Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση που την εκανα και στο φιλο mirrorofsorrow:Πώς εξακριβωνει κανεις αν το τηλεφωνο ειναι ελληνικο -προερχεται για την Ελλαδα δλδ?στη νοκια θυμαμαι μεσω του ΙΜΕΙ το εβλεπα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη ειχα στο παρελθον HTC με windows και ειχα τωρα σκοπο να παω προς το Omnia II , μαλλον αρχιζω σιγα σιγα να κλεινω προς το HD.

Ειμαι ομως ακομα σε διλημα και απλα θα θελα να ρωτησω αν θα μπορουμε να βαζουμε εφαρμογες χωρης προβληματα , καθως τωρα ειμαι κατοχος του Ν95 8 gb και εχω περασει το τελευταιο firmware και δεν με αφηνει να περασω τιποτα απο εφαρμογες , ολο unsigned μου λεει.

Λετε και τo Symbian του HD να κανει τα ιδια η ειναι πιο free ?

 

Ακριβώς έτσι είναι και αυτό. Όπως το Ν95 σου. Όταν όμως ΄κάνεις τα απαραίτητα με το OPDA τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η πρώτη φορά είναι δύσκολη. Μετά όλα είναι απλά.

 

αν δεν κανω λαθος εχει μεσα το route 66:)

 

Το έχει. Και αν δεν το έχει το κατεβάζεις free από την ιστοσελίδα της route66/samsung. Όμως δεν έχει navigation δωρεάν. Χάρτης και πρόγραμμα δωρεάν και μόλις πάει να κάνει δρομολόγηση δεν την κάνει και σε παραπέμπτει να πληρώσεις για 1 μήνα, για 6, 12, 24 , 36 μήνες... Τρελλά πράματα. Ευτυχώς το garmin λειτουργεί ΑΨΟΓΑ.

 

Αν συγκρίνουμε Garmin και Route66, ποιο από τα δύο έχει τα καλύτερα δεδομένα χαρτών;

 

Για μένα Garmin.

 

επειδη σκεφτομαι να το παρω απο e-click

οταν λεει GR εννοει μονο ελληνικου μενου(περασμενο)

η γενικα οτι ειναι ελληνικο το τηλ??:wacko:

 

Θα έχει ΕΛΛΗΝΙΚΟ firmware και τίπότε άλλο. Μπορείς σε οποιοδήποτε omniaHD να το περάσεις το Ελληνικό firmware.

 

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση που την εκανα και στο φιλο mirrorofsorrow:Πώς εξακριβωνει κανεις αν το τηλεφωνο ειναι ελληνικο -προερχεται για την Ελλαδα δλδ?στη νοκια θυμαμαι μεσω του ΙΜΕΙ το εβλεπα.

 

Xmmm θάθελα να μάθω και εγώ :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως ΄κάνεις τα απαραίτητα με το OPDA τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η πρώτη φορά είναι δύσκολη. Μετά όλα είναι απλά.

 

Για εμάς που δεν κατέχουμε το θέμα, υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός βήμα-βήμα πως γίνετε αυτό?:O Θα ήταν κρίμα όσοι δεν το κατέχουμε το θέμα να αγοράσουμε το κινητο και να μη έχουμε τις γνώσεις να κάνουμε τη διαδικασία που απαιτείται έτσι ώστε να μην συναντήσουμε προβλήματα με εφαρμογές ..και αν δεν υπάρχει κάπου οδηγός, αν είχε την καλοσύνη κάποιος να φτιάξει έναν..:O:X

 

EDIT: Ακυρο λιγα λεπτα μετα βρηκα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801&highlight=OPDA:p

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ειχατε δικιο,δεν θα το φερει ο γερμανος.

τους ειχα στειλει email και μου απαντησαν σημερα.

8910i,γιοκ!

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ειχατε δικιο,δεν θα το φερει ο γερμανος.

τους ειχα στειλει email και μου απαντησαν σημερα.

8910i,γιοκ!

 

μονο Vodafone και Πλαίσιο...

ξέρουμε μήπως πότε θα ερθει στο Πλαίσιο???

Link to comment
Share on other sites

Ας συγκρίνουμε Garmin και Destinator 7 της MLS. Σύμφωνα με τις ίδιες τις εταιρίες:

 

MLS Destinator 7

Με χάρτες Ελλάδας & Κύπρου

 

Διαδραστικό. Ακριβές. Γρήγορο. Καινοτόμο

Σας καθοδηγεί με ακρίβεια, στροφή προς στροφή, με φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά σε:

 

ΕΛΛΑΔΑ

ΑΘHΝΑ . ΠΕΙΡΑΙA . ΑΤΤΙΚH . ΘΕΣΣΑΛΟΝIΚΗ . ΠAΤΡΑ . ΗΡAΚΛΕΙΟ . ΒOΛΟ . ΛAΡΙΣΑ . ΙΩAΝΝΙΝΑ . ΑΛΕΞΑΝΔΡΟYΠΟΛΗ . ΔΡΑΜΑ . ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ . ΚΑΒAΛΑ . ΚΑΡΔIΤΣΑ . ΚΑΤΕΡIΝΗ . ΚΟΖAΝΗ . ΛΑΜIΑ . ΚΟΜΟΤΗΝΗ . ΞΑΝΘΗ . ΣΕΡΡΕΣ . ΤΡΙΚΑΛΑ . ΚΑΛΑΜΑΤΑ . ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ . ΚΕΡΚΥΡΑ . ΚΟΡΙΝΘΟ . ΧΑΝΙΑ . ΣΠΑΡΤΗ . ΡΕΘΥΜΝΟ . ΛΙΒΑΔΕΙΑ . ΛΟΥΤΡΑΚΙ . ΜΕΓΑΡΑ . ΝΑΥΠΛΙΟ . ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΒΟΛΟΥ . ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ . ΡΟΔΟ . ΤΡΙΠΟΛΗ . ΧΑΛΚΙΔΑ . ΑΙΓΙΝΑ . ΑΙΓΙΟ . ΑΓΡΙΝΙΟ . AΝΩ ΣΥΡΟ . AΡΤΑ . ΘΗΒΑ . ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ . ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ . ΑΡΓΟΣ . ΓΑΛΑΤΑ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ . ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ . ΙΑΛΥΣΟ . ΚΑΛΥΜΝΟ . ΚΩ . ΛΕΥΚΑΔΑ . ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ . ΜΕΣΣΗΝΗ . ΜΥΤΙΛΗΝΗ . ΝΕΑ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟ . ΠΟΡΟ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ . ΠΡΕΒΕΖΑ . ΠΥΡΓΟ . ΣΑΛΑΜΙΝΑ . ΣΠΕΤΣΕΣ . YΔΡΑ . ΧΙΟ και περιέχει χάρτες οδών για άλλους 364 δήμους

 

ΚΥΠΡΟ

ΑΓ. ΔΟΜΕΤΙΟ . ΑΓΛΑΝΤΖΙΑ . ΕΓΚΩΜΗ . ΛΑΚΑΤΑΜΕΙΑ . ΛΑΡΝΑΚΑ . ΛΕΥΚΩΣΙΑ . ΠΑΦΟ . ΣΤΡΟΒΟΛΟ . ΑΓ. ΑΘΑΝAΣΙΟΣ . ΓΕΡΜΑΣOΓΕΙΑ . ΓΕΡOΣΚΗΠΟΣ . ΚAΤΩ ΠΟΛΕΜIΔΙΑ . ΛΕΜΕΣOΣ . ΛΙΒAΔΙΑ . ΜΕΣΑ ΓΕΙΤΟΝΙA

 

•546 πόλεις και κοινότητες της Ελλάδας, εκ των οποίων οι 182 με πλήρη δεδομένα.

•15 Κυπριακές πόλεις.

•175.000 χλμ του Ελληνικού & 9.400 χλμ του Κυπριακού οδικού δικτύου (ως επί το πλείστον με επιτόπιο έλεγχο!)

•65.000 «χρήσιμα» σημεία ενδιαφέροντος σε Ελλάδα & Κύπρο.

•95% συνολική κάλυψη του οδικού δικτύου σε όλη την Ελλάδα & 80% ποσοστό κάλυψης του οδικού δικτύου της Κύπρου.

•95% συνολική κάλυψη πληθυσμού στην Ελλάδα εκ των οποίων το 70% με πλήρη δεδομένα πλοήγησης πολύ υψηλής ποιότητας και 37% κάλυψη με πλήρη δεδομένα πλοήγησης στο συνολικό πληθυσμό της Κύπρου.

•Τακτικές αναβαθμίσεις χαρτών και υπεύθυνη τεχνική υποστήριξη από εξειδικευμένο προσωπικό.

 

 

Garmin

•Μετατρέπει το κινητό σας τηλέφωνο σε ολοκληρωμένο σύστημα πλοήγησης

•Πανεύκολη λειτουργία

•Ασυναγώνιστη κάλυψη για όλη την Ελλάδα

•Δυνατότητα αποστολής σημείων με εικόνα του χάρτη μέσω MMS

•Αναλυτικός χάρτης Auto Drive Hellas

•3,017 πόλεις με πλήρη ανάλυση σε όλη την Ελλάδα, 12,500 χωριά και περισσότερα από 247,000χλμ εθνικού και επαρχιακού δικτύου

•Πάνω από 175,000 σημεία ενδιαφέροντος ανάμεσα στα οποία παραλίες, ξενοδοχεία, εστιατόρια, bar, ενοικιαζόμενα δωμάτια, νοσοκομεία και τράπεζες σε ολόκληρη την Ελλάδα συμπεριλαμβανομένων και των νησιών

•Πληροφορίες για τον καιρό μέσω του Garmin On line

 

And the winner is... Garmin!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου PM link για το garmin και για τους χαρτες της Κυπρου.

Το εχω παραγγειλη και θελω να ειμαι ετοιμος.

Επισης αν δεν περασω την ελληνικη rom και το garmin ειναι ελληνικο θα δουλευουν τα ελληνικα?

Sorry για της ερωτησεις αλλα ειναι το πρωτο μου κινιτο με symbian και ενω παρακολουθω καθημερηνα το forum θελω να ειμαι πανετοιμος.

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

βάλτε με και εμένα μέσα ρε παιδιά για Garmin Ελλάδας!πήγα στο Πλαίσο Καλλιθέας και τους έχει 150 ευρώ τί θα κάνουμε εμείς οι άσχετοι!?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ανησυχείτε, η Vodafone θα το έχει σίγουρα στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι τόσο ενημερωμένοι για τις συσκευές που ΘΑ κυκλοφορήσουν.

Κακώς βέβαια, αλλά δείτε το κι από τη δική τους πλευρά. Είναι παιδιά που δουλεύουν εκεί για να βγάλουν ένα μισθό, χωρίς ίσως καμιά γνώση στο αντικείμενο, πέραν της μικρής τους εμπειρίας.

Απέναντί τους έχουν εμάς που είμαστε όλη μέρα on line Με τα πιο εξειδικευμένα φόρουμς στο χώρο.

Είναι δυνατό να τα βγάλουν πέρα;

 

Ρώτησα σήμερα στα κεντρικά στην vodafone στο Χαλάνδρι και δεν ξέρουν , το ίδιο και στο Πλαίσιο .Είσαι σίγουρος ότι θα έρθει αυτή την βδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

Ας συγκρίνουμε Garmin και Destinator 7 της MLS.

And the winner is... Garmin!

Απ' όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει έκδοση του Destinator για 5th edition.

 

Δοκίμασε κανένας το NDrive;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα πέρασα απο το πλαίσιο .

Εχουν 168 κομμάτια χωρίς κωδικό . Δεν έχουν στείλει ακόμα σε καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα στα κεντρικά στην vodafone στο Χαλάνδρι και δεν ξέρουν , το ίδιο και στο Πλαίσιο .Είσαι σίγουρος ότι θα έρθει αυτή την βδομάδα?

 

Ναι, αφού η ίδια η vodafone έχει δώσει ημερομηνία κυκλοφορίας στις 16 Ιουλίου.

Στο σαιτ της Βονταφον, υπάρχει κάποιο λινκ υποθέτω που εκεί έχουν πρόσβαση μόνο οι υπάλληλοι των καταστημάτων της και εκεί τους στέλνονται ον λαιν ενημερώσεις.

Δυο εβδομάδες πριν, σε κατάστημα της Βόνταφον της Πάτρας, μου τύπωσαν μια σελίδα με το Ν97, κι άλλη μια με το HD που έγραφε ότι κυκλοφορεί στις 16 Ιουλίου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που δεν κατέχουμε το θέμα, υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός βήμα-βήμα πως γίνετε αυτό?:O Θα ήταν κρίμα όσοι δεν το κατέχουμε το θέμα να αγοράσουμε το κινητο και να μη έχουμε τις γνώσεις να κάνουμε τη διαδικασία που απαιτείται έτσι ώστε να μην συναντήσουμε προβλήματα με εφαρμογές ..και αν δεν υπάρχει κάπου οδηγός, αν είχε την καλοσύνη κάποιος να φτιάξει έναν..:O:X

 

EDIT: Ακυρο λιγα λεπτα μετα βρηκα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=208801&highlight=OPDA:p

 

http://www.gamato.info/details.php?id=823e7a30c2edbcdf80199973c079d51474274e1a

 

http://www.gamato.info/details.php?id=43699825f27175dcbf1e59fecf9c6a8824f2995a

 

δυο πολυ καλα torrent που θα βοηθησουν την υπογραφη των εφαρμογων , ειναι και στα ελληνικα με οδηγειες βημα - βημα

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι τα AMOLED που χρησιμοποιεί δεν έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής. τι έχεται να πείτε ?

κινητό με οθόνη που δεν θα αντέξει πολύ?

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι τα AMOLED που χρησιμοποιεί δεν έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής. τι έχεται να πείτε ?

κινητό με οθόνη που δεν θα αντέξει πολύ?

 

Οι οθόνες αυτές έχουν διάρκεια ζωής περίπου 20.000 ώρες (αναμμένη οθόνη)

Τώρα κάνε τον υπολογισμό και δες αν σου φτάνουν ή όχι!!!

 

Περισσότερα εδώ: http://www.reuters.com/article/TechnologyMediaTelecoms07/idUSSP23694620070515

 

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες την ημέρα (φωτεινής) λειτουργίας = 9 χρόνια ζωής

 

ήθελα να ήξερα ποιος κρατά κινητό πάνω απο 1-2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

στην vodafone δεν ξερουν τι τουσ γίνεται πήγα την δευτέρα τους ρωτάω, μου λένε την παρασκευή αυτη (17). τους πέρνω τηλέφωνο πριν λίγο και μου είπαν δεν γνωρίζουν !!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

το εχει ετοιμοπαραδοτο και το πλαισιο

οποιος ενδιαφερεται.....;)

 

Φιλε μου ετσι ειναι πηγα στο Πλαισιο και το πηρα.Απο το τηλεφωνο μου ελεγαν παρολο που το ειχα παραγγειλει οτι πρεπει να περιμενω.Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

στην vodafone δεν ξερουν τι τουσ γίνεται πήγα την δευτέρα τους ρωτάω, μου λένε την παρασκευή αυτη (17). τους πέρνω τηλέφωνο πριν λίγο και μου είπαν δεν γνωρίζουν !!!!!!!

 

Πλαισιο Μεταμορφωσης ετοιμοπαραδοτο

Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο Μεταμορφωσης ετοιμοπαραδοτο

 

Λόγω του ότι είμαι τελείως άσχετος και παρόλο του ότι έχω διαβάσει όλα τα σχετικά που έχετε γράψει μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι τα βασικά που πρέπει να κανω.Το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone το εχει στο site με τιμη...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithBundleParts-28800.action

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...