Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια κανω κανονικα οτι λεει το heloowox αλλα αργει υπερβολικα την εγκατασταση των rootcerts

το αφησα γυρω στα 3τεραρτα και μετα το εκλεισα

ποσην ωρα περνει η εγκατασταση?

εχω 6220c και ακολουθω τα βηματα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε μενα το ιδιο εγινε οταν δοκιμασα τη μεθοδο με το hellox. δοκιμασε αυτο που ανεφερα απο πανω.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με N78 όταν τρέχω το hellox ακολουθώντας τον 3ο τρόπο κολλάει στο "installing rootcerts".

aristotelhs2060 ο παραπάνω τρόπος που δίνεις δεν είναι για fp2, ξέρεις τίποτα και για εμάς ?

Link to comment
Share on other sites

αν εχω καταλαβει καλα δουλευει στα fp2 για προσβαση στα αρχεια συστηματος αλλα το installserver (για εγκατασταση unsigned εφαρμογων) δεν ειναι ακομα συμβατο.παντως αν εχετε προσβαση στα αρχεια συστηματος δοκιμαστε ενα απο τα δυο installserver που επισυναπτω. δοκιμαστε το παραπανω hack και δοκιμαστε τα installserver βαζοντας ενα καθε φορα στο c/sys/bin. λογικα ενα απο τα δυο δουλευει σε ενα fp2. ειναι αυτα που εγκαθιστα το hellox. δεν εχω fp2 για να δοκιμασω.

 

δοκιμαστε και πειτε αποτελεσματα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω κανονικα οτι λεει το heloowox αλλα αργει υπερβολικα την εγκατασταση των rootcerts

το αφησα γυρω στα 3τεραρτα και μετα το εκλεισα

ποσην ωρα περνει η εγκατασταση?

εχω 6220c και ακολουθω τα βηματα κανονικα

 

Και σε μένα με N78 όταν τρέχω το hellox ακολουθώντας τον 3ο τρόπο κολλάει στο "installing rootcerts".

aristotelhs2060 ο παραπάνω τρόπος που δίνεις δεν είναι για fp2, ξέρεις τίποτα και για εμάς ?

 

αν εχω καταλαβει καλα δουλευει στα fp2 για προσβαση στα αρχεια συστηματος αλλα το installserver (για εγκατασταση unsigned εφαρμογων) δεν ειναι ακομα συμβατο.παντως αν εχετε προσβαση στα αρχεια συστηματος δοκιμαστε ενα απο τα δυο installserver που επισυναπτω. δοκιμαστε το παραπανω hack και δοκιμαστε τα installserver βαζοντας ενα καθε φορα στο c/sys/bin. λογικα ενα απο τα δυο δουλευει σε ενα fp2. ειναι αυτα που εγκαθιστα το hellox. δεν εχω fp2 για να δοκιμασω.

 

δοκιμαστε και πειτε αποτελεσματα.

 

 

Τελικά δοκίμασα με το HelloOX v1.02 κι οχι το 1.00 που υπάρχει στο πρώτο post κι εγκαταστάθηκε κανονικά!

Βλέπω τους Private φακέλους αλλά το Msdict unsigned δεν μου εγκαταστάθηκε παρα μόνο αφού το έκανα sign.

Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι επαθε το τηλ και δεν ανοιγει

ή μαλλον ανοιγει αλλα εμφανιζει μονο τις 3 γραμμές της αναμονης και στα κουτακια των συντομεύσειων ειναι κενα

σαφως δεν μπορω να χρησιμοποιήσω σιμ

εκτος κι αν δεν ανοιξει καθόλου και κολλησει στο νοκια

πως θα κανω hard format?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

 

@commandante καλυτερα να συνεχισουμε στο επισημο θεμα της συσκευης σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγκατεστησα το χελοοξ στο Ν96, και πρεπει να λειτουργησε νορμαλ απο οσο μπορω να καταλαβω, αλλα μου εβγαλε καμια δεκαρια δισκους εξτρα, απο Α-W που καταλαβαινω πως δεν ειναι λογικο καμια ιδεα?

ΕΔΙΤ: Εχω προβλημα, προσπαθω να κανω φορματ κ δεν γινεται. Τι μπορω να κανω για να διαγραψω το χακ που υποθετω πωςε ευθυνεται για ολο αυτο?

ΕΔΙΤ: Εβγαλα ακρη τελικα κ εκανα φορματ κατα τυχη μαλλον. Απορω γιατι δεν μου δουλεψε παντως το χακ

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αριστοτέλη

ακολουθώ τα βήματα του οδηγού κανονικα

και οταν φτανω να εγκαταστησω τα map drives μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου...

υγ. ναι το υπογράφω κανονικα μονο που χρησιμοποιώ δικό μ πιστοποιητικο που πήρα απο το εδώ φόρουμ

υγ2 ναι αλλάζω την ημερομηνί στην κανονική πρίν

υγ3 δοκιμαζω να ξαναυπογραψω το mapdrives αλλα παλι τα ιδια

τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

δες προσεχτικα το αρχειο που λεω πως κανετε sign το mapdrives.

 

το πιστοποιητικο που θα χρησιμοποιησεις πρεπει να το παρεις οπως ακριβως λεω εκει. για να το λεω εχει σημασια!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οκ θα δοκιμασω

ευχαριστώ για την υπομονη

 

φιλε αριστοτελη θα σε ξαναενοχλησω ελπιζω τελευταια φορα

στη σελιδα που δίνεις στο text αρχειο προσπαθώ όχι μερικές αλλά αρκετέςφορες και με πετάει σε μια σελιδα που λέει

Your application is being proceeded..., please wait...

Your certificate will be completed within 12 hours, please check and download at your own appropriate time.

και έχω επιλογή μονο go back

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

περιμενε τοτε 12 ωρες ξαναμπες μετα βαλε παλι το imei σου και το confirmation code.πατα submit και θα στο κατεβασει. απορω σε μενα πως το κατεβασε αμεσως.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οκ θα δοκιμασω

αν σου δώσω το ιμει μ να το κατεβάσεις εσυ μηπως κάνω κάτι λάθος?

αν εχεις χρονο

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

 

'Έχω Ν82 v30 και χρησιμοποίησα τον 3ο τρόπο για το hacking και δούλεψε (εγκαταστάθηκαν όλα χωρίς μύνημα λάθους).

 

Πάω μετά να κάνω αυτό: "

TRK και πρόβλημα στο installation μετά από upgrade:"

 

Και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το CapsOff. Μου βγάζει: "Σφάλμα Ενημέρωσης".

 

Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

 

'Έχω Ν82 v30 και χρησιμοποίησα τον 3ο τρόπο για το hacking και δούλεψε (εγκαταστάθηκαν όλα χωρίς μύνημα λάθους).

 

Πάω μετά να κάνω αυτό: "

TRK και πρόβλημα στο installation μετά από upgrade:"

 

Και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το CapsOff. Μου βγάζει: "Σφάλμα Ενημέρωσης".

 

Καμμιά ιδέα?

 

Τα CapsΟnOff δεν λειτουργουν στην v30

 

Ποιο τροπο ακολουθησες?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

 

'Έχω Ν82 v30 και χρησιμοποίησα τον 3ο τρόπο για το hacking και δούλεψε (εγκαταστάθηκαν όλα χωρίς μύνημα λάθους).

 

Πάω μετά να κάνω αυτό: "

TRK και πρόβλημα στο installation μετά από upgrade:"

 

Και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το CapsOff. Μου βγάζει: "Σφάλμα Ενημέρωσης".

 

Καμμιά ιδέα?

Εφόσον ακολούθησες τον 3ο τρόπο και τον ολοκλήρωσες με επιτυχία, δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι άλλο.

Ούτε το TRK ούτε τα Caps ON/OFF.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Sto Nokia E51 που έχω πέρασα την τελευταία έκδοση λογισμικού 300.34.56 11-12-2008

Ποιον απο όλους τους τρόπους που έχει στο πρώτο ποστ να χρησιμοποιήσω;;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Τον 3o τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ακολούθησες τον 3ο τρόπο και τον ολοκλήρωσες με επιτυχία, δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι άλλο.

Ούτε το TRK ούτε τα Caps ON/OFF.

 

Υποψιάστηκα ότι έχει να κάνει με την v30 και ότι δεν εγκαθιστώνται.

 

Θέλω όμως να περάσω το secman ώστε να δουλέψουν κάποια παιχνίδια του Biinda (Ngage games). Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή λέω χαζομάρες

Link to comment
Share on other sites

itchrist86 Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού στο Ν95 8GB και προσπαθώ με τον τρίτο τρόπο να το χακάρω. Εδώ και 15 λεπτά έχει μείνει στο applying open4all... αφού ξεκίνησα το HelloOX. Είναι νορμάλ ή έκανα κάτι λάθος? Ή κόλησε και να το ξανακάνω..?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...