Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Boss82
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα παρελαβα ενα φορτιστη αυτοκινητου για το n80 απο ebay. θα ηθελα αν ρωτησο αν γνωριζει καποιος πως καταλαβαινω αν ειναι αυθεντικος εχει ενα κωδικο με 14 ψηφια.μπορω να τον γραψω στο σαιτ της νοκια? ευχαριστω

Αυθεντικός και από ebay λίγο χλωμό το κόβω.Δεν πα να έχει και 20 ψηφία..Ακόμα και αυτά τα αντιγράφουν.

Αλήθεια τι γλύτωσες και το πήρες από εκει?

Έψαχνα πριν κανένα χρόνο για το Ν95 και όταν έμαθα την τιμή στα 7€ από ΝΟΚΙΑ μαγαζί, θεώρησα ότι δεν άξιζε να το πάρω από EBAY.Τι να γλυτώσω?2-3 ευρώ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 609
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυθεντικός και από ebay λίγο χλωμό το κόβω.Δεν πα να έχει και 20 ψηφία..Ακόμα και αυτά τα αντιγράφουν.

Αλήθεια τι γλύτωσες και το πήρες από εκει?

Έψαχνα πριν κανένα χρόνο για το Ν95 και όταν έμαθα την τιμή στα 7€ από ΝΟΚΙΑ μαγαζί, θεώρησα ότι δεν άξιζε να το πάρω από EBAY.Τι να γλυτώσω?2-3 ευρώ?

 

7 ευρω μου βγηκε με τα μεταφορικα και οταν εμαθα οτι και εδω εχει την ιδια τιμη ξενερωσα. ασ ελπισω οταν δεν θα μου δημιουργησει κανενα προβλημα.μαλιστα ο πωλητης ειναι απο αγγλια απεφυγα να το παρω απο κινα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια.

Θέλω να πάρω στέρεο ακουστικά bluetooth για το e71, αλλά να μην υπάρχουν προβλήματα με συνδέσεις- αποσυνδέσεις.

Δοκίμασα τα se ds205 που είνα πραγματικά φοβερά σε απόδοση, αλλά δε συνεργάζονται καλά με το e71 (αποσυνδέονται στα καλά καθούμενα χωρίς λόγο).

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Της νόκια δεν μου πολυαρέσουν και δεν ξέρω τι να πάρω και να είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργεί......

:help:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τα Nokia παντα ειχανε προβλημα με το bluetooth τους και συνεχιζουν να εχουν.... κατοχος plantronics 925 και στα καλα καθουμενα αποσυνδεεται και ξανασυνδεεται απο μονο του...

 

 

παρατηρηση : δοκιμασα το καινουργιο garmin και τους καινουργιους χαρτες και ΝΑΙ εμεινα ευχαριστημενος σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις...

Link to comment
Share on other sites

τα Nokia παντα ειχανε προβλημα με το bluetooth τους και συνεχιζουν να εχουν.... κατοχος plantronics 925 και στα καλα καθουμενα αποσυνδεεται και ξανασυνδεεται απο μονο του...

 

Δεν το κάνει με όλα.

Χρησιμοποιώ ένα samsung sbh 650 και δουλεύει μια χαρά, αλλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλός, ειδικά στις κλήσεις.

 

Αν κάποιος χρησιμοποιεί στέρεο bluetooth με το κινητό χωρίς πρόβλημα ας βοηθήσει.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα ασυρματα ακουστικα της SE, HBH-IS800, κανουν για το Nokia N82; Επισης, απο την εμπειρια σας, τα ασυρματα ακουστικα ειναι δυνατον να ειναι ισα ή ακομη και καλυτερα απο τα ενσυρματα; Μιλαω για καλα μοντελα ακουστικων, τοσο για τα πρωτα, οσο και για τα τελευταια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια.

Θέλω να πάρω στέρεο ακουστικά bluetooth για το e71, αλλά να μην υπάρχουν προβλήματα με συνδέσεις- αποσυνδέσεις.

Δοκίμασα τα se ds205 που είνα πραγματικά φοβερά σε απόδοση, αλλά δε συνεργάζονται καλά με το e71 (αποσυνδέονται στα καλά καθούμενα χωρίς λόγο).

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Της νόκια δεν μου πολυαρέσουν και δεν ξέρω τι να πάρω και να είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργεί......

:help:

 

stero bluetooth δεν ξέρω να σου πω.

εγώ πάντως με το e71 χρησιμοποιώ το νοκια ΒΗ-102 το οποίο είναι φτηνό και καλό...

δεν έχω πρόβλημα με αποσυνδέσεις κτλ.

επιπλέον μου κάνει εντύπωση οτι ακούω και μουσική....

μην περιμένεις ποιότητα ήχου όμως !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει με όλα.

Χρησιμοποιώ ένα samsung sbh 650 και δουλεύει μια χαρά, αλλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλός, ειδικά στις κλήσεις.

 

Αν κάποιος χρησιμοποιεί στέρεο bluetooth με το κινητό χωρίς πρόβλημα ας βοηθήσει.....

 

 

Λοιπον εγω ειχα το itech clip music 801 και δουλευε αψογα, κανενα προβλημα με αποσυνδεσεις και ειναι και AD2P (ετσι νομιζω λεγεται) για να ακους και μουσικη, και το ειχα συνδεσει και με 2ο κινητο. Κοιταξε το ειναι αρκετα καλο.

Link to comment
Share on other sites

agvrasa shmera ena stereo bluetoth alla vtan pav na to kanv ajiopisth syskeuh den ghnetai th mporh na shmbenei ???

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Tα greeklish ειναι δυσκολα στην αναγνωση και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Nokia, άζεις τον κωδικό 0000. Αλλιώς, θα πρέπει να συμβουλευτείς το manual που περιέχεται στην συσκευασία του ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την original να εχεις το κεφαλισου ήσυχο!!

 

Βρήκα μία με 24€ (ΒP-6MT) από ελληνικό site που έχει και φυσικό κατάστημα, η μπαταρία έχει επάνω το κανονικό αυτοκόλητο με το υδατογράφημα αλλά είναι σε συσκευασία ... ολίγον χύμα. Παίζει να είναι μαϊμού :(;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό...

Διαβασε αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242587

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαση για το αυτοκινητο εχει παρει κανεις η εστω υπαρχει καποια ελληνικη σελιδα να δω?ομιλω παντα για Nokia 6220c
Link to comment
Share on other sites

παιδια βαση για το αυτοκινητο εχει παρει κανεις η εστω υπαρχει καποια ελληνικη σελιδα να δω?ομιλω παντα για Nokia 6220c

 

απο ελλαδα δεν ξερω τιμες παντως εγω πηρα μια απο ebay και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πριν λιγο ειδα αυτο:

h++p://www.batteryupgrade.co.uk/shopBrowser.php?shopGroupId=16167761#/shopGroupId/42983052

επισης ειδα οτι εγω εχω 1050ma! αν εχω διπλασια ma σημαινει και διπλασια αυτονομια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πριν λιγο ειδα αυτο:

h++p://www.batteryupgrade.co.uk/shopBrowser.php?shopGroupId=16167761#/shopGroupId/42983052

επισης ειδα οτι εγω εχω 1050ma! αν εχω διπλασια ma σημαινει και διπλασια αυτονομια?

 

Αυτη εχει καπακι μαζι γιατι μαλλον ειναι πολυ χοντρη.Εγω παντως θα αγοραζα μια αυθεντικη δευτερη (οπως και εκανα)και οχι μια που μπορει να μου κανει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει 2πλάσια ισχύ σε ενδεχόμενη έκρηξη!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαση για το αυτοκινητο εχει παρει κανεις η εστω υπαρχει καποια ελληνικη σελιδα να δω?ομιλω παντα για Nokia 6220c

 

Δές αυτή, ταιριάζει γάντι!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μία με 24€ (ΒP-6MT) από ελληνικό site που έχει και φυσικό κατάστημα, η μπαταρία έχει επάνω το κανονικό αυτοκόλητο με το υδατογράφημα αλλά είναι σε συσκευασία ... ολίγον χύμα. Παίζει να είναι μαϊμού :(;

Τελικά πήρα για το Ν82 μία γνήσια από Cosmote Shop στα 39€ αλλά έχω πρόβλημα. Στην 1η φόρτιση από το βράδυ μέχρι το πρωί (7ώρες) η μπαταρία κράτησε σε αναμονή 5 ώρες με ομιλία περί τα 15 λεπτά. Στη 2η και 3η φόρτιση τα πράγματα διορθώθηκαν ελαφρώς αλλά και πάλι ξεκινάω από το πρωί και μέχρι το απόγευμα (ομιλία περί 30 λεπτά) το τηλέφωνο έχει σβήσει. Έχω ενεργοποιημένο μόνο το BT για το handsfree και ούτε wifi, gps τα οποία είναι τρομερά ενεργοβόρα. Μόνο το πρόγραμμα Mcleaner έχω στο background. Μήπως το πρόβλημα είναι στο τηλέφωνο και μου καταστρέφει τις μπαταρίες; Μήπως είναι θέμα φορτιστή ή μήπως η μπαταρία τελικά είναι μαίμού; To τελευταίο το λέω γιατί επάνω στη μπαταρία υπάρχει μεν το υδατογράφημα με τα χεράκια να αγγίζουν το ένα το άλλο αλλά δεν υπάρχει ο 20-ψήφιος αριθμός που ξύνεις. Τι λέτε να παίζει;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει πλέον για τις καινούριες μπαταρίες. Ασε την σαφάρια λίγες μέρες να στρωθεί και μετά βλέπεις αν ακόμα η αυτονομία είναι μικρή. Επίσης, θα σου πρότεινα να κανείς φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα και, χωρίς να βάλεις εφαρμογές, δες αν αυξηθεί η αυτονομία του.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει πλέον για τις καινούριες μπαταρίες. Ασε την σαφάρια λίγες μέρες να στρωθεί και μετά βλέπεις αν ακόμα η αυτονομία είναι μικρή. Επίσης, θα σου πρότεινα να κανείς φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα και, χωρίς να βάλεις εφαρμογές, δες αν αυξηθεί η αυτονομία του.

 

Από format του τηλεφώνου προέρχομαι και με αντίστοιχη μορφοποίηση της κάρτας μνήμης. Πέρα από το MCleaner έχω εγκαταστήσει τον x-plore, Garmin, Google maps και Photo viewer σχετικά λίγες εφαρμογές. Η μπαταρία είναι όμως αξιόπιστη παρότι δεν έχει το 20-ψήφιο αριθμό; Μου φαίνεται χοντρό πάντως να αρχίσαμε τις μαιμουδιές και σε επίσημα συνεργαζόμενα καταστήματα της ΝΟΚΙΑ αλλά ποτέ δεν μπορείς να αποκλείσεις τίποτα πια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από format του τηλεφώνου προέρχομαι και με αντίστοιχη μορφοποίηση της κάρτας μνήμης. Πέρα από το MCleaner έχω εγκαταστήσει τον x-plore, Garmin, Google maps και Photo viewer σχετικά λίγες εφαρμογές. Η μπαταρία είναι όμως αξιόπιστη παρότι δεν έχει το 20-ψήφιο αριθμό; Μου φαίνεται χοντρό πάντως να αρχίσαμε τις μαιμουδιές και σε επίσημα συνεργαζόμενα καταστήματα της ΝΟΚΙΑ αλλά ποτέ δεν μπορείς να αποκλείσεις τίποτα πια.

 

Ποια εκδοση του Garmin εχεις;Η 50030(νομιζω) ειχε προβλημα και αδειαζε την μπαταρια γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του Garmin εχεις;Η 50030(νομιζω) ειχε προβλημα και αδειαζε την μπαταρια γρηγορα.

 

Την 5.00.40 έχω αλλά για να κάνω αξιόπιστο έλεγχο και να εντοπίσω το πρόβλημα δεν χρησιμοποιώ καθόλου το Garmin αυτές τις ημέρες που έβαλα τη νέα μπαταρία.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι λεω να παρω αυτο:

h++p://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.801417 η

h++p://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003473

 

θα εχω κανα προβλημα επειδη δεν ειναι αυθεντικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...