Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΥΓ μου βγαζει αφου μπαινω μεσα Αγορα & εναρξη Δωρεαν δοκιμη κτλ κτλ τα γνωστα σπαστικα... λογικα περνει σειρα το key gen σωστα?

 

1)Σπαμε το Garmin + GPS

2)Βαζουμε χαρτες - σπαμε χαρτες..

 

Πατας δωρεαν δοκιμη και ολα τα υπολοιπα οπως τα ξερεις με την γνωστη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ ολα ειναι οκ απλα το μονο προβλημα ειναι οτι εχω σβησει τον basemap (10mb) εχω βαλει τον EUROPEA CITY NAVIGATOR 2010 (ονομα αρχειου gmapsupp.img 1.7Gb) εβαλα και τον καινουργιο 3 σε 1 κανονικα τον ξεκλειδωσα εβαλα τα δυο σειριακα για τους 822 + 355 χαρτες . πειραζει αν δεν υπαρχει ο Basemap??...

 

Το προβλημα ειναι στο mapsource γιατι βλεπει μονο τον μεγαλο και ο 3 σε 1 δεν υπαρχει? ολα εχουν γινει σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμμια ιδιαιτερη βελτιωση αυτη η η εκδοση? Περα απο κατι bug fixes για το 5800 κατι ουσιαστικο στη λειτουργια και στον τροπο εμφανισης της εφαρμογης εχει αλλαξει?

 

Κι εγώ την παραπάνω απορία έχω, έχει κάποια βελτίωση η έκδοση αυτή;

Link to comment
Share on other sites

οκ ολα ειναι οκ απλα το μονο προβλημα ειναι οτι εχω σβησει τον basemap (10mb) εχω βαλει τον EUROPEA CITY NAVIGATOR 2010 (ονομα αρχειου gmapsupp.img 1.7Gb) εβαλα και τον καινουργιο 3 σε 1 κανονικα τον ξεκλειδωσα εβαλα τα δυο σειριακα για τους 822 + 355 χαρτες . πειραζει αν δεν υπαρχει ο Basemap??...

 

Το προβλημα ειναι στο mapsource γιατι βλεπει μονο τον μεγαλο και ο 3 σε 1 δεν υπαρχει? ολα εχουν γινει σωστα!

Oχι δεν πειραζει αλλα καλα ειναι να εχεις μεσα και τον GMAPBMAP.IMG και να ενεργοποιεις τον EUROPEA CITY NAVIGATOR 2010 οποτε τον χρειαζεσαι. Απο την στιγμη που ειχες ακομη 2 ελευθερες θεσεις δεν χρειαζοταν να τον διαγραψεις..

 

Κι εγώ την παραπάνω απορία έχω, έχει κάποια βελτίωση η έκδοση αυτή;

 

Βρηκα τα παρακατω:

1. To improve the horizontal to vertical NOKIA 5800 screen problem

2. NOKIA 5800 to improve the horizontal screen open "turn preview" issue

3. To improve the NOKIA 5800 in the evening when the text mode

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι στο mapsource γιατι βλεπει μονο τον μεγαλο και ο 3 σε 1 δεν υπαρχει? ολα εχουν γινει σωστα!

 

Μηπως,αν κανω λαθος συγνωμη,γιατι τα ονοματα των χαρτων ειναι ιδια;Τουλαχιστον αυτο βλεπω συγκρινοντας τον τελευταιο 3-1 με το ονομα του χαρτη που αναφερεις οτι εβαλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την παραπάνω απορία έχω, έχει κάποια βελτίωση η έκδοση αυτή;

 

Nαι περα απο τα οποια bug fixes υπαρχει και μια αλλαγη στο Interface κατα την διαρκεια της πλοηγησης.

 

Δηλαδη καπως ετσι:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωριζει με τιποτα τον 3 σε 1 ενω τον εχω σπασει κανονικα οπως τον ειχα πριν την αναβαθμιση!!τι να φταιει ελεος!

Τα ονοματα δεν ειναι ιδια ο City navigator exei gmapsupp και ο 3 σε 1 gmapsupp2 !!!! kai to unl tou

 

Τον μονο χαρτη που βλεπω ειναι ο City Navigator 2010! μαλιστα οταν παω στο mapsource και βλεπω τους δυο χαρτες οι επιλογες που ειχα πριν να διαλεξω πιον χαρτη θα χρησιμοποιω δεν υπαρχουν! (το τσεκαρισμα η το ξετσεκαρισμα πχ καποιυ χαρτη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αναγνωριζει με τιποτα τον 3 σε 1 ενω τον εχω σπασει κανονικα οπως τον ειχα πριν την αναβαθμιση!!τι να φταιει ελεος!

Τα ονοματα δεν ειναι ιδια ο City navigator exei gmapsupp και ο 3 σε 1 gmapsupp2 !!!! kai to unl tou

Συμφωνα με την πρωτη σελιδα το ονομα στον 3-1 το εχεις λαθος

http://imageshack.gr/files/cridl93e50gnry0zfiqd_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την πρωτη σελιδα το ονομα στον 3-1 το εχεις λαθος

http://imageshack.gr/files/cridl93e50gnry0zfiqd_thumb.jpg

μα το ονομα δεν παιζει ρολο αρκει το unl του να ειναι και αυτο με το ιδιο.επειδη kai o City navigator εχει το ιδιο ονομα ε ενας απο τους δυο πρεπει να αλλαξει ονομασια !!!!

Αλλα αν υποθεσουμε οτι εχεις δικιο πες μου πως πρεπει να ειναι ο 3 σε 1 ( Ο ελληνικος ) και πως ο EUROPE CITY NAVIGATOR 2010

Εκτος αν εννοεις να κανω τον 3 σε 1 gmapsup2 & oxi gmapsupp2

Link to comment
Share on other sites

To garmin αναγνωριζει μονο τις παραπανω ονομασιες αρα θα πρεπει να δωσεις στους χαρετς αλλα και στα .unl μονο μια απο αυτες..

 

Ο χαρτης και το .unl που τον ξεκλειδωνει πρεπει να εχουν το ιδιο ονομα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο.. Αρα τωρα εχω τον EUROPE 2010 (gmapsupp.img) και τον 3 σε 1 GR version ονομα gmapsup2 + gmapsup2.unl και μου βγαζει οτι ειναι κλειδωμενος παλι ενω τον εχω κανει κανονικα με το key gen 822 και 355 για τον bluechart γιατι δεν ξεκλειδωνει ο καταραμενος ??? και να πω οτι το κανω πρωτη φορα ..... αυτο ειναι που με εχει τρελανει τελειως και θα το σπασω το ρημαδι

Φταει που εχω τον 3 σε 1 τον Ελληνικο????

Τι διαολο να κανω αλλο

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκιμασε να βαλεις νεους κωδικους μεσα στο .unl

 

2. Δωσε στο χαρτη και στο unl μια απο της αλλες ονομασιες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκιμασε να βαλεις νεους κωδικους μεσα στο .unl

 

2. Δωσε στο χαρτη και στο unl μια απο της αλλες ονομασιες

 

ΑΜΗΝ ! αλλαξα και τους κωδικους αλλαξα και την ονομασια του 3 σε 1 σε GMAPPROM. IMG με κεφαλαια και το GMAPPROM.UNL και αυτο με κεφαλαια και πλεον ολα ειναι ενταξει. Μεσα στο σπιτι εχω 3 μπαρες πρασινες και εξω φουλ και κλειδωνει σε 5-10 δευτερολεπτα.

2000000000000 Ευχαριστω ολους για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 5.00.60. Εμφανισιακά καμία διαφορά δε βλέπω. Επίσης κατά την εγκατάσταση το κινητό με προειδοποίησε ότι το πρόγραμμα δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου, όπως είχε γίνει και στην παλαιότερη έκδοση. Τέλος κατάφερα να το κολλήσω ψάχνοντας μέσα στο χάρτη με το δάχτυλο. Τελικά οι μόνες βελτιώσεις είναι αυτές που αναφέρει και που αφορούν το 5800.

 

Πήγα διακοπές με την έκδοση 5.00.50. Παρατήρησα τα εξής:


Αρκετές φορές έχανα το σήμα των δορυφόρων χωρίς λόγο και μόνο μετά από επανεκκίνηση το έβρισκα και πάλι.


Επίσης έγινε ένα κόλλημα κατά την πλοήγηση.


Το σήμα ερχόταν σε δευτερόλεπτα (aGPS).


Οι χάρτες είναι καταπληκτικοί, χρειάζεται όμως ακόμη δουλειά σε θέματα POI κ.λπ.

 

Αν η NDrive είχε τον Auto Drive Hellas, θα την είχαμε κάνει λαχείο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν η NDrive είχε τον Auto Drive Hellas, θα την είχαμε κάνει λαχείο!!!

 

 

Περιμενε να δεις χαρτη της GI/TeleAtlas που θα κυκλοφορησει σε λιγο για NDrive,θα παθεις την πλακα σου.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να δεις χαρτη της GI/TeleAtlas που θα κυκλοφορησει σε λιγο για NDrive,θα παθεις την πλακα σου.

 

Δώσε μας λινκ για να δούμε τα χαρακτηριστικά του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για χαρά σε όλους!Εχω το Ν82 και θα ήθελά τα εξής εάν σας είναι εύκολο να μου στείλέτε με links για dowload ή από που μπορώ να τα βρώ .

 

1. Garmin 50.60 έκδοση αγγλικά (γνωρίζετε άν παρουσιάζει πρόβλημα με το γνωστό τελείωμα της μπαταρίας ή αν έχει κάποια άλλα προβλήματα αυτή η έκδοση ;)

2. χάρτες για Ελλάδα τον τελευταίο χάρτη 3 σε 1 αγγλικά

3. τον τελευταίο χάρτη Anavasis αγγλικά

4. τον τελευταίο χάρτη Auto Drive αγγλικά

5. POIS

 

 

PS Το ξέρω ζητάω πολλά αλλά αν μπορούσατε να βοηθήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας λινκ για να δούμε τα χαρακτηριστικά του.

 

 

Οταν ΘΑ κυκλοφορησει θα τα εχουμε.Προς το παρων αρκουμε στην περιγραφη/προγευση που εδωσε μελος της GI.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ΘΑ κυκλοφορησει θα τα εχουμε.Προς το παρων αρκουμε στην περιγραφη/προγευση που εδωσε μελος της GI.

 

Φιλε αν διαβασα καλα αυτη η προγευση που εννοεις αναφερεται στο χαρτη του Ginius. Η μονη διευκρινηση για Τελεατλας ηταν οτι απλα εχουν δωσει τα ιδια δεδομενα και στην Τελεατλας αλλα αυτοι δεν εχουν αποφασισει ακομα να τον κυκλοφορησουν. Το γιατι συμβαινει αυτο και ποτε τελικα θα κυκλοφορησει, δεν διευκρινηστηκε. Και οπως εχει ειπωθει επανηλειμενως απο τη GI, η Τελεατλας αντιμετωπιζει "τεραστιο προβλημα" στο compiling των δεδομενων της GI.

 

Υπηρξε καποια περαιτερω δεσμευση ή έστω διευκρινηση ποτε θα δουμε το χαρτη της Τελεατλας με τα τελευταια δεδομενα της GI να κυκλοφορει χωρις "προβληματα που εχουν προκυψει απο το compilation" ?

 

Δεν ειναι ειρωνικη η ερωτηση μου, πραγματικα ρωταω γιατι δεν εχει υπαρξει αποσο γνωριζω ουσιαστικη διευκρινηση σε αυτο τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν διαβασα καλα αυτη η προγευση που εννοεις αναφερεται στο χαρτη του Ginius. Η μονη διευκρινηση για Τελεατλας ηταν οτι απλα εχουν δωσει τα ιδια δεδομενα και στην Τελεατλας αλλα αυτοι δεν εχουν αποφασισει ακομα να τον κυκλοφορησουν. Το γιατι συμβαινει αυτο και ποτε τελικα θα κυκλοφορησει, δεν διευκρινηστηκε. Και οπως εχει ειπωθει επανηλειμενως απο τη GI, η Τελεατλας αντιμετωπιζει "τεραστιο προβλημα" στο compiling των δεδομενων της GI.

 

Υπηρξε καποια περαιτερω δεσμευση ή έστω διευκρινηση ποτε θα δουμε το χαρτη της Τελεατλας με τα τελευταια δεδομενα της GI να κυκλοφορει?

 

Δεν ειναι ειρωνικη η ερωτηση μου, πραγματικα ρωταω γιατι δεν εχει υπαρξει αποσο γνωριζω ουσιαστικη διευκρινηση σε αυτο τον τομεα.

 

Οπως και να εχει θα εχει αυτα τα δεδωμενα που εχουν στειλει στην Τ.Α. αλλο compiling και αλλο ενσωματωση :

 

 

Σίγουρα πρόκειται για μία πολύ σημαντική αναβάθμιση τόσο από πλευράς ποιότητας αλλά και ποσότητας:

 

65 νέες πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης

 

Σημαντικές αναβαθμίσεις και διορθώσεις σε πάνω από 600 Δήμους σε όλη την Ελλάδα

 

80.000 χρήσιμα και πολλές διορθώσεις

 

Πάνω από 10000 διορθώσεις από αναφορές λαθών

 

Προστέθηκαν πάνω από 30.000 χλμ. ελεγμένου οδικού δικτύου

 

 

Θα είναι ο χάρτης που έχει πάρει ήδη η ΤΑ πριν λίγο καιρό αλλά δεν τον έχει βγάλει στον αέρα.

 

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχει τα πρόσφατα δεδομένα της geointelligence κι ότι πρόκειται για πολύ σημαντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πραγματικα ετσι και οντως ο επομενος Τελεατλας εχει τα τελευταια δεδομενα της GI ειναι πολυ ευχαριστο! Αναμενοντας λοιπον...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 5.00.60. Εμφανισιακά καμία διαφορά δε βλέπω. Επίσης κατά την εγκατάσταση το κινητό με προειδοποίησε ότι το πρόγραμμα δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου, όπως είχε γίνει και στην παλαιότερη έκδοση. Τέλος κατάφερα να το κολλήσω ψάχνοντας μέσα στο χάρτη με το δάχτυλο. Τελικά οι μόνες βελτιώσεις είναι αυτές που αναφέρει και που αφορούν το 5800.

 

Πήγα διακοπές με την έκδοση 5.00.50. Παρατήρησα τα εξής:


Αρκετές φορές έχανα το σήμα των δορυφόρων χωρίς λόγο και μόνο μετά από επανεκκίνηση το έβρισκα και πάλι.


Επίσης έγινε ένα κόλλημα κατά την πλοήγηση.


Το σήμα ερχόταν σε δευτερόλεπτα (aGPS).


Οι χάρτες είναι καταπληκτικοί, χρειάζεται όμως ακόμη δουλειά σε θέματα POI κ.λπ.

 

Αν η NDrive είχε τον Auto Drive Hellas, θα την είχαμε κάνει λαχείο!!!

 

 

Για τα κολληματα τι φταιει τελικα. Το προγραμμα, ο χαρτης η το τηλεφωνο..

Εγω το ειχα και στο Omnia. Kαι ολοι μερα να εψαχνα τοω χαρτη δεν κολουσε ποτε.

Ηταν ομως original. Λετε να παιζει ρολο αυτη η λεπτομερια.....

Link to comment
Share on other sites

Για τα κολληματα τι φταιει τελικα. Το προγραμμα, ο χαρτης η το τηλεφωνο..

Εγω το ειχα και στο Omnia. Kαι ολοι μερα να εψαχνα τοω χαρτη δεν κολουσε ποτε.

Ηταν ομως original. Λετε να παιζει ρολο αυτη η λεπτομερια.....

 

Πιθανόν να φταίει και αυτό. Το Garmin είναι μέχρι στιγμής σχεδιασμένο για S60 3d edition. Τρέχει βέβαια και σε 5th edition, αλλά φαίνεται πως δεν είναι όλα τέλεια. Υπομονή να περάσουν οι παιδικές ασθένειες. Η Garmin κατέχει το 52% της πίτας των GPS και δεν θα θέλει καθόλου να χάσει αυτήν την πρωτοκαθεδρία. Άντε να τελειοποιηθεί για να πάμε να το αγοράσουμε και να στηρίξουμε την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ενας που το Garmin του δουλευει μια χαρα, να μου στειλει τον φακελο με τα fonts που εχει στο φακελο του Garmin γιατι μου βγαινουν ολιγον τι μπερδεμενα?

 

edit: Λυθηκε αφου περασα την 5.00.30 κι απο πανω την 5.00.60 χωρις χαρτες αρχικα. Με την 5.00.40 συνεχιζε αυτα τα κολπα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...