Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Δυστηχώς σήμερα μου έβγαλε ένα προβληματάκι για το οποίο η μοναδική λύση είναι το format.

Μετά απο safe remove απο το USB εξαφανίστηκαν τα 4 shortcuts απο την αρχική οθόνη. Ταυτόχρονα σταμάτησαν να δουλεύουν τα shortcut απο την αρχική οθόνη για τις επαφές και για το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου.

 

Απο ότι διάβασα το πρόβλημα έχει εμφανιστεί σε όλα τα μέχρι τώρα firmware και πάντα όταν το αποσυνδέσεις απο mass storage.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ πρώτα στην κάρτα μνήμης και αν δεν στρώσει, προχώρα με φορμάρισμα και στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ πρώτα στην κάρτα μνήμης και αν δεν στρώσει, προχώρα με φορμάρισμα και στο τηλέφωνο.

 

Με φορματ στην κάρτα μνήμης δεν διορθώνεται.

Με αλλαγή theme δεν διορθώνεται.

Με απεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων δεν διορθώνεται.

Με restore των ρυθμίσεων απο backup διορθώνεται............

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας χωρίς φορμάτ; Αν ναι, ευχάριστο το ότι απέφυγες το φομάτ στο τηλέφωνο. Αρκεί βέβαια να υπάρχει διαθέσιμο κάποιο πολύ πρόσφατο αντίγραφο.
Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας χωρίς φορμάτ; Αν ναι, ευχάριστο το ότι απέφυγες το φομάτ στο τηλέφωνο. Αρκεί βέβαια να υπάρχει διαθέσιμο κάποιο πολύ πρόσφατο αντίγραφο.

 

Ακριβώς αυτό έκανα. Έλεγα να γλυτώσω το format. Μετά σκέφτηκα πως το τελευταίο backup που είχα κάνει ήταν 1 ώρα πριν.

Δοκίμασα πρώτα restore με επιλεγμένα μόνο τα settings. Και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Υπάρχει σε όλα.

Βέβαια στις τελευταίες παρτίδες έχει μειωθεί το "πρόβλημα".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω εχω το 5800 εδω και πολυ καιρο και εχω τα εξης προβληματα:

1) καποιεσ φορες δεν ακουω καλα απο το ακουστικο και θα πρεπει να το πιεσω στην πανω αριστερη γωνια για ακουω καλα (οπου ειναι πολυ σπαστικο γιατι που και που μιλαω για αρκετη ωρα οπου πιανομαι)

2) ενω εχω κανει update τρωει σκαλωματα και δεν λειτουργει σωστα με αποτελεσμα το κουμπι τερματισμου κλησης να μην λειτουργει, να μην παιζει τον ηχο κλησης μου και η μονη λυση ειναι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων...

τι μπορω να κανω για τα 2 προβληματα μου?

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

 

εχω εδώ και 5 περίπου μήνες το 5800...Τον τελευταίο καιρό το τηλέφωνο όταν το κλείνω κανονικα και στην συνέχεια το ανοίγω χάνει την ημερομηνία και την ώρα..Ξέρει κανεις κάτι??? Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να λειτουργήσω το ξυπνητήρι με σβηστό τηλέφωνο....

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανείς πρόβλημα με το Τ9?

Βγάζει κάτι άκυρες "λέξεις" που δεν υπάρχουν στην ελληνική γλώσσα κ ταυτόχρονα δεν βγάζει κοινές ελληνικές λέξεις

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω εχω το 5800 εδω και πολυ καιρο και εχω τα εξης προβληματα:

1) καποιεσ φορες δεν ακουω καλα απο το ακουστικο και θα πρεπει να το πιεσω στην πανω αριστερη γωνια για ακουω καλα (οπου ειναι πολυ σπαστικο γιατι που και που μιλαω για αρκετη ωρα οπου πιανομαι)

2) ενω εχω κανει update τρωει σκαλωματα και δεν λειτουργει σωστα με αποτελεσμα το κουμπι τερματισμου κλησης να μην λειτουργει, να μην παιζει τον ηχο κλησης μου και η μονη λυση ειναι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων...

τι μπορω να κανω για τα 2 προβληματα μου?

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

1) Μάλλον πρόκειται για το πασίγνωστο πρόβλημα με το ακουστικό, κάτι που είχαν κυρίως οι πρώτες παρτίδες. Πήγαινε σε Nokia Shop και θα σου το αντικαταστήσουν.

2) Προχώρα σε hard format και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης. Δες εδώ πως.

 

 

Γεια σας..

 

εχω εδώ και 5 περίπου μήνες το 5800...Τον τελευταίο καιρό το τηλέφωνο όταν το κλείνω κανονικα και στην συνέχεια το ανοίγω χάνει την ημερομηνία και την ώρα..Ξέρει κανεις κάτι??? Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να λειτουργήσω το ξυπνητήρι με σβηστό τηλέφωνο....

 

ευχαριστώ

Περίεργο, αυτό δεν έχει αναφερθεί ξανά στο 5800.:worry:

Μια πρόχειρη λύση είναι να μην το κλείνεις το βράδυ και να το βάζεις το προφίλ "Εκτός σύνδεση". Η κατανάλωση ενέργειας είναι μηδαμινή. Αυτό κάνω και εγώ.

Αλλιώς πήγαινε σε κάποιο Nokia Shop και πες τους το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Ίσως να έχει πρόβλημα η εσωτερική μπαταρία της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

 

εχω εδώ και 5 περίπου μήνες το 5800...Τον τελευταίο καιρό το τηλέφωνο όταν το κλείνω κανονικα και στην συνέχεια το ανοίγω χάνει την ημερομηνία και την ώρα..Ξέρει κανεις κάτι??? Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να λειτουργήσω το ξυπνητήρι με σβηστό τηλέφωνο....

 

ευχαριστώ

 

κατι παρομοιο έκανε το n78

Δεν έχανε την ημερμηνια αλλα αν το εκλεινες δεν χτυπαγε το ξυπνητηρι

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και γίνεται απελπιστική η κατάσταση με τα πλαστικά του. :mad:

Στη δεξιά πλευρά από το κουμπί κλειδώματος και πάνω ενα πιέσω τα πλαστικά κάνουν χρου και χρου, πράγμα το οποίο δεν γινόταν το πρώτο καιρό της αγοράς του. Έλεος. Ξενέρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το πήρα χθες και δε βλέπω κάποιο από τα προβλήματα που διάβασα. Μου είναι όμως ΑΔΥΝΑΤΟ να δουλέψω το GPS :mad: Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει GPS σε κινητό, έχω όμως διαβάσει τα FAQ σας κλπ. Παρ'όλα αυτά.. απλώς δε δουλεύει. Μένει άπειρη ώρα προσπαθώντας να βρει δορυφόρο, πάντα δείχνοντας ένα μόνο κίτρινο μικρό | στην progress bar. Ξέρετε κάτι....; :(
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Τοποθεσία - Δεδομένα GPS - Επιλογές - Κατάσταση Δορυφόρου

και δες τις μπάρες. Αν αυξομειώνονται σημαίνει οτι η συσκευή ψάχνει, οπότε όλα καλά, κάνεις υπομονή. Αν γίνουν μπλε (όσες και αν γίνουν, δεν έχει σημασία), έχεις βρει την θέση σου.

 

Αν σου γράφει χωρίς δεδομένα, τότε δεν ψάχνει. Κάνε επανεκκίνηση και ξαναπροσπάθησε.

 

Άφησέ το σε ανοιχτό χώρο που βλέπει ουρανό για αρκετή ώρα και θα βρει που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα σε αυτές τις 5 μέρες που είμαι κάτοχος του κινητού.Ενω την πρώτη φορά κατάφερα να μπω με επιτυχία στο pc suite από εκεί και πέρα δεν βρίσκει το κινητό ότα βρίσκεται σε αυτή τη λειτουργεια.Σε όλες τις υπόλοιπες είμαι οκ.

Προσπάθησα με επανεκίνηση και των 2(κινητού-υπολογιστη) και επαγγετάσταση τοων driver απο το cd του κνητου αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα σε αυτές τις 5 μέρες που είμαι κάτοχος του κινητού.Ενω την πρώτη φορά κατάφερα να μπω με επιτυχία στο pc suite από εκεί και πέρα δεν βρίσκει το κινητό ότα βρίσκεται σε αυτή τη λειτουργεια.Σε όλες τις υπόλοιπες είμαι οκ.

Προσπάθησα με επανεκίνηση και των 2(κινητού-υπολογιστη) και επαγγετάσταση τοων driver απο το cd του κνητου αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδέα???

 

Το κινητο παντως,δεν φταιει σε τιποτα.Ολα τα κανει το pc suite.Για να καταλαβεις,εχω ενα λαπτοπ και ενα ντεσκτοπ σεταρισμενα σαν αδερφακια.Στο λαπτοπ η συνδεση γινεται αστραπιαια και χωρις κανενα προβλημα.Στο ντεσκτοπ...μου εβγαινε η πιστη με αποτελεσμα να συνδεομαι μονο σε μαζικη αποθηκευση.Τα συμπερασματα δικα σου...Δεν θα μου φαει αυτο την ζωη!!!Μαζικη αποθηκευση και τα μυαλα στα καγκελα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με την μαζική αποθήκευση μα ελα ντε που είναι απαραίτητο για την εγκατάσταση των Nokia maps 3...:(
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε πλήρως το PC Suite χρησιμοποιώντας το nokia pc suite cleaner 7.0.1.

Έπειτα κάνε επανεκκίνηση και εγκατέστησε τη τελευταία έκδοση.

Επίσης πριν απ όλα αυτά, δοκίμασε σε άλλη θύρα usb.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανήκω στην ομάδα που πηρε το 5800 τον Ιανουάριο με τη προσφορά της Vodafone.ΤΗ πρώτη βδομαδα μου βγαλε πρόβλημα ακουστικου. Πριν τρεις βδομάδες απο σήμερα όπως πήγαινε να το ξεκλειδώσω με το πλαινό κουμπί μου έβγαζε γραμμές η οθόνη και δεν εβλεπα τίποτα όμως το κινητο επανερχοταν αν το κλείδωνα και το ξεκλέιδωνα με το πλαινό κουμπί. Μετα απο αυτο καθημερινα τα κρούσματα ήταν περισσότερα για μια εβδομαδα που έφτσα στο σημείο να μην επανέρχεται με τίποτα και να το πάω στη ΝΟΚΙΑ. Μάλλον είμαι πρώτος που το παθαίνει.Το κινητό πήγε στα κεντρικά και μου είπαν οτι θα πρέπει να περιμένω το ελάχιστο 10 μέρες.Αξίζει να πιέσω τη κατάσταση στη ΝΟΚΙΑ;
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πιέσεις...

Σε 10 μέρες θα ξέρεις τι έγινε.

Αν χρειαστεί να πάει στο εξωτερικό θα πάρει περισσότερο.

Σε κάθε περίπτωση πάρε στο τηλ 2108918700 ώστε να ρωτήσεις σε ποιο στάδιο βρίσκεται η συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω το εξης περιεργο προβλημα:Εχω cosmote what's up και οποτε παιρνω τηλεφωνο καποιον αυτος το σηκωνει και εγω δεν ακουω κατι ουτε καν τον ηχο που κανει πριν το σηκωσει.με αποτελεσμα να παιρνω και να ξαναπαιρνω(συνηθως την τριτη φορα ακουω και εγω).ο συνομιλητης ακουει και τις προηγουμενες φορες.εκτος απο σπαστικο:mad: ειναι και χρηματικα ασυμφερο:p.το ιδιο μου εκανε και το 6300 που ειχα πριν αλλα το ειχε κανει 3 φορες στον 1 μηνα.το 5800 το κανει 100%σε ολα μου τα τηλεφωνηματα.Υπαρχει περιπτωση να φταιει η sim(την εχω 5-6 χρονακια αληθεια ειναι:O);;Η φταιει και το κινητο;;η μηπως η cosmote;;..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...