Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kosta

Υπάρχει 7.0.13 έκδοση

 

 

Παιδία σας εύχομαι ένα καλό καλοκαίρι…..

Όχι διοτι είναι για PNA με 480x272....

χα χα ! σε γελασαν ! :lol:

το περασα και στο 1200 !!!!!

πολυ καλο με πρωτη ματια , αλλα αλλαζω τα "πατήματα" λογω οθονης ! (σχεδον τελειώνω και θα ανεβάσω(αυριο ή σήμερα αργα) και την ρύθμιση για 3,1''

 

και δεν μου παιζει καθολου το navigon (ανοίγει μαυρη οθονη) !!!!! ! :( γιατι ?

Μήπως επειδή είναι για PNA με 480x272.?? :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το link για το MN 4310 του post #659 είναι off. Παίζει κάποιο αλλό Link (με χάρτη Ελλάδας)?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι διπλό POST χωρίς να το θέλω ….. δεν θα το μάθω ποτέ ….

 

 

 

 

Παιδία σας εύχομαι ένα καλό καλοκαίρι…..

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι διπλό POST χωρίς να το θέλω ….. δεν θα το μάθω ποτέ ….

 

 

 

 

Παιδία σας εύχομαι ένα καλό καλοκαίρι…..

 

Σε περίπτωση που σε πρόλαβα, ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ !!!

 

:yahoo::yahoo::yahoo:

Drive Ford! Live a Ford Life!!!
Link to comment
Share on other sites

eleniko η οπιος αλλος εχει τα settings για την 7.4 ασ τα ανεβαση ξανα γιατι το link βγαζει error. και ενα μεγαλο ευχαριστω κι απο μενα σε σενα και στα υπολοιπα παιδια
Link to comment
Share on other sites

eleniko η οπιος αλλος εχει τα settings για την 7.4 ασ τα ανεβαση ξανα γιατι το link βγαζει error. και ενα μεγαλο ευχαριστω κι απο μενα σε σενα και στα υπολοιπα παιδια

 

michtaki έχεις PM

Link to comment
Share on other sites

MN 7.3.4.577 PNA files für 480x272

inklusive

Reality View + Landmark View + Curve Warner + Lane Assistant Pro + TMC PRO greece map Q1 2009

+ΜΕΝΟΥ 2100 +2110max θέμα #473#

( videoPlayer +PictureViewer)χωρίς "ξεκλείδωμα". Δεν χάνετε την εγγύηση της συσκευής σάς

+Βοήθεια Εγκατάστασης WORK 100%

http://rapidshare.com/files/228452531/eneniSE2110.rar

Αποσυμπιέζουμε το αρχείο ,επικόλληση στην κάρτα και είστε έτοιμοι …

για πολλή αρχάριους ύπαρχοι και Βοήθεια Εγκατάστασης .επιτυχία 100%

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον nikos_211 που έκανε το upload με Premium account .

 

Auto mou exei eikona fonto tis Mercedes Benz . Prospathisa na katebasw ena arxeio pou eixe sHmata apo Germanika autokinita alla de katebaine...

Mipws exei kapoios apo Opel...??

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νεο firmware update για τα 2100/2100 max, v1.0707.0409.

 

Την πέρασα πριν λίγο, δεν εχω προλάβει να κάνω δοκιμή στο δρόμο ακόμα. Υποσχεται ταχύτερο satfix και γρηγορότερη λειτουργία γενικότερα! Απ'οτι διάβασα παντως και σε άλλα forum, προτείνεται να χρησιμοποιηθεί μια μικρή sd 1 η 2gb και οχι 4 ή 8gb δεν ξέρω γιατί! Εγω δεν πείραξα την 4αρα που χρησιμοποιώ, αλλά το εκανα με την 1gb που είχε μεσα το μηχάνημα από την αρχή. Σε κάθε περιπτωση, καλό θα είναι η κάρτα να φορμαριστεί ωστε να ειναι εντελώς άδεια και να εχει μέσα μονο τα αρχεία του firmware. Αν χρησιμοποιούμε την κάρτα της navigon φυσικά κάνουμε ενα backup πριν στον σκληρό μας ολα τα αρχεία!!

 

Η διαδικασία ειναι σχετικά απλή: κατεβάζουμε το αρχείο από εδώ, το αποσυμπιέζουμε και πετάμε χύμα στην κάρτα όλα τα αρχεία που περιέχει ο φάκελος v1.0707.0409. Στη συνεχεια κάνουμε ενα hard reset πατώντας το reset button στο κάτω μέρος μια φορά και κρατώντας στη συνέχεια το power για μερικά δευτερόλεπτα πατημένο. Η συσκευή επαννεκινεί και ενω συνεχίζουμε να κρατάμε το power πατημένο, εμφανίζεται ενα countdown και ενα μηνυμα που μας προειδοποιεί οτι αν συνεχίσουμε να το πατάμε θα γινει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή. Μολις το countdown τελειώσει, λέει "waiting for power in" ή καπως έτσι και τότε βάζουμε το καλώδιο usb και αφήνουμε το power. Θα αρχισει να διαβάζει από την κάρτα, οταν γεμίσει η μπάρα είμαστε έτοιμοι! Θα κάνει restart μονο του και πλέον στην πάνω αριστερή γωνία θα πρέπει να βγάζει 1.0707.0409!! Μετα το restart θα χρειαστει να γίνει ενα καλιμπράρισμα της οθόνης και τίποτε άλλο. Ξαναβάζοντας την άλλη κάρτα (οσοι εχουν) ή ξαναπερνώντας τα αρχεία πάλι στην ίδια ολα θα πρέπει να δουλεύουν όπως πριν!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και μπράβο στα παιδιά για τη καλή δουλειά.

 

θέλω τη βοηθεια σας, έβαλα την εκδοση 7.4 και την πρώτη φορά δούλεψε η συσκευή (2100max)την κλείνω και μετά απο λίγο την ανοίγω αλλά

κολλάει για 5-10λεπτα και μετα γράφει ότι δε βρέθηκε η διαδρομη, το αρχείο κλπ. αυτό γίνετε και με το πρόγραμμα πλοήγησης και με τις φωτο.

 

αργότερα έβαλα την 7.3, όλα άψογα άνοιγα και έκλεινα κατα διαστήματα την συσκευή για να την τσεκάρω.

το πρωι την άνοιξα και μου γράφει ότι δε βρέθηκε η διαδρομη, το αρχείο κλπ. χωρίς να κολλάει

κάνω reset και δουλεύει κανονικά, το κλείνω και κολλάει πάλι

 

ξέρει κανείς τι φταίει?

 

ευχαριστώ

 

 

επίσης, όταν συνδέω τη συσκευή με το pc δεν μου διαβάζει την κάρτα, ουτε με το 7.3 ούτε με 7.4

Link to comment
Share on other sites

Exw brei kapoia speedcam gia navigon. Pws tha mporesw na ta perasw kai na douleuei???Prepei na perastoun se sugekrimeno fakelo???

 

Καταρχας μην γραφεις με αγγλικα. Αφετερου αφου βρηκες κατι πες τα μας και εμας πρωτα πριν ζητησεις βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα τελικά είναι η κάρτα (είχα πάρει την transcend 4gb) με την μαμήσια

κάρτα παίζουν όλα.

 

 

κορυφαίο το my routes!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μην γραφεις με αγγλικα. Αφετερου αφου βρηκες κατι πες τα μας και εμας πρωτα πριν ζητησεις βοηθεια!!!

 

Συγνώμη για τα αγγλικα.. εχεις δικιο...! :D

Εχω βρει ειναι αυτο http://rapidshare.com/files/227271905/navigon_eu_2904.rar

 

Για δοκιμασε και πες μας αν γνωριζεις...

 

Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα με το λινκ που το δινω ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νεο firmware update για τα 2100/2100 max, v1.0707.0409.

 

Την πέρασα πριν λίγο, δεν εχω προλάβει να κάνω δοκιμή στο δρόμο ακόμα. Υποσχεται ταχύτερο satfix και γρηγορότερη λειτουργία γενικότερα! Απ'οτι διάβασα παντως και σε άλλα forum, προτείνεται να χρησιμοποιηθεί μια μικρή sd 1 η 2gb και οχι 4 ή 8gb δεν ξέρω γιατί! Εγω δεν πείραξα την 4αρα που χρησιμοποιώ, αλλά το εκανα με την 1gb που είχε μεσα το μηχάνημα από την αρχή. Σε κάθε περιπτωση, καλό θα είναι η κάρτα να φορμαριστεί ωστε να ειναι εντελώς άδεια και να εχει μέσα μονο τα αρχεία του firmware. Αν χρησιμοποιούμε την κάρτα της navigon φυσικά κάνουμε ενα backup πριν στον σκληρό μας ολα τα αρχεία!!

 

Αυτό που δεν κατάλαβα καλά ειναι.....

Βάζουμε μονο το update χυμα σε μια κάρτα? ή πρέπει η κάρτα να εχει και τα υπόλοιπα της μαμάς?

Επειδή το δοκίμασα σκετο και δεν γίνετε απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

[Αυτό που δεν κατάλαβα καλά ειναι.....

Βάζουμε μονο το update χυμα σε μια κάρτα? ή πρέπει η κάρτα να εχει και τα υπόλοιπα της μαμάς?

Επειδή το δοκίμασα σκετο και δεν γίνετε απολύτως τίποτα.

 

Γιώργο εγω εβαλα στην sd που ειχε μέσα το μηχάνημα από τη μάνα του μόνο τα αρχεία του update (όχι τον φάκελο μόνο τα αρχεια που εχει μέσα ο φάκελος!!) και απολύτως τίποτα άλλο, δούλεψε με την πρώτη σέ μένα;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο εγω εβαλα στην sd που ειχε μέσα το μηχάνημα από τη μάνα του μόνο τα αρχεία του update (όχι τον φάκελο μόνο τα αρχεια που εχει μέσα ο φάκελος!!) και απολύτως τίποτα άλλο, δούλεψε με την πρώτη σέ μένα;)

 

Ανδρεα , δεν μου δουλευει εμενα!!!!!!! Τα εβαλα χυμα σε μια αλλη καρτα αλλα τιποτα δεν κανει. Ελα αν μπορεις στο msn

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς γιατι το "ELENI_FINAL"rar οταν πάω να το αποσυμπιέσω ζητάει κωδικο το WINRAR ??

Το "eleniko" πάντως δεν είναι.

Αν ξέρει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...