Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

το κατεβασα αυτο το περναω στο τηλ αλλα δεν εχει επιλογη να κανω κατι εγκατασταση.

 

Talkonaut

 

molis to egkatestisa kia litourgei apsoga.

Mpika MSN, Skype ktl. ola litourgoun kanonika

 

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/images/internet/talkonaut00.jpg

 

απο που μπορω να το κατεβασω??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εορτολόγιο βάλε αυτό.

 

Tο μνμ που βγαζει στην οθονη του κινητου οτι το αρχειο δεν ειναι ασφαλες να το αγνοησω?;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αγνόησέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυυυυυ!!!!!!

 

πως μπαινω μσν με αυτο το προγραμμα???

απλά περνάς αρχικά στοιχεία user name και pass δικά σου και το τηλέφωνο σου (δωρεάν εγγραφή ότι και να βάλεις) και οταν μπεις εχει στις επιλογές το msn βαζεις τα στοιχεία σου εκει και σου εμφανίζει κανονικά τις επαφές σου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. για να περασουμε το Talkonaut και το εορτολογιο, πρεπει να τις "υπογραψουμε" ; για να βλεπω ταινιες avi ποιον player προτιματε;

θα δειχνει και υποτιτλους;

Link to comment
Share on other sites

απλά περνάς αρχικά στοιχεία user name και pass δικά σου και το τηλέφωνο σου (δωρεάν εγγραφή ότι και να βάλεις) και οταν μπεις εχει στις επιλογές το msn βαζεις τα στοιχεία σου εκει και σου εμφανίζει κανονικά τις επαφές σου

 

δεν εχω επιλογη μσν κατι κινεζικα μου δειχνει..:O

 

Από που μπαίνει skype ρε παιδιά ? Δεν το βρίσκω με τίποτα .

 

ελα ντε..ουτε εγω..κατι ακαταλαβιστικα μου βγαζει..

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω επιλογη μσν κατι κινεζικα μου δειχνει..:O

από που το κατεβάσατε;; εγώ από το γνωστό μαγαζάκι πάντως μια χαρά τα δείχνει όλα και αγγλικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

από που το κατεβάσατε;; εγώ από το γνωστό μαγαζάκι πάντως μια χαρά τα δείχνει όλα και αγγλικά

 

απο το λινκ που μου εδωσες το κατεβασα..αλλα δεν δειχνει ουτε msn ουτε skype τιποτα μου δειχνει διαφορα chat με διαφορες χωρες..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. για να περασουμε το Talkonaut και το εορτολογιο, πρεπει να τις "υπογραψουμε" ; για να βλεπω ταινιες avi ποιον player προτιματε;

θα δειχνει και υποτιτλους;

 

Το εορτολογιο ειναι .jar οποτε δεν χρειαζεται sign απο οτι ειδα και το Talkonaut δεν χρειαζεται.

 

Δοκιμασε τον SmartMovie αναγνωριζει τους υποτιτλους σε καταληξη .sub

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει την καλοσύνη κάποιος ας μου προτείνει μια έκδοση του x-plorer που έχει δοκιμάσει οτι δουλεύει καλά, γιατί έχω δεί διάφορες κι έχω μπλεχτεί.......

Άκυρο sorry. Μόλις τώρα είδα οτι μπορείς να το χρησιμοποιείς όσο θέλεις κ unregistred. Πώς την πάτησα έτσι; lol

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sorry αλλα εχω μια απορια...το ξερω οτι εχουμε αναφερει πολλα για αυτο το θεμα αλλα θελω να ρωτησω κατι ακομα...!Οταν εχεις ενα επεισοδιο lost ας πουμε...και το κανεις convert...και εχεις και τους υποτιτλους πως μπορεις να τους ενσωματωσεις ετσι ωστε οταν ανοιγεις το επεισοδιο στο κινητο(με smartmovie ή οποιο αλλο προγραμμα) να φαινονται σαν να εχει βγει ετσι η ταινια...και οχι να χρειαζεται να ανοιγω 2 προγραμματα ας πουμε.....!Συγνωμη αν σας κουρασα και ευχαριστω....!
Link to comment
Share on other sites

απο το λινκ που μου εδωσες το κατεβασα..αλλα δεν δειχνει ουτε msn ουτε skype τιποτα μου δειχνει διαφορα chat με διαφορες χωρες..

δεν εδωσα κάποιο link εγώ, από το χχχχχχχχχχ το βρήκα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@Gianniskaz μπορεις να ενσωματωσεις τους υποτιτλους στο .avi ευκολα με το PocketDivXEncoder
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sorry αλλα εχω μια απορια...το ξερω οτι εχουμε αναφερει πολλα για αυτο το θεμα αλλα θελω να ρωτησω κατι ακομα...!Οταν εχεις ενα επεισοδιο lost ας πουμε...και το κανεις convert...και εχεις και τους υποτιτλους πως μπορεις να τους ενσωματωσεις ετσι ωστε οταν ανοιγεις το επεισοδιο στο κινητο(με smartmovie ή οποιο αλλο προγραμμα) να φαινονται σαν να εχει βγει ετσι η ταινια...και οχι να χρειαζεται να ανοιγω 2 προγραμματα ας πουμε.....!Συγνωμη αν σας κουρασα και ευχαριστω....!

 

ΜΕ το total video converter διαλεγεις την ταινια κ τους υποτιτλους κ επιλεγεις να γινει mp4 (Pocket Player->NOKIA-> S60 3rd).απλα πας στις ρυθμισεις κ βαζεις αναλυση ''χειρογραφα'' 640x360 κ το bitrate οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλα (κ τοσο μεγαλυτερο αρχειο θα βγει).Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αλλα οταν λαμβανετε sms η οθονη σας αναβει στιγμιαια κ σβηνει κ απλα ακουγεται ο ηχος που βαλατε?σε μενα αυτο κανει κ ειναι πολυ κουλο γιατι οταν εχει φασαρια δεν παιρνεις χαμπαρι......(καλα που υπαρχει το Best Reminder).σε ολους συμβαινει αυτο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ το total video converter διαλεγεις την ταινια κ τους υποτιτλους κ επιλεγεις να γινει mp4 (Pocket Player->NOKIA-> S60 3rd).απλα πας στις ρυθμισεις κ βαζεις αναλυση ''χειρογραφα'' 640x360 κ το bitrate οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλα (κ τοσο μεγαλυτερο αρχειο θα βγει).Αυτα!

 

Ευχαριστω....!Να σε καλα...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος απο που θα κατεβασω χαρτες της Ελλαδας για το τηλ???pleaseeeee!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αλλα οταν λαμβανετε sms η οθονη σας αναβει στιγμιαια κ σβηνει κ απλα ακουγεται ο ηχος που βαλατε?σε μενα αυτο κανει κ ειναι πολυ κουλο γιατι οταν εχει φασαρια δεν παιρνεις χαμπαρι......(καλα που υπαρχει το Best Reminder).σε ολους συμβαινει αυτο?ευχαριστω.

το ξέρω άσε σε θορυβωδες περιβάλλον δε παίρνεις χαμπάρι τίποτα αν τυχόν το έχεις έξω από τη θήκη και δεις την "ανάσα" αλλά δύσκολο. Δεν έχει και σηματάκι σαν screensaver που να δείχνει ότι έχει μήνυμα και ψάχνεσαι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα με βρισεις αλλά δεν βγαζω ακρη δεν ξερω τι πρεπει να κατεβασω..:O:O:O:O

 

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα αλλα θελουν λιγο διαβασμα!

 

Καταρχην υπαρχουν τα επισημα προγραμματα για χαρτες και εαν εχεις καποια απορια για αυτα θα πρεπει να ρωτησεις στα επισημα θεματα τους:

 

Garmin Maps Mobile™ XT

Smart2go Navigator - Nokia Maps

 

Θα πρεπει να διαβασεις το S60 5th Edition Platform FAQ για να μαθεις μερικα βασικα πραγματα για την συσκευη σου.

 

Αφου κατανοησεις αυτα που γραφουμε και αποφασισεις πιο απο τα 2 προγμαματα θα κανεις εγκατασταση στην συσκευη σου (εαν θελεις μπορεις να κανεις και τα 2) θα ακολουθησεις τους οδηγους.

 

Για το Nokia Maps θα πρεπει να ακολουθησεις τον οδηγο που υπαρχει στο 2 ποστ του επισημου θεματος.

 

Στο Garmin θα πρεπει να διαβασεις τον οδηγο που υπαρχει στο 1 ποστ.

 

 

Oπως καταλαβαινεις για να μπορεσεις να εχεις τα συγκεκριμενα προγραμματα στην συσκευη σου θα πρεπει να ασχοληθεις λιγο παραπανω και να διαβασεις τους οδηγους που εχουμε ετοιμασει. Εαν δεν καταλαβαινεις κατι μπορεις να ρωτησεις στα επισημα θεματα των προγραμματων.

 

Καλη αναγνωση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω άσε σε θορυβωδες περιβάλλον δε παίρνεις χαμπάρι τίποτα αν τυχόν το έχεις έξω από τη θήκη και δεις την "ανάσα" αλλά δύσκολο. Δεν έχει και σηματάκι σαν screensaver που να δείχνει ότι έχει μήνυμα και ψάχνεσαι

 

γι'αυτο προτεινω το Best Reminder.αν εχεις αναπαντητη ή sms καθε 2,3,4 λεπτα (το οριζεις) ακουγεται καποιος ηχος κ να αναβει η οθονη σου .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...