Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την στιγμη που φλασαρες κατι fix, τότε δεν πρεπει να ευθυνεσαι εσυ, αλλα το εργο του φιλου οπου το εφτιαξε!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά προσωπικά δε μου αρέσουν αυτά τα firmware που τα μπουκώνεις με 15 extra πράγματα. Καλύτερα ότι θέλεις να το περάσεις εσύ ο ίδιος και τότε, εφόσον ξέρεις τι κάνεις πάντα, θα σου δουλέψει. Βέβαια, αυτό με το firmware "όλα σε ένα" είναι πολύ καλό για αρχάριους αλλά πολλές φορές κάτι δε λειτουργεί καλα.

 

Εγώ το firmware που έχω πάνω είναι αυτό που του έβαλε ελληνικά ο macnick και μετά του τα εγκατέστησα εγώ όλα manually.

Link to comment
Share on other sites

τελειο :-) να σαι καλα αν μπορεις να με βοηθησεις σε κατι τελευταιο flashara tο fingerpad me to rsd lite μια χαρα μου το περασε ,μου το εμφανιζει στο μηνυμα μαζι με τις επιλογες ελλ/κο ,αγγλικο και αριθμητικο πληκτρολογιο ,αλλα οταν το επιλεγω δε μου το εμφανιζει για να γραψω ,τι φταιει???

Βασικα αυτο ηταν μια αποπηρα να περασω το fingerpad στο fw.

Οστωσο αν δεις λεω παρακατω οτι για να λειτουργησει πρεπει να περασεις το φακελο fpad στη μνημη.Με αυτο το fw αυτο που κερδιζεις ειναι οτι δεν απαιτειται να περασεις ενα αρχειο σε ενα φακελο της μνημης του κινητου και να χρειαζεται να τρεχει καθε φορα ενα startup.txt αρχειο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, από χθες έχω ένα α1200 και ήδη αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια και ήλπιζα μήπως και μπορούσατε να με βοηθήσετε.

Ζητώ συγνώμη αν ήδη έχουν ερωτηθεί και απαντηθεί.

Το κινητό λοιπόν δεν θέλει με τίποτα να συνδεθεί με το πι σι. Στην αρχή το αναγνώριζε, αλλά όχι σαν τηλέφωνο. Κατόπιν δοκίμασα να το φλασάρω με τον οδηγό του macnick θέτοντας το τηλ στην κόκκινη οθόνη. και ενώ νόμιζα ότι τα κατάφερα μιας και είχε γράψει pass, και να περάσω και άλλα προγράμματα, δεν συνδέεται με το πι σι.

Δοκίμασα όσα λέτε για το ίδιο πρόβλημα σε ένα άλλο ποστ. Δηλαδή, κλίκαρα το κουμπάκι στο μόντεμ στο αυτόματο, έκανα επαναγκατάσταση το πρόγραμμα της μοτορολα, δοκίμασα άλλη θύρα αλλά μάταια, δεν συνδέεται. Καμία πρόταση???

επίσης άμα γνωρίζετε να μου πείτε πως να περάσω τα τηλέφωνα μου από την προηγούμενη συσκευή μου, ένα sony w810i στο α1200.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, από χθες έχω ένα α1200 και ήδη αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια και ήλπιζα μήπως και μπορούσατε να με βοηθήσετε.

Ζητώ συγνώμη αν ήδη έχουν ερωτηθεί και απαντηθεί.

Το κινητό λοιπόν δεν θέλει με τίποτα να συνδεθεί με το πι σι. Στην αρχή το αναγνώριζε, αλλά όχι σαν τηλέφωνο. Κατόπιν δοκίμασα να το φλασάρω με τον οδηγό του macnick θέτοντας το τηλ στην κόκκινη οθόνη. και ενώ νόμιζα ότι τα κατάφερα μιας και είχε γράψει pass, και να περάσω και άλλα προγράμματα, δεν συνδέεται με το πι σι.

Δοκίμασα όσα λέτε για το ίδιο πρόβλημα σε ένα άλλο ποστ. Δηλαδή, κλίκαρα το κουμπάκι στο μόντεμ στο αυτόματο, έκανα επαναγκατάσταση το πρόγραμμα της μοτορολα, δοκίμασα άλλη θύρα αλλά μάταια, δεν συνδέεται. Καμία πρόταση???

επίσης άμα γνωρίζετε να μου πείτε πως να περάσω τα τηλέφωνα μου από την προηγούμενη συσκευή μου, ένα sony w810i στο α1200.

Σας ευχαριστώ.

 

καλησπερα και καλοριζικος...!τσεκαρε την ιστορια με τους drivers

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, από χθες έχω ένα α1200 και ήδη αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια και ήλπιζα μήπως και μπορούσατε να με βοηθήσετε.

Ζητώ συγνώμη αν ήδη έχουν ερωτηθεί και απαντηθεί.

Το κινητό λοιπόν δεν θέλει με τίποτα να συνδεθεί με το πι σι. Στην αρχή το αναγνώριζε, αλλά όχι σαν τηλέφωνο. Κατόπιν δοκίμασα να το φλασάρω με τον οδηγό του macnick θέτοντας το τηλ στην κόκκινη οθόνη. και ενώ νόμιζα ότι τα κατάφερα μιας και είχε γράψει pass, και να περάσω και άλλα προγράμματα, δεν συνδέεται με το πι σι.

Δοκίμασα όσα λέτε για το ίδιο πρόβλημα σε ένα άλλο ποστ. Δηλαδή, κλίκαρα το κουμπάκι στο μόντεμ στο αυτόματο, έκανα επαναγκατάσταση το πρόγραμμα της μοτορολα, δοκίμασα άλλη θύρα αλλά μάταια, δεν συνδέεται. Καμία πρόταση???

επίσης άμα γνωρίζετε να μου πείτε πως να περάσω τα τηλέφωνα μου από την προηγούμενη συσκευή μου, ένα sony w810i στο α1200.

Σας ευχαριστώ.

 

Η τελευταια ερωτηση δεν ειναι εφικτη. Μια προς μια επαφη.. ξεκινα απο σημερα!:)

Οσο για το κινητο. Κατεβασε και εγκατέστησε τους drivers. Βγαλε βαλε το κινητο. Πηγαινε: εναρξη > πινακας ελεγχου > συστημα > καρτελα: υλικο > διαχειριση συσκευων. Εκει θα βρεις το motorola (πανω πανω στην λιστα). Δεξι κλικ και ενημερωση. Κανε αυτοματη και περιμενε ποτε θα βρει το κινητο σου τους drivers.

Υστερα θα εχεις πληρη προσβαση στο κινητο απο οποιδηποτε προγραμμα που σχετιζεται μ'αυτο!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια ερωτηση δεν ειναι εφικτη. Μια προς μια επαφη.. ξεκινα απο σημερα!:)

Οσο για το κινητο. Κατεβασε και εγκατέστησε τους drivers. Βγαλε βαλε το κινητο. Πηγαινε: εναρξη > πινακας ελεγχου > συστημα > καρτελα: υλικο > διαχειριση συσκευων. Εκει θα βρεις το motorola (πανω πανω στην λιστα). Δεξι κλικ και ενημερωση. Κανε αυτοματη και περιμενε ποτε θα βρει το κινητο σου τους drivers.

Υστερα θα εχεις πληρη προσβαση στο κινητο απο οποιδηποτε προγραμμα που σχετιζεται μ'αυτο!:)

 

τους drivers τους έχω, τους έκανα clean and reinstall πήγα στη διαχείριση συσκευών αλλά το μοτο δεν βρίσκεται εκεί.:cry: καμιά ιδέα???

 

όσο για τα τηλέφωνα, ξεκινάω ήδη:)

Link to comment
Share on other sites

τους drivers τους έχω, τους έκανα clean and reinstall πήγα στη διαχείριση συσκευών αλλά το μοτο δεν βρίσκεται εκεί.:cry: καμιά ιδέα???

 

όσο για τα τηλέφωνα, ξεκινάω ήδη:)

 

Το κινητο πως το εχεις ρυθμισει ? Βαλτο σε modeκατι (δεν το θυμαμαι). Οχι σε μαζικη αποθηκευση. Υστερα θα στο βρει. Θα εχει ενα κιτρνο ερωτηματικο μαλλον!

για δοκιμασε.

 

Μενου > ρυθμισεις > Διαχειριση USB (νομιζω) > σε modeκατι..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τους drivers τους έχω, τους έκανα clean and reinstall πήγα στη διαχείριση συσκευών αλλά το μοτο δεν βρίσκεται εκεί.:cry: καμιά ιδέα???

 

όσο για τα τηλέφωνα, ξεκινάω ήδη:)

 

Ποιά έκδοση drivers έχεις; Μήπως δουλεύεις στα Vista; Γιατί τότε πρέπει να έχεις πολύ πρόσφατη έκδοση των drivers αλλιώς... γιοκ! Συνιστώ από έκδοση 3.5 και πάνω. Αν δε μπορείς να τους βρεις πες μου να στους στείλω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκιμασε να κανεις επαναφορα αρχικων ρυθμισεων ή ολικη διαγραφη στο κινητο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ xp, τους drivers τους κατέβασα από τον οδηγό του macnick, ως τώρα το μόνο που κατάφερα ήταν να δω την κάρτα κάνα 2 φόρες, όταν το είχα σε μαζική αποθήκευση. Δεν μου το εμφανίζει κάθε φορά που το συνδέω άλλα μόνο όταν θέλει. Δεν το βρίσκω σαν υλικό στο σύστημα όταν το έχω σαν μοντεμάκι.

Θα δοκιμάσω να κάνω επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων ή αλλιώς ολική διαγραφή.

Σας ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά θέλω να σας ευχαριστήσω όλους που με βοηθήσατε. συνδέεται πλέον με το πι σι. Το πρόβλημα μετά από τόσες ώρες που το έψαχνα ήταν στο hub :O μόλις το αποσύνδεσα και σύνδεσα κατευθείαν το κινητό στο πι σι το είδε κατευθείαν, το αναγνώρισε και δούλεψε. Sorry για την ταλαιπωρία!!!

το έχω αγαπήσει ήδη το κινητό!!! :D

του πέρασα ήδη το ημερολόγιο και ένα θέμα λίνουξ και βλέπω τι να περάσω στην συνέχεια ( καμιά πρόταση? ). Σίγουρα θα βάλω το fingerpad. :D

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους που έχουν γράψει κάποιον οδηγό ή που γράφουν πως να κάνουμε κάτι, χωρίς αυτά δεν θα είχα καταφέρει τπτ.

Και κάνα 2 ερωτησούλες :O, πως καθαρίζετε την οθόνη του κινητού??? αύριο θα πάω να πάρω screen protector.

Πως γίνεται να μην έχουν όλα τα προγράμματα που περνώ την ιδία εικόνα? Σε ένα ποστ αναφέρεται ότι το αλλάζεις από το smart assistant, αλλά δεν κατάλαβα το πώς.

Link to comment
Share on other sites

επιλεγεις στο smart assistant uninstall.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...Ξέρει κανείς αν μπορεί να αλλαχθεί η επιλογή της ανίχνευσης μιας συσκευής a1200 από 3' σε παραπάνω, όταν είναι ενεργοποιημένο το Βluetooth;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...Ξέρει κανείς αν μπορεί να αλλαχθεί η επιλογή της ανίχνευσης μιας συσκευής a1200 από 3' σε παραπάνω, όταν είναι ενεργοποιημένο το Βluetooth;

 

Φυσικά και μπορεί! Αυτό το κινητό μόνο καφέ που δεν κάνει.. Θα πας στο αρχείο /ezx_user/download/appwrite/setup/ezx_bluetooth.cfg και θα αλλάξεις τις ρυθμίσεις (δύο είναι που σε ενδιαφέρουν, αυτές που ορίζουν για πόσο θα μένει ανοιχτό το bluetooth και πόσο θα είναι ανιχνεύσιμο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανεβάζω το partial flash του macnick (σαν αυτό που ανέφερε στον οδηγό του) με μία σημαντική βελτίωση που του έκανα. Αυτή η έκδοση υποστηρίζει σκριπτάκια autorun αλλά όχι ντε και καλά από την κάρτα μνήμης. Το κινητό ψάχνει πρώτα στο root της κάρτα μνήμης το αρχείο autorun.txt, όμως αν δεν το βρει (ή αν δεν έχουμε κάρτα μνήμης) ψάχνει το σκριπτάκι σε μία συγκεκριμένη τοποθεσία στη μνήμη τηλεφώνου (στο path /ezx_user/download/appwrite/setup/).

 

Πολύ χρήσιμο για κώδικα που θέλουμε να εκτελεστεί πάση θυσία όταν ανοίγουμε το κινητό μας, είτε υπάρχει κάρτα μνήμης είτε όχι. Δοκιμασμένο, δουλεύει τέλεια :rolleyes:

Το φλασάρουμε κατα τα γνωστά (όπως περιγράφει ο macnick στον οδηγό του).

 

Macnick's firmware / autorun improved by intermario_gr

 

Υ.Γ. Δε μπορώ να μην προσέξω και σχολιάσω τη χαρακτηριστική ερημιά αυτού του thread. Είμαι ο μόνος που ασχολούμαι; Κανείς δεν έχει ποστάρει εδώ και κάποιες μέρες, το firmware μου δεν έχει κανένα hit μέχρι τώρα... Στον ελεύθερό μου χρόνο μου αρέσει να μοντάρω για το κινητό και το κάνω για μένα παρόλα αυτά τα μοιράζομαι και μέσα από αυτό το forum. Αλλά δυστυχώς παρατηρώ πως ενδιαφέρον... δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

εντάξει, έχει και δουλειές ο κόσμος. . . δε νομίζω πάντως ότι έχει χαθεί το ενδιαφέρον intermario_gr.

ΕΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ!!! ΧΑΡΗ ΣΕ ΣΑΣ ΤΟ ΛΙΝΟΥΞ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ "OPEN" ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΙΑΣΗΜΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΧΑΡΙΟ!!!!:D

Με την πρώτη ευκαιρία θα τσεκάρω και το νέο firmware. . . !!!:D

 

Άποψη μου είναι ότι το κινητό αυτό θα εξυπηρετούσε περισσότερο αν μπορούσε να κάνει πλέον δουλιές με το χέρι και όχι με την γραφίδα, που ομολογουμένως όσο παλιώνει το κινητό τόσο μεγαλύτερος ο κίνδυνος να χαθεί!!!!

 

Από τα group 34, 37, 41, 42 και 43 μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου κάποια παράμετρος που ελέγχει για παράδειγμα το πλήθος εικονιδίων ανά σειρά( που είναι 3 τώρα) και το περιθώριο δεξιά στο κεντρικό UI του κινητού???

Πιστεύω αν το περιθώριο ήταν μεγαλύτερο και τα εικονίδια ας ήταν και 2 ανά σειρά και όχι 3, ( και σε συνδυασμό με το fingerpad ) τότε θα διευκολυνόταν πολύ περισσότερο η ζωή μας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τα group 34, 37, 41, 42 και 43 μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου κάποια παράμετρος που ελέγχει για παράδειγμα το πλήθος εικονιδίων ανά σειρά( που είναι 3 τώρα) και το περιθώριο δεξιά στο κεντρικό UI του κινητού???

Πιστεύω αν το περιθώριο ήταν μεγαλύτερο και τα εικονίδια ας ήταν και 2 ανά σειρά και όχι 3, ( και σε συνδυασμό με το fingerpad ) τότε θα διευκολυνόταν πολύ περισσότερο η ζωή μας!!!!!!

 

Εκτός από όταν γράφουμε μήνυμα όπου τα γραμματάκια είναι πολύ μικρά για το δάχτυλο, δε νομίζω να βοηθάει και πολύ σε άλλα πράγματα. Το έχω χρησιμοποιήσει το κινητό εκτενώς ΚΑΙ με το δάχτυλο! Ε ρε παιδιά, πρέπει να έχεις το δάχτυλο του King Kong για να μη στοχεύεις καλά στο μενού ή οπουδήποτε αλλού! Γνώμη μου τουλάχιστον...

 

Πάντως, πέρα από την πλάκα, μερικοί πολύ πιο "καμμένοι" από μένα προσπαθούν να ενσωματώσουν το SUI (Simple User Interface) σε κάποια firmware που κάνουν. Αυτό είναι ένα πολύ απλό περιβάλλον για το μενού και τον κατάλογο νομίζω το οποίο υπάρχει στο A1600 (με αρκετά μεγάλα κουμπάκια, ειδικά φτιαγμένο για χειρισμό με δάχτυλα). Τίποτε ικανοποιητικό βέβαια ακόμη... Αν μάθω τίποτα περισσότερο, θα σας ενημερώσω! :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε intermario συνεχισε "προσφορα" σου στο φορουμ!απο οτι ειδες το ming εδω στο ελλαντα δεν πουλησε και πολυ καιο κοσμος δεν ξερει τι εχει στα χερια του!απλα απαιτει καποιον χρονο για να το ξαναφλασαρουμε μην βλεπεις που εσυ τωρα ΑΠΟΛΥΘΗΚΕΣ:p.....!ολοι οι κατοχοι του ming θεωρω οτι μπαινουν καθημερινα στο τοπικ...ή τουλαχιστον εγω..;)

φιλικα...

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

@notakos

 

Χα χα, πάντως θυμάσαι βλέπω! Το κινητό όντως δεν έπιασε στην Ελλάδα αλλά ξέρεις κυρίως γιατί; Γιατί ο Έλληνας είναι το αθεράπευτο ζώον που παραμένει κολλημένος σε μια ηλίθια νοοτροπία του τύπου "εεε.. Motorola κινητό θα πάρω;". Μη μου πει κανείς ότι δεν είναι έτσι... έχω ακούσει δεκάδες άτομα (μπροστά μου) να το λένε και τότε παίρνω ανάποδες. :mad:

 

Όταν η Motorola ασχολιόταν (πριν από πάααααρα πολλά χρόνια) με μικροεπεξεργαστές και τηλεπικοινωνίες, η Ericsson ακόμη πετούσε αετό. Παρόλο που τώρα είναι ισάξιος ανταγωνιστής. Όχι αλλά όταν μιλάμε για τηλεπικοινωνίες να λέμε και του στραβού το δίκαιο... Ουφ, συγχήστηκα πάλι! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανεβάζω το partial flash του macnick (σαν αυτό που ανέφερε στον οδηγό του) με μία σημαντική βελτίωση που του έκανα. Αυτή η έκδοση υποστηρίζει σκριπτάκια autorun αλλά όχι ντε και καλά από την κάρτα μνήμης. Το κινητό ψάχνει πρώτα στο root της κάρτα μνήμης το αρχείο autorun.txt, όμως αν δεν το βρει (ή αν δεν έχουμε κάρτα μνήμης) ψάχνει το σκριπτάκι σε μία συγκεκριμένη τοποθεσία στη μνήμη τηλεφώνου (στο path /ezx_user/download/appwrite/setup/).

 

Πολύ χρήσιμο για κώδικα που θέλουμε να εκτελεστεί πάση θυσία όταν ανοίγουμε το κινητό μας, είτε υπάρχει κάρτα μνήμης είτε όχι. Δοκιμασμένο, δουλεύει τέλεια :rolleyes:

Το φλασάρουμε κατα τα γνωστά (όπως περιγράφει ο macnick στον οδηγό του).

 

Macnick's firmware / autorun improved by intermario_gr

ανεβασα την επισημανση σου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=137276

φανταζομαι δεν εχεις προβλημα;

 

 

Υ.Γ. Δε μπορώ να μην προσέξω και σχολιάσω τη χαρακτηριστική ερημιά αυτού του thread. Είμαι ο μόνος που ασχολούμαι; Κανείς δεν έχει ποστάρει εδώ και κάποιες μέρες, το firmware μου δεν έχει κανένα hit μέχρι τώρα... Στον ελεύθερό μου χρόνο μου αρέσει να μοντάρω για το κινητό και το κάνω για μένα παρόλα αυτά τα μοιράζομαι και μέσα από αυτό το forum. Αλλά δυστυχώς παρατηρώ πως ενδιαφέρον... δεν υπάρχει!

ο πρωτοπορος ειναι παντα μονος :p:p:p

Σε καταλαβαινω.Καπως ετσι αισθανομουν και εγω πριν εναμισι χρονο.Ειχα κανει αρκετα πραγματα και αισθανομουν πολυ μονος αφου κανενας δεν ασχοληταν με το Α1200.Αν θες διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2142534#post2142534 μεχρι 2 σελιδες παρακατω και προσεξε την ωρα που γραφτηκαν τα ποστ(συνυπολογισε το γεγονος οτι επειδη δεν ειχα δικο μου pc εγραφα απο internet cafe)

ακομα δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=97708&page=12 και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2126472#post2126472

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα την επισημανση σου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=137276

φανταζομαι δεν εχεις προβλημα;

 

Μπα, κανένα πρόβλημα macnick. Έκανα κάτι που μου φαίνεται εμένα πολύ χρήσιμο και θέλω να το μοιραστώ και με σας.

 

Για ποιό λόγο όμως έκανα μοντίφα στο firmware; Ο κύριος λόγος που ήθελα να τρέχει αυτά που θέλω το κινητό ακόμη κι όταν δεν υπήρχε κάρτα μνήμης είναι το motoguard. Είναι ένα προγραμματάκι το οποίο, σε περίπτωση που ο επίδοξος κλέφτης του κινητού βάλει άλλη κάρτα SIM μέσα, στέλνει χωρίς να φαίνεται στην οθόνη, "στο παρασκήνιο", ένα SMS σε κάποιο αριθμό κινητού που ορίζουμε εμείς αποκαλύπτοντας τον αριθμό της κάρτας SIM που έβαλε ο κλέφτης / παράνομος χρήστης. Μετά ακολουθούμε εντοπισμό του κινητού μέσω GPS ή με τη βοήθεια της εταιρίας του και τον τσακώνουμε :X Αν κάποιος ενδιαφέρεται, να μου πει να του δώσω περισσότερες πληροφορίες.

 

Σε καταλαβαινω.Καπως ετσι αισθανομουν και εγω πριν εναμισι χρονο.Ειχα κανει αρκετα πραγματα και αισθανομουν πολυ μονος αφου κανενας δεν ασχοληταν με το Α1200.

 

Το ξέρω macnick ότι εσύ ασχολήθηκες πολύ με το συγκεκριμένο κινητό. Είδα σε πολλά ξένα forums ερωτήσεις σου. Έψαχνες, ρωτούσες και λίγο πολύ κάθε "σπασμένο" A1200 στην Ελλάδα έχει firmware με την υπογραφή σου :ninja: Μακάρι σιγά σιγά να κινητοποιηθούν κι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

φιλε intermario αν και λεμε πραγματα "εκτος θεματος" αναφερομαι σε παλιοτερο ποστ σου οσον αφορα την μοτορολα!ναι εδω στο ελλαντα δεν εχουμαι ιδεα τι κανει και ποια ειναι η μοτορολα!μην ξεχναμε τα ολοκληρομενα κυκλωματα που κατασκευαζει για παρα πολλους σκοπους απο την καθημερινοτητα μας μεχρι και για ιατρικα οργανα
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας,

θα ήθελα να μου πείτε τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να λαμβάνω και να στέλνω e-mail από το κινητό αυτό......να μου έρχονται και να μπορώ να κάνω compose και reply σε mails.

 

ας με βοηθήσει κάποιος διότι με βλέπω για blackberry!

 

 

δεν ξέρω αν βοηθάει ....σύνδεση vodafone!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υ.Γ. Δε μπορώ να μην προσέξω και σχολιάσω τη χαρακτηριστική ερημιά αυτού του thread. Είμαι ο μόνος που ασχολούμαι; Κανείς δεν έχει ποστάρει εδώ και κάποιες μέρες, το firmware μου δεν έχει κανένα hit μέχρι τώρα... Στον ελεύθερό μου χρόνο μου αρέσει να μοντάρω για το κινητό και το κάνω για μένα παρόλα αυτά τα μοιράζομαι και μέσα από αυτό το forum. Αλλά δυστυχώς παρατηρώ πως ενδιαφέρον... δεν υπάρχει!

Φίλε intermario_gr θα πρέπει και εγώ να σχολιάσω παρότι δεν προλαβαίνω πάρα πολύ

το υστερόγραφό σου και να τονίσω πώς πράγματι η προσφορά σου είναι πολύ μεγάλη και πως πραγματικά αρκετά άτομα μπαίνουν και βλέπουν απλά δεν σχολιάζουν.Εγώ δουλεύω και τον μόνο καιρό που μπορώ να μοντάρω συνεχώς το κινητό είναι το καλοκαίρι.Είμαι και εγώ κάτοχος του A1200e και όλοι από εσάς έχουμε "πειράξει" το κινητό και σας ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ!

Η προσφορά σου και η συνέπεια σου στις απαντήσεις αξίζει κάθε σεβασμό και εύχομαι να συνεχίσεις πάντοτε έτσι.Πολλοί δεν το καταλαβαίνουν αλλά το ότι μοιράζεσαι μαζί μας τον ελεύθερο σου χρόνο για το κινητό είναι ανεκτίμητης αξίας.

Μιας και μέχρι την Δευτέρα έχω χρόνο για σχόλια και συζήτηση θα ήθελα την άποψη σου για το A3100 το νέο διαμάντι της motorola.Έχω ανοίξει μία συζήτηση με τον πολύ καλό συνομιλητή athanaso77 και σέβομαι πάρα πολύ την άποψη του.Είναι υπέρ των htc και με επιχειρήματα προσπαθεί να μου πεί τι πιστεύει πως είναι το πιο καλό.Η συζήτησή μας είναι εδώ : "http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228074&page=4" πιστεύω αξίζει να την διαβάσεις και περιμένω πώς και πώς την άποψη σου,θα μου φανεί αρκετά χρήσιμη και η άποψη ενός κατόχου Motorola.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και συνέχισε ετσί,το thread αυτό δεν θα πεθάνει εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...