Jump to content

Τα πάντα για την καρτοκινητή ΑΒ Wind


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να γράφουμε τα πάντα για τη καρτοκινητή ΑΒWind. Εντυπώσεις, απόψεις, απορίες, ρυθμίσεις, προσφορές και οτιδήποτε άλλο έχει σχέση με το νέα πακέτα καρτοκινητής ΑΒWind.

 

Τη συνεργασία της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας Wind, με την αλυσίδα Super Market ΑΒ Βασιλόπουλος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καρτοκινητή αυτή έχει ίδιες χρεώσεις με την WIND?

Ποια είναι η διαφορά αυτής με τη WIND?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρεώσεις ίδιες με αυτή του Champion και Carrefour mobile της Vodafone.

Επίσεις ανάλογα με τη κάρτα που θα αγοράσεις από τα ΑΒ Βασιλόπουλος, σου δίνει και πόντους στην ΑΒPlus κάρτα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα ΑB σας προσφέρουν ένα ακόμη αγαθό πρώτης ανάγκης, τη συνεχή και ποιοτική επικοινωνία ΑΒ.

 

Σε συνεργασία με την WIND, δημιουργήσαμε και σας προσφέρουμε τη νέα καρτοκινητή επικοινωνία ΑΒ με πολύ χαμηλές χρεώσεις σε ομιλία και SMS προς όλους και με κάρτες ανανέωσης από 3 ευρώ.

 

Τοποθετήστε στην ειδική θήκη του κινητού σας την κάρτα SIM που θα βρείτε στο πακέτο σύνδεσης ΑΒ καρτοκινητής στα ταμεία μας, και ακολουθώντας τις οδηγίες σύνδεσης, μπείτε με άνεση στον κόσμο της νέας καρτοκινητής επικοινωνίας ΑΒ.

 

Απολαύστε τις υπηρεσίες καρτοκινητής ΑΒ απλά, φθηνά και καθημερινά. Η ΑΒ καρτοκινητή είναι το νέο φιλικό εργαλείο επικοινωνίας που δημιουργήσαμε για σας σε πολύ φιλική τιμή.

Mε δωρεάν χρόνο ομιλίας 5 ευρώ και με πολύ χαμηλές χρεώσεις προς όλους

 

Ακόμη επιπλέον κέρδος με την κάρτα ΑΒ plus...

50 πόντοι με την αγορά του πακέτου σύνδεσης,

3 πόντοι με την κάρτα ανανέωσης των 3 ευρώ!

5 πόντοι με την κάρτα ανανέωσης των 7 ευρώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορεί να ενεργοποιηθεί το Wind Plus Non Stop στο ΑΒ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι Φίλε μου δεν μπορεις να ενεργοποιήσεις καμία υπηρεσία f2g στο Αβ Πακέτο.

When You Dream There Are No Rules

People Can Fly Anything Can Happen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι Φίλε μου δεν μπορεις να ενεργοποιήσεις καμία υπηρεσία f2g στο Αβ Πακέτο.

Το Wind Plus non stop δεν είναι υπηρεσία F2G, είναι υπηρεσία Wind.

Το ΑΒ έχει σίγουρα Wind Plus με εισιτήριο εισόδου, το θέμα είναι το αν έχει και το Wind Plus non stop.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει μόνο το Wind Plus με εισιτήριο εισόδου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
οποιο να ειναι εξαλλου η wind εχει τρια προθεματα (693,699,690)..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχεις αγοράσεις κανένας σας αυτή τη καρτοκινητή?Τι λέει απο χρεώσεις?Ανανέωση γίνετε μόνο μέσω καταστημάτων Wind??

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά σκέφτεται να πάρει η αδερφή μου AB καρτοκινητό.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

H AB έχει πολύ καλές χρέωσεις για Ευρώπη 0.25 Ευρώ

Επίσης για Ελλάδα έχει 0,25 ευρώ προς όλα τα δίκτυα και 0.12 προς χρήστες του ίδιου πακέτου .

To Μήνυμα στοιχίζει 0.04

Δέν έχει 15 % Bonus όταν ανανεώνεις από καταστήματα WIND 30 βάζεις 30 πέρνεις .

Ανανέωση γίνετε και από κάρτες WIND.

 

Περισσότερα στον τιμοκατάλογο στο παρακάτω link

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001714_AB_PRICELIST_%20040808.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κάποιος φίλος αν είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμη η καρτοκινητή; Πέρασα σήμερα από ένα μικρό AB στο Περιστέρι κι η ταμίας μου είπε ότι σταμάτησαν τις κάρτες SIM :X. Μπορεί κάποιος να το επαληθεύσει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο ένα μήνα αγόρασα από τον βασιλόπουλο πακέτο καρτοκινητής που λήγει η ενεργοποίηση του σε ένα χρόνο.

Δεν πρέπει να έχει λήξει λοιπόν.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θέμα: Προσφορά ΑΒ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΜΕΙΩΜΕΝΩΝ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ AB ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 10€ BONUS ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΙΣΗ Ή ΑΝΩ ΤΩΝ 7€ - 1/4/2009

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ A.E.B.E. ανακοινώνει τις νέες μειωμένες χρεώσεις για παλιούς και νέους συνδρομητές ΑΒ. Πιο αναλυτικά:

 

* Εθνικές κλήσεις προς καρτοκινητά ΑΒ: 0,00167 €/δευτ.*

* Εθνικές κλήσεις προς άλλα κινητά (εκτός ΑΒ) και σταθερά: 0,0035 €/δευτ.*

 

Επιπλέον με την πρώτη ανανέωση κάθε μήνα ίση ή άνω των 7€ προσφέρεται 10€ επιπλέον χρόνος ομιλίας αυτόματα, για διάστημα 30 ημερών. Προϋπόθεση για το bonus είναι η αποστολή δωρεάν κενού SMS μία φορά στο 1295. Διευκρινίζεται ότι ο δωρεάν χρόνος ομιλίας ισχύει για κλήσεις και γραπτά μηνύματα που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας προς εθνικά δίκτυα. Η προσφορά ισχύει μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2009.

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ A.E.B.E. διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή διακοπής της ως άνω υπηρεσίας σύμφωνα με την εκάστοτε εμπορική πολιτική της. Οποιαδήποτε σχετική μεταβολή θα ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα της Εταιρείας (http://www.wind.com.gr) και θα δύνανται να την πληροφορηθούν οι συνδρομητές και με κλήση στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο τηλέφωνο 1260.

 

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 19%.

 

=======

σχόλιο

 

0,21*7/17 = 0,086 το λεπτό .

ή 10/0,21 = 47 λεπτά δώρο με κάθε ανανέωση των 7 ευρώ με ισχύ για 1 μήνα

Link to comment
Share on other sites

καλη κινηση. αντε να κανει κατι και για το mo'mad

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γνωριzει κανεις εαν καποιος μπορει να κανει φορητοτητα απο αλλο δικτυο σε ΑΒ η πρεπει να αγορασει καινουργιο αριθμο?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω δοκιμασε. παντως οταν ειχα παρει για vodafone international απο cosmote μου ειπαν οτι δεν γινεται..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω δοκιμασε. παντως οταν ειχα παρει για vodafone international απο cosmote μου ειπαν οτι δεν γινεται..

 

Δεν ενδιαφερομαι προσωπικα αλλα η αδελφη μου που πηρε τηλεφωνο στο cc της απαντησαν πως δεν ειναι εφικτο, αλλα ειπα μηπως επεσε στην περιπτωση και δεν ηξερε η συγκεκριμενη υπαλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Για vodafone International δεν υπάρχει πρόβλημα

Το κάνεις a la carte και αμέσως μετά καλέις το 1266 και το μετατρέπεις σε International

Πάντως σε Carrefour έχω κάνει φορητότητα , το διαφημίζουν εξάλου , πραγματικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην γίνετε μεταφορά σε ΑΒ φτάνει να έρθεις από άλλη εταιρεία

Από WIND δεν γίνετε , εκτός αν κάνεις διπλή φορητότητα .

Link to comment
Share on other sites

Για vodafone International δεν υπάρχει πρόβλημα

Το κάνεις a la carte και αμέσως μετά καλέις το 1266 και το μετατρέπεις σε International

Πάντως σε Carrefour έχω κάνει φορητότητα , το διαφημίζουν εξάλου , πραγματικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην γίνετε μεταφορά σε ΑΒ φτάνει να έρθεις από άλλη εταιρεία

Από WIND δεν γίνετε , εκτός αν κάνεις διπλή φορητότητα .

 

Σε ευχαριστω για την ενημερωση. Θα δω αν εγω που εχω vodafone international μπορω να κανω φορητοτητα σε ΑΒ. Αν και δεν καταλαβαινω πως η αδελφη μου που εχει f2g (Wind) δεν μπορω να παει σε ΑΒ (Wind) και μπορω εγω.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην γίνετε μεταφορά σε ΑΒ φτάνει να έρθεις από άλλη εταιρεία

Δεν υπάρχει λόγος, απλά δεν γίνεται φορητότητα σε ΑΒ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος, απλά δεν γίνεται φορητότητα σε ΑΒ.

 

Δυστηχως επιβεβαιωνω και εγω. Απο Vodafone και Wind δεν γινετε σιγουρα (σιγα μην γινετε απο Cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...