Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου 6.5 ρομς κυκλοφορουν εδω και μηνες :D

 

τα ειδαμε τα συγχαρικια απο αυτες...σκεψου ποσο καλη :lol::lol: θα ειναι η επισημη :wacko::wacko:

... οι ήδη υπάρχουσες 6.5 είναι βασισμένες σε πρώιμες εκδόσεις (σωστα?) - εξού και η διστακτικότητα μου να τις περάσω...

Γιαυτό και η ερώτησή μου...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

... οι ήδη υπάρχουσες 6.5 είναι βασισμένες σε πρώιμες εκδόσεις (σωστα?) - εξού και η διστακτικότητα μου να τις περάσω...

Γιαυτό και η ερώτησή μου...

 

δεν χανεις απολυτως τπτ να δοκιμασεις ;)

 

παντως συνηθως οι περισσοτερες 6.1 cooked roms ειναι πολυ καλυτερες απο τις γνησιες :)

 

εκτος φυσικα απο τις 6.5 ....που πρεπει να σαι πολυ μαζοχας για να εχεις τηλ που χρησιμοποιεις καθημερινα με καποια απο αυτες μεσα :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
... οι ήδη υπάρχουσες 6.5 είναι βασισμένες σε πρώιμες εκδόσεις (σωστα?) - εξού και η διστακτικότητα μου να τις περάσω...

Γιαυτό και η ερώτησή μου...

ακριβως...απλα περιμενε λιγο να αρχισουν να βγαινουν οι "καλες"2-3 που δοκιμασα ηταν αργες
Link to comment
Share on other sites

ακριβως...απλα περιμενε λιγο να αρχισουν να βγαινουν οι "καλες"2-3 που δοκιμασα ηταν αργες

 

Μα οταν με το καλο βγουν επισημα και μπουν και στα D2 και Pro2, δεν θα ειναι σιγουρα καλυτερες οι cooked που θα βασιστουν πανω σε αυτες?:confused:

 

Εγω αυτο φανταζομαι και αναμενω να δω....:O

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν με το καλο βγουν επισημα και μπουν και στα D2 και Pro2, δεν θα ειναι σιγουρα καλυτερες οι cooked που θα βασιστουν πανω σε αυτες?:confused:

 

Εγω αυτο φανταζομαι και αναμενω να δω....:O

 

...άρα άν καταλαβαίνω καλά... καλύτερα να περιμένω για την 6.5

Ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω και θα ηθελα να μαθω ποια ρομ μαγειρεμενη προτεινετε εσεις... αλλα με την μαμησια που φοραω στο δικο μου δεν εχω καποιο προβλημα.....

Θα ειναι πιο γρηγορο και το ιδιο σταθερο με μια αλλη και εαν ναι ποια?

Και μιλαω παντα για Ελληνικη ρομ ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω και θα ηθελα να μαθω ποια ρομ μαγειρεμενη προτεινετε εσεις... αλλα με την μαμησια που φοραω στο δικο μου δεν εχω καποιο προβλημα.....

Θα ειναι πιο γρηγορο και το ιδιο σταθερο με μια αλλη και εαν ναι ποια?

Και μιλαω παντα για Ελληνικη ρομ ετσι?

Αφού θες μαγειρεμένη ελληνική ρομ (δηλαδή τα windows στα ελληνικά) τότε έχεις μια μόνο επιλογή:

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14190

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου...

Δεν εννοουσα οτι θελω Ελληνικη ρομ αλλα τη γνωμη σας εαν υπαρχει καποια μαγειρεμενη Ελληνικη που να ειναι καλυτερη της official ...διοτι με την μαμησια δεν εχω κανενα προβλημα...

Οσο γιαυτη την εχω δοκιμαση φιλε μου...Ειναι πολυ καλη ρομ.... εχει κανενα μηνα που εχω επιστρεψει στη μανησια αλλα δεν θυμαμαι το λογο που ειχα επιστρεψει...

Παντως και παλι ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου...

Δεν εννοουσα οτι θελω Ελληνικη ρομ αλλα τη γνωμη σας εαν υπαρχει καποια μαγειρεμενη Ελληνικη που να ειναι καλυτερη της official ...διοτι με την μαμησια δεν εχω κανενα προβλημα...

Οσο γιαυτη την εχω δοκιμαση φιλε μου...Ειναι πολυ καλη ρομ.... εχει κανενα μηνα που εχω επιστρεψει στη μανησια αλλα δεν θυμαμαι το λογο που ειχα επιστρεψει...

Παντως και παλι ευχαριστω πολυ :)

Αν η μανίσια σε καλύπτει τότε μένεις σε αυτή. Ελληνική μαγειρεμένη ρομ που να αξίζει είναι μόνο αυτή που σου είπα. Και γενικά δε νομίζω ότι κυκλοφορεί και άλλη ελληνική. Άλλες ρομ που δεν είναι ελληνικές και είναι καλύτερες από την Official υπάρχουν. Αλλά αφού όπως λες θες να έχει ελληνικά τότε μένεις όπως είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μα οταν με το καλο βγουν επισημα και μπουν και στα D2 και Pro2, δεν θα ειναι σιγουρα καλυτερες οι cooked που θα βασιστουν πανω σε αυτες?:confused:

 

Εγω αυτο φανταζομαι και αναμενω να δω....:O

αυτο πιστευω και εγω,βεβαια αν δεν τις δουμε σε δραση δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για τιποτα;)
Link to comment
Share on other sites

H HTC ανακοινωσε επίσημα την πρώτη συσκευή με WM 6.5 Professional.

Οπότε από ότι καταλαβατε στο xda θα έχουν πιο εύκολο έργο.

 

Εδώ :

 

http://www.htc.com/europe/product/touch2/gallery.html

 

http://www.htc.com/europe/product/touch2/specification.html

Link to comment
Share on other sites

Εχζεις δικιο, δεν εχει για τις 2 συσκευες. Θα δω τι θα μπορεσω να κανω

Τα λεμε ;)

 

Λοιπον εκανα ενα συντομο test drive 3G και 3GS στο δρομο για να δω συμπεριφορα σε βαρια προγραμματα πλοηγησης (πχ navigon iGO MyWay αλλα και Sygic)

Το πιο αξιοσημειωτο ειναι οτι οι εφαρμογες ανοιγουν ασυγκριτα γρηγοροτερα (περιπου στο μισο χρονο) και με ανοικτη οποιαδηποτε απο αυτες τις εφαρμογες αφηνει πάνω απο 100ΜΒ ελευθερη μνημη. Στη συνεχεια βεβαια δεν υπαρχει διαφορα στην πλοηγηση, δουλευουν σχεδον ταυτοχρονα, με ελαχιστη διαφορα υπερ του 3GS, αλλα οχι τιποτε σοβαρο που να θεωρειται ως πλεονεκτημα / μειονεκτημα αντιστοιχα για 3G και 3GS. Αυτα για το μικρο τεστ που εκανα, μια και τη 3G συσκευη την εδωσα, οποτε δεν ειναι πλεον διαθεσιμη. :O

Sorry παιδια για το :offtopic:, αλλα το ειχα υποσχεθει εδω και ειπα να σας ενημερωσω :shifty:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

H HTC ανακοινωσε επίσημα την πρώτη συσκευή με WM 6.5 Professional.

Οπότε από ότι καταλαβατε στο xda θα έχουν πιο εύκολο έργο.

 

Εδώ :

 

http://www.htc.com/europe/product/touch2/gallery.html

 

http://www.htc.com/europe/product/touch2/specification.html

 

αν ειναι αυτη η εκδοση του hd 2που περιμενω:mad::mad::mad:

.....καλα ειμαι και με το hd 1 :O

το μονο ενθαρυντικο ειναι οτι λεει touch 2....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αποκλείεται... θα είναι λάθος αν η HTC βγάλει κάποιο μοντέλο για αντικαταστάτη του HD με specs κατώτερα του Omnia II...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι το HD2 αυτό. Αυτό έρχεται ως συνέχεια του Touch. Το HD2 ακούγεται ότι θα ανακοινωθεί 10 Σεπτέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αποκλείεται... θα είναι λάθος αν η HTC βγάλει κάποιο μοντέλο για αντικαταστάτη του HD με specs κατώτερα του Omnia II...

και εγω αυτης της γνωμης ειμαι Μιχαλη,αλλα βλεποντας το -2-...

μου ρθε καπως :lol:

 

Παιδιά δεν είναι το HD2 αυτό. Αυτό έρχεται ως συνέχεια του Touch. Το HD2 ακούγεται ότι θα ανακοινωθεί 10 Σεπτέμβρη.

 

i know Νικολα... i know...:)

αλλα με την htc.δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος...:p

 

τοσα χρονια περιμενουμε την συσκευη με τον δυνατο επεξεργαστη,τα καλα γραφικα και το 3d acceleration...και ακομα ερχονται:mad:

να δουμε αυτην την φορα τι φρουτο θα μας σερβιρουν....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Omnia ΙΙ να ησυχάσεις :p Αν περιμένουμε από την Sony Ericsson και HTC σωθήκαμε...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάρει samsung? Για να τρέμει η ψυχή του μην τουβλιάσει τη συσκευή κάθε φορά που φλασάρει ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Omnia ΙΙ να ησυχάσεις :p Αν περιμένουμε από την Sony Ericsson και HTC σωθήκαμε...

 

Αντρεα:blink: δεν σε αναγνωριζω :lol:

 

Γιατί να πάρει samsung? Για να τρέμει η ψυχή του μην τουβλιάσει τη συσκευή κάθε φορά που φλασάρει ρομ;

 

πες τα Νικο :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα ενα συντομο test drive 3G και 3GS στο δρομο για να δω συμπεριφορα σε βαρια προγραμματα πλοηγησης (πχ navigon iGO MyWay αλλα και Sygic)

Το πιο αξιοσημειωτο ειναι οτι οι εφαρμογες ανοιγουν ασυγκριτα γρηγοροτερα (περιπου στο μισο χρονο) και με ανοικτη οποιαδηποτε απο αυτες τις εφαρμογες αφηνει πάνω απο 100ΜΒ ελευθερη μνημη. Στη συνεχεια βεβαια δεν υπαρχει διαφορα στην πλοηγηση, δουλευουν σχεδον ταυτοχρονα, με ελαχιστη διαφορα υπερ του 3GS, αλλα οχι τιποτε σοβαρο που να θεωρειται ως πλεονεκτημα / μειονεκτημα αντιστοιχα για 3G και 3GS. Αυτα για το μικρο τεστ που εκανα, μια και τη 3G συσκευη την εδωσα, οποτε δεν ειναι πλεον διαθεσιμη.

Sorry παιδια για το :offtopic:, αλλα το ειχα υποσχεθει εδω και ειπα να σας ενημερωσω :shifty:

:respect::bow::respect::clap:

Ωραιο το post... Ευχαριστούμε Κώστα!

Παιδιά δεν είναι το HD2 αυτό. Αυτό έρχεται ως συνέχεια του Touch. Το HD2 ακούγεται ότι θα ανακοινωθεί 10 Σεπτέμβρη.

Εγω αναρωτιέμαι, που και πως τα μαθαίνετε αυτα τα πραγματα....

Νίκο, μοιράσου τις γνώσεις σου μαζί μας γιατί έχω και μια αναβάθμιση να με περιμενει...:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιέμαι, που και πως τα μαθαίνετε αυτα τα πραγματα....

Νίκο, μοιράσου τις γνώσεις σου μαζί μας γιατί έχω και μια αναβάθμιση να με περιμενει...:lol::p

Βασικά έψαχνα τόση ώρα να βρω την ιστοσελίδα που ανέφερε για ένα event κάπου ου θα ήταν η HTC και μετά έλεγε ότι περιμένουν εκπλήξεις αλλά δε μπορώ να το βρω γμτ. Γι' αυτό έγραψα πανω "ακούγεται".. Δεν είναι τίποτα σίγουρο και η πληφορία ήταν από κάποιο μπλογκ άρα τίποτα σίγουρο.

 

Πάντως αν έχεις αναβάθμιση θα περιμένεις πολύ. Ακόμα και αν ανακοινωθεί σύντομα, θα κάνει 2-3 μήνες να έρθει Ελλάδα.

 

Υπομονή και θα δούμε. Το ότι ανακοίνωσε τώρα το Touch 2 με το καινούριο UI σημαίνει ότι πάμε πάλι σε νέα σειρά προϊόντων που θα έρχονται με win6.5 και το καινούριο TF3D.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έψαχνα τόση ώρα να βρω την ιστοσελίδα που ανέφερε για ένα event κάπου ου θα ήταν η HTC και μετά έλεγε ότι περιμένουν εκπλήξεις αλλά δε μπορώ να το βρω γμτ. Γι' αυτό έγραψα πανω "ακούγεται".. Δεν είναι τίποτα σίγουρο και η πληφορία ήταν από κάποιο μπλογκ άρα τίποτα σίγουρο.

 

Πάντως αν έχεις αναβάθμιση θα περιμένεις πολύ. Ακόμα και αν ανακοινωθεί σύντομα, θα κάνει 2-3 μήνες να έρθει Ελλάδα.

 

Υπομονή και θα δούμε. Το ότι ανακοίνωσε τώρα το Touch 2 με το καινούριο UI σημαίνει ότι πάμε πάλι σε νέα σειρά προϊόντων που θα έρχονται με win6.5 και το καινούριο TF3D.

 

Tο φανταζομαι οτι θα αργησει...

Αν δεν παρω κανα iPhone3G να το εχω για 2ο και ετσι για αλλαγη, τοτε θα την παρω εκπτωση στο παγιο.

Το HD θα το αλλαζα μονο για νεο HD αλλα θα ηθελα και capacitive οθονη. Γιατι αλλιως ολο το UI μπορουμε να το βαλουμε και στο δικο μας. Δεν νομιζω οτι θα βγει νεο tf3d και οι cookers θα το αφησουν να περασει στο ντουκου...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάρει samsung? Για να τρέμει η ψυχή του μην τουβλιάσει τη συσκευή κάθε φορά που φλασάρει ρομ;

αν εχεις εγκαταστησει σωστα τους drivers που χρειαζεται και δεν κανεις φλασαρισμα με grandprix δεν εχεις προβλημα(εχω περασει παρα πολλες μαγειρεμενες και επισημες χωρις προβλημα)

 

@soom

συμφωνω μαζι σου 100% το iphone για δευτερο και για γνωριμια με το μηλο ειναι καλη επιλογη

βασικα το μεγαλυτερο μειονεκτημα του iphone κατ'εμε ειναι η αδυναμια συνδεσης με οπιοδηποτε υπολογιστη εκτος απο αυτον που εκανες το restore (και οι λυσεις τυπου winscp ειναι δυσκολες να εφαρμοστουν )

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εγκαταστησει σωστα τους drivers που χρειαζεται και δεν κανεις φλασαρισμα με grandprix δεν εχεις προβλημα(εχω περασει παρα πολλες μαγειρεμενες και επισημες χωρις προβλημα)

Παρόλα αυτά δεν έχει καμία σχέση η ευκολία φλασαρίσμος στη μια συσκευή και την άλλη. Ακόμα και ότι με κάποιον τρόπο το samsung μπορεί να γίνει τούβλο είναι μείον. Επίσης η ευκολία φλασαρίσματος on-the-fly από την sdcard στα HTC μέσα σε 1-1:30 λεπτό, απλά δεν έχει ανταγωνιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά δεν έχει καμία σχέση η ευκολία φλασαρίσμος στη μια συσκευή και την άλλη. Ακόμα και ότι με κάποιον τρόπο το samsung μπορεί να γίνει τούβλο είναι μείον. Επίσης η ευκολία φλασαρίσματος on-the-fly από την sdcard στα HTC μέσα σε 1-1:30 λεπτό, απλά δεν έχει ανταγωνιστή.

θα συμφωνησω εν μερη μαζι σου για την ευκολια του φλασαρισματος (αν και αυτο ειναι συνηθεια) για την ευκολια ομως απο την καρτα η htc απλα αντεγραψε την eten

( και eten ειχα παλια και το φλασαρισμα απο καρτα το εκανα και με το eten που ειχα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...