Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK μάλλον θα το πάω γιατί είναι πολύυυ εκνευριστικό. Θα τους πω να μου αλλάξουν και όλα τα πλαστικά, γιατί είναι σαν ερείπιο το κινητάκι μου! :/
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντο τοτε για μια γενικη αλλαγη.

Εμενα μοεσπασε η οθονη και στη μεση υπαρχει μια μαυρη γραμμη που διαπερνα απο τα αριστερα στα δεξια ολη την οθονη και αριστερα το μαυρο ειναι πολυ.

Το χω σαν δευτερο πλεον και οταν γραφω sms δεν βλεπω τι γραφω στη μεση.

Λεω να παω να ρωτησω στο σερβις ποσο θα μου παρουν για να τηναλλαξουν. Αν ειναι πολλα θα το αφησω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάστε για να γελάσετε.

Πήγα σήμερα στο Service της πολυαγαπημένης μας Sony Ericsson για το θέμα με τα πλαστικά και την οθόνη. Δε ζήτησα να μου τα καλύψει καν η εγγύηση, γιατί παραδέχομαι ότι τα πιο πολλά τα έχω προκαλέσει εγώ.

Το καλό νέο είναι ότι το τζαμάκι πάνω από την οθόνη είναι πακέτο με την πρόσοψη, οποτέ γλιτώνουμε την οθόνη. Τα κακά νέα είναι ότι η πρόσοψη κοστίζει... ούτε λίγο ούτε πολύ 44 ευρώ! Και ερωτώ εγώ: Είναι ποτέ δυνατόν αυτό το πράγμα από 15 ευρώ, να το δίνει η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ 44 ολόκληρα ευρώ; Συν 6 που κάνει το πίσω κάλυμμα, πάμε στα 50 ευρώ. Καλύτερα να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο εγω δεν θελω ουτε να ξερω απο το σερβις αυτης της εταιριας.

 

Ειχα ρωτησει ποσο θα κοστισει να μου περασουν νεα οθονη. Και γω δεν θυμαμαι ποσ ηθελαν.

 

Η καλυτερη δουλεια ειναι να γνωριζεις κανεναν που να ξερει να στο ανοιξει και να τα παρεις απο καποιο e-shop.

Aν ηταν candybar κινητο θα το ανοιγα αλλα ειναι slide και δεν ξερω!

 

Παντως δεν πιστευω πως αξιζει να δωσεις 50 ευρω μονο για πλαστικα! Ειναι πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα ακόμα να πάω να δώσω 50 ευρώ για 2 πλαστικά...

Θα ψάξω μπας και έχει κανένα video στο utube, αλλιώς θα το πάω 9Volto, πιστεύω θα ξέρουν εκεί.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ειχα παει παραλια και μου πηρε το κυμα την τσαντα μαζι με το κινητο.....το πηγα σε εναν μαστορα να μου πει αν σωζεται και μου ειπε πως θελει καποια ανταλλακτικα-δεν μου ειπε ποια ουτε κοστος.Αξιζει να το επισκευασω η οχι??αν ναι πειτε μου σας παρακαλω ενα καταστημα να το παω που επισκευαζει βγεγμενα γιατι δεν εχω ιδεα και ποιο θα ειναι το κοστος περιπου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάστε για να γελάσετε.

Πήγα σήμερα στο Service της πολυαγαπημένης μας Sony Ericsson για το θέμα με τα πλαστικά και την οθόνη. Δε ζήτησα να μου τα καλύψει καν η εγγύηση, γιατί παραδέχομαι ότι τα πιο πολλά τα έχω προκαλέσει εγώ.

Το καλό νέο είναι ότι το τζαμάκι πάνω από την οθόνη είναι πακέτο με την πρόσοψη, οποτέ γλιτώνουμε την οθόνη. Τα κακά νέα είναι ότι η πρόσοψη κοστίζει... ούτε λίγο ούτε πολύ 44 ευρώ! Και ερωτώ εγώ: Είναι ποτέ δυνατόν αυτό το πράγμα από 15 ευρώ, να το δίνει η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ 44 ολόκληρα ευρώ; Συν 6 που κάνει το πίσω κάλυμμα, πάμε στα 50 ευρώ. Καλύτερα να το βάψω μπλε και να το πετάξω στη θάλασσα.

 

Είναι, όντως, ακριβά, φίλε μου. Ποιος όμως σου εγγυάται ότι αν τα πάρεις από άλλη πηγή, θα είναι αυθεντικά? Θα σε συμβούλευα να κάνεις την αλλαγή- ούτως ή άλλως αυτό το κινητό είναι πολύ καλό. Θα γλιτώσεις πολύ πονοκέφαλο, πίστεψέ με. Έχω πάρει πολλές μούφα πρόσοψη επειδή ήταν φθηνές, όλες χάλια.

Σε συνδυασμό δε με ένα screen protector και μια θηκούλα, θα είσαι jet:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε καμια σελιδα με παιχνιδια για το κινητο μας;

 

edit:σε pm αν δεν επιτρεπεται...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορεισ να βαλεις κωδικο κελιδωματος στο κινητο?δηλαδη οταν θες να το ξεκλειδωσεις να πρεπει να βαλεις κωδικο η να κλειδωσεις τα μηνυματα!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε καμια σελιδα με παιχνιδια για το κινητο μας;

 

edit:σε pm αν δεν επιτρεπεται...

 

Πατα στην υπογραφη μου.εχω πολλα παιχνιδια.το κινητο σου εχει αναλυση (240x320)

 

ξερει κανεις αν μπορεισ να βαλεις κωδικο κελιδωματος στο κινητο?δηλαδη οταν θες να το ξεκλειδωσεις να πρεπει να βαλεις κωδικο η να κλειδωσεις τα μηνυματα!ευχαριστω

 

αυτο δεν γινετε.το μονο κωδικο κλειδωματος που μπορεις βαλεις ειναι..οταν ανοιγεις το κινητο η το χρησιμοποιησει αλλη καρτα sim θα σου ζητηθει κωδικος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το συνημμένο! Το Πλαίσιο φέρνει σε αποκλειστικότητα το νέο ΝΟΚΙΑ W595! :lol:
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πάλι αυτό...;:blink:. Δεν πάνε καλά εκεί στην ΝΟΚΙΑ. Μήπως είναι κάποιο λάθος από το Πλαίσιο ;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι λαθος του πλαισιου. Η νοκια δεν εχει καμια δουλεια. Και αν δεις την φωτο το κινητο ειναι το w595 απλα μπερδεψαν τις μαρκες.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το συγκεκριμένο κινητό και διαπίστωσα οτι δεν έχει αναφορά παράδοσης. Ξέρετε απο που μπορώ να την ενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το συγκεκριμένο κινητό και διαπίστωσα οτι δεν έχει αναφορά παράδοσης. Ξέρετε απο που μπορώ να την ενεργοποιήσω;

Μηνυματα--ρυθμισεις--SMS--αναφορα παραδοσης--ενεργο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επιλογη για αναφορα παραδοσης :S

Το κινητο ειναι unbranded η εχει "πειραγμενο μενου" ??

περιεργο μου φαινεται...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι unbranded η εχει "πειραγμενο μενου" ??

περιεργο μου φαινεται...:worry:

Το κινητο το πηρα σημερα το πρωι απο τον Γερμανο του οποιου τα κινητα ειναι σαν να τα παιρνεις απο την cosmote, ξερεις MyView και ετσι. Δεν εχω πειραξει τιποτα μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πρέπει να του έχει κάνει Επαναφορά Ρυθμίσεων, γνωστό bug στα W595 και σε άλλα μοντέλα.

Με μια αναβάθμιση από το SEUS καθάρισες.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πρέπει να του έχει κάνει Επαναφορά Ρυθμίσεων, γνωστό bug στα W595 και σε άλλα μοντέλα.

Με μια αναβάθμιση από το SEUS καθάρισες.

Τι ειναι αυτο το SEUS και πως γινετε η αναβαθμιση; Θα χασω τα δεδωμενα που εχω κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το SEUS και πως γινετε η αναβαθμιση; Θα χασω τα δεδωμενα που εχω κτλ;

τα δεδομενα δεν θα τα χασεις...αλλα καλου κακου κρατα ενα μπακαπ.

την αναβαθμιση την κανεις απο το site της sony ericsson δωρεαν και θελει πρωτα μαι διαδικασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά χάνει ΟΛΑ τα δεδομένα που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου... Και επαφές, μηνύματα.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά χάνει ΟΛΑ τα δεδομένα που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου... Και επαφές, μηνύματα.

 

Eκτος αν κανει αναβαθμιση over the air..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...