Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδια επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα να ξερετε οτι μια φορα ΜΟΝΟ δεχετε το IMEI αν ξανακανεις registration δεν σου δινει την δυνατοτητα να ξανακαταβασεις .....giannispoul ετσι αν ξεμεινες απο credits κανε το εξης: πηγαινε στα forums και και κυριως στο ιταλικο(μια και ειναι στα αγγλικα) και γραψε μερικα σχολια για να παρεις credits ωστε να μπορεσεισ να ξανακατεβασεις.ελπιζω να βοηθησα εγω ετσι το ελυσα το ιδιο προβλημα.

 

Ωραιος.. :)

 

Γνωριζεις εαν γραφει καπου τα credits? Ποσα ποστ εκανες περιπου για να μπορεσεις να ξανα κατεβασεις με τον ιδιο λογαριασμο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια νομιζω πως καταλαβα τι συμβαινει με το opda...

Aρχικα αυτο που ανεφερε ο φιλος σχετικα με τα credits εχει δικιο.

Εδω εχω ερωτηση...Πως θα γυρισω την γλωσσα το σαιτ σε αγγλικα για να ποσταρω και να παρω credits?

Επισης εκει που κατεβαζεις τα cer και key δεν εχει κατι κοκκινα και κατι μπλε κινεζικα. Τα κοκκινα ξερουμε τι κανουν.

Νομιζω πως καταλαβα τι κανουν και τα μπλε. Τα μπλε πρεπει να ναι το σημειο οπου κατεβαζεις πιο γρηγορα απο τις 12 ωρες το πιστοποιητικο σου και εχω την εντυπωση πως βρηκα και τον τροπο πως να το κανεις αυτο...

Αυριο θα το δοκιμασω και αν πετυχει (ελπιζω) θα το ποσταρω!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγάλεις άκρη φίλε Στέφανε γιατί τώρα τελευταία πολύς κόσμος ταλαιπωρείται με τα πιστοποιητικά από το συγκεκριμένο site.
Link to comment
Share on other sites

Eχω φτασει μεχρι ενα σημειο αλλα καπου κολλαω.

Αυριο που θα κατσω να ασχοληθω ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι οι καταραμενοι οι σχιστοματηδες το αλλαξαν το site..:lol:

Link to comment
Share on other sites

@stefanw595 εκει που πας για να κατεβασεις το πιστοποιητικο σου εαν δεις τις ολες τις επιλογες θα βρεις την λεξη English

 

gianpithio 退出 短消息 会员 搜索 标签 English 我的 控制面板 道具 设施 统计 帮助

 

Μαλλον πρεπει να ψαξουμε για το πως μπορουμε να δημιουργησουμε εμεις πιστοποιητικα :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@stefanw595 εκει που πας για να κατεβασεις το πιστοποιητικο σου εαν δεις τις ολες τις επιλογες θα βρεις την λεξη English

 

gianpithio 退出 短消息 会员 搜索 标签 English 我的 控制面板 道具 设施 统计 帮助

 

Μαλλον πρεπει να ψαξουμε για το πως μπορουμε να δημιουργησουμε εμεις πιστοποιητικα :O

 

Ωραιος αυτο ηταν..:O

 

Να δημιουργησουμε εμεις?? Λιγο δυσκολο μου κανει αυτο γιατι τα περισσοτερα σαιτ που δινουν πιστοποιητικα τα παιρνουν απ το opda. Yπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

 

Εγω παντως αυριο θα κανω την προσπαθεια δεν εχω τιποτα να χασω...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αλλα δεν το αποκλειω. Iσως εαν μπορουσαμε να δημιουργησουμε το .hash που απο την στιγμη που γνωριζουμε τον αριθμο που εισαγουμε και μαλλον τον αριθμο αποτελεσμα που βγαινει (Δεν ειμαι σιγουρος εαν ειναι ο αριθμος που εχω βρει) Και τον προσθεταμε - αντικαθιστουσαμε με τον αριθμο που υπαρχει σε ενα αλλο πιστοποιητικο η σε ενα που φτιαξαμε εμεις να ειχαμε το επιθυμητο αποτελεσμα. Μην ρωτησεις περισσοτερα γιατι μπορει να ειμαι τελειως λαθος ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω παραπανω??? :lol::lol::lol:

Ηδη τα χω χασει με οσα ειπες!!!:p

Παντως θα ψαξω αν υπαρχει στο net καποιος οδηγος ισως σε καποιο ξενο φορουμ πως να κανεις απο μονος σου πιστοποιητικο..

 

Παιδια συγχωρεστε με για το διπλο ποστ αλλα κατι βρηκα σχετικο με την δημιουργεια πιστοποιητικων.

Δειτε αυτο. δεν προλαβα ακομη να το δοκιμασω.

Βρηκα ακομη και αυτο αλλα δεν ξερω ακομη πως δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

......

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2799421#post2799421

 

Μπορεις να υπογραφεις μονο τα θεματα απο εκει και περα τι κανουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

......

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2799421#post2799421

 

Μπορεις να υπογραφεις μονο τα θεματα απο εκει και περα τι κανουμε. :)

 

Mονο θεματα??:confused:

Αφου στο σαιτ αυτο αναφερει και για Signing Application!

Τι παιζει γιατι και γω δεν τα ξερω καλα αυτα τα ζητηματα...Παντως θα το ψαξω κιαλλο.:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εγω εστειλα mail στον moderator του italian section του site και μου ειπε να κανω καμποσα post....απλα μπηκα και εγραψα κανα 2 γνωμεε για 2-3 τηλεφωνα και σε 2 μερες ειχα τα credit για να ξανακατεβασω ....πιστεψτεμε ειναι 100% τσεκαρισμενο απο εμενα για οσους (οπως και ...εγω) πατησαν κατα λαθος το key cert να κατεβουν αρκετες φορες.....:) οσον αναφορα τα μπλε ειναι μια δυνατοτητα του site να κατεβαζεις τα πιστοποιητικα με εναν ''δικοτου'' download manager ...τιποτε αλλο.......
Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως δουλευει το συστημα με τα credits αλλα δεν εχω καταλαβει με τι κριτηριο τα παιρνεις...

Στα πρωτα 4 ποστ πηρα ενα credit κατεβασα το αρχειο key αλλα για να κατεβασω το cer ηθελε κιαλλο.

Ποσταρα ακομη ενα μηνυμα και πηρα κιαλλο και το κατεβασα και κεινο.

Τωρα εκανα αλλα τρεια ποστ και δεν πηρα αλλο credit. Δεν ξερω με τι κριτηριο τα δινουν.

Παντως φιλε sotimo δεν χρειαστηκαν 2 μερες παραμονο λιγα λεπτα και το πηρα το πιστοποιητικο.

Στα μπλε γραμματα τωρα...Αν αυτα δεν απαιτουν τα credits αξιζει να ασχοληθουμε για να μην καθομαστε να ποσταρουμε μηνυματα απο δω και απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αλλα δεν το αποκλειω. Iσως εαν μπορουσαμε να δημιουργησουμε το .hash που απο την στιγμη που γνωριζουμε τον αριθμο που εισαγουμε και μαλλον τον αριθμο αποτελεσμα που βγαινει (Δεν ειμαι σιγουρος εαν ειναι ο αριθμος που εχω βρει) Και τον προσθεταμε - αντικαθιστουσαμε με τον αριθμο που υπαρχει σε ενα αλλο πιστοποιητικο η σε ενα που φτιαξαμε εμεις να ειχαμε το επιθυμητο αποτελεσμα. Μην ρωτησεις περισσοτερα γιατι μπορει να ειμαι τελειως λαθος ;)

γιατί δε ζητάτε απο το μαγαζάκι πιστοποιητικα εγω 2 φορες ζητησα και τα εδωσαν τι πιο απλο απο το να παιδευεσε με το opda :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Έχω απο OPDA τα 2 αρχεία (μου βγάλανε το θεό για να κατέβουν).

 

Τα Μετονομάζω σε xyz.cer και xyz.key.

Μετονομάζω το unsigned .sis σε xyz.sis και τρέχω το auto_signsis.bat

 

Μου βγάζει όμως σαν error το

 

error:0906D06C:PEM routines:PEM_read_bio:no start line

 

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Περνας το xyz.sis στον φακελο?

Σιγουρα κατεβηκαν σωστα το cer και key?

Ποσα kb ειναι το cer και ποσα το key?

Link to comment
Share on other sites

Έχω απο OPDA τα 2 αρχεία (μου βγάλανε το θεό για να κατέβουν).

 

Τα Μετονομάζω σε xyz.cer και xyz.key.

Μετονομάζω το unsigned .sis σε xyz.sis και τρέχω το auto_signsis.bat

 

Μου βγάζει όμως σαν error το

 

error:0906D06C:PEM routines:PEM_read_bio:no start line

 

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ

Το unsigned.sis μήπως το μετονομάζεις σε xyz.sis.sis...;

Για πρόσεξέ το.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Περνας το xyz.sis στον φακελο?

Σιγουρα κατεβηκαν σωστα το cer και key?

Ποσα kb ειναι το cer και ποσα το key?

 

15kb το .cer 53.5 το .key

 

Το unsigned.sis μήπως το μετονομάζεις σε xyz.sis.sis...;

Για πρόσεξέ το.;)

 

όχι μακάρι να ήταν έτσι μαν. Δυστηχώς τις καταλήξεις τις βλέπω οπότε είναι κομματάκι δύσκολο να γίνει αυτο...

 

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει με περίπου 10 διαφορετικά signers. Σε όλα έχω λαθη και με κανένα δεν έχω καταφέρει να κάνω sign κανονικά.

 

Αποκλείεται να παίζει ρόλο το ότι είμαι σε x64bit και vista/7 ?

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο .key ειναι λαθος, επρεπε να ειταν μικροτερο. Δοκιμασε να το ξανα κατεβασεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο .key ειναι λαθος, επρεπε να ειταν μικροτερο. Δοκιμασε να το ξανα κατεβασεις..

 

α καλααααααα

 

άντε τώρα να κάνω post που να θεωρήσουν αυτοί ότι είναι σημαντικά για να παρω πόντους......

 

πραγματικά χρειάζεται ένας δικός μας αντίστοιχος τρόπος ακόμα και αν γίνεται μέσω opda. Τουλάχιστον να είναι σε γλώσσα αναγνώσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ξερεις τον αριθμο που εβαλες στο βημα 7 μπορεις να κανεις μια νεα εγγραφη και να το ξανα κατεβασεις.

 

Πριν δοκιμασε το παρακατω .key ισως το συγκεκριμενο να κανει για ολα τα πιστοποιητικα. Δεν το εχω δοκιμασει:

http://www.speedyshare.com/207292735.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εαν ξερεις τον αριθμο που εβαλες στο βημα 7 μπορεις να κανεις μια νεα εγγραφη και να το ξανα κατεβασεις.

 

Πριν δοκιμασε το παρακατω .key ισως το συγκεκριμενο να κανει για ολα τα πιστοποιητικα. Δεν το εχω δοκιμασει:

http://www.speedyshare.com/207292735.html

 

Σε ευχαριστώ μαν αλλά πριν δω το ποστ σου είχα προλάβει να κάνω κανα 4αρι ποστ στο opda και πήρα credit. Κατεύασα ξανά το key και είναι οκ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Zητησα εγω για σενα αντε να δουμε ποτε θα το εκδωσουν...

Αν μπορεις γραφε με ελληνικα και οχι με greeklish...:)

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα εψαχνα το θεμα με τα μπλε γραμματα και τα καταφερα εβγαλα πιστοποιητικο...

Αλλα δεν θα το προτεινα να το δοκιμασετε γιατι πιο πολυ προβλημα στον υπολογιστη σας θα δημιουργησεται και πιθανον τελικα να μην τα καταφερετε!!

Αυτο το προγραμμα το thunder μην το κατεβασετε γιατι αν το εγκαταστησεις δεν φευγει με τιποτα απ τον υπολογιστη και δημιουργει και προβληματα...

Κριμα αλλα ειναι καλυτερα να κεθεσαι να ποσταρεις μηνυματα να παρεις credit!

 

@giorgos70 στειλε μου σε προσωπικο μηνυμα το mail σου να στα στειλω εκει..:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τον δεύτερο τρόπο. Βάζεις κατευθείαν το imei σου..

 

Mπορεις ακομη να κατεβασεις πιστοποιητικο με τον δευτερο τροπο? Εαν Ναι τι συνδεση εχεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις ακομη να κατεβασεις πιστοποιητικο με τον δευτερο τροπο? Εαν Ναι τι συνδεση εχεις?

 

Mπα δεν νομιζω γιατι αν μεταφρασεις τα κιναζικα αναφερει κατι οτι η πλατφορμα δεν λειτουργει και κατι τετοια.

Εχει βγαλει κανεις τωρα τελευταια απο κει?

 

 

EDIT:Παιδια επειδη χθες το ειχα απορια πως παιρνεις credits στο opda βρηκα τι ακριβως παιρνεις και για ποια σου ενεργεια...Δειτε την δευτερη στηλη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...