Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί πώς τα δείχνει στο iphone? Γιατί δεν δοκιμάζεις με opera mini?

 

Η αλήθεια είναι πως χρίζουν βελτίωσης...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα δείχνει ακριβώς όπως φαίνονται και στους web browsers. Αυτό είναι το "πρόβλημα". Σίγουρα εφόσον υπάρχει σαν σκέψη, κάποια στιγμή θα γίνει. Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι και εύκολη διαδικασία... Και με την ευκαιρία ίσως θα μπορούσε να επεκταθεί μια αλλαγή και στο web site. Όχι ως προς την πλοήγηση -η οποία είναι έτσι κι αλλιώς πολύ καλή- αλλά αισθητικά. Ενδεχομένως το layout ή η κεντρική μπάρα πλοήγησης. Χωρίς παρεξήγηση, καθαρά και μόνο αισθητικά για να πνεύσει λίγος αέρας ανανέωσης στο forum! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μία απορία. Μιας και δεν βρήκα άλλο thread που να σχετίζεται, το ρωτάω εδώ:

Τι ακριβώς είναι τα honored members? :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία. Μιας και δεν βρήκα άλλο thread που να σχετίζεται, το ρωτάω εδώ:

Τι ακριβώς είναι τα honored members? :)

 

Πρώην μέλη της ΟΔ, ένα είδος Hall Of Fame. :)

 

Από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_membertitle

 

μπορείς να δεις αναλυτικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώην μέλη της ΟΔ, ένα είδος Hall Of Fame. :)

 

Από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_membertitle

 

μπορείς να δεις αναλυτικότερα.

 

Θενξ για τη διευκρίνηση. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τί θα λέγατε για τη δημιουργία ξεχωριστού υπο-forum "Κινητή τηλεφωνία και VoIP" ή κάτι αντίστοιχο?

 

Νομίζω θα είχε πολύ ενδιαφέρον και θα βοηθούσε πολύ στα πλαίσια αντιμετώπισης της προσπάθειας των εταιρειών να εξαλείψουν αυτή τη δυνατότητα.

Νομίζω χρειάζεται για να γίνεται συζήτηση για χρήση συσκευών και συμβατότητα/ευκολία χρήσης αυτών με τα διάφορα προγράμματα, κάλυψη και ποιότητα data δικτύων και βέβαια ποια προγράμματα VoIP δουλεύουν σε ποια δίκτυα (ή πως μπορεί κάποιος να τα κάνει να δουλέψουν).

 

...ονειρεύομαι τη στιγμή που με 20* ευρώ το μήνα θα μιλάς όσο θέλεις με όποιον θέλεις α π ε ρ ι ό ρ ι σ τ α !

 

* ή και 3 ευρώ, γιατί όχι? :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο, κάποια στιγμή στο My Devices, να υπάρξει επιλογή με τα κινητά με οθόνη αφής, καθώς επίσης οι τιμές να βρίσκονται από το skroutz.gr
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια αδρανοποιηθηκε το thread για τα WM pocket pcs γενικα?

Ακομα και αν δεν ειχα ολα τα τηλεφωνα ,απο τα διαφορα θεματα βρισκαμε λυσεις και ενημερωνομασταν ολοι γενικοτερα?

Athanasooooooooo:lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αποφασίστηκε από τους Administrators η διάσπαση των συσκευών που βρίσκονται κάτω από την ομπρέλα των Windows Mobile, έτσι ώστε η αρχική κατηγοριοποίηση να είναι βάση εταιρίας και όχι βάση λειτουργικού.

 

Έχει ληφθεί στα υπόψιν φυσικά το αποτέλεσμα της "διάσπασης" της πληροφορίας όσον αφορά τα WM αλλά για έναν νέο κάτοχο μιας τέτοιας συσκευής είναι πιο λογικό να αναζητήσει τη συσκευή του κάτω από την περιοχή της εταιρίας του παρά να ψάχνει βάση του λειτουργικού.

 

Λόγω της αυξανόμενης εμφάνισης συσκευών με WM λειτουργικό, ο όγκος των καινούργιων θεμάτων είχε κάνει ήδη δύσκολη την αναζήτηση για μία συσκευή, και όλα αυτά μαζεμένα σε μία περιοχή. Ευελπιστούμε ότι με αυτό τον τρόπο θα διατηρηθεί περισσότερο η τάξη στο φόρουμ για να κάνει την περιήγηση εδώ όλων μας ευκολότερη. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς συγχαρητήρια για την καταπληκτική σας δουλειά. πρόσφατα τα blackberry έγιναν ξεχωριστη κατηγορία πράγμα που είναι πολυ καλό. όμως υπάρχουν ορισμένα threads (πχ blackberry storm, bold κτλ) τα οποία έχουν πάρα πολλά μηνύματα και δυστυχώς χάνεσαι εκει μέσα. τα θέματα είναι απο το πως θα είναι το κινητό μέχρι σχόλια για λογισμικά παλαιά και καινούργια. αυτό δυσκολεύει και όποιον θέλει να κάνει ένα καινούριο Post γιατί είναι πολυ πιθανόν να διπλοποστάρει. θα μπορούσε να γίνει κάποια αρχειοθέτηση για να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση του thread?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα μου ηρθε μια ιδεα. θα ηταν χρησιμο στην υπογραφη του καθενος να υπηρχε ενα πινακακι οπου ο καθενας μεσω του πινακα ελεγχου θα εβαζε την προτιμηση του σχετικα με τα ελληνικα δικτυα και απο κατω την περιοχη οπου διαμενει. ετσι θα μπορεσουμε μεσα απο τα στατιστικα επιλογης που θα ανακοινωνονται καθε χρονο απο το myphone να δουμε ποιες εταιριες ειναι πρωτες ανα περιοχη και να σχηματισουμε μια πραγματικη γνωμη σχετικα με τα δικτυα πανελλαδικως. θα μπορει να ειναι κατι σαν ερωτηματολογιο το οποιο να ρωταει την ποιοτητα του δικτυου αλλα και την χωρητικοτητα βγαζοντας ετσι το μεσο ορο. σκεφτειτε το! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια διαβαζα τωρα ολοκληρο το topic και δεν ειδα να εχει αναφερφει κατι αναλογο.

Εχω δει σε ξενο φορουμ στα στοιχεια του καθε μελους υπαρχει και mood δηλαδη η διαθεση καθε μελους. Θα μπορουσε να προστεθει και δω κατι αναλογο.

Οχι οτι με χαλαει η απουσια του αλλα ειπα να το προτεινω..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζα τωρα ολοκληρο το topic και δεν ειδα να εχει αναφερφει κατι αναλογο.

Εχω δει σε ξενο φορουμ στα στοιχεια του καθε μελους υπαρχει και mood δηλαδη η διαθεση καθε μελους. Θα μπορουσε να προστεθει και δω κατι αναλογο.

Οχι οτι με χαλαει η απουσια του αλλα ειπα να το προτεινω..:)

 

Δεν το έχω συναντήσει πουθενά... Και καλά αν είμαστε χαρούμενοι ή στις μαύρες μας βάζουμε και ανάλογη ένδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Tο εχω δει σε ενα φορουμ. Παντως χθες το βραδυ αφου το ποσταρα το μηνυμα καθησα λιγο και το σκεφτομουν και τελικα δεν ξερω αν ειναι τοσο καλη ιδεα...Λιγο facebook θα γινει. Δεν ξερω εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Tο εχω δει σε ενα φορουμ. Παντως χθες το βραδυ αφου το ποσταρα το μηνυμα καθησα λιγο και το σκεφτομουν και τελικα δεν ξερω αν ειναι τοσο καλη ιδεα...Λιγο facebook θα γινει. Δεν ξερω εσεις τι λετε?

 

Νομίζω ότι θα γίνει λίγο... γιουπιγιάγια :p το myphone έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάμε - πάλι - ότι μιλάμε για ένα φόρουμ για κινητά τηλέφωνα κυρίως...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

για αυτο που προτεινα εγω πιο πανω;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την "αναζήτηση".

Όποτε έχω αναζητήσει κάτι μέσα στο φόρουμ σπανίως το έχω βρει.

Τι γίνεται με την αναζήτηση;

Δεν υπάρχει ποτέ αυτό που ψάχνω, ψάχνω λάθος ή δεν βγάζει αποτέλεσμα η αναζήτηση;

Έψαχνα χτες να βρω κάποιο thread ή κάτι σχετικά με τις συσκευές της Vodafone, αυτές που πουλάει μόνο εκείνη, όπως το 527 catwalk collection ή οποιαδήποτε άλλη.

Όλα τα αποτελέσματα που πήρα ήταν άσχετα.

Δεν υπάρχει ούτε ένα ποστ για το θέμα αυτό; Είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με την "Αναζήτηση".Όπως λέει και η tseapis σπανίως βρίσκω αποτελέσματα.Για παράδειγμα αν γράψω "Η πολυκατοικία (Mega)" δεν βρίσκει τίποτα,ενώ αν πάω στο Google και γράψω το ίδιο και στο τέλος βάλω το "myphone.gr" μου το βρίσκει.Τι γίνεται;Χάλασε η αναζήτηση ή θέλει ακριβώς τον τίτλο του θέματος;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις περισσότερες φορές δεν μπορώ να βρω αυτό που θέλω μέσα από την αναζήτηση του forum. Ακόμα και με τις πρόσθετες επιλογές που έχει ώστε να γίνει πιο συγκεκριμένη η αναζήτηση. Οπότε καταλήγω και εγώ στο google που συνήθως βρίσκω κατευθείαν από εκεί.

Μπορεί να κρύβεται κάποιος λόγος πίσω από αυτά.... :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να κάνω την πρόταση μου για διαφορετικό stik on τοπικ αποκλειστικά για θέματα λογαριασμών και προβλημάτων πάνω σε θέματα χρεώσεων στις υποκατηγορίες των εταιριών κινητής.

 

Νομίζω ότι έτσι θα είναι πιο εύκολο να εντοπίζεις απαντήσεις και προβλήματα (δικαιολογημένα και αδικαιολόγητα) σε κάθε εταιρία κινητής.

 

Γνωρίζω ότι υπάρχει τέτοιο τοπικ αλλά δυστυχώς περιλαμβάνει πολλές υποκατηγορίες όπως συμβόλαια, πακέτα προσφορών κλπ, με αποτέλεσμα όταν θες να θέσεις ερώτημα ή να βρεις απάντηση σε κάποιο ερώτημα ή να κάνεις έρευνα αντιμετώπισης των εταιριών προς του πελάτες του να εμπλέκονται και πολλές άλλες απαντήσεις που ουσιαστικά απευθύνονται σε άλλο θέμα.

 

Με τη πρότασή μου αυτή πιστεύω ότι θα διευκολυνθούμε:

1. Στην μελέτη των αμαρτωλών υποθέσεων των χρεώσεων.

2. Στο να μαθαίνουμε από τα λάθη των συμφορουμιστών (πχ υπέρογκες χρεώσεις wap).

3. Στην αποφυγή ανάμιξης τοπικ του τύπου ("νέο οικονομικό πρόγραμμα από ΧΧΧ" και "τι είναι αυτή η περίεργη χρέωση στο λογαριασμό μου;"

4. Την ουσιαστική βοήθεια επιλογής εταιρίας κινητής, με βάση την συμπεριφορά της στους υπάρχοντες πελάτες της.

 

Ποια είναι η άποψή σας;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις περισσότερες φορές δεν μπορώ να βρω αυτό που θέλω μέσα από την αναζήτηση του forum. Ακόμα και με τις πρόσθετες επιλογές που έχει ώστε να γίνει πιο συγκεκριμένη η αναζήτηση. Οπότε καταλήγω και εγώ στο google που συνήθως βρίσκω κατευθείαν από εκεί.

Μπορεί να κρύβεται κάποιος λόγος πίσω από αυτά.... :p

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Είναι αδύνατο να βρεις αυτό που θέλεις και σε θέματα με εκατοντάδες μηνύματα θέλει πάρα πολύ χρόνο να βρεις απάντηση.

Μου έχει τύχει πολλές φορές να ανοίξω θέμα για κάτι που ήδη υπάρχει.

Μήπως οι τόνοι δημιουργούν ένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...