Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ταχύτητα, πολύ γρήγορο εφόσον οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς είναι φορτωμένες στη ram.

 

Εννοείς στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ G900 ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΝΟΤΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΟΡΥΒΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΤΗΣ ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΗΣ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΣΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ(ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΚΛΗΣΗΣ.ΞΥΠΝΗΤΗΡΙΟΥ ΚΤΛ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης?

Όχι εννοώ την κύρια μνήμη (ram) όπως έχουμε και στα pc στην οποία φορτώνεται

το λειτουργικό σύστημα, τα προγράμματα και τα δεδομένα. To G900 έχει 128MB RAM.

Το 50% περίπου εξ' αυτών δεσμεύονται από το λειτουργικό πριν ανοίξεις οτιδήποτε

(μετά από restart). Την πρώτη φορά που τρέχεις ένα πρόγραμμα, παιχνίδι κτλ υπάρχει

πάντα μια καθυστέρηση μέχρι να φορτωθεί από το c: ή το d: ή το z: στη μνήμη ram.

Π.χ τα sms, η κάμερα και ο media player θέλουν 6-7 δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή το pc σου αναγνωρίζει το memory stick και όχι το κινητό! Πρέπει να περάσεις τους drivers του τηλεφώνου για να μπορείς να δεις τη μνήμη του. Δοκίμασε το pcsuite της sony!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή το pc σου αναγνωρίζει το memory stick και όχι το κινητό! Πρέπει να περάσεις τους drivers του τηλεφώνου για να μπορείς να δεις τη μνήμη του. Δοκίμασε το pcsuite της sony!

 

etsi to ekana! ta drivers tou kinitou pou einai? egw ekana egkatastasi to pcsuite

Link to comment
Share on other sites

Help.....

Ξαφνικα εκλεισε το g900 μου και δεν ανοιγει. οταν ανοιξει λιγο τα βγαζει ολα σε σκουρα χρωματα και μετα κλεινει μονο του. τι να κανω;;;;

 

 

Παίδες, έχω το ίδιο πρόβλημα με την terezουλα.

 

Εδω και μία εβδομάδα το κινητό δεν ανοίγει καν ενώ όταν ανοίγει πηγαίνει σε slow motion και τα βγάζει όλα με σκούρα χρώματα. Το κακό είναι ότι οι επαφές είναι όλες περασμένες στο τηλέφωνο και πρέπει να τις πάρω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμίσω και το δικό μου πρόβλημα ότι ανοίγει και κλείνει από μόνο του βγάζοντας ένα μήνυμα 'Έγινε επανεκκίνηση για καλύτερη απόδοση του τηλεφώνου σας' σε χαμηλότερη ανάλυση οθόνης, και γενικά τρώει απίστευτα κολύματα.

 

HELP US!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμίσω και το δικό μου πρόβλημα ότι ανοίγει και κλείνει από μόνο του βγάζοντας ένα μήνυμα

Έγινε επανεκκίνηση για καλύτερη απόδοση του τηλεφώνου σας' σε χαμηλότερη ανάλυση οθόνης, και γενικά τρώει απίστευτα κολύματα.

 

HELP US!

Έχεις το τελευταίο firmware R9N002; Μήπως έχεις πολλές ανοιχτές εφαρμογές που φτάνουν τη μνήμη στο όριο ;

Ή κάποια άλλη τρίτη εφαρμογή που δημιουργεί πρόβλημα; Δοκίμασε και format από το κρυφό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα. Υπάρχει τρόπος ώστε το wifi να είναι μόνιμα συνδεδεμένο και να μην με ρωτάει καθε τρεις και λίγο, και όταν δεν του "απαντάω" να το κλείνει απο μόνο του μετά απο λίγο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανενα ταβλακι για το κινητο μας?? Θα ηταν πολυ βολικο να δουλευει και με την οθονη αφης!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανενα ταβλακι για το κινητο μας?? Θα ηταν πολυ βολικο να δουλευει και με την οθονη αφης!:happy:

Τα 2 πρώτα μπορείς να τα βρεις στα γνωστά 'μαγαζάκια'.

 

Megasoft2000 Backgammon 1.0

Astraware Boardgames

ZingMagic Backgammon Professional

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ήθελα την βοήθειά σας.

'Έχω το συγγεκριμένο μοντέλο και θα ήθελα να βλεπω TV.

Παλιά το έκανα με ενα Κ750i και F2GO .

Σε αυτό έχω CU τωρα ...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δώ tv ?

thx...

Link to comment
Share on other sites

Να σας υπενθυμίσω και το δικό μου πρόβλημα ότι ανοίγει και κλείνει από μόνο του βγάζοντας ένα μήνυμα 'Έγινε επανεκκίνηση για καλύτερη απόδοση του τηλεφώνου σας' σε χαμηλότερη ανάλυση οθόνης, και γενικά τρώει απίστευτα κολύματα.

 

HELP US!

 

 

Κι αυτό το πρόβλημα έχω. Μέσα στα παραπάνω δηλαδή, κάθε φορά που κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει ότι 'Έγινε επανεκκίνηση για τη βέλτιστη απόδοση του τηλεφώνου σας'. :mad:

 

Έλεος αυτό το κινητό, έλεος. Μέσα σε 2 μήνες έχουν φύγει τα αυτοκόλλητα, η κάμερα του γράφει 5 και τραβάει για 2 και τώρα αυτό... :mad:

 

Έχεις το τελευταίο firmware R9N002; Μήπως έχεις πολλές ανοιχτές εφαρμογές που φτάνουν τη μνήμη στο όριο ;

Ή κάποια άλλη τρίτη εφαρμογή που δημιουργεί πρόβλημα; Δοκίμασε και format από το κρυφό μενού.

 

Ποιο είναι αυτό το κρυφό μενού? Οι επαφές χάνονται μετά το format?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το κρυφό μενού? Οι επαφές χάνονται μετά το format?

Ο συνδυασμός για να μπεις στο service menu είναι: >*<<*<* (τα σύμβολα <> είναι οι κατευθύνσεις του D-pad αριστερά κ δεξιά αντίστοιχα).

Με την τρίτη επιλογή Μορφοπ. μνήμης τηλεφ. γίνεται format το internal drive του κινητού (C:\) και προφανώς αντιγράφονται τα απαραίτητα

αρχεία από το rom drive (z:\). Η έκδοση όμως του λειτουργικού θα είναι αγγλική και θα πρέπει είτε να περάσεις την ελληνική γλώσσα από εδώ

είτε να κάνεις κανονικά update με το SEUS. Επίσης εννοείται πως διαγράφονται όλα από το c:. Εκτός από το format υπάρχει και το master reset

(ρυθμίσεις->γενικά->γενική επαναφ.) που επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Μακάρι κάποιο από αυτά να λύσει τα προβλήματα που έχετε. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω ενα bluetooth gps receiver για το g900 μου

ποια ειναι συμβατα?

απο ebay θα αγορασω

holux m-1200+ γυρω στα 35-40 ευρα.

πολυ καλο:up:

Link to comment
Share on other sites

holux m-1200+ γυρω στα 35-40 ευρα.

πολυ καλο:up:

 

 

αυτο ακριβως εχω στο μυαλο μου

ειναι καλο το εχεις δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κάποιος την επίσημη έκδοση του skype?

 

αγχώνομαι λίγο επειδή το fring σταμάτησε την υποστήριξη επίσημα.

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κάποιος την επίσημη έκδοση του skype?

 

αγχώνομαι λίγο επειδή το fring σταμάτησε την υποστήριξη επίσημα.

 

Υπάρχει και τρίτη επιλογή το iSkoot. Δοκίμασε το κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Mages exw 2 apories!

! pws antigrafw tis epafes apo to til stin SIM

2 pws ginete na blepw videakia sto kin? ennow perissoterpous tipous! kai flash

1)

Κύριο Μενού -> Επαφές

Περισσότ. -> Μαρκάρισμα -> Μαρκάρισμα όλων

Περισσότ. -> Προσθήκη σε -> SIM

 

2)

Τους περισσότερους τύπους βίντεο και όχι μόνο υποστηρίζει ο CorePlayer 1.3.0 αλλά δεν είναι δωρεάν.

Γενικά θεωρείται ο καλύτερος player αλλά υπάρχουν κι άλλες επιλογές LonelyCatGames Smartmovie, DivX Mobile Player, MobiFactor PowerMovie.

To θέμα είναι, αν μιλάμε για ταινίες, ότι πρέπει να τις κάνεις re-encoding σε ανάλυση κινητού και χαμηλό bitrate για να μην κολλάει.

Σε avi xvid ή divx τα 750 Kbps (video bitrate) περίπου είναι το max που μπορεί να σηκώσει η cpu.

 

Στο τελευταίο firmware των G700/G900 υπάρχει προεγκατεστημένο το Flash Plugin. Αυτό μπορεί να παίξει μόνο αρχεία swf.

Δηλαδή flash games, cartoon σε στυλ Happy Tree Friends και οποιοδήποτε animation σε swf. Για να το ενεργοποιήσεις στον Opera Mobile,

πας Tools -> Change Settings -> Allow Plug-ins. Υπάρχει και ένα Flash Viewer mod (sis), το οποίο αντικαθιστά το "Περισσότερες εφαρμογές" στην

Ψυχαγωγία που είναι άχρηστο με μια συντόμευση που ανοίγει στον Opera Mobile τη λίστα με όλα τα αποθηκευμένα swf που θα βάλεις στο d:\flash

ώστε να τα ανοίγεις χωρίς πολλές διαδικασίες. Στο βιντεάκι εδώ θα δεις και πως παίζουν κάποια swf (2:20), το Flash Viewer mod και άλλα διάφορα. :)

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω update στο κινητο με το που παταω το προγραμμα για το update και εχω στον υπολογιστη μου την version adobe 9 μου βγαζει μυνημα οτι το προγραμμα ζηταει version 8 και μεταγενεστερη και αυτοματα κλεινει.γιατι γινεται αυτο ?τι κανω λαθος?
sadite
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω update στο κινητο με το που παταω το προγραμμα για το update και εχω στον υπολογιστη μου την version adobe 9 μου βγαζει μυνημα

οτι το προγραμμα ζηταει version 8 και μεταγενεστερη και αυτοματα κλεινει.γιατι γινεται αυτο ?τι κανω λαθος?

Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση τον Flash Player με τον Internet Explorer.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...