Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνωμη, αλλα νομιζα πως το ζητουμενο ηταν η ευρεση της καλυτερης δυνατης τιμης. :X

 

μαγκια σου και μαλιστα μεγαλη αν καταφερεις να το βρεις τοσο φθηνοτερα. η ενσταση μου ειναι αν ειναι οντως ελληνικο η παραεισαγωγης. προσωπικα, θα πληρωνα παραπανω χρηματα για να ειναι <<ελληνικο>>. εχεις ακουσει τα εκατονταδες προβληματα-δυσλειτουργιες που αντιμετωπιζουν οι κατοχοι συσκευων παραεισαγωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος του N97 :)

Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Στο N95 που είχα παλιότερα για να τερματίσω τις ανοικτές εφαρμογές πατούσα συνεχόμενα το κουμπί του menu και υπήρχε επιλογή για κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Κάπου στο forum είχα παλιότερα διαβάσει πως γίνετε στο N97 αλλα δε βρίσκω το post. Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνετε?

 

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος του N97 :)

Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Στο N95 που είχα παλιότερα για να τερματίσω τις ανοικτές εφαρμογές πατούσα συνεχόμενα το κουμπί του menu και υπήρχε επιλογή για κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Κάπου στο forum είχα παλιότερα διαβάσει πως γίνετε στο N97 αλλα δε βρίσκω το post. Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνετε?

 

Ευχαριστώ ;)

 

στην αρχικη οθονη πατας το αριστερο πληκτρο αφης(επιλογες) και σου βγαζει διαφορες επιλογες. η πρωτη απο αυτες ειναι οι ανοιχτες εφαρμογες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση τα πληκτρα στο qwerty δεν αναβουν?(μοντελο μαυρο αν παιζει ρολο)

 

σαφως και πρεπει να αναβουν. δεν εξαρταται απο το χρωμα. τα δικα σου δεν αναβουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειπα ποιο πανω οτι δουλεψε μετα απο ωγαλσιμο μπαταριας,τωρα ειναι οκ

 

Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος του N97 :)

Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Στο N95 που είχα παλιότερα για να τερματίσω τις ανοικτές εφαρμογές πατούσα συνεχόμενα το κουμπί του menu και υπήρχε επιλογή για κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Κάπου στο forum είχα παλιότερα διαβάσει πως γίνετε στο N97 αλλα δε βρίσκω το post. Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνετε?

 

Ευχαριστώ ;)

 

Γεια σας παιδιά.Απόκτησα κι εγώ εδώ και μια εβδομάδα ένα άσπρο ν97. Μια ερώτηση έχω να κάνω. Ποιά ρύθμιση πρέπει να ενεργοποιήσω έτσι ώστε μόλις απενεργοποιείται το wi fi να λαμβάνει αυτόματα δεδομένα από το δίκτυο του παρόχου? Μπορεί να μου πεί καποιός? Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος του N97 :)

Αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Στο N95 που είχα παλιότερα για να τερματίσω τις ανοικτές εφαρμογές πατούσα συνεχόμενα το κουμπί του menu και υπήρχε επιλογή για κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Κάπου στο forum είχα παλιότερα διαβάσει πως γίνετε στο N97 αλλα δε βρίσκω το post. Μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνετε?

 

Ευχαριστώ ;)

 

μπορεις επισης να πατησεισ παρατεταμενα το ασημι οβαλ πληκτρο κατω αριστερα να σου βγαλει τις ανοιχτες εφαρμογες κ εκει επιλεγεις την ανοιχτη εφαρμογη που θελεις να κλεισεις, πατας επανω της κ παλι παρατεταμενα κ σου βγαζει επιλογη "εξοδος"........αυτο εναλλακτικα, τουλαχιστον εμενα ετσι με βολευει!

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα και με pm

 

 

Περιεργα πραγματα :(

Ασε την μπαταρια εκτος, για κανενα 5-λεπτο τουλαχιστον .

 

Αν το συνδεσεις στο φορτιστη ,αλλαζει κατι ?

Επισης ,εαν το συνδεσεις στο pc με το nokia updater?

 

Μηπως το πειραξε η ζεστη ? :O

 

Hard format στο Ν97

 

http://img257.imageshack.us/img257/3683/imageimagen97hardreseti.th.jpg

 

shift + Backspace + space αν διακρινω καλα

και ταυτοχρονα ανοιγεις την συσκευη

 

Προυποθεση : Φορτισμενη μπαταρια !

 

 

http://www.symbianplanet.net/2009/07/codici-reset-nokia-n97/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα... θέλω να αντικαταστήσω το AccuWeather από την αρχική οθόνη με το Psiloc World Traveller, πάω Επιλογές επεξεργ. περιεχομένου->κλικ στο ΑcuuWeather Αφαίρεση, κλικ ξανά, Προσθ. περιεχομ. αλλά δεν μου εμφανίζει το Τraveller μέσα στην λίστα! Kανονικά δεν θα έπρεπε να το εμφανίζει;

 

Eπίσης μου έχει μέσα στις Εφαρμογές έναν άδειο φάκελο MfE (Mail for Exchange), χωρίς να είναι μέσα η εφαρμογή και σε άλλους που έχουν συσκευές από Αlpha Copy έτσι είναι;

Επίσης μέσα στις φωτογραφίες έχετε wallpaper και στην μουσική τραγούδια; Διότι εμένα ήταν άδειο πάρα τα 32GB! Mόνο ένα βίντεο έχει του Ν97 το οποίο στην προεπισκόπηση δεν φαίνεται η αρχική εικόνα, αλλά παίζει κανονικά και σε άλλους έτσι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα... θέλω να αντικαταστήσω το AccuWeather από την αρχική οθόνη με το Psiloc World Traveller, πάω Επιλογές επεξεργ. περιεχομένου->κλικ στο ΑcuuWeather Αφαίρεση, κλικ ξανά, Προσθ. περιεχομ. αλλά δεν μου εμφανίζει το Τraveller μέσα στην λίστα! Kανονικά δεν θα έπρεπε να το εμφανίζει;

 

Eπίσης μου έχει μέσα στις Εφαρμογές έναν άδειο φάκελο MfE (Mail for Exchange), χωρίς να είναι μέσα η εφαρμογή και σε άλλους που έχουν συσκευές από Αlpha Copy έτσι είναι;

Επίσης μέσα στις φωτογραφίες έχετε wallpaper και στην μουσική τραγούδια; Διότι εμένα ήταν άδειο πάρα τα 32GB! Mόνο ένα βίντεο έχει του Ν97 το οποίο στην προεπισκόπηση δεν φαίνεται η αρχική εικόνα, αλλά παίζει κανονικά και σε άλλους έτσι είναι;

 

Το Psiloc World Traveler δεν είναι widget αλλά εφαρμογή sisx,αν ήταν κατάληξης wgz δηλαδή widget θα ήταν διαθέσιμο στην λίστα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα... θέλω να αντικαταστήσω το AccuWeather από την αρχική οθόνη με το Psiloc World Traveller, πάω Επιλογές επεξεργ. περιεχομένου->κλικ στο ΑcuuWeather Αφαίρεση, κλικ ξανά, Προσθ. περιεχομ. αλλά δεν μου εμφανίζει το Τraveller μέσα στην λίστα! Kανονικά δεν θα έπρεπε να το εμφανίζει;

Πώς να το εμφανίζει εφόσον το World Traveller δεν είναι widget.

 

Eπίσης μου έχει μέσα στις Εφαρμογές έναν άδειο φάκελο MfE (Mail for Exchange), χωρίς να είναι μέσα η εφαρμογή και σε άλλους που έχουν συσκευές από Αlpha Copy έτσι είναι;

Λογικά θα έπρεπε να περιέχει δύο εικονίδια του Mail for Exchange.

Έτσι είναι σε όλες τις άλλες συσκευές.

Καλύτερα ας απαντήσει και κάποιος κάτοχος της συσκευής όμως.

 

Επίσης μέσα στις φωτογραφίες έχετε wallpaper και στην μουσική τραγούδια; Διότι εμένα ήταν άδειο πάρα τα 32GB! Mόνο ένα βίντεο έχει του Ν97 το οποίο στην προεπισκόπηση δεν φαίνεται η αρχική εικόνα, αλλά παίζει κανονικά και σε άλλους έτσι είναι;

Δεν περιέχει τίποτα. Ούτε εικόνες, ούτε ήχους.

Έχει αναφερθεί και στις πρώτες σελίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν απλα αφορτιστη η συσκευη και τζαμπα ανχωθηκες?

περιπου ποση ωρα παιρνει μια πληρης φορτιση μετα απο μια πληρη αποφορτιση?

 

Αφορτιστη δεν ηταν. Μετα απο μια πληρη αποφορτιση, του εκανα πληρη φορτιση, και τοτε το παρουσιασε.. Πιστευω οτι κατι τρεχει σε σχεση με την φορτιση, με το πρωτο λογισμικο. Ελπιζω στο δευτερο update να το εφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως αλλαζουν οι σειρες των ονοματων στις κορυφαιες επαφες δηλαδη να βγαλω καποιο ονομα και να βαλω ενα αλλο?

kai mia ακομα ερωτηση στο πρωτο ονομα που εχω στις κορυφαιες επαφες στην οθονη του τηλεφωνου εχει μπροστα ενα τικ,αυτο βγαινει ή ειναι κανενα '΄'κολπο της νοκια'΄''

σημερα και μετα μετα απο αποφορτιση πηγα να το φορτισω αλλα δεν ανοιγε.το πηγα αμεσως σε νοκια κλαμπ και το ανοιξαν.με ρωτησαν για το πρωτο φορτισμα αν το εκανα σωστα και τους απαντησα αρνητικα(καλα να παθω).τελος παντων με το ανοιξαν και με ειπαν να φορτισω πληρως εστω και τωρα.(δευτερη φορα που το εβαλα για φορτισμα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει κανεις το αντοιστιχο περεργο οτι σε restart η ανοιγμα της συσκευης στην κλασσικη εικονα χειραψιας της νοκια δεν εχει ηχο? υποψιν εχω κανει ολα τα firmware και softare updates. Eνα Bug ισως ειναι οτι καμια φορα δεν μου παιζει το ringtone που το ανεθεσα και παιζει καποιο defualt της nokia.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει τύχει να μην εχει ήχο η χειραψία της νόκια κάποιες φορές.

Επίσης και σε εμενα ε'ιναι άδειος ο φάκελος MfE (Mail for Exchange). Έχω το n97 με το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Κανα νέο για καινούργιο firmware υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει κανεις το αντοιστιχο περεργο οτι σε restart η ανοιγμα της συσκευης στην κλασσικη εικονα χειραψιας της νοκια δεν εχει ηχο? υποψιν εχω κανει ολα τα firmware και softare updates. Eνα Bug ισως ειναι οτι καμια φορα δεν μου παιζει το ringtone που το ανεθεσα και παιζει καποιο defualt της nokia.

μπορεις να κανεις ρεσταρτ ή ενοεις το ανοιξε κλεισε βαζοντας παλι πιν

Link to comment
Share on other sites

το ανοιξε κλεισε βασικα με το Pin αυτο εννοω με restart :) εμενα εδω και μερες δεν το κανει ποτε τον ηχο. Λετε να τοu κανω ενα hard format?
Link to comment
Share on other sites

Κανα νέο για καινούργιο firmware υπάρχει?

Στο S60 5th Edition Platform FAQ αναφέρεται ο τρόπος ενημέρωσης για τη τρέχουσα έκδοση λογισμικού.

 

 

το ανοιξε κλεισε βασικα με το Pin αυτο εννοω με restart :) εμενα εδω και μερες δεν το κανει ποτε τον ηχο. Λετε να τοu κανω ενα hard format?

Τόσο επιτακτική είναι η ανάγκη να ακούς τον ήχο της εκκίνησης που να δικαιολογεί το hard format...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ee ελεγα μηπως αυτο και το Bug με το ringtone που μου κανει καμια φορα ισως φταιει κατι πιο σοβαρο απο κανενα προγγραμα που εγγατεστησα η τιποτα ξερω εγω.
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξε κλεισε βασικα με το Pin αυτο εννοω με restart :) εμενα εδω και μερες δεν το κανει ποτε τον ηχο. Λετε να τοu κανω ενα hard format?

 

δεν ειναι και τοσο σοβαρο το προβλημα. μην το ζοριζεις το κινητο χωρις λογο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει κανεις το αντοιστιχο περεργο οτι σε restart η ανοιγμα της συσκευης στην κλασσικη εικονα χειραψιας της νοκια δεν εχει ηχο? υποψιν εχω κανει ολα τα firmware και softare updates. Eνα Bug ισως ειναι οτι καμια φορα δεν μου παιζει το ringtone που το ανεθεσα και παιζει καποιο defualt της nokia.

 

Tι προφίλ χρησιμοποιείς; Για να δεις αν έχεις όντως πρόβλημα, βάλε για προφίλ το "Γενικό" και κάνε μια επανεκκίνηση, θα πρέπει να έχει ήχο καλωσορίσματος!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει κανεις το αντοιστιχο περεργο οτι σε restart η ανοιγμα της συσκευης στην κλασσικη εικονα χειραψιας της νοκια δεν εχει ηχο? υποψιν εχω κανει ολα τα firmware και softare updates. Eνα Bug ισως ειναι οτι καμια φορα δεν μου παιζει το ringtone που το ανεθεσα και παιζει καποιο defualt της nokia.

Συμβαίνει ακόμα και στο παλιό μου N71! Από όσο γνωρίζω παρουσιάζεται όταν για οποιοδήποτε λόγο η συσκευή δεν μπορεί να φορτώσει άμεσα το ring-tone (ειδικά αν είναι μεγάλο ή αν εκείνη την στιγμή το σύστημα δεν έχει άμεσα διαθέσιμους πόρους για κάτι τέτοιο ή κάνει κάποια άλλη χρονοβόρα λειτουργία κτλ.) οπότε παρά να καθυστερήσει (κι άλλο) προσπαθώντας να αναπαράγει το ring-tone σου, τελικά «προτιμά» να αναπαράγει «άμεσα» κάποιο Default tone (στο δικό μου ήταν το default Nokia ring-tone).

 

Υ.Γ.

Όσα S60 είχα αργούσαν χαρακτηριστικά να χτυπήσουν! Έτσι όταν κάποιος μου έκανε μια γρήγορη αναπάντητη κλήση (δηλαδή ίσα που άφηνε το τηλέφωνο του να χτυπήσει μια φορά πριν το κλείσει) απλά δεν την άκουγα παρά την έβλεπα καταγραμμένη αργότερα ως αναπάντητη κλήση στην οθόνη της συσκευής! Αυτό ισχύει και στο N97 ή έχει βελτιωθεί η απόκριση του συστήματος σε τέτοιες περιπτώσεις;

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...