Jump to content

[Εφαρμογή] Greek TV on PPC


angelos_cy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img169.imageshack.us/img169/3008/greektvonppc.png http://img70.imageshack.us/img70/4849/greektvonppc2.png

 

Με αρκετό ψάξιμο μάζεψα 37 ελληνικά κανάλια (δυστυχώς κανένα από τα μεγάλα κανάλια) που μπορούν να παίξουν σε ppc. Τα έχω δοκιμάσει και δουλεύουν όλα. Τα περισσότερα κυπριακά κανάλια δυστυχώς δεν θα παίζουν στη Ελλάδα απ' ότι ξέρω, αλλά δοκιμάστε τα και πείτε μου.

 

Δεν είναι πρόγραμμα, απλά έχω φτιάξει τις απαραίτητες συντομεύσεις με τα εικονίδια των καναλιών. Θα τα βρείτε στο φάκελο "Ελληνική τηλεόραση" στα "Προγράμματα". Δυστυχώς όταν ανοίξετε το φάκελο αυτό με το SPB Μενού του SPB Mobile Shell 3, τα κανάλια δεν θα είναι χωρισμένα σε φακέλους εξαιτίας ενός bug του Mobile Shell. Τους έχω ενημερώσει και θα το διορθώσουν.

 

Δουλεύει σε όλα τα ppc από Pocket PC 2003 και πάνω και σε όλες τις οθόνες. Επίσης, αν κάποιος έχει πρόσβαση σε windows smartphone, ας το δοκιμάσει κι εκεί ώστε να το βάλω και στο φόρουμ των smartphone.

 

Μπορείτε να βάλετε το λινκ και σε άλλα φόρουμ αν θέλετε, αρκεί να πείτε ότι το έφτιαξε ο angelos_cy. :D

 

Αν έχετε υπόψη σας άλλα κανάλια γράψτε μου τα λινκ εδώ στο φόρουμ ή στο e-mail μου (θα το βρείτε στο Σχετικά->Επικοινωνία) και θα τα προσθέσω αμέσως. Τις νέες «εκδόσεις» μπορείτε να τις κατεβάζετε αμέσως μέσω AppToDate.

 

Το cab το έφτιαξα να μη ρωτά που θέλετε να γίνει η εγκατάσταση, επειδή αν επέλεγε κάποιος κατά λάθος την κάρτα μνήμης, οι συντομεύσεις δεν θα δούλευαν. Η εγκατάσταση γίνεται στην κύρια μνήμη, αλλά τα αρχεία του «προγράμματος» είναι μόνο 250 ΚΒ. Αν όμως κάποιος δεν έχει τοοόσο χώρο στην κύρια μνήμη, μπορώ να φτιάξω ένα άλλο cab για όσους θέλουν να το βάλουν στην κάρτα μνήμης. Οι συντομεύσεις επίσης δεν θα δουλεύουν στη σπάνια περίπτωση που ο φάκελος Program Files έχει άλλο όνομα. Αυτό συμβαίνει μόνο ορισμένες φορές όταν το ppc δεν είναι ελληνικό ή αγγλικό.

 

Bugs:

1. Αμέσως μετά την εγκατάσταση θα εμφανιστεί το μήνυμα "Η εφαρμογή ... εγκαταστάθηκε..." όπως πάντα, αλλά καλύτερα να περιμένετε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να πατήσετε το ΟΚ και να περιμένετε ακόμα κανένα λεπτάκι μέχρι να φύγει το μήνυμα από την οθόνη. Ακόμα κι όταν φύγει το μήνυμα πιθανόν να χρειαστούν ακόμα λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να ανταποκρίνεται η οθόνη όταν την αγγίζετε. Η καθυστέρηση αυτή υπάρχει και στην απεγκατάσταση. Αυτό γίνεται επειδή με την εγκατάσταση του cab μεταφέρονται 41 συντομεύσεις στο Start Menu -> Programs κι αυτό θέλει λίγη ώρα για να γίνει.

Θα προσπαθήσω να το διορθώσω αυτό στην επόμενη έκδοση και θα χρειαστώ τη βοήθεια όποιου ξέρει να φτιάχνει setup.dll. Όποιος ξέρει 2-3 πραγματάκια από προγραμματισμό, ας μου φτιάξει αυτό το dll ώστε να ρωτάει η συσκευή για επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση και απεγκατάσταση.

2. Ορισμένα κανάλια παίζουν μόνο ήχο και όχι εικόνα, επειδή η κωδικοποίηση του ήχου και της εικόνας του stream δεν είναι συμβατή με τον Media Player στις συσκευές μας. Πιθανόν να παίζουν με τον TCPMP ή με τον CorePlayer, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Θα στείλω και κανένα e-mail στα κανάλια αυτά κι ελπίζω να μπορούν να αλλάξουν την κωδικοποίηση.

 

Κατεβάστε τη νεότερη έκδοση απ' εδώ:

http://myweb.cytanet.com.cy/angg4881/GreekTVonPPC.cab

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστουμε Αγγελε για την δουλεια σου!:)

 

περιμενουμε λινκ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ζαχαράκη το λινκ δεν το ξέχασα άλλά το είχα σβήσει λίγο πριν μπεις εσύ. 66 άτομα είχαν δει το ποστ αυτό μέχρι εκείνη τη στιγμή και πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα είχαν κατεβάσει αυτό που έφτιαξα. Κι όμως δεν υπήρχε κανένα σχόλιο από κανέναν. Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες στην υπογραφή σου, "η ικανοποίηση του να μοιράζεσαι και να κανείς τους άλλους χαρούμενους είναι η καλύτερη πληρωμή", αλλά όταν ο άλλος δεν λέει ένα ευχαριστώ πως να ξέρεις ότι τον έχεις κάνει χαρούμενο; :) Εγώ ξέρω κι ένα άλλο γνωμικό που λέει "Ουδείς χειρότερος εχθρός εκ του αχάριστου ευεργετηθέντος". :)

Εδώ και 10 μέρες σπαταλώ τον ελεύθερο μου χρόνο για να φτιάξω κάτι που πίστευα ότι θα ενθουσίαζε όλους στο φόρουμ, αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο γι' αυτό αποφάσισα να σβήσω το λινκ. Μετά όμως είδα το μήνυμα σου και το «Ευχαριστώ» και θυμήθηκα ότι υπάρχουν κάποιοι ελάχιστοι που λένε ακόμα αυτή τη λέξη. Γι' αυτό και το ξανάβαλα πίσω. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο φίλε σ' εσένα και σ' αυτούς τους ελάχιστους.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματακι κατέβηκε και θα το δοκιμάσω αυριο πρωι πρωι...!

 

Μπραβο σου, και ευχαριστουμε για την προσπαθεια σου..

Μοιραζομαι και εγω την λογικη της υπογραφης του Δημητρη, και ας μην εχω την ανταποκριση απο ολους.

Εστω ομως και ενα ευχαριστω για εμενα αρκει.

 

Φανταζομαι οτι μπορει να μην εχει πεσει στην υποληψη καποιου και δεν το εχει δει, γιατι πραγματικα ειναι πολυ αξιολογη η δουλεια σου, και μακαρι να μπορουσα με καποιον τροπο να σε βοηθησω.. Δυστυχως, οτι γνωσεις εχω για προγραμματισμο ειναι σε βρεφονηπιακο επιπεδο ακομα...

 

Κατα καιρους κατεβαζω και γω ιδεες για προγραμματα που θα ηθελα να εχω στο ppc μου και δεν ξερω πως να τα εψαχνα, ή αλλα που εχω ψαξει και δεν βρισκω, και υποχρεωτικα συμβιβαζομαι με κατι αλλο. Αλλα δυστυχως δεν μπορω να τα υλοποιησω...:O

 

Με αρκετό ψάξιμο μάζεψα 37 ελληνικά κανάλια (δυστυχώς κανένα από τα μεγάλα κανάλια) που μπορούν να παίξουν σε ppc.

αυτο ομως δεν καταλαβαινω γιατι...:worry:

 

 

Παντως, ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστουμε και για τον κοπο σου και για τον χρονο σου, αλλα και για το προγραμματακι αυτο.:D

 

edit:

Γραψε λαθος... Ψαχνοντας και διαβαζοντας βρισκεις σε ολα απαντησεις...

Το μόνο σίγουρο είναι δυστυχώς ότι τα λινκ των μεγάλων καναλιών παίζουν μόνο μια στις τόσες φορές και τα λινκ αυτά αλλάζουν κάθε τόσο από το greekiptv, που σημαίνει ότι πολύ πιθανόν να μην παίζουν καθόλου σε λίγες μέρες. Επομένως, νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να προστεθούν τα λινκ των μεγάλων καναλιών στη λίστα αυτή.

Και το άσχημο είναι ότι δεν παίζει ούτε ο ΣΚΑΪ πλέον. Έχουν μετατρέψει το streaming link τους από wmv σε flv, που σημαίνει ότι δεν παίζει πλέον με windows media player στα ppc.

 

Ζαχαρακη δεν σε ακουσα και προτρεξα.. Αλλα το διορθωσα! :D

 

edit2:

 

Δεν ξερω κατα ποσον θα σε βοηθησει αυτο που θα σου δωσω, γιατι οπως ειπα δεν ξερω και τοοοσα πολλα...

Αλλα τις προαλλες, σε μια προσπαθεια μου να δω Online TV, επεσα πανω σε αυτην την ιστοσελιδα. Στον υπολογιστη μου χρησιμοποιει wmp για να τα παιξει, αλλα μεσα απο την σελιδα, δεν μου ανοιγει ξεχωριστα τον player...

Εχω δει παντως Alpha σταθερα για λιγη ωρα(δεν θυμαμαι γιατι παραλληλα ειχα μια κουβεντα εκεινη την στιγμη με αποτελεσμα να χασω και αυτο που ηθελα να δω;)).

Ριξε μια ματια αν σε βοηθαει στην δουλεια σου.

http://www.freshmedia.gr/site/index.php?option=com_content&task=view&id=267&Itemid=40

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ζαχαράκη το λινκ δεν το ξέχασα άλλά το είχα σβήσει λίγο πριν μπεις εσύ. 66 άτομα είχαν δει το ποστ αυτό μέχρι εκείνη τη στιγμή και πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα είχαν κατεβάσει αυτό που έφτιαξα. Κι όμως δεν υπήρχε κανένα σχόλιο από κανέναν. Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες στην υπογραφή σου, "η ικανοποίηση του να μοιράζεσαι και να κανείς τους άλλους χαρούμενους είναι η καλύτερη πληρωμή", αλλά όταν ο άλλος δεν λέει ένα ευχαριστώ πως να ξέρεις ότι τον έχεις κάνει χαρούμενο; :) Εγώ ξέρω κι ένα άλλο γνωμικό που λέει "Ουδείς χειρότερος εχθρός εκ του αχάριστου ευεργετηθέντος". :)

Εδώ και 10 μέρες σπαταλώ τον ελεύθερο μου χρόνο για να φτιάξω κάτι που πίστευα ότι θα ενθουσίαζε όλους στο φόρουμ, αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο γι' αυτό αποφάσισα να σβήσω το λινκ. Μετά όμως είδα το μήνυμα σου και το «Ευχαριστώ» και θυμήθηκα ότι υπάρχουν κάποιοι ελάχιστοι που λένε ακόμα αυτή τη λέξη. Γι' αυτό και το ξανάβαλα πίσω. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο φίλε σ' εσένα και σ' αυτούς τους ελάχιστους.

 

Αγγελε δυστυχως τα πραγματα εχουν ξεφυγει τα τελευταια χρονια ...

οι περισσοτεροι ερχονται μπαινουν αρπαζουν οτι δινεται και απλα εξαφανιζονται μεχρι να ξαναβρουν κατι που θα τους αρεσει και θα ειναι,φυσικα,τσαμπα!!!

 

εχει χαθει η ανθρωπινη ευαισθησια,η ευγενεια και ο σεβασμος μαζι με την αναγνωριση για τον κοπο του αλλου....:O

 

στα περισσοτερα φορουμ που γραφω,ισχυει αυτη η κατασταση και το μονο που εχει ως αποτελεσμα....ειναι να κανει αυτους που εχουν το κεφι και την θεληση να βοηθουν,απλα να σταματουν να το κανουν...

στους xda και στο ipmart εχω εφαρμογες που μετρουν απο 2500 εως και 11000 downloads μεχρι στιγμης....τα ευχαριστω και η αναγνωριση οποιας δουλειας ομως,ερχονται απο ελαχιστα μονο παιδια....

για αυτους τους λιγους και μονο εχω κρατησει ενεργα τα links μου ακομη....

 

η αναγνωριση και ενα απλο ευχαριστω ειναι οτι λιγοτερο μπορει να κανει καποιος για να ""πληρωσει"" καποιον που εχει ασχοληθει και αφιερωσει καμποσο απο τον ελευθερο χρονο του να δωσει λυσεις και βοηθεια,δημοσια και φυσικα αφιλοκερδως....

 

καποιοι θα πουν, γιατι ρε φιλε κανεις παραπονα? σε υποχρεωσε κανεις να δωσεις τον χρονο σου για εμας?οχι φυσικα...θελει καποιος και το κανει...αλλα ενα ευχαριστω και μια καλημερα δεν εβλαψε ποτε κανεναν...

ισα ισα που δινει κουραγιο στον αλλον να συνεχισει να προσπαθει και να ""καιει "" απο την ζωη του χρονο και να βοηθαει ....

 

δυστυχως δεν σε ξερουν ολοι και ποια ειναι η προσφορα σου εδω μεσα(και οχι μονο) ..για αυτο καλα θα κανεις να συνεχισεις να κανεις οτι κανεις καθαρα και μονο αν το θελεις εσυ και κανενας αλλος!!

 

φιλικα Δημητρης :bow:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για σας και απο εμενα. Πολλη καλη δουλεια φιλε μου. Αν σου ειναι ευκολο να ανεβασεις παλι το λινκ για να το κατεβασω.

Σε ευχαριστω εκ το πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Για σας και απο εμενα. Πολλη καλη δουλεια φιλε μου. Αν σου ειναι ευκολο να ανεβασεις παλι το λινκ για να το κατεβασω.

Σε ευχαριστω εκ το πρωτερων

 

Μα υπάρχει ήδη..

Κατεβάστε το απ' εδώ:

http://myweb.cytanet.com.cy/angg4881/GreekTVonPPC.cab

 

Ετσι εχουν καταντησει τα πραγματα, δυστυχως...

Οτι προσπαθεια και δουλεια κανεις αναγνωριζεται απο λιγους και καλους. Υπαρχουν παααρα πολλοι ακομα που απλα ερχονται, παιρνουν και φευγουν μεχρι να το ξανακανουν και να σε εχουν γραμμενο. Και εσενα, και τον κοπο σου και τον χρονο σου και ολα.

 

Τι να το κανεις ομως? Για εναν εστω που θα πει ευχαριστω αξιζει να ασχοληθεις. Για εναν που θα εκτιμησει αυτο που εχεις κανει και θα δει οτι αυτος εχει ξοδεψει χρονο για να βοηθησει. ;)

 

Δυστυχως.....

 

Αγγελε, μπραβο σου παντως...:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε, θα προσπαθησω να σου δωσω λιγο feedback..

 

Λοιπον, ξεκινησα να βλεπω MAD, μιας και εδω στην Κρητη που ειμαι τωρα δεν πιανει. Την πρωτη φορα που το εβαλα σταματησε για καποιον λογο. Με το που το ξαναπατησα το play, εχω τωρα 5 λεπτα που βλεπω χωρις προβλημα. Δεν ξερω για καθυστερηση γιατι δεν μπορω να το δω στην τηλεοραση.

 

Music Box

An unkown error 0X80072AF9 has occurred 

 

 

Music Force

Cannot find the file. The file might have been moved, renamed or deleted etc etc...

 

Energy TV

Cannot play any items in the playlist. For additional info, on the Now Playung screen, select an item and then press meny > error details

 

Plus Channel

Cannot play the file because the playlist is not valid

 

Rage

Κανει buff κανονικα και παιζει αλλα χωρις εικονα. Μουσικη ακουω κανονικα.;)

 

 

Μεσα στον φακελο Κυπρος, ολα μου βγαζουν το ιδιο με το Music Box

 

Sport TV (αθηνα)

Παιζει κανονικοτατα, ηχος και εικονα.

 

Βουλη Τηλεόραση παλι το ιδιο.

 

 

Αυτα δοκιμασα..

Μονο και μονο που παιζει το mad εγω θα το κρατησω πάντως στο HD...:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το feedback φίλε.

Το Music Box όπως και το Energy TV δεν παίζουν εκτός Κύπρου. Το Rage δυστυχώς δεν έχει εικόνα. Αν προσέξεις θα δεις κάποια μικρά "σημαδάκια" πάνω στο εικονίδιο τους. Στο Music Box υπάρχει μια μικρή σημαία της Κύπρου πάνω δεξιά, σημαίνει ότι παίζει μόνο μέσω δικτύων WiFi ή 3G εντός Κύπρου. Στο Energy TV υπάρχει το σήμα της Cytanet πάνω δεξιά, σημαίνει ότι παίζει μόνο μέσω δικτύων WiFi της Cytanet. Στο Rage υπάρχει ένα μικρό μεγαφωνάκι πάνω αριστερά, σημαίνει ότι παίζει μόνο ήχος. Αυτές τις επεξηγήσεις μπορείτε να τις βρείτε και πηγαίνοντας στο Σχετικά->Βοήθεια.

Δυστυχώς, το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα κυπριακά κανάλια, εκτός απο το Σίγμα. Ευτυχώς γιατί έχει πολύ αξιόλογο πρόγραμμα και δικαιώματα μετάδοσης κάποιων αγώνων Champions League και Europa League.

 

Τώρα, το Music Force και το Plus Channel εμένα μου παίζουν κανονικά και θα έπρεπε να παίζουν και σ' εσένα μιας και δεν έχουν καμμιά σχέση με Κύπρο. Θα το ψάξω απόψε όταν παώ σπίτι.

 

Από τα τοπικά, έχει δοκιμάσει κάνεις κάποια; Παίζουν κανονικά;

 

Και μια άλλη ερώτηση. Πώς μπορώ να αλλάξω τον τίτλο του thread; Πάτησα τροποποίηση στο πρώτο ποστ, μετά πρόσθετες επιλογές και έσβησα το "v1.0" από το "Θέμα:". Όμως ο τίτλος δεν έχει αλλάξει όπως βλέπετε.

Θέλω να σβήσω το "v1.0" από τον τίτλο επειδή απόψε θα ανεβάσω την έκδοση v1.1 :D Θα προσθέσω δύο κανάλια που βρήκα από το site που αναφέρει πιο πάνω ο φίλος soom. Να 'σαι καλά φίλε. Λοιπόν, ξέρει κανείς πως αλλάζει ο τίτλος;

 

Επίσης, αν έχει κάποιος τη καλοσύνη να τραβήξει 1-2 screenshot από τα εικονίδια σε WVGA και VGA οθόνες. Θα ήθελα να δω πως φαίνονται επειδή η οθόνη μου είναι QVGA και τα εικονίδια εμφανίζονται τόσο μικρά και το αποτέλεσμα δεν ανταμείβει όλη εκείνη την ώρα που έφαγα για να φτιάξω τα εικονίδια στο Paint. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα σε ρωτουσα, αν το λινκ που σου εδωσα βοηθησε..

 

Με τα τοπικα δεν κοιταξα, γιατι ενα μονο ειχε για την Κρητη, το οποιο ουτε καν ηξερα οτι υπαρχει!

Θα ξαναδοκιμασω αργοτερα, γιατι τωρα μολις flashαρα μια νέα ρομ και εχω πολυ ωρα μπροστα μου για στήσιμο και εγκατάσταση προγραμμάτων..

 

Θα επανέλθω όμως, δοκιμάζοντας και την νέα έκδοση που θα βγάλεις!

 

Επισης, για το θεμα για τα εικονιδια σε WVGA, εχοντας περασει ενα προγραμματακι που κανει να εχουμε 4 εικονιδια στην σειρα αντι για 3 στο Start/Programms, μου φαινονται μια χαρα. Στο ιδιο ακριβως μεγεθος με τα υπολοιπα. Κανονικοτατα και ωραια. Οποτε φανταζομαι σε απειραχτο μενου παλι καλα θα φαινονται. ;)

Αλλα δυστυχως ουτε και σε αυτη την ρομ θα μπορεσω να σου πω γιατι ειανι παλι ετσι, με 4 στην σειρα.

Παραυτα θα σου δωσω τα screenshots που ζητας. Αλλα θα αργησουν. Δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα. Αν οχι, θα σου δωσω αυριο ομως! :)

 

Edit: Οσο για τον τιτλο, πες το σε εναν mod και θα στο φτιαξει τσακα τσακα, γιατι νομιζω δεν μπορουμε να το αλλαζουμε! Αν και αν μπει καποιος εδω, θα το αλλαξει αμεσως! Αλλα πες του να στον γραψει οπως ακριβως θελεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όποτε μπορέσεις. Κανένα πρόβλημα.

Αγγελε συγχαρητηρια και απο μενα ..εξαιρετικη προσπαθεια

 

δεν σε ικανοποιει σιγουρα αυτο που θα προτεινω αλλα μπορουμε να ζητησουμε

να προστεθει ενα thanks button ωστε να μαζεψεις καποια ....

 

ειναι δεδομενο οτι παρα πολλοι θα πατησουν το thanks ενω βαριουνται να γραψουν ευχαριστω

και post..

 

ακομα ας ασχοληθουν οι Moderators και με αλλα 2 προβληματα που απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

σε αλλα forums

1. να μπορει να αλλαζει ο τιτλος ...τοσο δυσκολο ειναι πια?

 

2. να δεχεται επιτελους το ερμο το συμβολο του ευρω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολλη για το λινκ. Το ειχα αναφερει για πατοντας πανω στο προαναφερομενο λινκ μου ελεγε οτι δεν βρεθηκε η σελιδα, γι΄ αυτο και σας το ζητησα. Και παλι σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και την έκδοση 1.1. Κατεβάστε την από το πρώτο ποστ ή μέσω του AppToDate.

 

soom

Τελικά το Music Force και το Plus Channel είχαν κάποιο πρόβλημα. Το πρώτο το αφαίρεσα τελείως, ενώ το δεύτερο πρέπει να παίζει τώρα, δυστυχώς όμως χωρίς εικόνα.

 

Επίσης πρόσθεσα και τη Νέα TV από τα Χανιά στα Τοπικά.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Θα το δοκιμάσω το βραδάκι που θα πάω στο σπίτι γιατί τώρα ζορίζομαι λίγο!

 

Ευχαριστούμε, πάντως, όπως και να έχει Άγγελε!:bow::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από ποιον πρέπει να ζητήσω να αλλάξει τον τίτλο; Από τους συντονιστές συζητήσεων, σωστά; Έστειλα 2 φορές μήνυμα σε έναν από τους συντονιστές εδώ και μέρες αλλά δεν πήρα απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από ποιον πρέπει να ζητήσω να αλλάξει τον τίτλο; Από τους συντονιστές συζητήσεων, σωστά; Έστειλα 2 φορές μήνυμα σε έναν από τους συντονιστές εδώ και μέρες αλλά δεν πήρα απάντηση.

 

Αγγελε γραψε 2-3 ποστ στην σειρα,το ενα μετα το αλλο και θα δεις πως εμφανιζονται οι mods...

 

για αυτο μονο ειναι και να σβηνουν τα gregklish:lol:

 

βλεπεις η καταργηση των greegklish ειναι μια νεα εξτρα δουλεια αυτη που τους προεκυψε τον τελευταιο καιρο και δεν προλαβαινουν :O

 

το φορουμ των wm ειναι αλλου για αλλου.....:(

 

σε αντιθεση με των symbian και του iphone που ειναι νοικοκυρεμενα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε γραψε 2-3 ποστ στην σειρα,το ενα μετα το αλλο και θα δεις πως εμφανιζονται οι mods...

 

για αυτο μονο ειναι και να σβηνουν τα gregklish:lol:

 

βλεπεις η καταργηση των greegklish ειναι μια νεα εξτρα δουλεια αυτη που τους προεκυψε τον τελευταιο καιρο και δεν προλαβαινουν :O

 

το φορουμ των wm ειναι αλλου για αλλου.....:(

 

σε αντιθεση με των symbian και του iphone που ειναι νοικοκυρεμενα....

 

Σε αυτό έχεις δίκιο... Παρατηρώ και εγώ μια μικρή διάκριση μεταξύ των διάφορων φόρα...:(

 

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την εισήγηση φίλε Ζαχαράκη, αλλά αφού δεν ασχολείται κανείς άλλος, μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθώ ούτε κι εγώ.

 

Τροποποίηση:

Απολογούμαι που βιάστηκα να κατηγορήσω τους moderators. O athanaso77, από τον οποίο ζήτησα να κάνει την αλλαγή στον τίτλο του θέματος, καθυστέρησε λίγο να το κάνει απλά λόγω άλλων υποχρώσεων και όχι για οποιδήποτε άλλο λόγο. Η αλλαγή έγινε τελικά και τον ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή δουλειά!!

Το δοκιμασα, εκτός από τα κυπριακά κανάλια, τα υπολοιπα παίζουν μια χαρά!!!!(μεσω wifi πάντα)

Μακάρι να βρεθεί τρόπος να προσθέσεις περισσότερα κανάλια

------------------------------------------------------------------------

Iphone 3GS... Άξιζε τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Πολη καλη η προσπαθεια, αλλα το προβλημα με ολα αυτα τα link ειναι για ποσο καιρο θα δουλευουν.. Ισως κατι θα επρεπε να γινει, σε καποια σελιδα να υπαρχουν τα link που παιζουν , και καθε φορα που τρεχει το προγραμμα να ψαχνει να βρει ποια παιζουν (θα το βλεπει στη σελιδα η οποια πρεπει να ανανεωνεται..) , και να προσαρμοζει τα καναλια αναλογα αυτοματα. Ξερω ζηταω δυσκολα πραγματα τωρα.. Ετσι το ριχνω σαν ιδεα. (Αν και ειμαι σιγουρος την ειχαν και αλοι)
Link to comment
Share on other sites

Πολη καλη η προσπαθεια, αλλα το προβλημα με ολα αυτα τα link ειναι για ποσο καιρο θα δουλευουν.. Ισως κατι θα επρεπε να γινει, σε καποια σελιδα να υπαρχουν τα link που παιζουν , και καθε φορα που τρεχει το προγραμμα να ψαχνει να βρει ποια παιζουν (θα το βλεπει στη σελιδα η οποια πρεπει να ανανεωνεται..) , και να προσαρμοζει τα καναλια αναλογα αυτοματα. Ξερω ζηταω δυσκολα πραγματα τωρα.. Ετσι το ριχνω σαν ιδεα. (Αν και ειμαι σιγουρος την ειχαν και αλοι)

 

Μέχρι τώρα πάντως δουλεύουν όλα. Τα δοκιμάζω κατά καιρούς. Αυτό που λες δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει και πιστέυω ότι δεν χρειάζεται κιόλας. Αφού το πρόγραμμα ανανεώενται μέσω του AppToDate. Για παράδειγμα στην έκδοση 1.1 πρόσθεσα ένα νέο κανάλι και έσβησα ένα που δεν έπαιζε.

Αν δω εγώ ή κάποιος άλλος ότι κάποιο κανάλι δεν παίζει ή βρούμε κάποιο καινούριο, φτιάχνω νέο cab και μπορείτε να το κατεβάσετε οι υπόλοιποι από το AppToDate. Εξάλλου γι΄αυτό έγραψα και το email μου στο πρόγραμμα (Σχετικά -> Επικοινωνία) ώστε να μπορούν όσοι το χρησιμοποιούν να αναφέρουν ελαττωματικά ή νέα κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...