Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής έχουν δώσει το imei τους εκατοντάδες μέλη του φόρουμ μας, και χιλιάδες γενικότερα.

Δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος.

Προς τι ο φόβος δεν καταλαβαίνω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλώς θεωρούσα ότι είναι αντίστοιχο με να δίνει κάποιος τον αριθμό της ταυτότητάς του σε κάποιο site που του το ζητάει (πράγμα "περίεργο").

 

π.χ. Αν κλαπεί το κινητό νομίζω πως υπάρχει δινατότητα μέσω του εμει να κλειδωθεί ή κάτι τέτοιο.

 

Όμως για να λες εσύ ότι δεν υπάρχει κίνδυνος σίγουρα ξέρεις παραπάνω πράγματα από μένα :P

Οπότε τον δίνω άφοβα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και προχώρα άφοβα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κατεβάζει το παιχνίδι marblemaze και όταν πάω να το κάνω εγκατασταση μου λέει το εξής!

Σφάλμα πιστωποιητικού.Επικοινωνήστε με τον προμηθευτή της εφαρμογής!

Μπορεί κάποιος να με βηθήσει τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και προχώρα άφοβα.

 

Ακολούθησα τον πρώτο τρόπο (Balantis7) και απλώς περιμένω το γνωστό 12ωρο. Απλώς μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται το logout σε αυτό το site?

 

Ευχαριστώ θερμά Itchrist86!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κατεβάζει το παιχνίδι marblemaze και όταν πάω να το κάνω εγκατασταση μου λέει το εξής!

Σφάλμα πιστωποιητικού.Επικοινωνήστε με τον προμηθευτή της εφαρμογής!

Μπορεί κάποιος να με βηθήσει τι πρέπει να κάνω?

Πριν το κανεις εγκατασταση θα πρεπει να το υπογραψεις. Διαβασε το 1 και 2 ποστ του παροντος και ακολουθησε οποιο τροπο σε βολευει!

 

 

Ακολούθησα τον πρώτο τρόπο (Balantis7) και απλώς περιμένω το γνωστό 12ωρο. Απλώς μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται το logout σε αυτό το site?

 

Ευχαριστώ θερμά Itchrist86!!!!

http://imageshack.gr/files/5562ekkw7xvokg9m6bf8_thumb.png

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

gianpithio σε ευχαριστω πολύ. Στην εικόνα είδα ότι είναι στην αγγλική γλώσσα το site. Σε εμένα γιατί είναι όλα κινέζικα (γι'αυτο δεν έβρισκα και το logout καθώς και αυτό είναι στα κινέζικα)? Μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση?

 

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο στον οποίο μπήκες να το κάνεις εικόνα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Εαν ψαξεις στην ιδια γραμμη - σειρα θα δεις την λεξη English.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό για το 5800 ενός φίλου μου, ΙΜΕΙ 353205030249674

 

Ευχαριστώ πολύ και πραγματικά κάνετε απίστευτη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να σβηνονταν/γινονταν edit τα πρωτα post για να μην εχουμε καθε φορα τα ιδια?

 

stitchakos ακολουθησε τον οδηγο της πρωτης σελιδας και αν εχεις προβλημα τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι εχουν συνηθισει με τον παλιο τροπο και βαριουνται να διαβασουν τα προηγουμενα. Σιγα σιγα θα το συνηθισουν ολοι. Οσο περναει ο καιρος ολο και λιγοτεροι ζητουν πιστοποιητικο με τον παλιο τροπο. Ο λογος που δεν διαγραφονται τα αρχικα ποστ ειναι γιατι καποιοι εχουν παρει αριθμους με τον παλιο τροπο και αυτα τα ποστ θα μας βοηθησουν να βρουμε τα πιστοποιητικα τους σε περιπτωση που τα χασουν.

 

Χρονια πολλα σε ολους. Με υγεια :bow:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι μονο με ενα λογαριασμο ενα πιστοποιητικο και εβαλα και αλλο και δε μπορω να παρω απο αλλο λογαριασμο τον πιστοποιητικο.λεει οτι πρεπει να κανω identify imei. μπορει κανεις να βοηθησει?

 

EDIT

οκ τα καταφερα και το αλλαξα απο τον εναν λογαριασμο σε αλλον.Οποιος θελησει βοηθεια ας στειλει μηνυμα να του πω πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει ο τροπος που μπορουμε να παρουμε πιστοποιητικο απο το opda. Aκολουθηστε τον οδηγο που εχει ετοιμασει ο Balantis7[/member] και υπαρχει ακριβως απο κατω:

 

 

 

Από την στιγμή που πάρετε το πιστοποιητικό σας θα ακολουθήσετε τις παρακάτω οδηγίες.

 

Οδηγίες υπογραφής των εφαρμογών:

Eκανα τον δευτερο τροπο και οταν πλεον κατεβασα τα αρχεια το kaspersky μου τα εβλεπε σαν ιους το παραβλεψα αυτο οταν πηγα ομως να κανω εγκατασταση το signsis τοτε μου βγαζει μυνημα ο ελενχος του πιστοποιτικου μεσω συνδεσης απετυχε.

Μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε από αυτά το 4ο bullet.

Ενημερωτικά σου αναφέρω πως τσάμπα θα επιβαρύνεις τη συσκευή σου με antivirus.

Δεν υπάρχουν απειλές για το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνουμε:

 

* Βγάζουμε το φάκελο "SignSis" από το .zip αρχείο.

* Βάζουμε τα αρχεία .cer και .key που κατεβάσαμε από το ρώσικο siteστον προαναφερθέν φάκελο "SignSis", μετανομάζοντάς τα σε xyz χωρίς να πειράξουμε τις επεκτάσεις τους.

* Βάζουμε το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλουμε να υπογράψουμε κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.

* Το μετονομάζουμε σε xyz χωρίς να πειράξουμε την επέκταση του.

* Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει:

o αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να εκτελέσουμε το "auto_signsis.bat".

o αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να εκτελέσουμε το "auto_signsisX.bat".

 

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "xyz_signed.sis" ή "xyz_signed.sisX", ανάλογα. Αυτό περνάμε και εγκαθιστάμε στο κινητό.

 

Ενημερωτικά..

Το xyz μπορεί να είναι οτιδήποτε αρκεί όλα να έχουν τον ίδιο τίτλο ή πρέπει οπωσδήποτε να είναι xyz ??

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε. Εγώ παλιότερα τα ονόμαζα abc. Aρκεί, βέβαια, να έχουν το ίδιο όνομα και τα αρχεία .cer και .key.
Link to comment
Share on other sites

@zafevolution δες αυτα που εχω γραψει παρακατω θα σε βοηθησουν να καταλαβεις περισσοτερα πραγματα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2753633#post2753633

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για δες καλύτερα το πρώτο post.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2627014#post2627014

 

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

συγνωμμη απλα τωρα μπηκα και δεν το γνωριζα :)

το εχω δει και το δοκιμασα κιολας αλλα δεν μπορω να το βρω με τπτ και εχουν περασει και 24 ωρες :(

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηλθες :)

 

Ποια διαδικασια εχεις ακολουθησει? Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και εχουν περασει και 24 ωρες :(

Δώσε του λίγο παραπάνω χρόνο. Εμένα πχ μου έκαναν 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα τιν δευτερι διαδικασια

 

και σιμερα μου εβγαλε αυτο το μυνημα

Japan April 9 update signature tool, has applied for before the certificate can not be used

Certificate error if prompted, use the bottom of the new version of Signature Tools

*Please use this site only authorized signature to the software tool with a certificate signatures

*Powered signature tool KEY document already contains the certificate directly into the signature can

*Other channels to obtain the signature of the certificate can not meet the signature site

4月9日本站更新签名工具,在此之前已申请的证书不能使用

如果提示证书错误,请使用下方新版签名工具

*请使用本站唯一认可签名工具配合证书给软件签名

*本站签名工具已经包含KEY文件直接导入证书签名即可

*其他渠道获得的签名工具无法配合本站证书签名

新版签名工具The new signature tools

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...