Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπέπεσε στην αντίληψη μου πως κάποιοι μπαίνουν στο repositoy με το ICY.Τα πακετα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑ icy και μπορεί να κάνει σοβαρό corrupt to dpkg του iphone σας.

 

Για τα carrier logos είχα ένα ατύχημα και έχασα τον σκληρό του laptop.Θα ξανασχοληθώ σύντομα για όσους δεν δουλεύει αλλά ίσως απλά να περιμένουμε το 3.0 για να γίνει μαζική ανακαίνηση σε ότι χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπέπεσε στην αντίληψη μου πως κάποιοι μπαίνουν στο repositoy με το ICY.Τα πακετα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑ icy και μπορεί να κάνει σοβαρό corrupt to dpkg του iphone σας.

 

Για τα carrier logos είχα ένα ατύχημα και έχασα τον σκληρό του laptop.Θα ξανασχοληθώ σύντομα για όσους δεν δουλεύει αλλά ίσως απλά να περιμένουμε το 3.0 για να γίνει μαζική ανακαίνηση σε ότι χρειάζεται..

Λογικά αυτοί που μπαίνουν απο icy είναι αυτοί που έχουν iPhoneOS 3.0 beta στην οποία δεν δουλεύει το cydia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού στην 3 έχει ελληνικά τι θέλουν να βάλουν από το repo???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Minos, Ερώτηση βασικού περιεχομένου... Θέλω να κάνω προσθήκη το ftp4u στο PwnageTool, αλλά όταν πάω στο Download Packages για να κάνω Populate/Refresh και να βγάλει τη λίστα με τις εφαρμογές, δε μου βγάζει τίποτα... Θέλω να το κάνω από εκεί, γιατί ειλικρινά βαριέμαι να τα κάνω όλα ένα ένα από το Cydia εκ των υστέρων... Μπορείς να μου πεις την ΠΛΗΡΗ διεύθυνση που πρέπει να βάλω για να μου βγάλει τη λίστα με τις εφαρμογές, κοινώς αυτό που αναγνωρίζει το Cydia όταν κάνω Add το Repo, και μου κάνει populate τις εφαρμογές;

 

Αν δεν κατάλαβες τι θέλω, θέλω μετά το http://ftp4u.gr/iphone/apt να μου πεις τι πρέπει να προσθέσω στο PwnageTool, προκειμένου να μου βγάλει εκεί τις διαθέσιμες εφαρμογές και να τις κατεβάσω στο ipsw που θα δημιουργήσω. πως είναι για παράδειγμα το 1ο που λέει http://apt.saurik.com/dists/tangelo/main/κτλ κτλ κτλ, αλλά αν πας να το προσθέσεις με το χέρι βάζεις μόνο το http://apt.saurik.com; Ε, το ίδιο θέλω για το δικό σου repo :) ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΗ τη συνέχεια για να κάνω populate!

 

Sorry Που το γράφω έτσι αναλυτικά, αλλά έχω σπαστεί να φτιάχνω εξελληνισμένα iPhones όλη την ώρα, και να πρέπει κάθε φορά να χάνω από 1 ώρα για να κάνω πλήρη εγκατάσταση γιατί δεν έχω ένα ολοκληρωμένο ipsw! :)

 

Thanks in advance!

 

Αρης

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι μέθοδο χρησιμοποιούν για το parsing στο pownage tool.Αυτό που λές για το repo του Saurik ισχύει και το έχω αναλύσει διεξοδικά στις προηγούμενες σελίδες πως να βρίσκεις πακέτα από τα repos.

 

Για το ζήτημα σου τώρα δοκίμασε να βάλεις αυτό το Link

 

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ :(

 

Τώρα κοιτάζω, αλλά από ότι βλέπω και στο άλλο τόπικ μάλλον είναι άσχετο το Parsing στη συγκεκριμένη περίπτωση με την πλήρη διεύθυνση. Η ΜΟΝΗ λύση, είναι ΑΝ μπορέσω να βγάλω τι λέει (αν μπορώ να κάνω Scroll) μετά το jailbreak, και να δω τι διάολο διεύθυνση τραβάει.

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μάλλον πρέπει να περάσουμε και πάλι τα δικό μας πληκτρολόγιο για τα μηνύματα και στην 3 μόλις σπάσει γιατί έχουν κάνει μαμακία ....

 

160χαρ......... 3 μηνύματα..............

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να περάσουμε και πάλι τα δικό μας πληκτρολόγιο για τα μηνύματα και στην 3 μόλις σπάσει γιατί έχουν κάνει μαμακία ....

 

160χαρ......... 3 μηνύματα..............

Μακάρι να δουλεύει το iKeyEx στην 3.0... Γνωρίζει κανείς; Πάντως ο bigboss ενημερώνει πως το BiteSMS 4 είναι έτοιμο και συμβατό με την 3.0.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω iphone 3G απο Vodafone με firmware 3.0 Jailbreaked. Έκανα εγκατάσταση το Greek Carrier Logos αλλά δεν τα εμφανίζει με τίποτα. Έκανα respring, reboot τίποτα...

Υ.Γ. Είμαι σε δίκτυο vodafone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενουμε τον minos να κανει κατι γιατι και εγω που δοκιμασα να βαλω το bite 3 μου κρασαρε...
Link to comment
Share on other sites

Το bite3.x.x δεν δουλεύει στην 3.0

Κυκλοφόρησε το bitesms4.0 το οποίο δουλεύει στην 3.0 αλλά δεν έχει σπαστεί ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Κατα πάσα πιθανότητα όχι. Περιμένουμε swirly mms

 

Δεν καταλαβα καλα!Αφου mms στελνουμε κανονικα,τι το θελουμε το swirly mms?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε...:lol:

 

Κι οχι τιποτα,αλλα το ειχα κι αγορασμενο κανονικα,χωρις εισαγωγικα στο "κανονικα":(:lol:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί έχουν iPhone 2G.

 

Α!Οκ τοτε.Ξεχασα οτι το 2G δεν στελνει mms!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για τα Carrier logos? Είναι γενικό το πρόβλημα στο 3.0 ή μόνο εγώ το αντιμετωπίζω?

 

Ειναι γενικοτερο.

Μαλλον θα το περασω χειροκινητα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα logos και το μέλλον του repo.Το πακέτο το έχω από χθες που αναβάθμισα αλλά κάνω κάτι δοκιμές γιατί το itunes πειράζει ενα σημείο που δεν το θέλω.

 

Σκεφτομαί να δημιουργησω νέο repo για όσους είναι στο 3.0 γιατί δεν ξέρω τι πάνικος θα γίνει αν περάστουν τα παλιά πακέτα στο 3.0 και κατά πάσα πιθανότητα κάποιοι θα φάνε restore..

 

Επίσης επειδή κοιτούσα το πληκτρολόγιο το SMS.APP ακόμα δεν νιώθει και στέλνει unicode ακόμα και με κεφαλαία....

 

Αν κάποιος έχει το ByteSMS4 στο 3 μπορεί να μου πεί να κάνουμε κάποιες δοκιμές;;;

 

Από το λίγο που κοίταξα τον κώδικα μάλλον το keyboard είναι unicode και έχουμε πάλι ελαφρύ hexxing :P

 

Επίσης θα πειράξω και την sorting bar.Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή που βάλαν.Αν υπάρξει ζήτηση για πακέτο θα το βάλουμε και αυτό.

 

ΓΙα τα logos υπομονή μα μέχρι την τετάρτη θα προσπαθήσω να έίναι όλα ΟΚ.Αν και ο πρωταρχικός στόχος μου είναι να το βγάλω online Δευτέρα μετά τα μεσάνυχτα..

 

Θα υπάρξει ανακοίνωση με το νέο URL για το 3.0 repository..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα logos και το μέλλον του repo.Το πακέτο το έχω από χθες που αναβάθμισα αλλά κάνω κάτι δοκιμές γιατί το itunes πειράζει ενα σημείο που δεν το θέλω.

 

Σκεφτομαί να δημιουργησω νέο repo για όσους είναι στο 3.0 γιατί δεν ξέρω τι πάνικος θα γίνει αν περάστουν τα παλιά πακέτα στο 3.0 και κατά πάσα πιθανότητα κάποιοι θα φάνε restore..

 

Επίσης επειδή κοιτούσα το πληκτρολόγιο το SMS.APP ακόμα δεν νιώθει και στέλνει unicode ακόμα και με κεφαλαία....

 

Αν κάποιος έχει το ByteSMS4 στο 3 μπορεί να μου πεί να κάνουμε κάποιες δοκιμές;;;

 

Από το λίγο που κοίταξα τον κώδικα μάλλον το keyboard είναι unicode και έχουμε πάλι ελαφρύ hexxing :P

 

Επίσης θα πειράξω και την sorting bar.Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή που βάλαν.Αν υπάρξει ζήτηση για πακέτο θα το βάλουμε και αυτό.

 

ΓΙα τα logos υπομονή μα μέχρι την τετάρτη θα προσπαθήσω να έίναι όλα ΟΚ.Αν και ο πρωταρχικός στόχος μου είναι να το βγάλω online Δευτέρα μετά τα μεσάνυχτα..

 

Θα υπάρξει ανακοίνωση με το νέο URL για το 3.0 repository..

Ναι στην sorting bar!!!!

 

Επίσης, πρέπει να patchαριστεί/αναβαθμιστεί απο τον developer το ikeyex ωστε να έχουμε UTF-7 χαρακτήρες.. Εκτός και αν καταφέρετε να πειράξετε το μανίσιο πληκτρολόγιο! (πράγμα που θα σημαίνει μάλλον πως θα έχουμε και UTF-7 και στο mail.app κλπ κλπ ε;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Επειδή το βραδάκυ μάλλον θα λιώνω σε ένα club,ορίστε το πακετάκι που υποσχέθηκα για τα Carrier Logos είναι online για τους τολμηρούς,και κάνει τα παρθενικά εγκαίνια του repo στην έκδοση 3.0...

 

Βάζουμε σαν source το

http://ftp4u.gr/iphone/apt3

 

Το νέο Carrier Logos έχει νέο bundle ID για να μην μπερδεύεται με τα παλαιότερα σαν update.Επίσης έχει και τα Cyprus logos included.Τέλος έχω προσθέσει και νέα services στο μενού Settings>Phone>Services ή Ρυθμίσεις>Τηλέφωνο>Υπηρεσίες!!

 

Λόγο χρόνου δεν έχω δοκιμάσει παρά την Comsote και την Wind.Οποιαδήποτε πρόταση ή αναφορά ότι κάτι δουλεύει ή δεν δουλεύει θα την εκτιμούσα..

 

Special Thanks στον ipodtouchpro που έκατσε και εφτιαξε logos για την Vodafone για να την βάζουν χειροκίνητα όσοι δεν μπορούσαν να περιμένουν το release,και την διάθεση του να βοηθήσει στην ομάδα...

 

Υ.Γ δεν κατάφερα να τρέξω το BiteSMS ακόμα παρά τις αναφορές ότι η 3.2 τρέχει.Αν κάποιος με το 3.0 το έχει βάλει να μου στείλει pm για μια δοκιμή που θέλω..

Y.Γ Next package που δουλεύω είναι το sorting list.Αναμείνατε στο ακουστικό σας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...