Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο έγινε και σεμένα !το πέρασα 2 φορές και αν προσέξεις στο λέει 1/2,2/2 .μετα περνά τα 45,5ΜΒ.Σεμένα πάλι οταν κάνω ανάζητηση το βρίσκει κανονικά και οταν ειναι να ξεκινήσει η πλοήγηση με πετά εξω!

 

Εγω μιλουσα για το εκδοση 2.Τελικα κατεβασα την 3 και τωρα περναω τους χαρτες και την φωνη ,οπως το λες ειναι το μεγεθος τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις περάσεις τους χάρτες και την ελληνική φωνητική καθοδήγηση, πήγαινε με το x-plore στον φάκελο cities και πάτας details να μας πεις ποιο είναι το μέγεθός του.
Link to comment
Share on other sites

Στο 6210 μου ειπαν απο την vodafone οτι εχω 6 μηνες δωρεαν πλοηγηση. Ισχυει; Και εαν ναι, το μονο που εκανα εγω μεσω maploader εβαλα τους χαρτες... πρεπει να κανω τιποτα αλλο; Γιατι στο manual διαβασα κατι για αδειες κτλ και δε βρηκα τροπο να βαλω καμια...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περάσεις τους χάρτες και την ελληνική φωνητική καθοδήγηση, πήγαινε με το x-plore στον φάκελο cities και πάτας details να μας πεις ποιο είναι το μέγεθός του.

 

Επειδη το πρωι εκανα φορματ στο κινητο (εχω ενα προβλημα με το ξυπνητήρι και δεν ξερω τι φταιει)δεν εχω βαλει τιποτα εξτρα.Απο τις ιδιοτητες απο το pc βλεπω τον φακλεο να εχει μεγεθος 101ΜΒ (πιο κατω λεει μεγεθος στο δισκο 109ΜΒ) 447 αρχεια σε 331 φακελους.

Μου μετεφερε και την αδεια που ειχα απο την παλια εκδοση.

Το μονο προβλημα που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ ,ολο πατηστε options-tools -go online μου γραφει αλλα δεν βγαζει επιλογη για να ψαξει (το εχω ρυθμισει για wlan) και μου βγαζει μηνυμα να κανω την ενεργεια που εχω ηδη κανει.

Link to comment
Share on other sites

μετα από ένα 2ωρο πλοήγησης στην Ρόδο όλα καλά το μόνο κουλό είναι ότι ενώ οι χάρτες είναι στα Ελληνικά το πρόγραμμα είναι στα Αγγλικά:blink:
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα μονο τα ελληνικα resources αρχεια (.r54) και παλι ειναι στα αγγλικα. επαληθευσα οτι ειναι στα αγγλικα το ελληνικο κατα τα αλλα αρχειο με hex editor.το help αρχειο υπαρχει και ειναι στα ελληνικα

 

στην αναζητηση για Ελλαδα σας εχει βρει κανενα μερος?εμενα οχι

 

επισης ενω εχω βαλει μεθοδους εντοπισμου θεσης μονο ενσωματωμενο gps παρολαυτα συνδεεται στο δικτυο συνεχεια οταν το ανοιγω

 

πολυ buggy μου φαινεται ακομα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα μονο τα ελληνικα resources αρχεια (.r54) και παλι ειναι στα αγγλικα. παιζει να ειναι στα αγγλικα το ελληνικο αρχειο! το help αρχειο υπαρχει και ειναι στα ελληνικα

 

η αναζητηση σας δουλευει ρε παιδια? εμενα μου λεει συνεχεια βαλτε τουλαχισοτν 2 χαρακτηρες. και εχω βαλει καμμια δεκαρια

Δοκιμασε με κεφαλαια κ για να μην συνδεεται με το ιντερνετ θα πρεπει να απενεργοποιησεις κ το 'βασει δικτυου'

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι στα αγγλικά. Ότι και να κάνεις, δεν μπορεί να γυρίσει στα ελληνικα. Ίσως σε κάποια μελλοντική έκδοση, προσθέσουν και την ελληνική γλώσσα στο UΙ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με κεφαλαια κ για να μην συνδεεται με το ιντερνετ θα πρεπει να απενεργοποιησεις κ το 'βασει δικτυου'

 

το ξερω φιλε μου.αυτο ειπα οτι εχω ενεργοποιημενο μονο το ενσωματωμενο gps

 

Το μενού είναι στα αγγλικά. Ότι και να κάνεις, δεν μπορεί να γυρίσει στα ελληνικα. Ίσως σε κάποια μελλοντική έκδοση, προσθέσουν και την ελληνική γλώσσα στο UΙ.

το ελληνικο αρχειο το εχουν απλα ειναι στα αγγλικα ουσιαστικα και απορω γιατι το βαλανε. ??

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου.αυτο ειπα οτι εχω ενεργοποιημενο μονο το ενσωματωμενο gps

 

Τι να σου πω, σε εμενα δε μου το κανει. Φανταζομαι θα εχεις κοιταξει κ μεσα στις ρυθμισεις του νοκια μαπς

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με κεφαλαια ......'

 

Ετσι δουλευει και μια φορα μου εβγαλε λιστα με πολεις ή οδους που ξεκιναγαν απο τα γραμματα που ειχα εισαγει ,δεν μπορω να το ξανακανω ομως.Επισης σαν να πιaνει καλυτερα το gps .

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δουλευει και μια φορα μου εβγαλε λιστα με πολεις ή οδους που ξεκιναγαν απο τα γραμματα που ειχα εισαγει ,δεν μπορω να το ξανακανω ομως.Επισης σαν να πιaνει καλυτερα το gps .

Τι εννοεις οτι δε μπορεις να το ξανακανεις? Η αναζητηση του ετσι δουλευει, βαζεις τα πρωτα γραμματα κ σου βγαζει ολες τις πολεις-οδους που ξεκινανε απο αυτα εφοσον γραφεις παντα με κεφαλαια. Κ μενα μου φαινεται οτι κλειδωνει πιο γρηγορα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι δε μπορεις να το ξανακανεις? Η αναζητηση του ετσι δουλευει, βαζεις τα πρωτα γραμματα κ σου βγαζει ολες τις πολεις-οδους που ξεκινανε απο αυτα εφοσον γραφεις παντα με κεφαλαια. Κ μενα μου φαινεται οτι κλειδωνει πιο γρηγορα

 

Εγραφα "ΤΡ" και εβγαζε απο κατω λιστα με πολης που αρχιζουν απο "ΤΡ" χωρις να πατησω εγω κατι ,οπως κανει στην αυτοματη συμπληρωση το youtube.Tελικα το ξαναεκανα,απλα πρεπει να ειναι καθαρα τα πεδια αναζητησης..Δεν τα παει ομως με αλφαβητικη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

εγω οσον αφορα το search τελικα επρεπε να συμπληρωσω τα δυο κουτακια που εχουν αστερακι.παρολαυατα παλι δε βρισκει τπτ ενω η οδος που ψαχνω υπαρχει στο χαρτη.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος... Κατέβασα την έκδοση Nokia Maps 3... από illusion, την έκανα sign και την εγκατέστησα στο κινητό. Με το Map Loader 3.0.7.0) εγκατέστησα στο κινητό (Ν79) τον χάρτη της Ελλάδας (κάπου 43ΜΒ) και τη φωνή (κάπου 4+ΜΒ). Ανοίγω την εφαρμογή και μου εμφανίζει την υδρόγειο αλλά όταν προσπαθώ να κάνω zoom, όλα θολώνουν και η Ελλάδα δεν φαίνεται καθόλου. Επίσης στις ρυθμίσεις φωνής φαίνεται πως τα Ελληνικά δεν φορτώθηκαν ενώ από το Map Loader έδειχνε πως είχαν φορτωθεί. Τι κάνω λάθος; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με ολα κεφαλαια;

 

 

τελικα τη χωρα ακομα στα αγγλικα πρεπει να τη γραφουμε δηλαδη GREECE και μετα μπορουμε να βαλουμε ελληνικα και παντα με κεφαλαια.και την παραπανω οδο μπορει να την λεει σαν ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ή σαν ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ή ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ. με αλλα λογια ακομα θελει ψαξιμο.για τους αριθμους οδων δε το συζητω.

 

στη συγκεκριμμενη οδο τελικα τη βλεπει μονο αν γραψεις ΑΓ και δεις στα αποτελεσματα λεει ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.σαν ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ στην αναζητηση δε τη βλεπει. τρεχα γυρευε

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

http://f.imagehost.org/0023/Screenshot0031.jpg

 

αμα δε βρει και αυτο τοτε τι θα βρει ?

 

τελικα τη χωρα ακομα στα αγγλικα πρεπει να τη γραφουμε δηλαδη GREECE και μετα μπορουμε να βαλουμε ελληνικα και παντα με κεφαλαια

 

Την χωρα μια φορα την γραφεις και μετα την κραταει .

Αν γραψεις "ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ" στην πολη βγαζει αποτελεσματα ,πχ στις Ραχες ή στα Ιωαννινα.

Link to comment
Share on other sites

Την χωρα μια φορα την γραφεις και μετα την κραταει .

Αν γραψεις "ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ" στην πολη βγαζει αποτελεσματα ,πχ στις Ραχες ή στα Ιωαννινα.

 

Ναι ξεχασα να αναφερω οτι στη πολη εγραψα ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ και μετα εψαξα για την οδο ΑΓΙΟY ΔΗΜΗΤΡΙΟY

 

Απο τη μια

 

http://g.imagehost.org/0149/1_9.jpg

 

 

και απο την αλλη

 

http://g.imagehost.org/0027/2_9.jpg

 

λογικα θελω να ελπιζω οτι δεν συμβαινει με πολλες οδους αυτο

 

το τελικο συμπερασμα? αν ψαχνετε για οδους ΑΓΙΟΣ ή ΑΓΙΑ καλυτερα να βαζετε μονο το ΑΓ στο κουτακι της οδου και μετα απο οσα σας βγαλει επιλεγετε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ γω την αναζητηση εβαλα 'αγιου δ' κ μου εβγαλε κανονικα την οδο αγιου δημητριου.Δε ξερω γιατι δεν δουλευει σε σενα φιλε αρη ισως προκειται για καποιο bug του προγραμματος
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος... Κατέβασα την έκδοση Nokia Maps 3... από illusion, την έκανα sign και την εγκατέστησα στο κινητό. Με το Map Loader 3.0.7.0) εγκατέστησα στο κινητό (Ν79) τον χάρτη της Ελλάδας (κάπου 43ΜΒ) και τη φωνή (κάπου 4+ΜΒ). Ανοίγω την εφαρμογή και μου εμφανίζει την υδρόγειο αλλά όταν προσπαθώ να κάνω zoom, όλα θολώνουν και η Ελλάδα δεν φαίνεται καθόλου. Επίσης στις ρυθμίσεις φωνής φαίνεται πως τα Ελληνικά δεν φορτώθηκαν ενώ από το Map Loader έδειχνε πως είχαν φορτωθεί. Τι κάνω λάθος; :worry:

 

Κάποια απάντηση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση; :worry:

 

Η εφαρμογη αυτη ειναι για FP1 συσκευες.Η δικια σου ειναι FP2 κ μαλλον γι'αυτο δεν κανει

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Στο 6210 μου ειπαν απο την vodafone οτι εχω 6 μηνες δωρεαν πλοηγηση. Ισχυει; Και εαν ναι, το μονο που εκανα εγω μεσω maploader εβαλα τους χαρτες... πρεπει να κανω τιποτα αλλο; Γιατι στο manual διαβασα κατι για αδειες κτλ και δε βρηκα τροπο να βαλω καμια...

 

Καμια απαντηση; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...