρεάν dynamic theme του Wipeout HD!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ps3 και θα ήθελα τη βοήθεια σας.Αυτό το καιρό παίζω το tomb raider underworld ,πραγματικά πολύ καλό.Κάθε φορά που το ανοίγω για να παίξω μου λέει ότι υπάρχει update για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Οσες φορές και αν δοκίμασα να κατεβασω αυτό το update πάντα σε κάποιο σημείο του download μου έβγαζε "an error occured" μαζί με έναν αριθμό από κάτω. Έχω σύνδεση connx κανονικά λειτουργεί αλλά καθώς το κατεβαζω πάντα σε ένα σημείο του ποσοστού σταματάει και βγάζει το μήνυμα.Πάντα σε διαφορετικό σημείο.Χτες έφτασε στο 53-54% κάπου εκεί τελοσπαντων.
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.windows-performance.com/wp-content/uploads/2009/08/windows7.jpg[/imgalign]1) Ενεργοποιούμε απο το PS3, στην καρτέλα "network setting" την επιλογή "Media Server"

 

2) Στον υπολογιστή τώρα, πηγαίνουμε control panel - HomeGroup

 

http://img171.imageshack.us/img171/1671/workgroups.th.jpg

 

3) Επιλέγουμε τα Libraries που θέλουμε πχ music και video

και το "Share my pictures, music to all devices on my home network"

 

4) Πηγαίνουμε "Choose media streaming options for computer and devices"

 

http://img151.imageshack.us/img151/6462/captureql.th.jpg

 

5) Show devices - All Networks

 

6) Στο Unknown Device πατάμε customize και επιλέγουμε στο επόμενο παράθυρο το "Μake all of the media library available" (δίπλα απο το customize πρέπει να το έχουμε γυρισμένο στο "Allow"

 

http://img4.imageshack.us/img4/8226/devicen.th.jpg

 

7) Αποθηκεύουμε τις αλλαγές κάνουμε ένα restart και είμαστε έτοιμοι.

 

Tip: Όταν προσθέσετε νέα αρχεία στο library του WMP ή στην αντίστοιχη βιβλιοθήκη της στον explorer σας πρέπει να κάνετε search for media servers απο το ps3 για να τα αναγνωρίσει.

 

 

ps: Έβαλα χθές τα win 7 και έψαχνα να βρώ πληροφορίες για την δημιουργία media server με το ps3, αλλά μάταια. ENJOY!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Απλά στα xp πάταγες πάνω στο library και έκανες τις ρυθμίσεις πιο εύκολα.

 

Το guide το έγραψα γιατί με παίδεψε λίγο στο να βρώ που είναι οι επιλογές στα Windows 7

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα ps3 120gb απο ebw. πηρα και 2 χειρηστηρια ενα dualshock που ειχε μεσα και ενα sisaxis me παιχνιδι pro2009.το sisaxis ενω στο ps3 λειτουργουσε κανονικα οπως και στις ρυθμισεις του παιχνιδιου μεσα στο παιχνιδι τα 4 πληκτρα νεκρωσαν ουτε πασα ουτε τιποτα δεχια αριστερα ο παικτης κανονικα αλλα τα 4 πληκτρα νεκρα. επισης στη ρυθμιση των χειρηστηριων στα νουμερα to sisaxis δε αναβε η επιλογη 1 2 3 πανω στο χειρηστηριο αλλα μονο οταν εβαζες 4 5 6 7.ομως ουτε τοτε ανταποκρινοταν μεσα στο παιχνιδι. ακουω τι γνωμες σας;;επισης το συνδεσα το πσ3 με ιντερνετ και βρηκε update για το πσ3 οπου γινεται αυτη τη στιγμη που σας γραφω. δε θα πρεπε να χει το τελαυταιο update εφοσον ειναι το καινουριο πσ3;;επισης παρατηρησα οτι στο παιχνιδι pro 2009 δ εχει στη ενοτητα ch leauge τις ομαδες παο liverpool και σκεφτηκα οτι θελει update ποια ειναι η διαδικασια γ να κανω update sto παιχνιδι;;;αναμενω την βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα τη εκδοση 3 εχω μετα το update που εκανα.δ ειχα κοιταξει πριν ποια ειχε. εκανα update και στο pro2009 ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

οπως διαβασα σε αλλο ποστ εχουν το ιδιο hardware, υπαρχει καποιος που να εχει καποιο προβλημα με το νεο? ενδιαφερομαι για αγορα της κονσολας κ ψαχνομαι! ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Link to comment
Share on other sites

γίνεται να κάνεις update σε παιχνίδια μέσω usb stick? και αν ναι απο που τα κατεβάζω?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...