Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ξέρω δέν αντέχετε χωρίς εμένα :lol:

 

μπράβο ρε θηρίο, και έτσι τώρα μπορώ να βάλω στο long press του κοκκινου κουμπιού το lock...είσαι πολυ καλός :):):):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μεση χρηση κραταει 48-50 ωρεσ η μπαταρια....

 

δεν υπαρχει ορισμος για το ""μεση χρηση"" φιλε μου...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σωστο αλλα εννοω να το λειτουργεις περιπου μιση ωρα σαν τηλεφ την ημερα και να μην βαζεισ και βγαζεις προγραμματα.αν ασχολεισαι ολη μερα ανοιξε κλεισε ειναι λογικο οτι θα τελειωσει η μπαταρια.σημασια εχει οτι για τισ επιδοσεισ του και την οθονη που εχει αποδιδει πολυ ικανοποιητικα η μπαταρια.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολλές δοκιμές και μετρήσεις κατέληξα στο καλύτερο στήσιμο της συσκευής μου.

 

Εξω Second Today με όσα προγράμματα κουβαλάει. Εξω Ρολόγια κομπολόγια, Yotes παναγιώτες, λατέρνες κ.λ.π.

Ενα καλό backround all tabs, με εικονίδια που του ταιριάζουν και χρήση του official ρολογιού.

 

Μεσα Icondact (αν είχε δυνατότητα προσθήκης φωτο στα favorities θα ήταν το καλύτερο, αλλα ίσως βάραινε.)

 

Με το στήσιμο αυτό σταθερα το Integer δεν έπεσε ουτε μια φορά κάτω από 330 και όλες οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι πολύ καλές.

 

Μην νομίστε οτι και με το βαρύ στήσιμο, υπήρχε κανα ιδιαίτερο πρόβλημα. Η συσκευή είναι πολύ δυνατή και τα σηκώνει άνετα.

Απλά είμαι λάτρης της ταχύτητας και του αστραπιαίου ανοίγματος.

 

Αυτό που δεν μου άρεσαι στην βαριά έκδοση ηταν ότι οι μετρήσεις είχαν φοβερές διακυμάνσεις, που ξεκινούσαν από το 324 και έπεφταν στο 308. Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αυτό.

 

Οσοι έχουν officilal Ελληνική ρομ θα πρέπει να ασχοληθούν λίγο παραπάνω.

Ο Panosha εχει γράψει για τις δυνατότητες του SkTools. Εκμεταλευτείτε τες και κάντε την συσκευή σας ταχύτερη. Σε συνάρτηση με τις μετρήσεις benchmark θα βρείτε τις καλύτερες ρυθμίσεις στην registry οπως τις υποδεικνύει το Sk. Διαβάστε το συγκεκριμένο Post, πάρτε ενα καλό backup και βελτιώστε την συσκευή σας.

 

Οσοι εχουν cooked rom δεν πειράζουν την registry σε θέματα ταχύτητας γιατί είναι ήδη πειραγμένη.

 

Σε πολλούς αρέσει η κατάργηση του TF3D και η χρήση του Spb shell, για μεγαλύτερη ταχύτητα.

Εγώ είμαι αντίθετος. Πρώτα πρώτα γιατί με καλύπτουν οι εφαρμογές του και με σωστά στημένη συσκευή είναι ταχύτατο.

Δεν μου αρέσει το shell, το θεωρώ ξεπερασμένη φιλοσοφία. Είναι χρησιμο μόνο σε όσους χρησιμοποιουν ειδικές εφαρμογές και θέλουν αμεση πρόσβαση, πράγμα που μπορεί να γίνει και με το Tab Programs.

Εδώ άλλοι δεν εχουν συσκευές με TF3D και προσπαθούν να βάλουν με διαφορα προγραμματάκια.

Το κέρδος της απενεργοποίησης δεν είναι μεγάλο αφού υπάρχει μέσα στην ρομ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολλές δοκιμές και μετρήσεις κατέληξα στο καλύτερο στήσιμο της συσκευής μου.

 

Εξω Second Today με όσα προγράμματα κουβαλάει. Εξω Ρολόγια κομπολόγια, Yotes παναγιώτες, λατέρνες κ.λ.π.

Ενα καλό backround all tabs, με εικονίδια που του ταιριάζουν και χρήση του official ρολογιού.

 

 

τοσα χρονια το φωναζω οτι δεν δεχομαι τπτ στην today screen μου:!:

 

ολα ειναι φρου φρου και αρωματα και μονο βαραινουν το pda μας...

 

ειμαι λατρης της ταχυτητας,σταθεροτητας και ειδικα της αμεσης αποκρισης!!

 

και ολα αυτα τα κλαπατσιμπανα μονο για να εντυπωσιαζονται οι αδαεις ειναι και για τπτ αλλο!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

..... Σε συνάρτηση με τις μετρήσεις benchmark θα βρείτε τις καλύτερες ρυθμίσεις στην registry οπως τις υποδεικνύει το Sk. Διαβάστε το συγκεκριμένο Post, πάρτε ενα καλό backup και βελτιώστε την συσκευή σας....

 

Λινκ;

Aυτο λες;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Λινκ;

Aυτο λες;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ναι το Optimize. Και φυσικά όλα τα άλλα που βοηθούν στο να διατηρείται το λειτουργικό καθαρό και χωρίς λάθη.

 

Εμείς που χρησιμοποιούμε cooked δεν εχουμε πρόβλημα γιατί φλασάρουμε μια και δυο φορές την εβδομάδα. Οπότε η συσκευή μας διατηρείται αναγκαστικά σε φόρμα. Ομως επείδή πειραματιζόμαστε επίσης πολύ, μενουν πολλά υπολοίματα αρχείων που δημιουργούν καθυστερήσεις, όχι λόγο μεγέθους αλλα κυρίως γιατί " μπεδεύονται στα πόδια" του λειτουργικού, να το πω με απλά λόγια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολλές δοκιμές και μετρήσεις κατέληξα στο καλύτερο στήσιμο της συσκευής μου.

 

Εξω Second Today με όσα προγράμματα κουβαλάει. Εξω Ρολόγια κομπολόγια, Yotes παναγιώτες, λατέρνες κ.λ.π.

Ενα καλό backround all tabs, με εικονίδια που του ταιριάζουν και χρήση του official ρολογιού.

 

Μεσα Icondact (αν είχε δυνατότητα προσθήκης φωτο στα favorities θα ήταν το καλύτερο, αλλα ίσως βάραινε.)

 

 

 

Σε πολλούς αρέσει η κατάργηση του TF3D και η χρήση του Spb shell, για μεγαλύτερη ταχύτητα.

Εγώ είμαι αντίθετος. Πρώτα πρώτα γιατί με καλύπτουν οι εφαρμογές του και με σωστά στημένη συσκευή είναι ταχύτατο.

Δεν μου αρέσει το shell, το θεωρώ ξεπερασμένη φιλοσοφία. Είναι χρησιμο μόνο σε όσους χρησιμοποιουν ειδικές εφαρμογές και θέλουν αμεση πρόσβαση, πράγμα που μπορεί να γίνει και με το Tab Programs.

Εδώ άλλοι δεν εχουν συσκευές με TF3D και προσπαθούν να βάλουν με διαφορα προγραμματάκια.

Το κέρδος της απενεργοποίησης δεν είναι μεγάλο αφού υπάρχει μέσα στην ρομ.

 

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot να πάρουμε μια γευση πως το έχεις στημένο φίλε μου?

Με τις φτωχες μου γνώσεις έκανα καποιους πειραματισμούς.

Δοκίμασα και εγω το shell(Δημήτρη σε ευχαριστώ φιλε :) ) διχως sd ομως. Εβαλα σε συνάρτηση και τα diary & pocket plus της spb . Θα κρατουσα το touchflo αν μπορούσα να χρησιμποιήσω το task manager του ilauncher μαζι με αυτο γιστι με βολευει πολύ το launch κομματι που έχει (παραμετροποιημένο,ανοιγω συχνα συγκεκριμενα αρχεια doc, excel klp) σε σχεση με το wktask. Ομως οσο και αν το σκάλισα δεν τα κατάφερα. Εχω επεισης ανάγκη απο ημερολόγιο που να βλέπει ολα τα ραντεβου το μήνα πχ. Δεν ξέρω αν κανει κάτι τετοιο το TodayAgenda μα και αν κάνει πάλι δεν τρέχει με το touchflo ..

Οιαδήποτε συμβουλή , κατι παραπάνω από ευπρόσδεκτη :O:O

Link to comment
Share on other sites

Kατι τελευταιο : εχω διαβάσει αρκετες σελίδες για το "προβλημα" που εχει το gps του HD

H λύση που διαβασα περιγραφεται εδω και το αναλογο αρχειο ειναι αυτο

 

Αυτο εχει διορθωθει με τη μαμα rom που θα μου ερθει το HD ή με κάποιο επισημο update απο το htc.com.gr ή πρέπει να το περασω με το ... καλημέρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το αρχειάκι αλλά το Destinator και γενικά το GPS του HD , το βρήκα μια χαρά εγώ... Το πρόβλημα είναι ελάχιστο και δεν θα επιρεάσει την πλοήγηση σου.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις ενα screenshot να πάρουμε μια γευση πως το έχεις στημένο φίλε μου?

Με τις φτωχες μου γνώσεις έκανα καποιους πειραματισμούς.

Δοκίμασα και εγω το shell(Δημήτρη σε ευχαριστώ φιλε :) ) διχως sd ομως. Εβαλα σε συνάρτηση και τα diary & pocket plus της spb . Θα κρατουσα το touchflo αν μπορούσα να χρησιμποιήσω το task manager του ilauncher μαζι με αυτο γιστι με βολευει πολύ το launch κομματι που έχει (παραμετροποιημένο,ανοιγω συχνα συγκεκριμενα αρχεια doc, excel klp) σε σχεση με το wktask. Ομως οσο και αν το σκάλισα δεν τα κατάφερα. Εχω επεισης ανάγκη απο ημερολόγιο που να βλέπει ολα τα ραντεβου το μήνα πχ. Δεν ξέρω αν κανει κάτι τετοιο το TodayAgenda μα και αν κάνει πάλι δεν τρέχει με το touchflo ..

Οιαδήποτε συμβουλή , κατι παραπάνω από ευπρόσδεκτη :O:O

 

’Μιχάλη μολις βρω χρόνο θα σου απαντήσω αναλυτικά αλλά για spb δεν γνωρίζω πολλά γιατί το εχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

Εν ταχει το καλύτερο ημερολόγειο είναι to Thumpcal και εχει ελληνικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχοντας και το destinator και το igo στο τηλ καταλήγω ότι καλύτερα λειτουργει το igo. Και στα δύο έχω τους τελευταίους χάρτες. (στο igo αυτούς της navteq). Με το destinator 7 η συσκευή δεν λειτουργεί τόσο καλά και ομαλά. Παρατήρησα ότι το τηλ μερικές φορές όταν κινήσε γρήγορα, ιδιαίτερα μέσα σε στενούς δρόμους, καθυστερεί να βρει τη θέση σου με ακρίβεια με αποτελεσμα να χάνεις στροφές και να κάνει επαναϋπολογισμούς. Αυτό το θέμα με το destinator είναι πολύ έντονο. Με το igo στην ίδια πάντα διαδρομή τα πράγματα είναι στο άλλο άκρο. Τα αρνητικά σημεία του είναι οι χάρτες του. Δεν είναι αρκετά ενημερωμένοι. Το ψαχτήρι που έχει για αναζήτηση διευθύνσεων είναι λιγάκι δύστροπο, δεν διευκολύνει καθόλου και τέλος η φωνητική καθοδήγηση η οποία θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα παρόλο που την αναβάθμισα με οδηγίες από το pappouli στο navimania. Αν δεν κοιτάξεις την οθόνη σε μερικά σημεία θα κάνεις σίγουρα λάθος!

Στα θετικά όμως του igo βρίσκει κανείς ότι δεν έχεις καθόλου lag. Διαβάζω συνέχεια πολλά άτομα έχουν αυτό το πρόβλημα. Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Με το destinator έχω πρόβλημα. Σχεδόν πάντα έχει μια πολύ μικρή καθυστέρηση καθώς επίσης παρατηρώ και μικροδιορθώσεις που γίνονται συνεχώς μέσα σε στενούς δρόμους με πολυκατοικίες. Αυτό με το igo δεν το έχω αντιμετωπίσει ποτέ και στις ίδιες πάντα διαδρομές. Δεν ξέρω αν μου τυχαίνουν όλα αυτά ή αν κάνω κάποιο λάθος, αλλά καταλήγω στο ότι η συσκευή με το igo είναι ένα πολύ καλό μηχανάκι για πλοήγηση. Ο συνδυασμός αυτός πιστεύω μειώνει όσο το δυνατόν τα μειονεκτήματα που ταλαιπωρούν γενικά τους χρήστες. Πάντα κατά τη ταπεινή μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω λίγο ένα πρόβλημα που έχω με το activesync. Ως γνωστό, στη συγκεκριμένη συσκευή ανοίγει από μόνο του δημιουργώντας προβλήματα σύνδεσης σε κάποιες εφαρμογές. Ακολούθησα, λοιπόν, τις συμβουλές του panosha, όπως περιγράφονται στο μπλογκ του (http://panosha.blogspot.com/2009/01/activesync.html) και ναι μεν σταμάτησε το πρόβλημα, αλλά έκτοτε δεν μπορώ να κάνω επιτυχή συγχρονισμό ούτε με τη σύνδεση της συσκευής με το καλώδιο!! Υπάρχει μέση λύση, δηλ. activesync μόνο με συνδεδεμένη συσκευή και τελικά ποιες ήταν οι αρχικές ρυθμίσεις, γιατί έκανα το λάθος και δεν τις σημείωσα? :(
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω δέν αντέχετε χωρίς εμένα :lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13343&stc=1&thumb=1&d=1233402189

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13344&stc=1&thumb=1&d=1233402201

νέα έκδοση χωρίς να ρωτάει αν θέλουμε να κλείσουμε το κινητό.

 

 

οδηγίες και download απο εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=473798

 

 

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eχω φαει τον κοσμο να βρω stand για το HD , για το γραφείο , ΟΧΙ ομως "portait" (κατακορυφα) αλλα landscape , ωστε να βλεπω βιντεακια!

 

Εχει παρει το ματι σας καμμια;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί πολύ από το κινητό!!! Η οθόνη είναι όλα τα ευρω!!! Απίστευτο!

 

Λοιπόν, έχετε περάσει κάποια ROM, αν ναι ποια προτείνεται?

 

Πως μπορώ να κάνω το Destinator κ το iGo να παίξει? Με το destinator έχω πρόβλημα μόνο στο menu, κατα τα άλλα δείχνει να δουλεύει κανονικά. Το iGo μου λέει ότι δεν υποστιρίζει την ανάλυση. Κάποιο αρχειάκι πρέπει να θέλει εδώ, θυμάμαι κάτι παλιότερο που έπαιζε παλιά για το Destinator για της 2.8 οθόνες κ της τετράγωνες.

 

Έχει κανείς το ChangeScreen κ μπορεί να το ανεβασει? Κατέβασα το Gyrator 2 αλλά δε παίζει .. :/

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Breaveheart1980 μπορεις να βαλεις μια βάση αυτοκινήτου :D

 

Τι video βλέπεις? Δλδ τι μετατροπή? Έβαλα κάποια avi που κατέβασα από το internet, τα παίζει αλλά με διακοπές. Κάτι ακόμη υπάρχει περίπτωση να παίξει υπότιτλους?

Link to comment
Share on other sites

Breaveheart1980 μπορεις να βαλεις μια βάση αυτοκινήτου :D

 

Τι video βλέπεις? Δλδ τι μετατροπή? Έβαλα κάποια avi που κατέβασα από το internet, τα παίζει αλλά με διακοπές. Κάτι ακόμη υπάρχει περίπτωση να παίξει υπότιτλους?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229674

Link to comment
Share on other sites

’Μιχάλη μολις βρω χρόνο θα σου απαντήσω αναλυτικά αλλά για spb δεν γνωρίζω πολλά γιατί το εχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

Εν ταχει το καλύτερο ημερολόγειο είναι to Thumpcal και εχει ελληνικά.

 

Σε περιμένω με ανυπομονησία :)

Πάντως για το ημερολόγια που πρότεινες δεν βρηκα κατι ...

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Calendar. Βάζω να έχει μόνημα επιλογή να δείνχει YEAR αλλά αλλάζει κ δείχνει DAY. Πάω MENU -> TOOLS -> OPTIONS -> Start In: Year View. Όταν ανοίγει δείχνει για 1 δευτερόλεπτο την χρονιά αλλά γυρνάει στο Day view.
Link to comment
Share on other sites

Σε περιμένω με ανυπομονησία :)

Πάντως για το ημερολόγια που πρότεινες δεν βρηκα κατι ...

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Δε βρήκες τίποτα γιατί ο Κώστας το βιάστηκε μάλλον και το πληκτρολόγησε λάθος. Χτύπα το ως thumbcal και θα το βρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...