Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν υπάρχει κάποιος από θεσσαλονίκη να με βοηθήσει να περάσω την V7.3 θα το εκτιμούσα πολύ καθώς απεδείχθην εν τέλει άσχετος μετά την 5η προσπάθεια hard spl και customruu κ ο φόβος μήπως κάνω καμία πιο χοντρή ******* είναι έντονος καθώς δεν έχω καταλάβει επίσης ποια είναι τα απαραίτητα αρχεία που πρέπει να έχω για να την περάσω και με ποια σειρά πρέπει να κάνω τι.στο xda είναι όλα σκόρπια και έχω πραγματικά μπευρδευτεί
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε το με USPL φίλε μου. Παρά με το HSPL.... Πληροφορίες βρίσκεις στο navimania εδώ
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παλικαρια με λιγα λογια...

 

οσοι θελουν να φλασαρουν το hd τους

 

αφου δοκιμασα ολες !!:wacko: ολες ναι τις ρομ που κυκλοφορουν....:worry::lol:

 

η V7.3 του laurentious ειναι οτι καλυτερο, μα πραγματικα ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μπορει να φορεθει αυτην την στιγμη στα HD μας!!

 

εγω την δουλευω με το ραδιο 1.10.25.25 και απλα δουλευει αψογα!!

μη αρχισετε καποιοι εγω δουλευω αυτη η αυτη και ειναι πιο σταθερη κλπ κλπ..

 

οταν λεω τις εχω δοκιμασει ολες,το ενοω και με ολα τα διαθεσιμα ραδιος σε καθε μια απο αυτες....και με φουλ στησιμο και λειτουργια αρκετες ωρες ωστε να δω συμπεριφορα κλπ..

 

αν αυτη η ρομ με αυτο το ραδιο, σε καποιον δεν δουλευει καλα,κατι δεν κανει καλα και το ενοω...

 

δωσε μασ ενα test με το sktools benchmark για να δουμε...ευχαριστω...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει δίκιο ο Δημήτρης. Δεν είναι μόνο ότι γράφεις με greeklish αλλά γράφεις και μονογραμματικά και πρέπει ο άλλος να βγάλει τα μάτια του για να καταλάβει τι θέλεις να πεις. Εάν βαριέσαι να γράφεις κανονικά... μην έχει παράπονο εάν οι υπόλοιποι "βαριούνται" να σου απαντήσουν.

 

Τέλος πάντων... η λύση στο πρόβλημά σου είναι η εξής:

 

se euxaristo poli k sorry an se kourasa! to egkatestisa k doulepse,alla meta panw deksia stin othoni tou kin mou emfanistike ena kainourio eikonidio(to opio einai sti foto na to deis,einai to tetarto eikonidio pou briskete panw deksia stiin othoni) ti akribos einai auto to ikonidio?to bgazei giati egkatestisa auto to programa?giati meta gia na dw an einai apo auto to programa to ekana uninstal alla den efige,k oute oi epafes apo tin karta sim ksanaemfanistikan,mazi me autes pou exw sto kin,ara ti einai auto to ikonidio?k pos mporo na tis ksanakano na fenonte oles pali mazi oi epafes?(k tis kartas k tou tilefonou)mipos exei sxesi tpt me to internet kai me xreonei?plz help

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εύγε είστε σούπερ!!:)

επίσης επειδή το HD μου είναι ελληνικό με την 1.14.401.3 μέσα, σε περίπτωση που γίνει καμία στραβή μπορώ να το επαναφέρω και να είμαι οκ με την ace hellas;

 

Να το επαναφέρεις μπορείς μόνο εάν βρεις την official ROM για να την ξαναπεράσεις. Που θα τη βρεις όμως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
se euxaristo poli k sorry an se kourasa! to egkatestisa k doulepse,alla meta panw deksia stin othoni tou kin mou emfanistike ena kainourio eikonidio(to opio einai sti foto na to deis,einai to tetarto eikonidio pou briskete panw deksia stiin othoni) ti akribos einai auto to ikonidio?to bgazei giati egkatestisa auto to programa?giati meta gia na dw an einai apo auto to programa to ekana uninstal alla den efige,k oute oi epafes apo tin karta sim ksanaemfanistikan,mazi me autes pou exw sto kin,ara ti einai auto to ikonidio?k pos mporo na tis ksanakano na fenonte oles pali mazi oi epafes?(k tis kartas k tou tilefonou)mipos exei sxesi tpt me to internet kai me xreonei?plz help

 

Δεν μας βοηθάς με τα greeklish! Προσωπικά δεν βλέπω κάποιο παράξενο εικονίδιο. Πάνω τέρμα δεξιά είναι αυτό του Task Manager που πάντα υπήρχε.

 

Εάν απεγκαταστήσεις το .cab που σου έστειλα και κάνεις και ένα restart θα ξαναεμφανιστούν οι επαφές στη sim σου. Δεν έχει καμία σχέση το εικονίδιο που λες με αυτό το .cab για τις επαφές. Ούτε με το Internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα κι εγώ το HD και έχω εντυπωσιαστεί. Ψιλοπαρακολουθώ το thread, αλλά μην έχοντας το "κινητό" για να δοκιμάσω όλα αυτά που γράφατε, τελικά έχω χαθεί. Θα μπορούσε κάποιος να γράψει μια shortlist με τις must-have εφαρμογές? Γιατί με 250 σελίδες θα χαθεί η μπάλα. Αν δεν είναι κόπος σε κάποιον να συγκεντρώσει τις εφαρμογές, θα ήμουν υπόχρεος.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα κι εγώ το HD και έχω εντυπωσιαστεί. Ψιλοπαρακολουθώ το thread, αλλά μην έχοντας το "κινητό" για να δοκιμάσω όλα αυτά που γράφατε, τελικά έχω χαθεί. Θα μπορούσε κάποιος να γράψει μια shortlist με τις must-have εφαρμογές? Γιατί με 250 σελίδες θα χαθεί η μπάλα. Αν δεν είναι κόπος σε κάποιον να συγκεντρώσει τις εφαρμογές, θα ήμουν υπόχρεος.

 

Δεν ξέρω για must-have αλλά μπορώ να σου πώ τι έχω εγώ...

 

Μicrosoft .NET CF 3.5

waku WkTASK

hc4 ObexInboxEx

eLiAs ASynckiller

Burr Oak Software pTravelAlarm

SK Software SKTools

Resco Explorer

CoreCodec CorePlayer

Spb Screenshot

Zal's Black Magic 15 Tabs

Montecristoff HD Tweak

Resco Audio Recorder

Sprite Backup

Destinator 7

iGO8

Garmin Mobile XT

 

αυτά...:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου ερθει κ μενα το hd, το οποιο το εχω παραγγειλει απο Αγγλια.

Το θεμα ειναι οτι ο πωλητης μου ειπε οτι ειναι κλειδωμενο για την ORANGE.

Θα μπορεσω να το δουλεψω ? Πρωτη φορα ασχολουμαι με pda κ πραγματικα θα ηθελα την βοηθεια σας. Διαβασα σχεδον ολα τα ποστ, κ ειδα οτι καποιος ανεφερε οτι δεν ειναι κλειδωμενο αυτο το τηλεφωνο, ισχυει?

Απο εκει κ περα αν καταλαβα καλα μαλλον πρεπει να αλλαξω την rom για να ξεκλειδωσει το τηλ...σωστα? Κ αν ναι τοτε που μπορω να βρω ενα tutorial για το πως το κανω αυτο?

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας παιδια.

Link to comment
Share on other sites

δωσε μασ ενα test με το sktools benchmark για να δουμε...ευχαριστω...

 

 

δεν εχω κανει ποτε benchmark σε ρομ....

 

ΣΤΗΝΩ και δοκιμαζω ...

υπαρχουν αρκετα tweaks και settings που γινονται για να δουλεψω την καθε ρομ οπως ΕΜΕΝΑ βολευει...και εκει βλεπω την αληθεια...

 

καλα τα benchmarks αλλα γινονται σε λευκες ρομ...;)

 

και εγω χρησιμοποιω τα pda μου με ενα καρο προγραμματα....:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να το επαναφέρεις μπορείς μόνο εάν βρεις την official ROM για να την ξαναπεράσεις. Που θα τη βρεις όμως;

 

κατι μπορει να γινει για αυτο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει κάποιος από θεσσαλονίκη να με βοηθήσει να περάσω την V7.3 θα το εκτιμούσα πολύ καθώς απεδείχθην εν τέλει άσχετος μετά την 5η προσπάθεια hard spl και customruu κ ο φόβος μήπως κάνω καμία πιο χοντρή ******* είναι έντονος καθώς δεν έχω καταλάβει επίσης ποια είναι τα απαραίτητα αρχεία που πρέπει να έχω για να την περάσω και με ποια σειρά πρέπει να κάνω τι.στο xda είναι όλα σκόρπια και έχω πραγματικά μπευρδευτεί

 

στους xda δεν ειναι ΤΠΤ σκορπιο φιλε μου....

 

 

HTC Blackstone wiki

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καηκα απο το xda....... Χθες παρελαβα το HD μου και ψαχνοντας για κανενα καλο προγραματακι επεσα σε ενα αρχειο το οποιο λεγοταν HTC POLARIS DRIVERS που υποσχοταν καλυτερη ταχυτητα στο HD. Το αποτελεσμα ηταν κανοντας restart να παραμενει στην μαυρη οθονη κολημενο με τα κοκκινα γραμματακια κατω.....:( Το εχω κανει καμια δεκαρια hard reset αλλα τιποτε. Το επιστρεφω πισω και ο θεος βοηθος......
Link to comment
Share on other sites

ποιο νέο παιδι.. είναι μη σε βρει, δεν εχει ηλικία η χαζομάρα! :D

 

Λοιπόν σε προηγούμενα post έψαχνα το Change Screen αλλά δε μου απάντησε κανένας. Τελικά το βρήκα κ το ανεβάζω. Μου φάνηκε πολύ καλύτερο από το Gyrator 2 γιατί είναι ποιο εύκολο στις ρυθμίσεις του κ ποιο ελαφρύ στην χρήση του. Νομίζω το Gyrator 2 είναι αρκετά βαρύ.

 

Το πρόγραμμα ειναι free.

 

Να πω μόνο πως παρατήρησα κάποιες φορές να μου κολλάει η μπάρα εργασιών, εκείνη η μπάρα πάνω πάνω που έχει το Start πλήκτρο. Το πρόβλημα είναι ότι κολλάει σε κάποια φάση κ μένει εκέι. Δείχνει ότι έδειχνε, ακόμη κ η ώρα παγώνει. Είσαι στο Home, για παράδειγμα, αλλά σου λέει ότι είσαι στο Phone, γιατί όταν κόλλησε ήταν στο Phone. Αν κολλήσει δε πιάνει το X ή το Start, ο μόνος τρόπος που βρήκα για να ξεκολλήσει είναι να μπω μέσα στις ρυθμίσεις του προγράμματος κ απλά να το κλείσω, δλδ ανοίγω κλείνω το πρόγραμμα χωρίς κάποια αλλαγή στις επιλογές του.

 

αυτο που σου κανει δεν πρεπει να φταιει μονο το changescreen;)

 

αν και η beta εκδοση (2.1) δεν δουλευει σωστα σε πολλα πραγματα.....:)

 

δοκιμασε αυτην την εκδοση και πες μας:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καηκα απο το xda....... Χθες παρελαβα το HD μου και ψαχνοντας για κανενα καλο προγραματακι επεσα σε ενα αρχειο το οποιο λεγοταν HTC POLARIS DRIVERS που υποσχοταν καλυτερη ταχυτητα στο HD. Το αποτελεσμα ηταν κανοντας restart να παραμενει στην μαυρη οθονη κολημενο με τα κοκκινα γραμματακια κατω.....:( Το εχω κανει καμια δεκαρια hard reset αλλα τιποτε. Το επιστρεφω πισω και ο θεος βοηθος......

 

εκει που πηρες το αρχειο εχει και μερικα εντονα γραμματακια απο κατω...;)

 

και καποια ποστς απο καποια παιδια που δεν ειχαν μυαλο σαν και σενα και απλα κατεβασαν το αρχειο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ....

 

λεει καθαρα οτι δεν πρεπει να περαστουν σε hd γιατι θα κολησει η συσκευη....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
εκει που πηρες το αρχειο εχει και μερικα εντονα γραμματακια απο κατω...;)

 

και καποια ποστς απο καποια παιδια που δεν ειχαν μυαλο σαν και σενα και απλα κατεβασαν το αρχειο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ....

 

λεει καθαρα οτι δεν πρεπει να περαστουν σε hd γιατι θα κολησει η συσκευη....

Υπαρχει τροπος να επαναφερω την συσκευη ή πρεπει να την επιστρεψω? θα καταλαβουν οτι ειναι δικο μου λαθος και δεν θα μου την επισκευασουν δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να επαναφερω την συσκευη ή πρεπει να την επιστρεψω? θα καταλαβουν οτι ειναι δικο μου λαθος και δεν θα μου την επισκευασουν δωρεαν?

 

περιμενε ...

 

ανεβαζω την επισημη ρομ για να φλασαρεις το τηλ σου με αυτη,μετα θα περασεις και τα ελληνικα (που θα κατεβασεις απο το φορουμ της htc )

 

Ελληνικά Forums HTC

 

απλα κανε υπομονη να ανεβει...

 

μεχρι να ανεβει ριξε καμια ματια και διαβασε λιγο εκει.....

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone

 

κατι που επρεπε να κανεις απο την αρχη και μετα να αρχισεις να πειραματιστεις με το τηλ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
περιμενε ...

 

ανεβαζω την επισημη ρομ για να φλασαρεις το τηλ σου με αυτη,μετα θα περασεις και τα ελληνικα (που θα κατεβασεις απο το φορουμ της htc )

 

Ελληνικά Forums HTC

 

απλα κανε υπομονη να ανεβει...

 

μεχρι να ανεβει ριξε καμια ματια και διαβασε λιγο εκει.....

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone

 

κατι που επρεπε να κανεις απο την αρχη και μετα να αρχισεις να πειραματιστεις με το τηλ...

Σε ευχαριστω που ασχολεισαι μαζι μου να σε ρωτησω ομως......αφου μενει στην αρχικη μαυρη οθονη και δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης πως θα το φλασαρω?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω που ασχολεισαι μαζι μου να σε ρωτησω ομως......αφου μενει στην αρχικη μαυρη οθονη και δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης πως θα το φλασαρω?

 

για αυτο σου εδωσα λινκ για να κανεις κατι και εσυ ;)

 

διαβασε το wiki και θα δεις οτι ειναι πολυ πιο απλα απο οτι θα φανταζοσουν...λιγο διαβασμα θελει και λιγο προσοχη στο να κατανοησεις τι ειναι αυτο που κανεις και γιατι...

 

καλημέρα σας.είναι καλύτερα με αγγλική ή με ελληνική rom να αγοραστεί?απο τα expansys υπάρχει εγγυηση?ευχαριστω

 

απο expancys θα εχεις μονο καλυψη εγγυησης σε hardware απο την ελληνικη αντιπροσωπεια....

ενω αν την αγορασεις απο ελλαδα και με την σφραγιδα της ace hellas πανω στο κουτι,πληρη καλυψη και σε software αλλα και σε hardware..

 

ειναι επιλογη σου τι θα κανεις μιας και δεν ειναι σωστο να ακουσεις κανεναν σε αυτο το ζητημα...;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ zaxaraki.για το θέμα της rom τι προτείνεις??:confused:

 

διαβασε κανα 2-3 σελιδες ποιο πισω και θα δεις ;)

 

Ευχαριστω zaharakis απο τι φαινεται ειναι ευκολο :) ελπιζω το παθημα να μου γινει μαθημα :p

 

καλα ειναι παντα να διαβαζουμε πριν γινει το κακο!! και οχι αφου γινει...:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαστε λοιπον..:)

 

 

 

επισημη (oem) rom

 

http://rapidshare.com/files/194127710/HTC_Stock_ROM_BLACKSTONE_1.14.401.3__22273__WWE.zip

 

 

επειδη αυτο το αρχειο ΔΕΝ περιεχει ραδιο μεσα,οσοι εχετε αλλαξει ραδιο παραθετω και το official radio που ειχε η συσκευη μας,

απλα θα το φλασαρετε ξεχωριστα,μετα η πριν την ρομ δεν εχει σημασια...δεν ειναι τπτ απλα κανουμε την δουλεια 2 φορες:lol:

 

radio

 

http://rapidshare.com/files/182448851/HTC_Blacstone_radio_1._09._25.14.zip

 

για φλασαρισμα κατευθειαν απο την καρτα της συσκευης,

(tip......καλα θα ειναι να εχετε καρτα φορμαρισμενη απο τον υπολογιστη σας σε fat32 μορφη...)

 

1.μετονομαστε τα αρχεια (ραδιο-ρομ) απο

 

RUU_Signed.nbh σε BLACIMG.nbh !!

 

2.μετα μεταφερετε στην καρτα της συσκευης το αρχειο που μετονομασατε (προσοχη χυμα μεσα στην καρτα και ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ !!)

3.σβηστε την συσκευη τελειως απο το power button στην κορυφη της συσκευης.

4.πατηστε και κρατηστε πατημενο το κουμπι μειωσης εντασης ηχου (στο πλαι της συσκευης)και παραλληλα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ) πατηστε στιγμιαια το power on-of

5.η συσκευη σας θα μπει σε μορφη bootloader (οθονη με 3 χρωματα στην συσκευη σας)

6.οταν αναγνωρισει το αρχειο που θελετε να φλασαρετε πατηστε (θα εχει ηδη ζητηθει απο την συσκευη σας)τo power button.

7.μολις η διαδικασια τελειωσει απλα θα σας ζητηθει να κανετε επανεκινηση με το stylous απο το soft reset button που ειναι μεσα στο καπακι της μπαταριας ..

 

εισαστε ετοιμοι...

 

τωρα για τα ελληνικα θα πρεπει να κατεβασετε απο το Ελληνικά Forums HTC

το αρχειο με τα ελληνικα σε μορφη cab,που τρεχει απευθειας μεσα απο την συσκευη.

 

μην ξεχασετε να διαβασετε (οχι και ολα στο χερι,δεν εχει ουσια ετσι :lol:)

εκει http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blackstone_USPL

 

για το πως θα κρατησετε το official spl,ωστε και την εγγυηση να μην χασετε αλλα και τα ελληνικα να τα δεχτει η συσκευη σας :rolleyes:

 

 

 

καλη επιτυχια Δημητρης :luck:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Dimitri einai poly kalo pou paratheteis oli tin pliroforia mazemeni.

 

Mia erwtisi mono... i ROM pou exeis anebasei einai dumped official ROM kai oxi i shipped kateftheian apo HTC, swsta? Giafto na ypothesw oti den periexei kai to Radio.

 

Einai dokimasmeni?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...