Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ mini είναι :p Περιμένω κάτι πιο ολοκληρωμένο, απόψεις για την κάμερα (είναι καλύτερη; χειρότερη; Το pocketnow είπε το δεύτερο), επίσης η αναπαραγωγή στα ακουστικά πως είναι? Σου έχει κολλήσε πουθενά? Το GPS το δοκίμασες και στον δρόμο; Είναι καλό;

Θα περιμένετε λίγες μέρες ακόμα! Άλλωστε δεν το έχω ούτε 2 μέρες!!!

Η κάμερα μου φαίνεται πολύ καλύτερη και πιο γρήγορη και στην λήψη αλλά και στην αποθήκευση της φωτογραφίας!

Έχω βέβαια πιο καινούρια ROM από τα παιδιά στο pocketnow!!!

Στα ακουστικά ο ήχος είναι κρυστάλλινος και πολύ δυνατός! Χωρίς να έχω βέβαια ιδιαίτερες γνώσεις και μουσικό αυτί!

Το gps δουλεύει άψογα! Δοκίμασα iGo και Garmin!

Το κινητό δεν ζεσταίνεται πολύ, όπως το παλιό ομνια από την πολύ χρήση!

 

Και ένα νέο από επικοινωνία με την Wind:

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

To ΟΜΝΙΑ ΙΙ- Θα αρχίσει να διατίθεται το Νοέμβριο.

To OMNIA PRO - Δεν θα το διαθέσουμε.

 

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: crm@wind.com.gr

 

εχω το Ι ετοιμο για ΣΠΡΩΞΙΜΟ... οπιος ενδιαφερετε ας στειλει πμ.

 

aντε να δουμε και κανα ΙΙ..

 

εχω βαρε8ει να βαζω νυχι για να κανω unlock...:lol::lol:

 

Έφτιαξα έναν αναλυτικό οδηγό για το στήσιμο του Omnia II.

Περισσότερα εδώ!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασίλη δεν μπορεί να μας απαντήσει από τώρα. Πρέπει πρώτα να στρώσει η μπαταρία και να κάνει τις δοκιμές του για να απαντήσει με σιγουριά. Όταν έχεις το κινητό για μόλις 3 μέρες δεν μπορείς να γράψεις για την μπαταρία του.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με κραταει ακομα στο Ipnone ειναι η πολυ καλη οθονη αφης που εχει...Το Omnia II εχει εξισου καλη οθονη αφης ? Ευχαριστω.

 

Τελικα υπαρχει διαθεσιμο τωρα ή οχι ????? Μπερδευτηκα απο τα λεγομενα του φιλου EchiDNA.....

 

απο το i8910 HD τι διαφορες εχει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικές συσκευές. Το Omnia HD έχει καλύτερη οθόνη, Symbian αντί Windows Mobile, 8 Megapixel κάμερα και γενικά είναι διαφορετικές συσκευές. Το Omnia II μπορείς να το βρεις μόνο από eBay και απ' ότι κατάλαβα από την Σιγκαπούρη από όπου το πήρε ένας συμφορουμήτης εδώ μέσα.

 

Η οθόνη του Omnia II είναι πολύ καλή, ωστόσο θέλει λίγη πίεση, δεν είναι σαν του iPhone που κάνει με το παραμικρό.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικές συσκευές. Το Omnia HD έχει καλύτερη οθόνη, Symbian αντί Windows Mobile, 8 Megapixel κάμερα και γενικά είναι διαφορετικές συσκευές. Το Omnia II μπορείς να το βρεις μόνο από eBay και απ' ότι κατάλαβα από την Σιγκαπούρη από όπου το πήρε ένας συμφορουμήτης εδώ μέσα.

 

Η οθόνη του Omnia II είναι πολύ καλή, ωστόσο θέλει λίγη πίεση, δεν είναι σαν του iPhone που κάνει με το παραμικρό.

 

 

Ευχαριστω πολυ.Αν εχει οθονη σαν το iphone (κατι που μου αρεσει) το ι8910 ειναι ενδιαφερον.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν του iPhone, είναι ίδιας τεχνολογίας (capacitive). Αλλά κάτω από τον ήλιο δεν είναι καθόλου σαν του iPhone.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν του iPhone, είναι ίδιας τεχνολογίας (capacitive). Αλλά κάτω από τον ήλιο δεν είναι καθόλου σαν του iPhone.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά κάτω από τον ήλιο δεν είναι καθόλου σαν του iPhone.

 

Τι εννοείς;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά.. Το πρώτο πανελαδικό review και μάλιστα με VS ανάμεσα στους μεγάλους παίκτες Omnia i900, Omnia HD και iPhone 3GS είναι γεγονός. Ότι απορίες έχετε δεν έχετε παρά να τις ποστάρετε μέσα στο θέμα και θα απαντήσουμε το συντομότερο δυνατόν. Καλό διάβασμα ...:)
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Εννοώ ότι είπα. Κάτω από τον ήλιο δεν φαίνοντα πολύ καλά τα γράμματα και γενικά οτιδήποτε προσπαθήσεις να δεις

 

Καλησπέρα και από μένα παιδιά.. Το πρώτο πανελαδικό review και μάλιστα με VS ανάμεσα στους μεγάλους παίκτες Omnia i900, Omnia HD και iPhone 3GS είναι γεγονός. Ότι απορίες έχετε δεν έχετε παρά να τις ποστάρετε μέσα στο θέμα και θα απαντήσουμε το συντομότερο δυνατόν. Καλό διάβασμα ...

Ευχαριστούμε nectons. Θα το διαβάσω με την πρώτη ευκαιρία

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι είπα. Κάτω από τον ήλιο δεν φαίνοντα πολύ καλά τα γράμματα και γενικά οτιδήποτε προσπαθήσεις να δεις

 

Ναι, αυτό είναι που δεν κατάλαβα τι εννοείς. Εννοείς ότι το πρόβλημα υπάρχει στο iPhone ή στο Omnia II; (Στο Omnia I, ως γνωστόν, υπάρχει.)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξανα αναφερθεί...!

 

SAR value (head) : 0.307 W/kg

SAR value (body) : 0.683 W/kg

 

Πάλι "έγραψε" η Samsung :D !

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καμμια φωτο διπλα σε ανταγωνιστες οπως το HD η το D2,για να δουμε το μεγεθος του,υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι που δεν κατάλαβα τι εννοείς. Εννοείς ότι το πρόβλημα υπάρχει στο iPhone ή στο Omnia II; (Στο Omnia I, ως γνωστόν, υπάρχει.)

Στο Omnia II δεν φαίνεται πολύ καλά, όσο στο iPhone.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Στο Omnia II δεν φαίνεται πολύ καλά, όσο στο iPhone.

 

Σύμφωνα με τις προδιαγραφές πάντως θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίστροφο, δηλ. η οθόνη του Omnia II να φαίνεται καλύτερα στον ήλιο σε σχέση με του iPhone. Το Omnia II έχει AMOLED οθόνη, ενώ το iPhone έχει LCD.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό. Βασικά δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς με αυτά αλλά του iPhone κάτω από τον ήλιο είναι καλύτερη.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αυτό. Βασικά δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς με αυτά αλλά του iPhone κάτω από τον ήλιο είναι καλύτερη.

 

Ρε Andrea αφού το omnia ii δεν το έχεις (σωστά?) πώς και λές ότι η οθόνη του είναι χειρότερη κάτω από τον ήλιο από του iphone? Πού το είδες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το έχω αλλά με βάση το βίντεο που είδα σε σύγκριση με το Omnia HD και το iPhone η οθόνη του δεν φαινόταν άθλια. Επίσης χθες είδα ακόμα ένα με 7 τηλέφωνα (Omnia, Omnia II, Omnia HD, iPhone, i7500, Hero και ένα άλλο) και το iPhone ήταν πάλι καλύτερο ενώ το Omnia II και Omnia HD είχαν την ίδια περίπου
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το έχω αλλά με βάση το βίντεο που είδα σε σύγκριση με το Omnia HD και το iPhone η οθόνη του δεν φαινόταν άθλια. Επίσης χθες είδα ακόμα ένα με 7 τηλέφωνα (Omnia, Omnia II, Omnia HD, iPhone, i7500, Hero και ένα άλλο) και το iPhone ήταν πάλι καλύτερο ενώ το Omnia II και Omnia HD είχαν την ίδια περίπου

 

Αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου να βγεις έξω στον ήλιο δεν μπορείς να έχεις άποψη. Από ένα βίντεο δεν μπορείς να καταλάβεις σχεδόν τίποτα. Αφήστε να μιλήσει ο φίλος/η EchiDNA που το έχει. Μην λέτε πράγματα και μετά βγαίνετε άκυροι... :X :ninja:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να γραφουμε μονο αν εχουμε κατι να πουμε και οχι για αυξησουμε τον αριθμο των μηνυματων μας.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει.

 

Αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου να βγεις έξω στον ήλιο δεν μπορείς να έχεις άποψη. Από ένα βίντεο δεν μπορείς να καταλάβεις σχεδόν τίποτα. Αφήστε να μιλήσει ο φίλος/η EchiDNA που το έχει. Μην λέτε πράγματα και μετά βγαίνετε άκυροι...

Καλά καλά. Εγώ το είπα όποιος θέλει πιστεύει ;) Όταν θα έχω δίκαιο όχι να βρίσκετε δικαιολογίες. Το ίδιο το ByTheWay αν θυμάσαι έκανε την σύγκριση με iPhone 3G και Omnia HD και το iPhone ήταν νικητής, τώρα με την Resistive οθόνη δεν νομίζω να αλλάξουν τα δεδομένα, αντίθετα μπορεί να είναι και χειρότερα. Έτσι για να ξέρουμε τι λέμε.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Το φόρουμ είναι καταπληκτικό!!Καιρό τώρα ήθελα να γίνω μέλος αλλά τελικά σήμερα το αποφάσισα...!Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του νέου Omnia το εξής...

 

1ον: Έχω δεί ότι έχει μια λειτουργία antitheft, το λεγόμενο Mobile Tracker...Όταν ενεργοποιήσεις την εν λόγω ρύθμιση, σε περίπτωση που γίνει αλλαγή της κάρτας sim, στέλνει sms σε προκαθορισμένους αριθμούς (μέχρι και 2) για να με ενημερώσει για την αλλαγή και το νέο αριθμό!! Το πιο τρελλό όμως είναι ότι ακόμα και Hard Reset να το κάνεις το τηλέφωνο, το Mobile Tracker θα λειτουργεί. Μπορεί κάποιος να το επαληθεύσει;; Επίσης, μπορείς να στείλεις sms και να εντοπίσεις τη θέση του;;;(κοιτάξτε εδώ: http://www.samsungcdma.in/t-mobile-tracker.aspx)

Η ενεργοποίηση του γίνεται μόνο μέσω του Touchwiz;;Από ότι έχω διαβάσει δεν υπάρχει άλλος τρόπος μέσα από το κλασσικό μενού των Windows.Αλλά αυτό σημαίνει ότι αν εγώ θέλω να απενεργοποιήσω το Touchwiz για να βάλω το Mobile Shell η λειτουργία του Mobile Tracker θα απενεργοποιηθεί;;;

 

2ον: Σχετικά με την γλώσσα, έχετε ελληνικά και στο κλασσικό μενού των windows ή μόνο στο interface του touchWiz;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...