Jump to content

Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως στα specs μοιαζει σαφως κατωτερο απο το Omnia HD.Μενει να δουμε και την τιμη βεβαια
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ηταν ομως λοφος με ωδινες βουνου :p:lol:

 

Τεσπα,ανακοινωσε πανω κατι ο,τι περιμενα/ειχε διαρευσει.

 

Δεν ξερω αν αυτες οι συσκευες μονο εχουν τη δυναμικη να ανατρεψουν την εμπορικη πορεια της εταιρειας.

 

Ποτε ειναι η επομενη ανακοινωση της εταιρειας ειπαμε?

 

Απαυδώ των γυναικολογικών ζητημάτων, οπότε θα αρκεστώ εις την εμπειρία σας Δρ. :D

 

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ ότι οι συσκευές ήταν λίγο – πολύ αναμενόμενες, τώρα πόσο θα πουλήσουν δεν ξέρω. Θεωρώ σίγουρο hit το Satio και θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερα για το Aino, το (Toyota) Yari(s) :p δεν με εντυπωσιάζει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Λέω ότι μπορεί να βελτιώσουν την εικόνα της εταιρίας – ειδικά το Aino μου αρέσει πολύ οπτικά, ως design.

 

Ίδωμεν..

 

Υ.Γ.

Τελικά ότι και αν κυκλοφορήσει το θέμα για εμένα είναι το SAR – αν είναι υψηλό δεν αγοράζω, άλλοι το βλέπουν διαφορετικά, η υποστήριξη wi-fi και η ύπαρξη front Video Camera για Video Calls, το GPS είναι επίσης θετικό (έστω και κουτσό). Αν κάτι από αυτά χωλαίνει τότε και τα 3 πάνε στα σκουπίδια για εμένα πάντα.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτη ειναι η επισιμη ανακοινωση του idou σωστα ? παντως μου αρεσε πολυ περισσοτερο το idou σαν ονομα μηπως εχουμε κανενα νεοτερο σχετικα με τιμη η ημερομηνια κυκλοφοριας ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο κινητό και να μην έχει gps αλλά agps, ένα ηχείο, βίντεο που δεν ξέρω καν αν θα είναι 640χ480, μπορεί και να είναι 320χ240, δεν χρειάζεται καν να κοιτάξω τα άλλα χαρακτηριστικά του.
Link to comment
Share on other sites

GPS υπάρχει κανονικά,απλά επιπρόσθετα υπάρχει και A-GPS για γρηγορότερο κλείδωμα,το οποίο,αν θες το χρησιμοποιείς.Διάβασε λίγο τις διαφορές τους :) .Υπάρχουν κανονικά ΚΑΙ τα 2.

 

Η εγγραφή βίντεο είναι στα 640*480

 

Τώρα για τα στερεοφωνικά ηχεία,μ'αφήνει προσωπικά παγερά αδιάφορο.Και το Κ850 μου που έχει ένα ηχείο,σε ένταση και ποιότητα βάζει κάτω πολλά άλλα τηλέφωνα με στερεοφωνικά ηχεία...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κουτσό το gps?Αν είναι όπως του XPERIA(στο Satio τουλάχιστον)δεν το βλέπω κουτσό :)

 

Αλλά,γιατί τα συζητάμε στο θέμα με τις φήμες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν, αυτή την άχρηστη θύρα πότε θα αποφασίσουν να την καταργήσουν; Άδικα ελπίζαμε οτι θα δούμε κάτι πιο συμβατικό (mini/microUSB, 3,5" jack). Απλά απαράδεκτοι και άξιοι της μοίρας τους.

 

http://img148.imageshack.us/img148/7728/satioleftsidebordeaux.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα πολυ + για μενα το OS του κινητου που ειναι symbian!

Στην ελληνικη σελιδα ανεφερε μονο το agps και δεν ελεγε τιποτα για ενσωματομενο δεκτη αλλα το θεωρω λιγο δυσκολο symbian κινητο να χει μονο agps..

 

edit:Οντως φτανει πια μα αυτο το fast-port της SE. Αφου στο XPERIA εβαλαν mini-usb γιατι οχι και δω??

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν, αυτή την άχρηστη θύρα πότε θα αποφασίσουν να την καταργήσουν; Άδικα ελπίζαμε οτι θα δούμε κάτι πιο συμβατικό (mini/microUSB, 3,5" jack). Απλά απαράδεκτοι και άξιοι της μοίρας τους.

 

http://img148.imageshack.us/img148/7728/satioleftsidebordeaux.jpg

Έχω αλλάξει σε φίλη στο W910i 3 τέτοιες θύρες... Και σήμερα το βράδυ πάλι θα της την αλλάξω...

ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει σε φίλη στο W910i 3 τέτοιες θύρες... Και σήμερα το βράδυ πάλι θα της την αλλάξω...

ΕΛΕΟΣ.

 

Τι στο καλό τις κάνει κι αυτή τις θύρες; :p

 

Τόσα χρόνια με se(απ'το Τ68)και μόνο 1 φορα χρειάστηκε ν'αλλάξω θύρα και ήταν στο Τ68 και η φίλη σου σε κινητό ενός έτους άλλαξε 4 φορές; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις τρωει???:pδηλαδη ελεος..ποτε δεν ειχα προβλημα...να της παρεις κινητο με τη θυρα που θες να δουμε ποσο θα αντεξουν:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι ποτε δεν εχω αλλαξει θυρα αλλα εχω πεταξει πολλα hands-free αλλα και ενα φορτιστη γιατι εκεινα τα πλαστικα δοντακια που κουμπονουν σπανε πολυ ευκολα!!
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ανακοινώθηκε το Satio (τι χάλια όνομα είναι αυτό; Το Ιdou τους χάλαγε να το διατηρήσουν; ), ή θα πρέπει να συνεχίσουμε στο ήδη υπάρχον θέμα Sony Ericsson Idou (αφού μετονομαστεί βέβαια) ή να δημιουργηθεί ένα νέο με όλες τις νέες πληροφορίες που έγιναν γνωστές σήμερα συγκεντρωμένες στο πρώτο ποστ. :)

 

Προς το παρόν δε γνωρίζουμε κάποια ουσιαστική πληροφορία για το λειτουργικό του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως εξακολουθώ να έχω την απορία;Γιατί όλα τα θέματα συγχωνεύτηκαν σ'αυτό με τις φήμες εφόσον τα τηλέφωνα δεν είναι φήμες; :p

 

Η μόνη πληροφορία για το λειτουργικό είναι ότι βασίζεται στο λογισμικό του Symbian Foundation

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο δεν έχει παρουσιαστεί ακόμα. Τι κουφά κάνει αυτή η SE; Το μόνο που γνωρίζουμε για το Symbian Foundation είναι το χρονικό πλάνο και οι δυνατότητες των εκάστοτε εκδόσεων.

 

Όσα Idou έχω δει, τρέχουν symbian 9.4 (όμοια με αυτό του 5800 και Ν97) και όχι SF. Για να δούμε αν θα προλάβουν τις εξελίξεις και αν θα καταφέρουν να κυκλοφορήσουν την συσκευή τον Οκτώβριο, όπως λένε.

Link to comment
Share on other sites

Live εικόνες από Aino και Satio:

 

http://www.electricpig.co.uk/2009/05/28/sony-ericsson-satio-hands-on-photo-overload

 

http://www.electricpig.co.uk/2009/05/28/sony-ericsson-aino-unveiled-taps-into-ps3-remotely/

 

Είναι αισιόδοξοι αν μη τι άλλω...Στο δελτίο τύπου αναφέρει ότι θα κυκλοφορεί σε επιλεγμένες αγορές από αρχές Οκτωβρίου..Μακάρι να είναι και η Ελλάδα στις αγορές αυτές και να μη γίνει ό,τι και στο Χ1 εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ανακοινώθηκε το Satio (τι χάλια όνομα είναι αυτό;

 

Ενδιαφερουσα παντως η νεα ονοματολογια της SE

 

(οσο ενδιαφερον μπορει να εχει)

 

μια γενικη ερμηνεια του λατινικoυ Satio ειναι to satisfy, sate,δλδ να ικανοποιει,να χορταινει

 

To Aino απανταται ως ονομα στα ιαπωνικα και φινλανδικα.Επισης το Ai στα ιαπωνικα μεταφραζεται χοντρικα σαν αγαπη-φροντιδα,ενω το no ειναι κατι σαν κτητικη αντωνυμια(του,της κτλ)

 

τελος το yari ειναι ενα ειδος ιαπωνικου δορατος

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ανακοινώθηκε το Satio (τι χάλια όνομα είναι αυτό; Το Ιdou τους χάλαγε να το διατηρήσουν; ), ή θα πρέπει να συνεχίσουμε στο ήδη υπάρχον θέμα Sony Ericsson Idou (αφού μετονομαστεί βέβαια) ή να δημιουργηθεί ένα νέο με όλες τις νέες πληροφορίες που έγιναν γνωστές σήμερα συγκεντρωμένες στο πρώτο ποστ. :)

 

Προς το παρόν δε γνωρίζουμε κάποια ουσιαστική πληροφορία για το λειτουργικό του.

Συνέχεια λοιπόν του θέματος του Idou στο [thread=244818][Επίσημο] Sony Ericsson Satio[/thread]. :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Live εικόνες από Aino και Satio:

 

http://www.electricpig.co.uk/2009/05/28/sony-ericsson-satio-hands-on-photo-overload

 

http://www.electricpig.co.uk/2009/05/28/sony-ericsson-aino-unveiled-taps-into-ps3-remotely/

 

Είναι αισιόδοξοι αν μη τι άλλω...Στο δελτίο τύπου αναφέρει ότι θα κυκλοφορεί σε επιλεγμένες αγορές από αρχές Οκτωβρίου..Μακάρι να είναι και η Ελλάδα στις αγορές αυτές και να μη γίνει ό,τι και στο Χ1 εδώ..

 

Σύμφωνα με τον Μπαρούνα πάντως η Ελλάδα θα είναι μια από τις πρώτες χώρες που θα έρθει το πρώην Idou.:)

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο δεν έχει παρουσιαστεί ακόμα. Τι κουφά κάνει αυτή η SE; Το μόνο που γνωρίζουμε για το Symbian Foundation είναι το χρονικό πλάνο και οι δυνατότητες των εκάστοτε εκδόσεων.

 

Όσα Idou έχω δει, τρέχουν symbian 9.4 (όμοια με αυτό του 5800 και Ν97) και όχι SF. Για να δούμε αν θα προλάβουν τις εξελίξεις και αν θα καταφέρουν να κυκλοφορήσουν την συσκευή τον Οκτώβριο, όπως λένε.

 

Μην το ψάχνεις - το θέμα έχει κλείσει, πάει για Symbian OS 5th Ed. όπως των 5800/N97 με το UI-skin της SE (όπου μπορεί.. πχ. Main Menu, Camera, Multimedia) και κάποιες (λέω τώρα..) χαρακτηριστικές εφαρμογές που προσφέρουν παραδοσιακά τα SE κινητά (χρονόμετρο, αντίστροφη μέτρηση κτλ).

 

Υ.Γ.

Πράγματι η ονομασία Satio είναι χάλια! Satio!! Γιαπωνεζιά!! :p, πολύ καλύτερο το IDOU έκανες και λογοπαίγνιο μαζί του "I DO" .. τεσπα.

 

Επίσης διαβάζω ότι το Aino δεν θα έχει touch-UI σε όλο το Interface αλλά μόνο στο Multimedia και Camera Menu - αν αυτό ισχύει τότε μιλάμε για μεγάλη πατάτα!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγήκαν σχεδόν όλα στις 28 Μαίου?... (για φαντάσου, ποιος να το λεγε...)...

 

Επίσης ακόμα αυτά τα τηλέφωνα αρχικά. Όπως καταλάβατε αλλάζουν πολλά πλέον στην αγαπημένη εταιρία και θα είναι προς το καλύτερο. Καλά έχουμε ακόμα να δούμε πάρα πολλά....

 

(Sony Xperia 2. Windows mobile 6.5).

 

To PS3 remotely είναι πολύ μεγάλη μαγκιά.

 

Μπορείς remotely να έχεις πρόσβαση στο PS3 στο σπίτι σου και να δείς στο κινητό σου όλα τα αρχεία (φωτό, video etc) που έχεις αποθηκεύσει στο PS3. Λέτε αυτό να θεωρηθεί ως ώθηση προς την αγορά των νέων SE????

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγήκαν σχεδόν όλα στις 28 Μαίου?... (για φαντάσου, ποιος να το λεγε...)...

 

Επίσης ακόμα αυτά τα τηλέφωνα αρχικά. Όπως καταλάβατε αλλάζουν πολλά πλέον στην αγαπημένη εταιρία και θα είναι προς το καλύτερο. Καλά έχουμε ακόμα να δούμε πάρα πολλά....

 

(Sony Xperia 2. Windows mobile 6.5).

Κι εγω,ηθελα να παρω ενα καινουριο,για να αντικαταστησω το αγαπημενο μου,S700i,που εχω τοσα χρονια τωρα,αλλα περιμενα να βγαλει κανα καλο.καινουριο, η SE γιατι δε μπορω να παρω αλλη μαρκα.

Αφου αγορασα καινουρια μπαταρια,για να αντεξει μεχρι να ρθει το αλλο,οποιο και να ειναι αυτο,αρκει να μπορει να αντικαταστησει το s700,το οποιο θεωρω οτι ειναι το ωραιοτερο κινητο που εχει βγαλει η εταιρια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νέα κινητά της Sony Ericsson και φήμες...
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...