Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ μη το λες!! Π.χ. εγώ όταν πήρα στο CC για τις ρυθμίσεις internet, ήξεραν να μου πουν μέχρι πού να πάω από το μενού του κινητού!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποτέ μη το λες!! Π.χ. εγώ όταν πήρα στο CC για τις ρυθμίσεις internet, ήξεραν να μου πουν μέχρι πού να πάω από το μενού του κινητού!!

 

τι να τις κανω τις ρυθμισεις ιντερνετ που εχω ειδη στο τηλεφωνο μου οταν δεν μπορω να κανο internet tethering σε υπολογιστη?

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως η μονη εταιρια που εμεινε εξω απο το χορο ειναι η wind και θα χασει πολλους πελατες οι οποιοι εχουν iphone και δεν μπορει να υποστηριξει το tethering internet. :(

κατι θα βρεθει και για τις εταιριες που δεν ειναι official carriers

 

Δειτε ενα demo των notifications:)

http://www.engadget.com/2009/06/15/push-notifications-go-live-on-iphone-courtesy-of-tap-tap-revenge/

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

παίδες θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:το tethering επιτρέπει στο λαπτοπ μας π.χ να βλέπει το κινητό μας ως μοντεμ σωστά?αυτό σημαίνει ότι θα έχωι ότι συνδεση έχει το κινητό μου σωστά?

άρα θα ξοδεύω π.χ το πακέτο των mb/gb που έχω free απο τη βονταφον όταν συνδέομαι με το λαπτοπ μέσω του κινητού?

 

μπορεί κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς. Και ανάλογα με την κάλυψη που έχει η συσκευή εκείνη τη στιγμή, θα είσαι με ταχύτητες είτε GPRS είτε 3G- HSDPA.

 

τι να τις κανω τις ρυθμισεις ιντερνετ που εχω ειδη στο τηλεφωνο μου οταν δεν μπορω να κανο internet tethering σε υπολογιστη?

Tο λέω αυτό επειδή, αν και δε πουλάνε το iPhone, με καθοδήγησαν βήμα- βήμα, άρα πιστεύω πως κάτι θα βρεθεί. Και αν όχι, θα κάνεις αυτό που θα κάνω κ γω αν δε δώσει η Cosmote... Jailbreak και PdaNet.

Link to comment
Share on other sites

Παίζεται το αν θα είναι από το πακέτο που ήδη έχουμε free! H AT&T πχ ακούγεται ότι θα το χρεώνει ως εξτρά υπηρεσία ΟΤΑΝ θα το δώσει τον Αύγουστο.
Link to comment
Share on other sites

Ε ωραία, εντάξει... Θα κάνουμε jailbreak και θα έχουμε το PdaNet.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Παιδιά έλειπα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά σήμερα στο iTunes μου έβγαλε η voda

νέα Carrier settings και εμφανίστηκε το Tethering :)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε την GM δε θα μπορέσουμε να βάλουμε την 3.0? Κάτι τέτοιο άκουσα.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

 

Αν βάλουμε την GM δε θα μπορέσουμε να βάλουμε την 3.0? Κάτι τέτοιο άκουσα.

 

Οντως καμια σχεση.. Αφου η GM ειναι κατι σαν pre-release, γιατι να μην μπορεις; Απλα υποτιθεται οτι ειναι για testing purposes απο developers!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τι θα γινει την τεταρτη οserver tis apple δεν το βλεπω να αντεξει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για να αναβαθμιστούμε από τη GM στη final απλά θα τρέξουμε το update που θα μας βγάλει το itunes; Χρειάζεται μήπως downgrade;

downgrade σε τι και γιατι; Μπα δε νομιζω ρε συ.. Ενα απλο update ειναι σαν ολα τα αλλα.. Jailbreak δεν εγινε/βγηκε στην βετα αρα γλυτωνουμε και χρονο!:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν περασει την GM δεν θα τους βγαλει τιποτα στις 17 ιουνιου.ειναι η ιδια εκδοση με την 3.0 που θα γινει release μεθαυριο.
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα κανει να κατεβασει την 3.0?επαφεσ photos ή αλλα αρχεια θα επηρεαστουν?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από έξω, αναγκαστικά περιμένεις για jailbreak κ unlock ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ!!! Αν είναι από μέσα, είναι προεραιτικό.

Κ στις 2 περιπτώσεις προτείνω restore, για να σβηστούν όλα τα κατάλοιπα του jailbreak.

Αχ, παιδιά δεν αντέχω άλλο θέλω να βάλω την GM!!!! Δε μπορώ να περιμένω άλλο! Και φανταστείτε να βγει το jaikbreak πχ 5η! ΚΟΛΑΣΗ!

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν περασει την GM δεν θα τους βγαλει τιποτα στις 17 ιουνιου.ειναι η ιδια εκδοση με την 3.0 που θα γινει release μεθαυριο.

δηλαδη εμεισ που εχουμε βαλει την GM απλα θα περιμενουμε να βγει το jailbreak και το περναμε κανονικα χωρις να κανουμε update????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται? Απο χτες το τηλεφωνο οταν το βαζω σε αυτοματη ρυθμιση ωρας παει μια ωρα πισω. Και ολες οι ρυθμισεις ειναι σε Ελλαδα και η αναβαθμιση η 2.2.1. Απο τη Vodafone που περασα δεν ηξεραν τι συμβαινει, το μονο που μου ειπανε οτι ειχανε περασει κι αλλοι δυο με το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται? Απο χτες το τηλεφωνο οταν το βαζω σε αυτοματη ρυθμιση ωρας παει μια ωρα πισω. Και ολες οι ρυθμισεις ειναι σε Ελλαδα και η αναβαθμιση η 2.2.1. Απο τη Vodafone που περασα δεν ηξεραν τι συμβαινει, το μονο που μου ειπανε οτι ειχανε περασει κι αλλοι δυο με το ιδιο προβλημα.

 

Σε εμένα το έκανε από χθες και μέχρι σήμερα, από το μεσημέρι και μετά έχει διορθωθεί, μάλλον επρόκειτο για voda-glitch!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το έκανε από χθες και μέχρι σήμερα, από το μεσημέρι και μετά έχει διορθωθεί, μάλλον επρόκειτο για voda-glitch!

 

Εμένα ακομη 1 ωρα πισω είναι :mad:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 2.2.1 jailbroken 3G από Vodafone Ελλάδα όταν βγει η 3 τι κάνω; Update ή shift+update(restore); Πιστεύω ότι με restore θα ήταν καλύτερα γιατί θέλω clean installation να φύγουν και οι εφαρμογές που έχω εκτός AppStore. Για restore πρέπει να μπω σε DFU ή τίποτα τέτοιο; Ή μάλλον να περιμένω μέχρι να βγει pwn για την 3;
Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...