Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τρεεεεεεεεεχτεεεεεεε τρελή ευκαιρία από αγγλία!

http://cgi.ebay.ie/New-Original-KLIPSCH-Image-X10-Earphones-UK-Seller_W0QQitemZ380126992414QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones?hash=item588155981e&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

τα μεταφορικά για ελλάδα είναι 25 pounds.σύνολο 125pounds καπου 150 ευρώ...αυθεντικά όπως λέει και καινούργια.εγώ θα τσιμπίσω ένα σε αυτήν την τιμή και νομίζω ότι θα χαίρομαι και το τελευταίο ευρώ που θα δώσω(σύμφωνα βέβαια με τα reviews των συγκεκριμένων ακουστικών!) βέβαια τα westone 3 ήθελα,αλλά στα λεφτά που βρήκα συμβιβάζομαι μια χαρά με τα image x10! εντάξει δεν ειναι σαν τα westone η τα shure της κατηγορίας αυτής αλλά στην τιμή που έχουν τα άλλα αυτής της κατηγορίας μια χαρά μου φαίνονται! δεν θα κλάψω κιόλας που θα χάσω λίγο ποιότητα....:lol:

ελπίζω μόνο το drive που έχουν να είναι αρκετά καλό όπως λένε...ζηλεύω τα 3drives,αλλά δεν μπορεί για να τα συγκρίνουν με ακουστικά τέτοιας κλάσης....πέζει και το καλό fit που έχουνε.....

τέλος! μου γυαλίσανε!@!!! αν κάτι μπει στο μυαλό.....

 

Πω πω φοβερη τιμη, νομιζω οτι θα κανεις την καλυτερη επιλογη! Και εγω για αυθεντικα τα κοβω εξαλλου εχει paypal protection, εγω πληρωσα τα διπλα για τα westone 3. Μην ανησυχεις η ποιοτητα τους ειναι τετοια που θα παθεις πλακα, δεν χανεις και πολλα μπροστα στα westone 3 η ΙΕ8 οι διαφορες ειναι μικρες!

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί σου φαίνεται κουφό ; Σου εξήγησα ΑΚΡΙΒΩΣ τι συμβαίνει, γι αυτό και σου απάντησα με τέτοια "σιγουριά" γράφοντας

 

και όχι μάλλον ή είναι πολύ πιθανό ...

 

 

To mp3 σου δεν "φταίει" κάπου, ούτε φυσικά και τα ακουστικά που αγόρασες, απλά ο συνδυασμός τους δεν έχει το επιθυμητό για εσένα αποτέλεσμα.

Πρέπει απλά να αγοράσεις ένα άλλο ζευγάρι ακουστικά με εσωτερική αντίσταση μεταξύ 16Ω και 32Ω και ευαισθησία πάνω απο 90dB.

Τα παραπάνω κριτήρια τα πληρούν δεκάδες ζευγάρια στην αγορά και για να ευθυμήσουμε και λίγο, σου λέω ότι απλά ήσουν λίγο έως πολύ "γκαντέμης", γιατί σχεδόν το 90% των ακουστικών με διαστάσεις παρόμοιες των OMX90 έχουν εσωτερική αντίσταση μεταξύ 16Ω και 32Ω .

 

Βασικά, δεν ήμουν γκαντέμης. Απλά δεν ήξερα όσα έπρεπε.:O

Τα OMX 90 τα αγόρασα ακριβώς λόγω των 64Ω,:shifty: πιστεύοντας ότι σε συνδυασμό με τα πολλά db (πάνω από 120, δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα) θα ακούγονταν πολύ δυνατά.

Τελικά, τα ακουστικά της συσκευασίας του zen ,είναι τα πιο δυνατά που έχω ακούσει (με αυτό το Mp3).:(.

 

EDIT

Αν μπορείς να πείς και 2 λόγια για την απόκριση....

Ποιές τιμές είναι καλύτερες?

 

Παιδιά, είστε μεγάλο σχολείο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι έτσι λέω και εγώ.για τα λεφτά νομίζω είναι προσφορά καλή! απλά θα το τσιμπήσω λίγο αργότερα γιατί τώρα είμαι στο ψάξημο για mp3 που να αποδίδει καλά με αυτά....(κάτι σε Cowon S9,p3 της samsung)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

 

Αν μπορείς να πείς και 2 λόγια για την απόκριση....

 

Ποιές τιμές είναι καλύτερες?

 

Ο όρος απόκριση αναφέρεται σε πλήθος διαφορετικών μεγεθών.

Εσύ τι ακριβώς εννοείς ;

Μήπως ήθελες να πείς ευαισθησία αντί για απόκριση ;

Link to comment
Share on other sites

Ο όρος απόκριση αναφέρεται σε πλήθος διαφορετικών μεγεθών.

Εσύ τι ακριβώς εννοείς ;

Μήπως ήθελες να πείς ευαισθησία αντί για απόκριση ;

 

Εννοώ τα χέρτζ που αναγράφονται στα χαρακτηριστικά.

πχ 13.000-22.000.

Τι σημαίνει αυτό?

Ποιές τιμές είναι καλύτερες?

Ελπίζω να κατάλαβες....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Hertz einai h monada metrhshs ths suxnothtas.

Oloi oi hxoi pou akous exoun mia kentrikh suxnothta

kai polles armonikes.

Gia paradeigma ta "mpasa" exoun euros suxnothtwn pou

ekthnetai peripou apo ta 20Hz mexri 180Hz, h anthrwpinh

omilia kummenetai peripou metaksu 800Hz kai 1600Hz ktl

Oso megalutero euros ehei to fasma suxnotikhs apokrishs

(h apokrish pou les) toso pio pista mporeis na akous olous

tous hxous (oles tis suxnothtes dhladh) pou periexontai se

ena mousiko kommati.

Fusika otan lew oso megalutero euros fasmatos toso to

kalutero den ennow mono to panw akro pou anafereis 13000Hz

kai 20000Hz, dhladh ta prima.

Megalo euros fasmatos shmainei apo oso ginetai pio xamha

mexri oso ginetai pio pshla !

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα χέρτζ που αναγράφονται στα χαρακτηριστικά.

πχ 13.000-22.000.

Τι σημαίνει αυτό?

Ποιές τιμές είναι καλύτερες?

Ελπίζω να κατάλαβες....

 

Στην ουσια οι τιμες αυτες ειναι εντελως ενδεικτικες καθως δεν σε πληροφορουν για την ομοιομορφια της συχνοτικης αποκρισης.Υπαρχουν ομως εργαστηριακες μετρησεις αναρτημενες σε sites.Για ποια ακουστικα ενδιαφερεσαι?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια οι τιμες αυτες ειναι εντελως ενδεικτικες καθως δεν σε πληροφορουν για την ομοιομορφια της συχνοτικης αποκρισης.Υπαρχουν ομως εργαστηριακες μετρησεις αναρτημενες σε sites.Για ποια ακουστικα ενδιαφερεσαι?

 

Δεν ενδιαφέρομαι για κάτι συγκεκριμένο.

Ρωτάω ώστε να ξέρω να "διαβάζω" σωστά τα τεχνικά χαρακτηριστικά των διαφόρων ακουστικών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απλά με το να δείς ΑΠΟ ΠΟΥ μέχρι ΠΟΥ (π.χ 80Hz - 20.000Hz) εκτείνεται το φάσμα της συχνοτικής απόκρισης για ένα ζευγάρι ακουστικά, ουσιατικά δεν ξέρεις σχεδόν τίποτα για την συχνοτική απόκριση.

Για να έχεις μια πρώτη εικόνα πρέπει να δείς την καμπύλη συχνοτικής απόκρισης, για να δείς πως συμπεριφέρεται το ζευγάρι στις χαμηλές, μέσες και υψηλές συχνότητες ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφέρομαι για κάτι συγκεκριμένο.

Ρωτάω ώστε να ξέρω να "διαβάζω" σωστά τα τεχνικά χαρακτηριστικά των διαφόρων ακουστικών.

 

 

οπως λεει κι ο dbekia τα νουμερα αυτα δεν ειναι χρησιμα για να βγαλεις συμπερασματα

 

ειναι σαν να σου λεω πως "ενα οχημα εχει κινητηρα 1400cc"

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγο ψαξιμο σε καποια σαιτ...εχω βρει δυο ακουστικα τα οποια μου αρεσουν..και θα με βολεψουν (πιστευω)..

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.502376

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500850

 

Τωρα το θεμα ειναι αν τα 20 ευρο παραπανω τον sennheiser αξιζουν...

Θελω να παρω ακουστικα με πολυ καλη ποιοτητα και δυνατο ηχο...

Θα τα χρησιμοποιω με το 5800...

 

Επισης εχει κανεις να μου προτεινει αλλα ακουστικα σε αυτο περιπου το στυλ-τυπο...μιας και τα θελω για το γυμναστηριο...για τρεξιμο....ποδηλατο..και τα περισοτερα ακουστικα...απο τις δονησεις ειτε φευγουν ειτε με ενοχλουν στο αυτι μετα απο καποια ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω καινούργια ακουστικά γιατί τα παλιά κόπηκαν από δικό μου λάθος.

 

Σκεφτόμουν κάτι μέχρι 30, το πολύ 35 ευρώ.

 

Ψάχνοντας όμως στο ebay βρήκα τα Sennheiser CX500 στα 21 ευρώ περίπου.

 

Αξίζουν; Έχετε να προτείνετε κάτι σε αυτή τη τιμή;

 

ΥΓ Βλέπω ότι υπάρχουν αναφορές για fake ακουστικά από αυτόν τον πωλητή. Αν μπορείτε να προτείνετε κάποιον πωλητή θα ήμουν υποχρεωμένος.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τα CΧ500 στα 21 ευρώ, μάλλον για ψεύτικα θα πρόκειται. Γιατί δεν κοιτάς για τα 300; Τα βρίσκεις στα 35 και είναι μια πολύ καλή πρόταση.
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα έτσι; Θα μείνω ευχαριστημένος; Δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις!

 

Και τα CX300 στο ebay στα 15-17 τα βρίσκω αλλά μάλλον είναι και αυτά ψεύτικα ε;;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για τα CX-300 έχουν ακουστεί πολλά περι κυκλοφορίας ψεύτικων. Για μένα, καλύτερα να τα παραγγείλεις απο ένα αξιόπιστο ελληνικό κατάστημα και ας πληρώσεις 5 ευρώ παραπάνω.

 

Όσο για το αν θα μείνεις ικανοποιημένος, είναι σχεδόν σίγουρο. Σε αυτή την κατηγορία τιμής είναι απο τα καλύτερα που μπορείς να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα cx300 II που βλέπω στην αναζήτηση που κάνω είναι κάποιο καινούργιο μοντέλο;
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα τσίμπησα τα image x10!! θα σας πω εμπειρίες μόλις μου έρθουν:shifty:

 

Συγχαρητηρια για την επιλογη σου! Περιμενουμε εντυπωσεις!

 

Θέλω να αγοράσω καινούργια ακουστικά γιατί τα παλιά κόπηκαν από δικό μου λάθος.

 

Σκεφτόμουν κάτι μέχρι 30, το πολύ 35 ευρώ.

 

Ψάχνοντας όμως στο ebay βρήκα τα Sennheiser CX500 στα 21 ευρώ περίπου.

 

Αξίζουν; Έχετε να προτείνετε κάτι σε αυτή τη τιμή;

 

ΥΓ Βλέπω ότι υπάρχουν αναφορές για fake ακουστικά από αυτόν τον πωλητή. Αν μπορείτε να προτείνετε κάποιον πωλητή θα ήμουν υποχρεωμένος.

 

Αν και δεν το εχω ψαξει και πολυ το θεμα, κοντα στα 30 ευρω θα προτεινα τα ακουστικα soundMAGIC PL30. Δυστυχως μονο απο ebay,reviews: http://www.head-fi.org/forums/f103/soundmagic-pl30-impressions-363159/

http://www.head-fi.org/forums/f103/soundmagic-pl30-adjustable-bass-earphones-323413/#post4180009. http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=40648. Eπισης εχουν διακοπτακη επιλογης μπασου!

Τα συγκρινουν με τα φθηνα μοντελα της shure και ultimate ears super.fi4, super.fi 5 oποτε ριξε μια ματια.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα με μικρο κορδονι υπαρχουν;. Μεχρι 20 εκατοστα.

Τα θελω για mp3 που το κρεμαω απο το λαιμο, ωστε να μην κρεμεται το καλωδιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα να γράψω ένα mini review από τα ακουστικά klisph image x10 που μου ήρθαν το πρωί....

συσκευασία:10/10

είναι πλήρης κατά την άποψη μου.ούτε γεμάτο με άχρηστα πράγματα ούτε να του λείπει κάτι...έχει τα manuals,μια κασετίνα με τα επιπλέον tips συλικόνης,μία άλλη πολύ όμορφη μικρή δερμάτινη μαγνητική θηκούλα όπου έχει ενα καθαριστικό για τα tips,(σαν ξυλάκι λεπτό μοιάζει αλλά καθαρίζει πολύ καλά το κερί από τα αυτιά που μερικές φορές βγαίνει στα ακουστικά.),έχει ένα βίσμα που είναι χοντρό για τα μεγάλα ηχοσυστήματα,ένα βίσμα που καταλήγει σε διπλό για να συνδέεις 2 ακουστικά και να ακούς με τον φίλο/φίλη σου

comfort/isolation:10/10

καταρχάς τα δοκίμασα όλα τα tips.θα μπορούσα να πώ ότι καλύτερα έκατσαν τα medium που μοιάζουν να έχουν 2 tips(τώρα δεν ξέρω πως τα λένε).όχι μόνο μπαίνουν στα αυτιά καλά,αλλά κάθονται τέλεια και δεν βγαίνουν κιόλας! κουνούσα το κεφάλι μου δεξιά αριστερά(ευτηχώς δεν βρήκα κανα τοίχο)και δεν κουνιούνται εκατοστό! τέλεια εφαρμογή.δεν τα ένιωθα και πολύ να με ενοχλούν,απλά ήταν λίγο περίεργη αίσθηση γιατί ποτέ κανένα ακουστικό in-ear δεν κάθησε ποτέ τόσο καλά στα αυτιά μου...(πάντα έλεγα ότι δεν θα βρω κάτι που να κάθεται καλά στα αυτιά πόσο μάλλον να έχω inear ακουστικά όταν τρέχω στο γυμναστήριο η κάπου αλλού...αλλά αυτά είναι το κάτι άλλο)στο manual γράφει για καθημερινή χρήση και όταν είσαι στο δρόμο η κάπου αλλού να χρησιμοποιούνται τα απλά tips(τα μονά κλασσικά)που και αυτά το τονίζω κάθονται τέλεια απλά βγαίνουν ποιο εύκολα από τα άλλα τα διπλά tips και αυτό γράφει για να μπορείς να τα βγάλεις γρήγορα,και να ακούς τι γίνεται ελάχιστα γύρω σου.λοιπόν εγώ δοκίμασα να δω το isolation (να ακούσω μάλλον)και στα 2 είδη συλικόνης που έχει συγκριτικά με κάτι πουλιά που κελαηδούσαν έξω...:wacko: με τα μονά tips άκουγα πολύ ελάχιστα,με τα διπλά tips τίποτα...επίσης να πω ότι είναι λίγο ποιο άνετα τα απλά...(μιλάμε πάντα για ελάχιστες διαφορές για τους ψείρες σε αυτά) η δικιά μου γνώμη είναι ότι παίρνουν

ποιότητα ήχου:(δεν γράφω ακόμα εδώ βαθμολογία)

έβαλα μουσική με διαφορετικές πηγές διαφορετικού bitrate.δοκίμασα να ακούσω από το pc.(δεν έχω κάρτα ήχου είναι πολύ απλό το pc)ο ήχος ακουγόταν καλός μεν,αλλά δεν εντυπωσιάστηκα με το μπάσο που λένε όλοι ότι είναι δυνατό....θα έλεγα ότι ήταν απλό.γενικώς όλο το φάσμα του ήχου ήταν απλό στα αυτιά μου.σε μεγάλο bitrate(250-320)υπήρχε βελτίωση σαφώς αλλά όχι ικανή να δείξει την ποιότητα που οφείλουν να βγάλουν τα ακουστικά.δοκίμασα να ακούσω μουσική απο το psp μου.καλύτερος ήχος.ποιο ζωντανός.έπεξα και ένα game και νόμιζα ότι ο ήχος ερχόταν έξω από το σπίτι μου,άλλες φορές από πίσω μου και κάποιες άλλες φορές νόμιζα ότι άκουγα κάποιους ήχους από το περιβάλλον μου αλλά σταματούσα το game για να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι ήταν απο το παιχνίδι.πάλι δεν εντυπωσιάστηκα από το μπάσο όμως....είχα κάποτε ένα sony mp3 player όπου είχε ακουστικά με noice reduction και τέτοια και το μπάσο ακουγόταν κρίσταλλο! οπότε αυτήν την ποιότητα και καλύτερη περιμένω κυρίως από το μπάσο...τελευταία προσπάθεια ήταν να συνδέσω τα ακουστικά με ένα ηχοσύστημα όχι και το καλύτερο βέβαια αλλά με τεχνολογιες μπάσου κ.λ.π.εκεί το μπάσο πλησίασε αρκετά τα ακουστικά της sony.καλύτερο μπάσο και επιτέλους χάρηκα λιγάκι....αλλά...οι προσδοκίες μου είναι μεγαλύτερες.μόνο ένα καλό mp3 player μπορεί νομίζω να δείξει την κλάση των ακουστικών το οποίο δεν έχω ακόμα δυστηχώς.σύντομα θα έχω στα χέρια μου ενα από τα καλύτερα mp3 players αν όχι το καλύτερο(πάντα από ποιότητα ήχου)το cowon s9 και οπότε θα δώ την πραγματική κλάση των ακουστικών.προς το παρών τα δουλέβω με crappy players ίσα ίσα για να τα ζεστάνω που λένε να αποδώσουν μετά από κάποιες ώρες το μέγιστο.....θα επανέλθω στο θέμα της απόδοσης ήχου αφου δοκίμασω με σοβαρά players....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Να λαβεις υποψιν σου τρεις παραγοντες:

1. Δεν ξερω τι εμπειρια εχεις απο In-Ear ακουστικα αλλα θελει καμια βδομαδα ο εγκεφαλος σου να συνηθησει τον ηχο και απο την αλλαγη των ακουστικων.

2. Τα ακουστικα ειναι τεχνολογιας Dynamic οποτε θα εχεις βελτιωση μετα απο 70 ωρες+ Burn in τα πριμα θα ανοιξουν και το μπασο θα γινει πιο βαθυ.

3. Δοκιμασε διαφορετικα tips απο την συσκευασια και δες πιο σου δινει καλυτερο αποτελεσμα, και παιξε και με το βαθος που μπαινει μεσα στο αυτι.

Και εγω απο την πρωτη φορα που ακουσα τα westone 3 δεν εντυπωσιαστηκα οσο περιμενα, δωσε λιγο χρονο στα ακουστικα και μετα θα καταλαβεις μεγαλες διαφορες

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

αν αφήσω τα ακουστικά να πέζουν μόνα τους? κανα 3-4 ώρες την ημέρα για καμια βδομάδα? καλή ιδέα η μπα? αυτό με το dinamic techonology δεν το πολυπίστευα και πολύ εντάξει μπορεί να έχει διαφορά ύστερα από κάποιο διάστημα,αλλά πόσο πια??!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι, δεν χανεις και τιποτα! αφησε τα μια μερα θα σου ελεγα burn-in σε λιγο δυνατη ενταση, οπως αναφερθηκε σε προηγουμενo post:

 

Κατ'αρχας με γεια!

 

οσο για το burn in οπως ειπε και ο Voltron,μοιραια θα γινει απο μονο του καποια στιγμη.Ο ηχος σταδιακα θα βελτιωνεται και στις 100-150 περιπου ωρες ακροασης θα εχει κατασταλαξει την τελικη του "μορφη".

 

Ιδανικη μεθοδολογια για το στρωσιμο δεν υπαρχει.Καποιες γενικες συμβουλες ομως λενε πως μπορεις να ακους μουσικη με τονισμενο κατα προτιμηση μπασο σε εντασεις λιγο πιο πανω απο αυτο που θεωρεις νορμαλ για εσωτερικο χωρο.Οχι στο τερμα η ενταση ομως.

 

Εναλλακτικα μπορεις να χρησιμοποιησεις pink/white/brown noise βαζοντας το να loopαρει για ωρες ακομα κι οταν δεν ακους για να στρωσουν γρηγοροτερα.

 

http://www.mediacollege.com/audio/noise/download.html

 

ή και αλλα πιο εξειδικευμενα samples

 

http://www.burninwave.com/

 

σε καθε περιπτωση να θυμασαι πωςτο στρωσιμο ειναι περισσοτερο εμπειρικα και οχι επιστημονικα αποδεδειγμενο φαινομενο

 

Eπισης κανε τα test στα HΖ. 20HZ-20.000Hz και δες αν ακουγεται τιποτα στα 20ΗΖ. Κανονικα θα πρεπει να ακουγετε ενας πολυ βαθυς ηχος χωρις διακοπες. Αφου λες οτι εχεις προβλημα με το μπασο. Ακομα και στα 30ΗΖ ειναι πολυ βαθυς οποτε αν σου παιζει εκει τοτε no problem. Δες πριν και μετα το στρωσιμο και πες μας!

20ΗΖ: http://www.burninwave.com/download/freq20.wav

30HZ: http://www.burninwave.com/download/freq30.wav

Σημειωση αν χρησημοποιεις laptop η on board καρτα ηχου τοτε οταν συνδεεις τα ακουστικα πατα την επιλογη "Γραμμη Εξοδου"

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...