Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα πανελς τα εχει η τα βγαζει στην ρομ? η ειναι εντελως αχρηστα.. αχρηστα θα ναι.....:X:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τα πανελς τα εχει η τα βγαζει στην ρομ? η ειναι εντελως αχρηστα.. αχρηστα θα ναι.....:X:O

 

Τα εχει ξηλωσει και εχει αφησει μονο τα ψαρακια :happy:

Αχρηστα ειναι εκ γενετης...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπορει καποιος να μου πως κανω αναβαθμιση στο κινητο (R3ΑΑ),βημα-βημα για να καταλαβω πως ακριβως γινεται γιατι κατι κανω λαθως?

 

R3AA007 exei! oxi 010! mipos exei vgei kai 010?

 

φιλε καλημερα μπορεις ναμου πεις πως φορτωσες το exe στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλημερα μπορεις ναμου πεις πως φορτωσες το exe στο κινητο σου?

 

Καλημερα! δεν καταλαβα ακριβως τι ενοεις! μηπως κατεβασες ενα self extract exe αρχειο που μολις το τρεξεις σου διμιουργει ενα αρχειακι APP_SW_X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_KOV_R2AA010.image η κατι απρομοιο; αν ναι μετονομασε αυτο το αρχειο σε Kovsimg.nbh και καντο copy-paste στην καρτα μνημης sd αφου βεβαιωθεις οτι ειναι σε fat32 format. μετα τοποθετησε την στο τηλεφωνο. καθως ειναι κλειστο κρατα πατημενο το πληκτρο μειωσης της εντασης για 2 δευτερα και μετα πατα και κρατα πατημενο και το πληκτρο ενεργοποιησης. συνεχησε να τα κρατας πατημενα μεχρει να εμφανιστουν κατι πολυχρωμες λωριδες στο κιν. δεν πρεπει να εχεισ συνδεδεμενο το usb!!! ακολουθα τις οδηγειες στην οθονη και θα σου κανει την αναβαθμηση!

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην έκδοση R3A μέσω του SonyEricsson Update Service (SEUS).

Μπορεί η τελευταία έκδοση να μην προσφέρει πολλά περισσότερα από την έκδοση R2A, αλλά τουλάχιστον στο θέμα του σήματος πάει καλύτερα.

 

Έχω την έκδοση R2AA010, προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση μέσω του SonyEricsson Update Service αλλά μου γράφει ότι διαθέτω τη τελευταία έκδοση.

Τι μπορώ να κάνω για να βάλω τη τελευταία επίσημη έκδοση (R3);

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι? οταν κανουμε εγγραφη βιντεο κανει σε ολους κολληματα στην κινηση???? την ωρα της αναπαραγωγης κυριως.... ενω τραβαει καλουτσικο βιντεο δεν μπορεις να το απολαυσεις... εχω την official ελληνικη..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! δεν καταλαβα ακριβως τι ενοεις! μηπως κατεβασες ενα self extract exe αρχειο που μολις το τρεξεις σου διμιουργει ενα αρχειακι APP_SW_X1i_GENERIC_UK_CDF1215-1832_KOV_R2AA010.image η κατι απρομοιο; αν ναι μετονομασε αυτο το αρχειο σε Kovsimg.nbh και καντο copy-paste στην καρτα μνημης sd αφου βεβαιωθεις οτι ειναι σε fat32 format. μετα τοποθετησε την στο τηλεφωνο. καθως ειναι κλειστο κρατα πατημενο το πληκτρο μειωσης της εντασης για 2 δευτερα και μετα πατα και κρατα πατημενο και το πληκτρο ενεργοποιησης. συνεχησε να τα κρατας πατημενα μεχρει να εμφανιστουν κατι πολυχρωμες λωριδες στο κιν. δεν πρεπει να εχεισ συνδεδεμενο το usb!!! ακολουθα τις οδηγειες στην οθονη και θα σου κανει την αναβαθμηση!

 

ετσι ακριβως,μου το βγαζει .image.το αρχειο το μετονομασα σε Kovsimg.nbh αλλα δεν ξερω αν η καρτα μνημης ειναι fat 32.αν δεν ειναι πως την κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι? οταν κανουμε εγγραφη βιντεο κανει σε ολους κολληματα στην κινηση???? την ωρα της αναπαραγωγης κυριως.... ενω τραβαει καλουτσικο βιντεο δεν μπορεις να το απολαυσεις... εχω την official ελληνικη..

 

κανει καποια κολληματα οταν παιζεις το βιντεο με το wmp.

αν δοκιμασεις με τον core player θα δεις οτι το παιζει μια χαρα χωρις κολληματα..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως,μου το βγαζει .image.το αρχειο το μετονομασα σε Kovsimg.nbh αλλα δεν ξερω αν η καρτα μνημης ειναι fat 32.αν δεν ειναι πως την κανω?

 

η sd ειναι fat 32 εκανα copy paste το αρχειο στην sd εκλεισα το κινητο πατησα τα δυο πληκτρα εκανε loding βγηκαν οι γραμμες και κατω κατω γραφει serial.τωρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως,μου το βγαζει .image.το αρχειο το μετονομασα σε Kovsimg.nbh αλλα δεν ξερω αν η καρτα μνημης ειναι fat 32.αν δεν ειναι πως την κανω?

 

Με το προγραμματακι που μου ειπε και εμενα ο athanaso πριν λιγο καιρο:

 

Στο γνωστο μαγαζακι ;)

 

edit: χμ χμ με προλαβες twins1706...:ninja:

 

...κανονικα δεν πρεπει να μενει στην οθονη με τα χρωματα...το μετονομασες σωστα?

ανοιξε κανονικα το κινητο και συνδεσε το με τον υπολογιστη και δες στις ιδιοτητες του Kovsimg.nbh το ονομα του το αρχικο γιατι μαλλον εβαλες διπλη την καταληξη του αρχειου και δεν το αναγνωριζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το προγραμματακι που μου ειπε και εμενα ο athanaso πριν λιγο καιρο:

 

 

Στο γνωστο μαγαζακι ;)

 

edit: χμ χμ με προλαβες twins1706...:ninja:

 

...κανονικα δεν πρεπει να μενει στην οθονη με τα χρωματα...το μετονομασες σωστα?

 

νομιζω πως ναι.εχω ελληνικη rom noμιζω παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ναι.εχω ελληνικη rom noμιζω παιζει ρολο?

 

οχι...κοιτα πιο πανω τι σου εγραψα, εκανα τροποποιηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η sd ειναι fat 32 εκανα copy paste το αρχειο στην sd εκλεισα το κινητο πατησα τα δυο πληκτρα εκανε loding βγηκαν οι γραμμες και κατω κατω γραφει serial.τωρα τι κανω?

 

Το μετονομασες se Kovsimg.nbh ? πρεπει να το κανεις copy-paste στο root directory της sd και οχι σε φαεκο μεσα! αν το κανεις ετσι τηα ξεκινησει αυτοματα η εγκατασταση! θα σου εμφανισει ενα μυνημα να πατησεις το πληκτρο ενεργοποιησης και θα ξεκινησει! αν δεν στο εμφανισει κατι λαθος εχεις κανει! ξανακειτα την ορθογραφια! οδηγιες και εδω αν δεν θες να βαλεις generic rom πρεπει να κανεις hard-spl πρωτα! ποια rom θες να βαλεις? αν γραφει generic ειναι αυθεντικη και δεν θες hard-spl

Link to comment
Share on other sites

Το μετονομασες se Kovsimg.nbh ? πρεπει να το κανεις copy-paste στο root directory της sd και οχι σε φαεκο μεσα! αν το κανεις ετσι τηα ξεκινησει αυτοματα η εγκατασταση! θα σου εμφανισει ενα μυνημα να πατησεις το πληκτρο ενεργοποιησης και θα ξεκινησει! αν δεν στο εμφανισει κατι λαθος εχεις κανει! ξανακειτα την ορθογραφια! οδηγιες και εδω αν δεν θες να βαλεις generic rom πρεπει να κανεις hard-spl πρωτα! ποια rom θες να βαλεις? αν γραφει generic ειναι αυθεντικη και δεν θες hard-spl

 

θελω να βαλω αυτη APP_SW_X1i_GENERIC_GR_CDF1223-1936_KOV_R3AA007.exe.αυτο το αρχειο μετονομαζω?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απιστευτα ενοχλητικο το γεγονος οτι τα κανει σε φαση ανοιχτη ακροαση απο το μεγαφωνο! ΤΟ ΑΚΥΡΟ! Ας δωσει καποιος τα φωτα του γιατι κ εμενα μου τη δινει...

 

λοιπον κατι εκανα και το εφτιαξα! στο registry:

HKCU\ControlPanel\Sounds\CallDrop -> Sound εχει το calldrop.wav το οποιο ειναι το αρχειο που κανει αυτον τον απαισιο θορηβο! πηγα να το αντικαταστησω αλλα δεν με αφηνει... οποτε δημιουργησα ενα αρχεο X1Mute.wav με 1 δευτερο διαρκεια και χωρις ηχο! το εκανα copy-paste στο windows folder! τωρα στο registry αντικατεστησα το calldrop.wav του sound με το "\Windows\X1Mute.wav" ( χωρις τα "" ) και παιζει αυτο αντι για το calldrop.wav και ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΟΠΟΤΑ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω αυτη APP_SW_X1i_GENERIC_GR_CDF1223-1936_KOV_R3AA007.exe.αυτο το αρχειο μετονομαζω?

 

Οχι! κανεις τρεχεις πρωτα αυτο το αρχειο και σου εμφανιζει ενα APP_SW_X1i_GENERIC_GR_CDF1223-1936_KOV_R3AA007.image αρχειο η κατι κετοιο! αυτο μετονομαζεις και το κανεις copy-paste!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατι εκανα και το εφτιαξα! στο registry:

HKCU\ControlPanel\Sounds\CallDrop -> Sound εχει το calldrop.wav το οποιο ειναι το αρχειο που κανει αυτον τον απαισιο θορηβο! πηγα να το αντικαταστησω αλλα δεν με αφηνει... οποτε δημιουργησα ενα αρχεο X1Mute.wav με 1 δευτερο διαρκεια και χωρις ηχο! το εκανα copy-paste στο windows folder! τωρα στο registry αντικατεστησα το calldrop.wav του sound με το "\Windows\X1Mute.wav" ( χωρις τα "" ) και παιζει αυτο αντι για το calldrop.wav και ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΟΠΟΤΑ!!! :D

 

Παντρεψου με! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντρεψου με! :D

 

Το δοκιμασες και το εκανες? θελω μια επιβαιβεωση και απο καποιον αλλο οτι δουλευει μια χαρα! Πρικα εχεις? :p

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες και το εκανες? θελω μια επιβαιβεωση και απο καποιον αλλο οτι δουλευει μια χαρα! Πρικα εχεις? :p

 

Τωρα το κανω και θα σου πω σε λιγο αν δουλεψε. Προικα το ετος 2009??? :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι! κανεις τρεχεις πρωτα αυτο το αρχειο και σου εμφανιζει ενα APP_SW_X1i_GENERIC_GR_CDF1223-1936_KOV_R3AA007.image αρχειο η κατι κετοιο! αυτο μετονομαζεις και το κανεις copy-paste!

 

το εκανα. ετρεξα το exe στον υπολογιστη ,το μετονομασα το εκανα paste sto programme files, εκλεισα το κινητο,πατησα τα 2 πληκτρα βγηκαν οι πολυχρωμες γραμμες και μετα δεν ξερω.συγνωμη που σας ζαλιζω ρε παιδια.πριν βγουνε οι πολυχρωμες γραμες γραφει loding ... no image file

Link to comment
Share on other sites

το εκανα. ετρεξα το exe στον υπολογιστη ,το μετονομασα το εκανα paste sto programme files, εκλεισα το κινητο,πατησα τα 2 πληκτρα βγηκαν οι πολυχρωμες γραμμες και μετα δεν ξερω.συγνωμη που σας ζαλιζω ρε παιδια.

 

Οχι στο program files! η καρτα sd δεν νομιζω καν να εχει program files folder! οταν κανεις explore το τηλεφωνο σου εμφανιζει

\

storage card

 

στο storage card πας και το κανεις αμεσως μολις στο ανοιξει εκει μεσα paste! οχι σε φακελο μεσα!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα. ετρεξα το exe στον υπολογιστη ,το μετονομασα το εκανα paste sto programme files, εκλεισα το κινητο,πατησα τα 2 πληκτρα βγηκαν οι πολυχρωμες γραμμες και μετα δεν ξερω.συγνωμη που σας ζαλιζω ρε παιδια.

 

Στο Program Files? Στην καρτα μνημης το κανεις κοπυ-παστε, χυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2859650&postcount=2 το προγραμμα για youtube, και δεν εμφανιζοταν πουθενα στα προγραμματα, το απεγκατεστησα λοιπον αλλα τωρα ο media player δεν μου παιζει καθολου 3gp αρχεια που εχω μεσα παρα μονο τα wmv αρχεια.

Στα αλλα μου γραφει δεν ηταν δυνατο να φορτωθει το φιλτρο προελευσης για το αρχειο αυτο, μπορει καποιος να βοηθησει γιατι μου εχουν τσακισει τα νευρα.

Αν ειναι απαραιτητο το Hard reset πειτε μου πως γινεται γιατι δεν ξερω

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο Program Files? Στην καρτα μνημης το κανεις κοπυ-παστε, χυμα.

 

σωστοςςςςςςςςςς:):):):):)γινεται και κατι σαν hard reset με την αναβαθμιση?ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση.γραφει η οθονη του κινητου update complete update success.η μπαρα απο κατω γεμισε,αλλα εχει κολλησει.τι να κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...