Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεει οτι δεν υπαρχει πια .

ποια αλλη εφαρμογη υπαρχει ? εβαλα το phonetorch (που δουλευει μια χαρα στο νοκια 5800,) αλλα δεν δουλευει στο ι8910.

 

Τα Bright Light Touch, Speedtouch υπάρχουν στα γνωστα μαγαζάκια?Δεν τα βρίσκω.

Από τα λινκς του Ovi που ποστάρεται εδώ μου λέει " Item unavailable"

 

Παιδιά τα Link στο Ovi Store παίζουν κανονικά απλά πρέπει να έχετε κάνει login..

Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καμια εφαρμογη για να κουνας δεξια η αριστερα το κινητο και να αλλαζουν οι εικονες παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα Link στο Ovi Store παίζουν κανονικά απλά πρέπει να έχετε κάνει login..

Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό..:rolleyes:

 

οκ, το θεμα ειναι οτι στο ομνια δεν παιζει ουτε το phonetorch ουτε το brightlight

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια! δε μπορω αλλο! εχω κανει τα παντα! εχω κανει παρα πολλα πραγματα στο κινητο μου! δε ξερω αν πρεπει να τα αναφερω εδω! αλλα αυτο που μετραει ειναι οτι αυτο το ατιμο το adobe acrobat δεν εχω μπορεσει ακομα να το εγκαταστησω "σωστα" στο κινητο μου! δεν μπορω να διαβασω pdf και αυτο ειναι πολλλλλυυυυυ κακο!

 

τι χακ εχω κανει, τι κλειδια εχω κατεβασει.... τιποτα! βοηθηστε με βρε παιδια! αυτο το καημενο 5800 εχω και μονο αυτο μου εχει μεινει να κανω! θελω να μπορω να διαβαζω pdf! ζηταω πολλα!??!?

 

δεχομαι και PM!

Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

οκ, το θεμα ειναι οτι στο ομνια δεν παιζει ουτε το phonetorch ουτε το brightlight

 

Δυστυχώς το Ovi είναι σε συνεργασία με τη Nokia :(

Λογικό είναι τέτοιες εφαρμογές που αφορούν εξαρτήματα του τηλεφώνου (φλάς, κάμερα κ.τ.λ) να μην παίζουν, αφού το Omni δεν έχει ίδια εξαρτήματα και ίδια αρχιτεκτονική με τα N97 / 5800...

Αλλά γενικά τις υπόλοιπες εφαρμογές-παιχνίδια δεν χάνεις να δοκιμάζεις μιας και έχεις symbian..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις εξής εφαρμογές και δουλεύουν άψογα!

 

Answering Machine

 

http://www.smartphoneware.com/res/ansmachine60_5/ansmachine60_5_en_overview.gif

 

Λειτουργεί σαν κανονικός τηλεφωνητής, ουσιαστικά "απαντάει" στις κλήσεις σου και αναπαράγει το προσωπικό σου μήνυμα και έπειτα ηχογραφεί το μήνυμα του καλώντα, για να το ακούσεις όποτε θέλεις.

 

 

Call Cheater

 

http://www.smartphoneware.com/res/callcheater60_5/callcheater60_5_en_overview.gif

 

Πολύ γέλιο αυτή η εφαρμογή και για κάποιους πολύ χρήσιμη! :shifty:

Αναπαράγει έναν ήχο της επιλογής σου στο background κατά τη διάρκεια των κλήσεων!

"Ναι, ναι μωρό μου, στη δουλειά είμαι, δε σε ακούω, έχει φασαρία..."!!! :lol:

 

 

Reminder

 

http://www.smartphoneware.com/res/reminder60_5/reminder60_5_scr_01.gif

 

Κλασική εφαρμογή για να σου θυμίζει αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα που δεν έχεις δει.

 

 

Call Recorder

 

http://www.smartphoneware.com/res/callrecorder60_5/callrecorder60_5_en_overview.gif

 

Ηχογραφεί εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις, και μάλιστα χωρίς το προειδοποιητικό "μπιπ".

 

 

Θα τα βρείτε όλα στο Smartphoneware

(...και αλλού! ;))

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η συσκευή μου το 5800.

Πως μπορώ να ορίσω τον mini opera ως default browser για να ανοίγει πατώντας τα σχετικά links στα emails;

 

Επίσης, υπάρχει εφαρμογή office που να μπορώ να κάνω edit στα αρχεία μου (word) και να δημιουργήσω καινούργια;

Μέχρι στιγμής έχω δει μόνο το quick office (viewer) να κυκλοφορεί.

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το link στο ανέβασα.

 

Ποια έκδοση του Facebook app είναι αυτή; η v1.0 (3808) ή η v1.0 (3900) το γνωρίζεις αυτό;

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να ορίσεις τον mini opera ως default browser. Στο Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Ρυθμίσεις Εφαρμογών - Προεπιλεγμένες Εφαρμογές - Ιστός δεν γίνεται κάτι.

 

Για διαχείριση αρχείων office με δυνατότητα edit, υπάρχει το quickoffice premier και το officesuite.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος folder player που να δειχνει το τραγουδι που ακους στην αρχικη οθονη οταν το εχεις ελαχιστοποιησει(δλδ οπως γινετε απο την Μουσική)?Κανενα νεο για εφαρμογη που να δειχνει εικονες σε φακελους και οχι χυμα οπως η εκθεση?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος folder player που να δειχνει το τραγουδι που ακους στην αρχικη οθονη οταν το εχεις ελαχιστοποιησει(δλδ οπως γινετε απο την Μουσική)?Κανενα νεο για εφαρμογη που να δειχνει εικονες σε φακελους και οχι χυμα οπως η εκθεση?

Φακέλους φτιάχνεις και μόνος σου μέσα στην έκθεση, δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για να το κάνεις. Το άλλο που ρωτάς δεν το κατάλαβα. Αφού αυτό το κάνει, όπως λες και εσύ, από μόνο του τι εφαρμογή θες για να δείχνει το τραγούδι στην οθόνη αναμονής?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φακέλους φτιάχνεις και μόνος σου μέσα στην έκθεση, δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για να το κάνεις. Το άλλο που ρωτάς δεν το κατάλαβα. Αφού αυτό το κάνει, όπως λες και εσύ, από μόνο του τι εφαρμογή θες για να δείχνει το τραγούδι στην οθόνη αναμονής?

 

Οπως ειπα θελω εναν folder player.οταν εχεις πολλα τραγουδια δεν μπορεις να τα μαζεψεις οπως θες.Το ιδιο και για τις εικονες οταν εχεις 500 φωτογραφιες δεν καθεσε να τις ταξινομησεις οπως θες...

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα θελω εναν folder player.οταν εχεις πολλα τραγουδια δεν μπορεις να τα μαζεψεις οπως θες.Το ιδιο και για τις εικονες οταν εχεις 500 φωτογραφιες δεν καθεσε να τις ταξινομησεις οπως θες...

Και εγώ είχα 600+ φωτογραφίες μέσα στην έκθεση χύμα, έφτιαξα φακέλους μέσα από την έκθεση και έτσι τις ταξινόμησα όπως ήθελα εγώ. Υπάρχει ένα πρόγραμμα folder player αλλά δεν ξέρω αν εμφανίζει το τραγούδι στην οθόνη αναμονής. Κάνε μια αναζήτηση στο google και θα το βρεις. Εγώ φτιάχνω playlists μέσα στην μουσική και ανάλογα τι θέλω να ακούσω επιλέγω και την αντίστοιχη. Το θέμα είναι πως βολεύεται ο καθένας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Λειτουργεί καλά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Λειτουργεί καλά;

Την αναβάθμιση δεν την έχω περάσει ακόμα στο 5800 μου. Έχω λειτουργήσει την προηγούμενη έκδοση και λειτουργούσε μια χαρά. Την αναβάθμιση θα την δοκιμάσω το βράδυ που θα μπορώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανα δoθει ειναι η ιδια εκδοση :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2854400#post2854400

 

Σε ευχαριστουμε για την συνεχομενη προσφορα σου στο θεμα των εφαρμογων :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανα δoθει ειναι η ιδια εκδοση :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2854400#post2854400

 

Σε ευχαριστουμε για την συνεχομενη προσφορα σου στο θεμα των εφαρμογων :)

Ε βασικά είναι αναβάθμιση και έχει διαφορές, από ότι διάβασα στο sf, με αυτή που έδωσα πριν λίγες μέρες. Για αυτό την πόσταρα ξανά. Εκτός και αν την δοκίμασες στο 5800 σου και είδες ότι δεν διαφέρουν. Τότε σόρρυ για την επανάληψη.

 

Υ.Γ. Με βοηθάτε και βοηθάω όσο μπορώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Eιχα εγκατεστημενη την προηγουμενη εκδοση και οταν εκανα εγκατασταση την σημερινη με ρωτησε: αντικατασταση της 0.55 με την 0.55 για αυτο και ειπα πως ειναι η ιδια. Ισως να αποφασισε ο developer να κανει αναβαθμιση χωρις να αλλαξει εκδοση αλλα δεν μου ακουγετε καλα! Μπορει να εμαθαν σημερα για την εφαρμογη στο symbian-freak.com

 

Οταν πας στο σπιτι και εχεις χρονο ελεγξε το και βλεπουμε... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα την εφαρμογή (δεν είχα κάποια προηγούμενη έκδοση) και λειτουργεί μια χαρά! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα gianpithio και είναι update, έχει extra επιλογές. Θα τις πω στα γρήγορα και θα ανεβάσω screenshots αργότερα.

 

- Έχει επιλογή για να επιλέγεις πότε θα τερματίζει ο φωτισμός από την ώρα που θα πατήσεις κάποιο πλήκτρο και θα εμφανιστεί η ώρα.

- Έχει επιλογή να αναγνωρίζει την γραμματοσειρά που έχει το κινητό.

- Έχει επιλογή για αυτόματο κλείδωμα και χρόνο που ορίζεις εσύ.

- Τέλος έχει διαφορετικό εικονίδιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μηπως ξερετε εαν μπορω να βρω το word για να το εγκαταστησω στο 5800 αλλα να μπορω να επεξεργαζομαι και εγγραφα ετσι ωστε μετα να τα στελνω μεσω e-mail (απο το κινητο παντοτε) για την δουλεια μου γιατι ειμαι εν κινηση πολυ συχνα και μου ειναι απραιτητο
Link to comment
Share on other sites

done την προσθεσα στο 2 post

 

Δεν την εψαξα οταν εγινε η εγκατασταση - μπερδευτηκα :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Επειδή είναι χρονοβόρο το να ψάξω μέσα στο θέμα μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα παίζει ταινίες στο 5800??ευχαριστώ...
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...