Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σύνδεση πρεπει να είναι σε λειτουργία "υποδομή".Οπως γράφει και ο φίλος παραπάνω προσπάθησε να συνδεθείς αυτόματα.Σβήσε όλους τους λογαριασμούς internet,απλά ενεργοποίησε το wlan και προσπάθησε να συνδεθείς.Θα πρέπει να σου ζητήσει αυτόματα το κλειδί και να δημιουργήσει μόνη της η συσκευή τον νέο λογαριασμό.Αν δεν τα καταφέρεις γράψε μας,έστω και με πμ,ακριβώσ τα βήματα που κάνεις μήπως και μπορέσουμε να καταλάβουμε που ακριβώς γίνεται το λάθος.

 

Στο δικό μου G900 απλά ενεργοποιώ το WLAN, και συνδέομαι κανονικά, εκτός αν είναι κλειδωμένο δίκτυο, όπου απλά μου ζητάει το WEP.

Αντίθετα, ένας φίλος μου με G900 πρέπει πρώτα να φτιάξει νέο λογαριασμό χειροκίονητα για να συνδεθεί.

(έχουμε και οι δύο την τελευταία αναβάθμιση)

:confused:

Ποια ρύθμιση θα μπορούσε να έχει γίνει διαφορετικά άραγε;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλώς ήρθες στο club! πριν ένα μήνα περιπου το έπαθε το δικό μου.Το έστειλα στο service της wind (από όπου το είχα πάρει) και τελικά σήμερα, μετά από πολλά τηλέφωνα από μέρους μου στο κατάστημα, (ΠΥΛΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ οι υπάλληλοι του οποίου δεν είναι καθόλου εξυπηρετικοί) το παρέλαβα όπως ακριβώς το είχα δώσει. Προφανώς κάνανε απλά μια αναβάθμιση. Την οποία κάνω και μόνος σπίτι μου. Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει επιπλέον. Να το ξαναδώσω και μετά απο ένα μήνα να το πάρω πάλι πίσω στην ίδια κατάσταση? Στη wind που διαφημίζει δέσμευση service σε 7 ημέρες? Μάλλον θα το πετάξω στην ανακύκλωση και θα πάρω ένα htc.

Περαστικά!

 

Oxi φιλε να μην το πεταξεις

Να πας και να τους τριξεις τα δοντια.

Να κυνηγησεις μεχρι αηδιας το δικαιο σου , ειναι δικαιωμα σου

Αυτα τα κανουν επειδη πολλοι σκεφτονται σαν κι εσενα και δινουν τοπο στην οργη

Δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη , παρε το htc που λες αφου εχεις απηυδυσει , αλλα βαλτους να σου φτιαξουν η να σου αντικαταστησουν το ελαττωματικο g900.

Μην τους αφηνετε....αυτο θελουν και τις κανουν αυτες τις αλητειες επιστρεφοντας κινητα απο σερβις στην ιδια κατασταση που τα παραλαμβανουν

Link to comment
Share on other sites

Oxi φιλε να μην το πεταξεις

Να πας και να τους τριξεις τα δοντια.

Να κυνηγησεις μεχρι αηδιας το δικαιο σου , ειναι δικαιωμα σου

Αυτα τα κανουν επειδη πολλοι σκεφτονται σαν κι εσενα και δινουν τοπο στην οργη

Δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη , παρε το htc που λες αφου εχεις απηυδυσει , αλλα βαλτους να σου φτιαξουν η να σου αντικαταστησουν το ελαττωματικο g900.

Μην τους αφηνετε....αυτο θελουν και τις κανουν αυτες τις αλητειες επιστρεφοντας κινητα απο σερβις στην ιδια κατασταση που τα παραλαμβανουν

 

εχεις δίκιο. ευχαριστω! θα ενημερωσω.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Oxi φιλε να μην το πεταξεις

Μην τους αφηνετε....αυτο θελουν και τις κανουν αυτες τις αλητειες επιστρεφοντας κινητα απο σερβις στην ιδια κατασταση που τα παραλαμβανουν

 

σωστός ο pittas

έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι

και αν το παίζουν και τρελίτσα, μία μήνυση στην ένωση καταναλωτών

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δν μ αρεσει το μενου του?μου φαινεται καπως παλιο.γινεται να αλλαξει κτ?

 

Μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια!

Δες εδώ!

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια!πως μπορω να βλπεπω ποση ωρα εχω μιλησει στο τηλ?το ειχα βρει μια φορα κατα λαθος αλα ξεχασα που ειναι!ξερετε εισερχομενες εξερχομενες μηδενισμος και τετοια!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

κατι πιο ευκολο δν εχουμε για αλλαγη μενου ε?α!τα μνμ πως γινεται να τα κανω πιο μεγαλα?δηλ ενα μνμ να ναι 160χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

τα μνμ πως γινεται να τα κανω πιο μεγαλα?δηλ ενα μνμ να ναι 160χαρακτηρες?

 

Πρέπει να γράφεις μόνο με κεφαλαία! :)

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια και τα ίδια λέμε εδώ μέσα

η αναζήτηση για πλάκα υπάρχει...

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οτι μπαινω μεσω κινητο οποτε φανταζεστε ποσο βαρετο ειναι να κανω αναζητηση.οι ταχυτητες ειναι αθλιες.παντως ευχαριστω.αν βρειτε κτ πιο ευκολο για αλλαγη μενου πειτε το!
Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οτι μπαινω μεσω κινητο οποτε φανταζεστε ποσο βαρετο ειναι να κανω αναζητηση.οι ταχυτητες ειναι αθλιες.παντως ευχαριστω.αν βρειτε κτ πιο ευκολο για αλλαγη μενου πειτε το!

 

 

καλημέρα,

δεν το είπα για εσένα σχετικά με την αναζήτηση

 

για αλλαγή menu υπάρχουν έτοιμα themes

κάπου τα είχα βρει παλιότερα μέσω google

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμηθεις γραψτο.α!αναβαθμιση πως κανω?δν εχει καποια επιλογη στο μενου σαν τ παλιο μου sony.δν πιανει κ καλο σημα!αμαν!αρχιζω να μετανιωνω για αυτη τη συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,εδω και μερικες μερες το κιν μου κολουσε εκλεινε μονο του κτλ και ετσι ειπα να του κανω παλι την τελευταια αναβαθμηση μηπως ξεκολισει...Ξεκολησε μεν λιγο αλλα παλι κανει που κ που επανεκινησεις μονο του με πιο χαμηλα γραφικα κτλ... γενικως εχω απογοητευτει απο το g900...εχει παθει κανεις τπτ παρομοιο? κ κολαει υπερβοληκα...λεω να το σπασω...
Link to comment
Share on other sites

κ μενα μου κολλαει.δν ξερω αλλα για μενα η sony μ αυτο τ κινητο μου φανερωσε τ χειροτερο της εαυτο σε σχεση με τα αλλα sony που χα παρει.περιμενα να δω ενα κινητο με ωραιο μενου,ωραια χρωματα,γρηγορο,τελεια καμερα αλλα...απογοητευση!αναβαθμιση θα μου πει κανεις πως κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται G900 4 μηνών χρώματος μπορντό μαζί με 2 κάρτες μνήμης των 2GB στη τιμή των 170 ευρώ.Τιμή συζητίσιμη.
Link to comment
Share on other sites

κ μενα μου κολλαει.δν ξερω αλλα για μενα η sony μ αυτο τ κινητο μου φανερωσε τ χειροτερο της εαυτο σε σχεση με τα αλλα sony που χα παρει.περιμενα να δω ενα κινητο με ωραιο μενου,ωραια χρωματα,γρηγορο,τελεια καμερα αλλα...απογοητευση!αναβαθμιση θα μου πει κανεις πως κανουμε?

 

 

και εγω το εχς μετανιωσει ποθ πηρα αυτο ενω θα μπορουσα με τα ιδια χρηματα να παρω ενα αλλο...:(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θα ήθελα να μάθω πως γίνεται να εμφανίζει ειδοποίηση για κλήσεις και μηνύματα όταν είναι σε αδράνεια (όπως πχ στο K750) και να μην είναι απλά μια μαύρη οθόνη που θα πρέπει να πατήσω για να δώ αν έχω κλήση

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θα ήθελα να μάθω πως γίνεται να εμφανίζει ειδοποίηση για κλήσεις και μηνύματα όταν είναι σε αδράνεια (όπως πχ στο K750) και να μην είναι απλά μια μαύρη οθόνη που θα πρέπει να πατήσω για να δώ αν έχω κλήση

Ανάβοσβήνει το πλαινό φωτάκι κόκκινο αν κάτι υπάρχει (μήνυμα, αναπάντητη) αποκλείεται να μην το δείς.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,εδω και μερικες μερες το κιν μου κολουσε εκλεινε μονο του κτλ και ετσι ειπα να του κανω παλι την τελευταια αναβαθμηση μηπως ξεκολισει...Ξεκολησε μεν λιγο αλλα παλι κανει που κ που επανεκινησεις μονο του με πιο χαμηλα γραφικα κτλ... γενικως εχω απογοητευτει απο το g900...εχει παθει κανεις τπτ παρομοιο? κ κολαει υπερβοληκα...λεω να το σπασω...

Ρίξε μια ματιά στο θέμα Display on G900 darkening?. Αν είναι ίδια περίπτωση υπάρχει πρόβλημα στο hardware.

 

α!αναβαθμιση πως κανω?δν εχει καποια επιλογη στο μενου σαν τ παλιο μου sony

Θα κατεβάσεις την Εφαρμογή "Υπηρεσία Αναβάθμισης" και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια δεν θα επεκταθω σε λεπτομερειες για να μην γιατι θα ξημερωσουμε. αυτη η απατη που ονομαζεται G900 επειτα απο 2 φορες στο σερβις, απειρα τηλεφωνηματα και κοροιδια απο μερους της σονυ και των σερβις της, με αναγκασε να προβω σε καταγγελια στο ΚΕΠΚΑ για να μου δωσουν πισω τα λεφτα. αγορασμενο πριν 3 μηνες και χρησιμοποιημενο 5 μερες, ο υπολοιπος χρονος ηταν βολτες στα σερβις.μακρυα παιδια
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την Εφαρμογή "Υπηρεσία Αναβάθμισης" και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.

 

ευχαριστω αν κ ακομα δν εχω ιντερνετ στν υπολογιστη!αλλα συντομα θα χω οποτε θ το κανω

Link to comment
Share on other sites

Ανάβοσβήνει το πλαινό φωτάκι κόκκινο αν κάτι υπάρχει (μήνυμα, αναπάντητη) αποκλείεται να μην το δείς.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι κόκκινο;

Εμένα αναβοσβήνει πράσινο για κλήσεις/μηνύματα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

περιμενα να δω ενα κινητο με ωραιο μενου,ωραια χρωματα

Φίλε μου μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα αλλά θέλει λίγο ψάξιμο.. δηλαδή εικονίδια, θέμα, status bar, γραμματοσειρά και σε συνδυασμό με το GDesk μπορείς να φτιάξεις όπως θέλεις εσύ το desktop. Το GDesk τρέχει πάνω από το κανονικό desktop, του φορτώνεις ένα σχέδιο/θέμα από τα πολλά που υπάρχουν και αλλάζει τελείως η εμφάνιση.

 

http://i41.tinypic.com/2d0jqtw.png http://i42.tinypic.com/i6bjuv.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...