Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, υπάρχει καμιά πιθανότητα να βρούμε το software τριπλό (phone keypad - compact QWERTY - full QWERTY) πληκτρολόγιο της HTC? Θα με βοηθούσε πάρα πολύ γιατί έχει βολικό interface και κυρίως Τ9!!

 

Αν βρει κανείς άκρη με τα Ελληνικά θα μας σώσει!! :lol: Ψάχνω κι εγώ, αλλά προς το παρόν τίποτα.. Έστειλα κι εγώ μήνυμα στον bsp98ht και περιμένω απάντηση!

 

Όποιος έχει νεότερα να ποστάρει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασα και γω χθες την touch-it 9.

 

καλη και λιγο πιο γρηγορη απο την touch x. μονο που σε μια ωρα την ξανα εβγαλα γιατι ειναι λιγο ελειπεις. θελει καποιες προσθηκες, π.χ. ο οpera δεν κανει ζουμ με το πληκτρο της εντασεις. οταν πατας το power δεν εμφανιζει το μενου που ειχε η χ για γρηγορη ενεργοποιηση/απενεργοποιηση...

δε ξερω για εσας αλλα σε εμενα δεν εκατσε καλα στο ματι απτην αρχη,

μου εσπασε τα νευρα με τα soft reset που κανει απο μονη της μετα το φλασαρισμα.

4-5 στην αρχη και αλλα 4-5 μετα απο ενα hard reset που κανουμε συνηθως..

μακρια... :chair:

 

Αυτο με το γρηγορο μενου με ειχε βολεψει και εμενα...

Σημερα μου κανει κατι νερα κ εμενα. Εκανε 1 σοφτ ρεσετ απο μονη της και μετα σερνοταν. Τωρα ξαναεκανα σοφτ ρεσετ και θα δειξει...

Ποσα σοφτ ρεσετ σου εκανε απο μονη της? Εμενα οταν ειχα βαλει την Touch-IT 7 εκανε 12 και νομιζα οτι δε θα σταματησει ποτέ!

ΥΓ: Ωστε ο οπερα εκανε ζουμ με το πληκτρο της εντασης? Καλο tip :D

 

Αν βρει κανείς άκρη με τα Ελληνικά θα μας σώσει!! :lol: Ψάχνω κι εγώ, αλλά προς το παρόν τίποτα.. Έστειλα κι εγώ μήνυμα στον bsp98ht και περιμένω απάντηση!

 

Όποιος έχει νεότερα να ποστάρει!!

 

Να του στειλουμε ολοι απο ενα πμ να φρικαρει!!! :p

 

EDIΤ: Touch-IT 9 και να κολλαει ο File Explorer? :X:X:X

...πισω στην Touch X 6.2...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

wildgirl,

 

νομιζω 5 ηταν. 12??? :cry: και παραπονιεμαι?

δε το ηξερες για τον οπερα? πολυ καλο και βολικο ειδικα οταν εχεις ανοιχτο το πληκτρολογιο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ε οποτε καθομαι στα αυγουλακια μου προς το παρον...

 

Μα καπου διαβασα για τις ρομ του itje και κατι bugs που εχουν, αλλα και οτι ειναι πολυ καλες!

 

Το μονο που με προβληματιζει απο αυτα που αναφερετε ειναι το θεμα με τις επανεκκινησεις.. Κατα τα αλλα...!

 

Και οσων αφορα wildgirl και τα vista σου... Ντρεπομαι εγω για σενα......:X:ninja::whip::mobile::lol::lol:

 

Για ξαναδειτε το λιγο αυτο μπας και βγαλετε ακρη....

Link to comment
Share on other sites

wildgirl,

 

νομιζω 5 ηταν. 12??? :cry: και παραπονιεμαι?

δε το ηξερες για τον οπερα? πολυ καλο και βολικο ειδικα οταν εχεις ανοιχτο το πληκτρολογιο.

 

Δεν τον πολυχρησιμοποιω. Χρησιμοποιω τον εξπλορερ με βολευει καλυτερα (καλα, τι ειπα τωρα...σκοτωστε με!!!)

 

Ε οποτε καθομαι στα αυγουλακια μου προς το παρον...

 

Μα καπου διαβασα για τις ρομ του itje και κατι bugs που εχουν, αλλα και οτι ειναι πολυ καλες!

 

Το μονο που με προβληματιζει απο αυτα που αναφερετε ειναι το θεμα με τις επανεκκινησεις.. Κατα τα αλλα...!

 

Και οσων αφορα wildgirl και τα vista σου... Ντρεπομαι εγω για σενα......:X:ninja::whip::mobile::lol:

 

Για ξαναδειτε το λιγο αυτο μπας και βγαλετε ακρη....

 

Αλληλοντρεπομαστε για τις παρτες μας λοιπον :p

Καλα κανεις και καθεσαι στα αβγουλακια σου...το μαθημα πώς πηγε; Διαβασες τελικα χτες ή ζαχαρωνες την Touch-IT 7? ...ή μηπως επαιζες Bubble Breaker πάλι...:X

 

Αληθεια, τι σας ενοχλουν οι επανεκκινησεις; Εγω απλα αφηνω το κινητο στην ακρη να κανει τη δουλεια του και μετα απο κανα τεταρτακι το πιανω στα σιγουρα πια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον πολυχρησιμοποιω. Χρησιμοποιω τον εξπλορερ με βολευει καλυτερα (καλα, τι ειπα τωρα...σκοτωστε με!!!)

 

 

 

Αλληλοντρεπομαστε για τις παρτες μας λοιπον

Καλα κανεις και καθεσαι στα αβγουλακια σου...το μαθημα πώς πηγε; Διαβασες τελικα χτες ή ζαχαρωνες την Touch-IT 7? ...ή μηπως επαιζες Bubble Breaker πάλι...:X

 

Αληθεια, τι σας ενοχλουν οι επανεκκινησεις; Εγω απλα αφηνω το κινητο στην ακρη να κανει τη δουλεια του και μετα απο κανα τεταρτακι το πιανω στα σιγουρα πια.

 

E, ενταξει... τι αλλο να πω πια? δεν ξερω........ Και explorer, και vista.... Κριμα.... :lol::lol::p

 

Το μαθημα? Μια χαρα.. Αστειο ηταν. Ιστοριουλες για τους «χαζοβιολογους»!:lol::lol: (χωρις παρεξηγηση παντα, κανουμε και πλακα!) Περναω αρκετα σιγουρα!

 

Και μπουρμπουληθρες επαιξα, και την ρομ ζαχαρωνα, και για ενα γρηγορο ποτακι προλαβα να παω, και να διαβασω, αλλα και να γραψω σημερα στις 9 το πρωι παρακαλω!:happy:

 

Αλλα αυτο με τις επανεκκινησεις, μονο αν ειναι στην αρχη τοτε οκ! Αλλα οχι αφου εχω αρχισει να το δουλευω το τηλεφωνο.. Εκει θα με εκνευρισει! Και θα με αγχωσει κιολας! Οτι ποτε δεν θα παρει μπρος! Μπορει και να το δοκιμασω, αλλα σκεφτομαι τα highscore.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

E, ενταξει... τι αλλο να πω πια? δεν ξερω........ Και explorer, και vista.... Κριμα.... :lol::p

 

Το μαθημα? Μια χαρα.. Αστειο ηταν. Ιστοριουλες για τους «χαζοβιολογους»!:lol: (χωρις παρεξηγηση παντα, κανουμε και πλακα!) Περναω αρκετα σιγουρα!

 

Και μπουρμπουληθρες επαιξα, και την ρομ ζαχαρωνα, και για ενα γρηγορο ποτακι προλαβα να παω, και να διαβασω, αλλα και να γραψω σημερα στις 9 το πρωι παρακαλω!:happy:

 

Αλλα αυτο με τις επανεκκινησεις, μονο αν ειναι στην αρχη τοτε οκ! Αλλα οχι αφου εχω αρχισει να το δουλευω το τηλεφωνο.. Εκει θα με εκνευρισει! Και θα με αγχωσει κιολας! Οτι ποτε δεν θα παρει μπρος! Μπορει και να το δοκιμασω, αλλα σκεφτομαι τα highscore.......:lol:

 

Ολα αυτα?! Εισαι...overachiever δηλαδη :happy:

Explorer μονο στο Xperia αγαπητέ! Στον υπολογιστη ειμαι φαν του firefox και ο εξπλορερ με νευριαζει τρομερα!

Οι επανεκκινησεις στην αρχη ειναι μονο. Απλα ενταξει δεν το πιανεις το τηλεφωνο πολυ νωρις, για να του δωσεις λιγο χρονο να τελειωσει. Νομιζω το πιο φοβιστικο ειναι αυτο που ελεγε ο itje (νομιζω) οτι "αφηστε το να κανει επανεκκινησεις, θα κανει πολλες...προβλημα θα εχετε μονο αν πεσετε σε φαυλο κυκλο" :blink: δηλαδη αν κανει επανεκκινησεις ασταματητα!!! Εκει ψιλοφρικαρα και μετα την 8η επανεκκινηση νομιζα οτι την ειχα πατησει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να το δοκιμασω.... Θα δω! Αναλογως!

 

Αλλα ποτε θα καταλαβεις οτι εισαι σε φαυλο κυκλο? Οταν περασει τις 20? μετα δλδ απο μιση ωρα? Θα κοιτας το κινητο να κανεις επανεκκινησεις για μιση ωρα μεχρι να φλασαρεις μετα μια καινουρια?! :lol::p:rolleyes:

 

Σκεφτομαι να δοκιμασω και καποια απο αυτες:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=495708

 

Πρεπει να ειναι ωραιες.... εχουν μπολικα πραγματακια μεσα! Θα κοιταξω.......

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να το δοκιμασω.... Θα δω! Αναλογως!

 

Αλλα ποτε θα καταλαβεις οτι εισαι σε φαυλο κυκλο? Οταν περασει τις 20? μετα δλδ απο μιση ωρα? Θα κοιτας το κινητο να κανεις επανεκκινησεις για μιση ωρα μεχρι να φλασαρεις μετα μια καινουρια?! :lol::p:rolleyes:

 

Σκεφτομαι να δοκιμασω και καποια απο αυτες:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=495708

 

Πρεπει να ειναι ωραιες.... εχουν μπολικα πραγματακια μεσα! Θα κοιταξω.......

εμενα πανω απο τρεις επανεκκινησεις δε μου χει κανει σε οποια ρομ του itje δοκιμασα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν βρει κανείς άκρη με τα Ελληνικά θα μας σώσει!! :lol: Ψάχνω κι εγώ, αλλά προς το παρόν τίποτα.. Έστειλα κι εγώ μήνυμα στον bsp98ht και περιμένω απάντηση!

 

Όποιος έχει νεότερα να ποστάρει!!

 

Ορίστε!

Πρώτα εγκαθιστάς το Touch-IT Blackstone keyboard και μετά το Greek.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε!

Πρώτα εγκαθιστάς το Touch-IT Blackstone keyboard και μετά το Greek.

 

Χρονια και ζαμανια!!! Καιρο εχω να δω ποστ σου στο τοπικ!

 

Ευχαριστουμε και για το πληκτρολογιο! Και θυμομουν οτι εχεις φτιαξει κατι...!:p:D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμενα πανω απο τρεις επανεκκινησεις δε μου χει κανει σε οποια ρομ του itje δοκιμασα...

 

Τυχερε! :p

 

Ορίστε!

Πρώτα εγκαθιστάς το Touch-IT Blackstone keyboard και μετά το Greek.

 

Ωραιος! Σε ευχαριστουμε πολύ :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την εξής βοήθεια..έχω εγκαταστήσει το ΑΕΚmap αλλά δεν μου έχει ελληνικά, τι άλλο πρέπει να κάνω για να έχω ελληνικά στο συρόμενο πληκτρολόγιο??και κάτι άλλο, υπάρχει τρόπος να βλέπεις υπότιτλους με τον core player?? ή μήπως την δουλειά αυτή την κάνει άλλο πρόγραμμα??τι άλλο πρέπει να κάνω αφού έχω εγκαταστήσει το youtube panel και το adobe flash lite 3.1 για να βλέπω βιντεάκια??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα την εξής βοήθεια..έχω εγκαταστήσει το ΑΕΚmap αλλά δεν μου έχει ελληνικά, τι άλλο πρέπει να κάνω για να έχω ελληνικά στο συρόμενο πληκτρολόγιο??και κάτι άλλο, υπάρχει τρόπος να βλέπεις υπότιτλους με τον core player?? ή μήπως την δουλειά αυτή την κάνει άλλο πρόγραμμα??τι άλλο πρέπει να κάνω αφού έχω εγκαταστήσει το youtube panel και το adobe flash lite 3.1 για να βλέπω βιντεάκια??

 

Για τους υποτιτλους, ενα που μπορεις να κανεις ειναι αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2783555#post2783555

 

Επισης κοιτα και εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

Εκτος απο την εγκατασταση του AEKmap πρεπει να κατεβασεις και ενα αλλο αρχειακι(layout) απο εδω:

http://ae.inc.ru/aekmaplayout.php

οπου βαζεις:

Language: Greek

Keyboard: Sony Ericsson Xperia X1

Activation: Free Mode Only

Και διαλεγεις αυτο που θελεις και σε καλυπτει.

Εγω εχω αυτο:Greek SMS 160, Sony Ericsson X1.aek

αλλα δεν μπορω να το κανω attach εδω.

Και μην ξεχασεις να βαλεις ενα κουμπι που δεν χρησιμοποιεις συχνα(για παραδειγμα το «@» εχω εγω και καποια παιδια αλλα και εγω). Δεν θα σου προτεινα να βαλεις το «ΟΚ» παντως. Ουτε shift, space κλπ....

Σου εκανα ενα screenshot για τις δικες μου επιλογες.

Switch Keys ειναι για να αλλαζει. Το 0132 ειναι το «@».

ΑΑΑ! Ναι, ξεχασα! Το layout που θα επιλεξεις για να κατεβασεις το βαζεις χυμα μεσα στο φακελο που εχεις εγκαταστησει το ΑΕΚ. Ειτε στην καρτα μνημης ειτε στην μνημη της συσκευης.(/program files/AEKMap)

 

Και απο την στιγμη που εχεις βαλει youtube panel και Core Player νομιζω δεν χρειαζεται κατι αλλο για βιντεακια απο το utube. Δεν σου παιζουν? Δοκιμασες? Αλλα οχι με την συνδεση που εχεις απο το κινητο. Απο WiFi η οταν το εχεις συνδεσει σε υπολογιστη με ιντερνετ που παιρνει ιντερνετ απο τον υπολογιστη.

 

Και επισης για τα βιντεακια, τσεκαρε και εδω αν δεν εχεις ηδη δει τι λεει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=441439

Στα Programs λεει καπου youtube....

 

Αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα γιατι η ρομ που εχω εχει ηδη εγκατεστημενα οσα χρειαζονται αφενος, αφετερου δεν χρειαστηκε να δω βιντεακι στο utube, αυτα μονο μπορω να σου πω.....

Αν εχεις προβλημα καπου πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν χρειαζεται να βαλω καποιο ειδικο προγραμμα για να διαβαζω ebooks?Εχω δυο σε μορφη pdf το davinci's code και ενα ιατρικο για τη δουλεια μου, ενω το πρωτο το βγαζει μια χαρα και δεν χρειαζεται να πηγαινω τη σελιδα δεξια αριστερα παρα μονο πανω κατω, στο δευτερο ισως επειδη ειναι και με εικονες οταν κανω zoom πρεπει να πηγαινω δεξια τη σελιδα γιατι η γραμματοσειρα συνεχιζεται.

Επισεις ξερει κανεις που βρισκουμε ελληνικα ebooks?

Παιδιά, υπάρχει καμιά πιθανότητα να βρούμε το software τριπλό (phone keypad - compact QWERTY - full QWERTY) πληκτρολόγιο της HTC? Θα με βοηθούσε πάρα πολύ γιατί έχει βολικό interface και κυρίως Τ9!!

 

Με ενδιαφερει και εμενα παιδια ειδικα το phone keypad οπως του ΗTC. Βρηκα ενα εδω xt9 αλλα οταν χρησιμοποιω τη μορφη Phone keypad τα γραμματα δεν βγαινουν σωστα, δηλαδη αλλου γραφει το καθε γραμμα στο πληκτρο και αλλου αυτο υπαρχει

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν χρειαζεται να βαλω καποιο ειδικο προγραμμα για να διαβαζω ebooks?Εχω δυο σε μορφη pdf το davinci's code και ενα ιατρικο για τη δουλεια μου, ενω το πρωτο το βγαζει μια χαρα και δεν χρειαζεται να πηγαινω τη σελιδα δεξια αριστερα παρα μονο πανω κατω, στο δευτερο ισως επειδη ειναι και με εικονες οταν κανω zoom πρεπει να πηγαινω δεξια τη σελιδα γιατι η γραμματοσειρα συνεχιζεται.

Επισεις ξερει κανεις που βρισκουμε ελληνικα ebooks?

 

 

Με ενδιαφερει και εμενα παιδια ειδικα το phone keypad οπως του ΗTC. Βρηκα ενα εδω xt9 αλλα οταν χρησιμοποιω τη μορφη Phone keypad τα γραμματα δεν βγαινουν σωστα, δηλαδη αλλου γραφει το καθε γραμμα στο πληκτρο και αλλου αυτο υπαρχει

 

Ενα ωραιο προγραμμα για e-books ειναι το MobiPocket.

Ελληνικα e-books μπορεις να βρεις σε πολλα φορουμ...:whistle:

 

Το phone keypad που λες το ειχα βαλει κι εγω...ειχα ενθουσιαστει μεχρι που ανακαλυψα το ιδιο με εσενα! Χαζομαρα απροσεξια παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρονια και ζαμανια!!! Καιρο εχω να δω ποστ σου στο τοπικ!

 

Ευχαριστουμε και για το πληκτρολογιο! Και θυμομουν οτι εχεις φτιαξει κατι...!:p:D:rolleyes:

 

Δεν το έφτιαξα εγώ, το βρήκα στο XDA.

Sorry που δεν πολύ ασχολούμαι τώρα τελευταία αλλά δεν έχω καθόλου ελεύθερο χρόνο, να φανταστείς ότι είμαι ακόμα με τη Rom 2.7 του Jack! :blink:

 

Ελπίζω το καλοκαίρι να επανέλθω γιατί θέλω να κάνω τα HTC keyboards να γράφουν SMS με 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Για τους υποτιτλους, ενα που μπορεις να κανεις ειναι αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2783555#post2783555

 

Επισης κοιτα και εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

Εκτος απο την εγκατασταση του AEKmap πρεπει να κατεβασεις και ενα αλλο αρχειακι(layout) απο εδω:

http://ae.inc.ru/aekmaplayout.php

οπου βαζεις:

Language: Greek

Keyboard: Sony Ericsson Xperia X1

Activation: Free Mode Only

Και διαλεγεις αυτο που θελεις και σε καλυπτει.

Εγω εχω αυτο:Greek SMS 160, Sony Ericsson X1.aek

αλλα δεν μπορω να το κανω attach εδω.

Και μην ξεχασεις να βαλεις ενα κουμπι που δεν χρησιμοποιεις συχνα(για παραδειγμα το «@» εχω εγω και καποια παιδια αλλα και εγω). Δεν θα σου προτεινα να βαλεις το «ΟΚ» παντως. Ουτε shift, space κλπ....

Σου εκανα ενα screenshot για τις δικες μου επιλογες.

Switch Keys ειναι για να αλλαζει. Το 0132 ειναι το «@».

ΑΑΑ! Ναι, ξεχασα! Το layout που θα επιλεξεις για να κατεβασεις το βαζεις χυμα μεσα στο φακελο που εχεις εγκαταστησει το ΑΕΚ. Ειτε στην καρτα μνημης ειτε στην μνημη της συσκευης.(/program files/AEKMap)

 

Και απο την στιγμη που εχεις βαλει youtube panel και Core Player νομιζω δεν χρειαζεται κατι αλλο για βιντεακια απο το utube. Δεν σου παιζουν? Δοκιμασες? Αλλα οχι με την συνδεση που εχεις απο το κινητο. Απο WiFi η οταν το εχεις συνδεσει σε υπολογιστη με ιντερνετ που παιρνει ιντερνετ απο τον υπολογιστη.

 

Και επισης για τα βιντεακια, τσεκαρε και εδω αν δεν εχεις ηδη δει τι λεει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=441439

Στα Programs λεει καπου youtube....

 

Αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα γιατι η ρομ που εχω εχει ηδη εγκατεστημενα οσα χρειαζονται αφενος, αφετερου δεν χρειαστηκε να δω βιντεακι στο utube, αυτα μονο μπορω να σου πω.....

Αν εχεις προβλημα καπου πες μου!

με τους υπότιτλους το έφτιαξα..με τα βιντεάκια του youtube ok. αλλά με το AEKmap έχω το εξής πρόβλημα, βάζω στο φάκελο του AEKmap το layout Greek SMS 160, Sony Ericsson X1.aek και όταν πάω στις ρυθμίσεις (ΑΕΚmap settings) πριν τρέξουν μου γράφει line 7: invalide keyword "shiftkey".τι πρέπει να κάνω γι αυτό?? ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια συνολικά!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

με τους υπότιτλους το έφτιαξα..με τα βιντεάκια του youtube ok. αλλά με το AEKmap έχω το εξής πρόβλημα, βάζω στο φάκελο του AEKmap το layout Greek SMS 160, Sony Ericsson X1.aek και όταν πάω στις ρυθμίσεις (ΑΕΚmap settings) πριν τρέξουν μου γράφει line 7: invalide keyword "shiftkey".τι πρέπει να κάνω γι αυτό?? ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια συνολικά!!!!!!

 

Ωραια! Μια χαρα που δουλεψαν αυτα!

 

Τωρα για το πληκτρολογιο, οταν «πατας» πανω στο εκει που θα επιλεξεις το κουμπι για να αλλαζει η γραμματοσειρα, θα σου βγαλει ενα παραθυρακι που θα σου λεει πατα το κουμπι που θελεις για να αλλαζει η γλωσσα γραφης. Εκει πατας αυτο που θελεις, αλλα θα επιμεινω στο «@». Το πατας και μετα ΟΚ νομιζω(δεν θυμαμαι και δεν εχω μπροστα μου το τηλεφωνο) και μετα Save και τσεκαρεις το Run at startup. Κατα τα αλλα βαλε τις ιδιες επιλογες που εχω και εγω και σου εδειξα στο screenshot που πηρα. Ετσι, τουλαχιστον εμενα, δουλευει απροβληματιστα.

 

Αν παλι συνεχιζεις να εχεις προβλημα, πες μου να επανελθω, να βγαλω και screenshots να σε κατατοπισω καλυτερα!

 

Δεν το έφτιαξα εγώ, το βρήκα στο XDA.

Sorry που δεν πολύ ασχολούμαι τώρα τελευταία αλλά δεν έχω καθόλου ελεύθερο χρόνο, να φανταστείς ότι είμαι ακόμα με τη Rom 2.7 του Jack! :blink:

 

Ελπίζω το καλοκαίρι να επανέλθω γιατί θέλω να κάνω τα HTC keyboards να γράφουν SMS με 160 χαρακτήρες.

 

Και παλι, δεν πειραζει! Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες!

Αντε, να περασει λιγο ο καιρος να σε ξαναδουμε εδω! :D;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Μια χαρα που δουλεψαν αυτα!

 

Τωρα για το πληκτρολογιο, οταν «πατας» πανω στο εκει που θα επιλεξεις το κουμπι για να αλλαζει η γραμματοσειρα, θα σου βγαλει ενα παραθυρακι που θα σου λεει πατα το κουμπι που θελεις για να αλλαζει η γλωσσα γραφης. Εκει πατας αυτο που θελεις, αλλα θα επιμεινω στο «@». Το πατας και μετα ΟΚ νομιζω(δεν θυμαμαι και δεν εχω μπροστα μου το τηλεφωνο) και μετα Save και τσεκαρεις το Run at startup. Κατα τα αλλα βαλε τις ιδιες επιλογες που εχω και εγω και σου εδειξα στο screenshot που πηρα. Ετσι, τουλαχιστον εμενα, δουλευει απροβληματιστα.

 

Αν παλι συνεχιζεις να εχεις προβλημα, πες μου να επανελθω, να βγαλω και screenshots να σε κατατοπισω καλυτερα!

 

 

 

Και παλι, δεν πειραζει! Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες!

Αντε, να περασει λιγο ο καιρος να σε ξαναδουμε εδω! :D;)

νομίζω πως δεν με κατάλαβες..το πρόβλημα είναι ότι στις επιλογές δεν μου εμφανίζει τα ελληνικά(greek sms). ενώ περνάω κανονικά το layout μέσα στο φάκελο του AEKmap..μετά όταν πάω να το τρέξω με τα ελληνικά μου βγάζει line 7: invalide keyword shift key. δεν βλέπω καθόλου τα ελληνικά αν και τα περνάω μέσα στο φάκελο του AEKmap στο aekmapsettings για να τα επιλέξω και να κάνω μετα αυτό που μου λες με το @..

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως δεν με κατάλαβες..το πρόβλημα είναι ότι στις επιλογές δεν μου εμφανίζει τα ελληνικά(greek sms). ενώ περνάω κανονικά το layout μέσα στο φάκελο του AEKmap..μετά όταν πάω να το τρέξω με τα ελληνικά μου βγάζει line 7: invalide keyword shift key. δεν βλέπω καθόλου τα ελληνικά αν και τα περνάω μέσα στο φάκελο του AEKmap στο aekmapsettings για να τα επιλέξω και να κάνω μετα αυτό που μου λες με το @..

 

μηπως εχεις λαθος την ονομασια του layout? η καταλληξη πρεπει να ειναι (.aek) , δηλαδη ολο το αρχειο να ειναι ετσι: Greek SMS 160, Sony Ericsson X1.aek.

εφοσον το κανεις αυτο πρεπει να το αντιγραψεις στο program files/ aek map. μετα θα πας και θα ανοιξεις το προγραμμα programs/ aekmap settings και θα κανεις τις ρυθμισεις που σου ειπε ο φιλος soom.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αυτα που ειπε ο φιλος djivo και συνεχιζει να μην δουλευει δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.....

Αλλα αυτα ειναι ολα που πρεπει να γινουν για SMS ελληνικα με 160 χαρακτηρες στο ΑΕΚ....

\

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

Εβγαλε νεα v9 η μου φαινεται????

 

Και εχει και αλλες 2 εκδοσεις της 7????

Link to comment
Share on other sites

\

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493848

Εβγαλε νεα v9 η μου φαινεται????

 

Και εχει και αλλες 2 εκδοσεις της 7????

 

σωστος...

νομιζω οτι εχει wm 6.5. αντε παλι απτην αρχη, ηταν να μην αρχισω... :lol:

 

λαθος, 6.1 εχει (παλι καλα). ολα ειναι σαν την 7. η μονη διαφορα ειναι στην ταχυτητα, ειναι ποιο γρηγορη και δε θα χρειαστει να βαλετε το cabaki για το ξεκλειδωμα των εξι εικονων στο start.

ερε τι κανω σαββατιατικα...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...