Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανεβασε ενα Screenshot με το φακελο και τα αρχεια που εχεις για να δουμε τι γινεται !
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαινεται μια χαρα. Απο εδω και περα μετοινομαζεις το χχχχχχχχ.sis σε xyz.sis και εκτελεις το "auto_signsis.bat" το νεο αρχειο που θα δημιουργηθει με το ονομα xyz_signed.sis το κανεις εγκατασταση στην νσυσκευη σου.

 

Ποιο αρχειο προσπαθεις να κανεις sign?

 

Δες εαν εχεις σωστα τις παρακατω ρυθμισεις εκει που λεει: Οι εφαρμογες δεν εχουν την επισημη πιστοποιηση της Nokia

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το phonetinfo για π.χ. και βγαζει μηνυμα "περιορισμοι πιστωπιτικου", τελος παντων θα δοκιμασς και τιποτα αλλο και σε ξαναενοχλω!!!

ευχαριστω πολυ φιλε

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και δοκιμασε το PhoNetInfo απο Εδω

 

Εαν θελεις ανεβασε τα αρχεια σου να κανω sign εγω η καποιος αλλος την εφαρμογη στο pc του για να δουμε εαν κανει εγκατασταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται το .sis αλλα τα πιστοποιητικα ετσι οπως τα κατεβασες απο το opda.

 

Kαλυτερα κανε edit στο ποστ σου και διεγραψε τα συνημμενα αρχεια γιατι δεν χρειαζονται. Τα πιστοποιητικα μπορεις να τα ανεβασεις και στο http://www.speedyshare.com

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δουλεψε αυτο που μου ειπες να κατεβασω, τι να πω, ισως εφταιγε αυτο που ειχα εγω!!!

θα το ψαξω και με αλλα αρχεια,

Σε ευχαριστω πολυ παντως για τον χρονο σου!!!

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μια ερώτηση μια και ήρθε κι άλλο ένα 5800 φίλου στα χέρια μου..

Στον οδηγό του Βαλάντη στην κινέζικη σελίδα που δίνεις τα στοιχεία

σου για την εγγραφή (βήμα 3ο, 1ο πεδίο) δεν μου εμφανίζει την εικόνα

που πρέπει να περάσω με ότι browser και να δοκιμάσω.. Έχει κανένας

άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς λείπει το 1ο πεδίο στο βήμα 3? Τα βήματα 1 κ 2 στα βγάζει?

 

Να ξέρεις πως αν είχες κάνει λογαριασμό και είχες πάρει πιστοποιητικό με τον νέο τρόπο ήδη μία φορά, τότε πρέπει να κάνεις νέο λογαριασμό, με διαφορετικό e-mail.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς λείπει το 1ο πεδίο στο βήμα 3? Τα βήματα 1 κ 2 στα βγάζει?

 

Να ξέρεις πως αν είχες κάνει λογαριασμό και είχες πάρει πιστοποιητικό με τον νέο τρόπο ήδη μία φορά, τότε πρέπει να κάνεις νέο λογαριασμό, με διαφορετικό e-mail.

 

Ναι τα βγάζει κανονικά. Το 1ο πεδίο εμφανίζεται χωρίς την εικόνα που πρέπει να

εισάγω.

Πάντως δεν έχω ξαναζητήσει πιστοποιητικό ούτε με τον παλιό ούτε με το

νέο τρόπο (δεν έχω καν το 5800!!... Έχω βγάλει φήμη "κινητάκια" και στα

σκούρα όλοι οι φίλοι μου έρχονται σε μενα! :lol: )...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ στο 1ο πεδίο για να γράψεις κ τότε θα σου εμφανίσει την εικόνα. Εγώ έχω πατήσει πριν τραβήξω την εικόνα για τον οδηγό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχουν προλαβει να παρουν πιστοποιητικο με τον πρωτο τροπο που υπαρχει στο 2 ποστ του παροντος απο οτι βλεπω (χωρις να το εχω δοκιμασει) μπορουν να κανουν sign τις εφαρμογες και μεσα στο pc τους. Πρεπει να κατεβασουν το .key που υπαρχει στην σελιδα εκει που λεει: If you wish to sign via other means you will need this .key file.

 

http://andy.ehandysoft.com/devcert.php

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ στο 1ο πεδίο για να γράψεις κ τότε θα σου εμφανίσει την εικόνα. Εγώ έχω πατήσει πριν τραβήξω την εικόνα για τον οδηγό.

 

Δίκιο έχεις... Απορώ πως δεν έκανα απλά ένα κλικ εκεί...

Τώρα όλα είναι ΟΚ. Χίλια ευχαριστώ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια παιδες.

Εκανα ολη την διαδικασια του δευτερου post. Ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα.

Εγκατεστησα το singsis και εβαλα το .cer οπου να ναι πηγαινω στα settings και δηλωνω το cer αρχειο καθως και το που να τα βαζει εφοσον τα μετασχηματισει. Προσπαθω να κανω sing ενα application και και με το που το βρισκω παταω sign με πεταει εξω και δεν το βρισκω πουθενα/

Τι κανω λαθος, Ευχαριστω προκαταβολικα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις υπέγραψα και εγκατέστησα την πρώτη μου εφαρμογή! Άψογος ο οδηγός σου Βαλάντη:up:

 

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά του forum, καθώς τις τελευταίες δυο ημέρες έχω διαβάσει προσεχτικά ο,τιδήποτε υπάρχει για symbian και ενώ δεν είχα απολύτως καμία ιδέα τί εστί symbian

και πως γίνονται οι υπογραφές, οι εγκαταστάσεις κλπ, πλέον έχω φτιάξει ένα πλήρως λειτουργικό 5800 και είμαι κατενθουσιασμένος με τις δυνατότητές του! Και φυσικά ακόμα μαθαίνω:)

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια παιδες.

Εκανα ολη την διαδικασια του δευτερου post με .cer απο την διαδικασια ΤΟΥ ΒΑΛΑΝΤΗ. Ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα.

Εγκατεστησα το singsis και εβαλα το .cer οπου να'ναι πηγαινω στα settings και δηλωνω το cer αρχειο καθως και το που να τα βαζει εφοσον τα μετασχηματισει. Προσπαθω να κανω sing ενα application και με το που το βρισκω παταω sign με πεταει εξω απο το προγραμμα, και δεν το βρισκω πουθενα/

Τι κανω λαθος, Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Λιγη βοηθεια????

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορώ να έχω ένα πιστοποιητικό για το imei 354183024047801

eyxaristv poly

Ο τροπος που παιρνουμε πιστοποιητικο εχει αλλαξει. Διαβασε το 1 ποστ του παροντος και θα καταλαβεις!

 

Θα ηθελα μια βοηθεια παιδες.

Εκανα ολη την διαδικασια του δευτερου post. Ολα καλα αλλα εχω ενα προβλημα.

Εγκατεστησα το singsis και εβαλα το .cer οπου να ναι πηγαινω στα settings και δηλωνω το cer αρχειο καθως και το που να τα βαζει εφοσον τα μετασχηματισει. Προσπαθω να κανω sing ενα application και και με το που το βρισκω παταω sign με πεταει εξω και δεν το βρισκω πουθενα/

Τι κανω λαθος, Ευχαριστω προκαταβολικα

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις sign τις εφαρμογες με τα αρχεια που εχουμε ανεβασει στο 1 ποστ εκει που λεει: Οδηγιες υπογραφης των εφαρμογων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το .cer και .κευ το πηρα απο του Βαλαντη την διαδικασια δηλαδη απο OPDA.

την διαδικασια του SINGSIS την εκανα απο το δευτερο post με τον γρηγορο τροπο του Itchrist86

 

Ερωτηση το .cer το αφηνεται σε μορφη OPDA-******.cer ή το μετονομαζεται?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Το .cer και .κευ το πηρα απο του Βαλαντη την διαδικασια δηλαδη απο OPDA.

την διαδικασια του SINGSIS την εκανα απο το δευτερο post με τον γρηγορο τροπο του Itchrist86

 

Ερωτηση το .cer το αφηνεται σε μορφη OPDA-******.cer ή το μετονομαζεται?

 

Εγώ πήρα το cer. και το .key, τα έβαλα στον φάκελο του SignSIS στον υπολογιστή, μετά μετονόμασα τα cer. και .key σε xyz.cer και xyz.key και κάθε φορά που θέλω να υπογράψω μια εφαρμογή την πετάω στον φάκελο SignSIS, την μετονομάζω σε xyz.sis αν είναι .sis ή xyz.sisx αν είναι .sisx και τρέχω στον υπολογιστή το auto_signsis.bat ή το auto_signsisx.bat, ανάλογα αν η εφαρμογή είναι .sis ή sisx και μου εμφανίζεται ένα καινούριο αρχείο με το όνομα xyz_signed.sis ή xyz_signed.sisx το οποίο μεταφέρω από το pc στο κινητό και το εγκαθιστώ

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το .cer και .κευ το πηρα απο του Βαλαντη την διαδικασια δηλαδη απο OPDA.

την διαδικασια του SINGSIS την εκανα απο το δευτερο post με τον γρηγορο τροπο του Itchrist86

 

Ερωτηση το .cer το αφηνεται σε μορφη OPDA-******.cer ή το μετονομαζεται?

 

Αν χρησιμοποιήσεις το mobile signer που σου έδωσα στο pm τότε δεν χρειάζεται να τα μετονομάσεις. Αλλιώς κάνεις την διαδικασία που είπε ο φίλος από πάνω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση το πως να το κανω απο τον υπολογιστη προς το κινητο ξερω, το να το κανω απο το κινητο ολη την διαδικασια δεν μου βγαινει δεν μου βγαινει.

Μαλλον θα προτιμησω την διαδικασια απο το pc ειναι πιο secure.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

εγώ ακολούθησα τον πρώτο τρόπο και όλα καλά! να σαι καλά Βαλάντη!

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενα ακομα πιστοποιητικο εαν ειναι ευκολο...

 

ιμει 353205030498107

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...