Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια βοηθεια...απεγκατεστησα το ελληνικο πληκτρολογιο και το μενου με αυτη τη σειρα και τωρα κρασαρει το sms και στο international χαθηκαν ολες οι γλωσσες...τα απεγκατεστησα γιατι εδω στη ξενιτια δεν τα χρησιμοποιω...τι να κανω τωρα???:(

 

ξεχασα να πω οτι εξαφανιστηκαν ολα τα πακετα απο το repo...υπαρχει μονο αυτο το καινουργιο που βαλατε...δοκιμασα να επαναγκαταστησω το repo αλλα τζιφος...

 

και το safari κρασαρει...τι γινεται ρε παιδια???

 

ρε παιδια τα παντα κρασαρουν!!!!τι κανω??

 

μαλλον ηθελε το χρονο του...οοουυυφ και τρομαξα...ολα καλα...sorry..

 

τελικα εχω προβλημα...τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

που ειναι ο minos...κατι εγινε παλι:wacko:

 

Έκανα μακακία βραδυάτικα...Συγνώμη παίδες..Και δεν είναι easy to fix.θα το δουλέψω αύριο..Προς το παρόν θεωρείστε το repo down

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μακακία βραδυάτικα...Συγνώμη παίδες..Και δεν είναι easy to fix.θα το δουλέψω αύριο..Προς το παρόν θεωρείστε το repo down

 

take your time minos :)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή παίζει προγραμματισμένη διακοπή ρεύματος αύριο το έφτιαξα τώρα.Νομίζω πως το repo είναι back online.Πείτε μου αν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Χθες καταλάθος αντί να σβήσω το beta repo έσβησα το official :(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή παίζει προγραμματισμένη διακοπή ρεύματος αύριο το έφτιαξα τώρα.Νομίζω πως το repo είναι back online.Πείτε μου αν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Χθες καταλάθος αντί να σβήσω το beta repo έσβησα το official :(

 

Γιαυτό το έβλεπα άδειο..:p

 

Τέλος καλό όλα καλά...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει το 160sms στο ρεπο!!

 

To 160SMS υπάρχει μόνο στο BETA repo.

 

ftp4u.gr/iphone/beta

 

Θα μπεί μαζί με το νέο iGreek αύριο κατά τις 12 το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά και με το Installus παιδιά ! Από χθες ράδυ το προσπαθώ αλλά παίρνω το μήνυμα : Size mismatch !!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτως η άλλως θα βάλω την latest έκδοση σήμερα υπομονή...
Link to comment
Share on other sites

Ούτως η άλλως θα βάλω την latest έκδοση σήμερα υπομονή...

 

Minos ποία είναι η τελευταία έκδοση του Installous? Δεν είναι η 2.0? Σε ρωτάω γιατί έχω κ το repo του hackulous κ ενώ πριν(το είχαμε συζητήσει) όταν το έβαλες εσύ στο repo σου μου το έβγαζε σαν upgrade(πριν τα πειράγματα για το SMS160), τώρα δεν μου το εμφανίζει σαν upgrade. Παρόλο που το δείχνει "κάτω" απο το δικό σου repo.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Η 2.0 είναι αλλά έχει κάτι διαφορετικό το πακέτο τους αυτήν την εβδομάδα χωρίς να αλλάξουν το version number.Ίσως είναι minor undocumented change.Αν θέλετε μπορώ να αλλάξω το identifier να μην μπερδεύεται με του hackulo.us για upgrade κτλ..

 

Θα το κάνω και patch για να έχει και άλλα sites πέραν από το appulo..

Link to comment
Share on other sites

IMHO άλλαξε το identifier γιατί έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας... Άσε που αν βγάλει update μετά και είναι unpatched θα μας χαλάσει και τα site που θα προσθέσει... Εμένα προσωπικά μου τη σπάει να βλέπω "μπαλονάκι" με αριθμούς δίπλα από το εικονίδιο του Cydia :p
Link to comment
Share on other sites

IMHO άλλαξε το identifier γιατί έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας... Άσε που αν βγάλει update μετά και είναι unpatched θα μας χαλάσει και τα site που θα προσθέσει... Εμένα προσωπικά μου τη σπάει να βλέπω "μπαλονάκι" με αριθμούς δίπλα από το εικονίδιο του Cydia :p

 

+1

Βασικά θα βγάλω μια το repo του minos να δω αν μου βγαζει κάνα update μόνο με το repo του hackulous. Καλύτερα πάντως με διαφορετικό identifier να ξέρουμε εμείς οι "αθωοί" τι μας γίνεται:p

EDIT

Η 2.0 είναι αλλά έχει κάτι διαφορετικό το πακέτο τους αυτήν την εβδομάδα χωρίς να αλλάξουν το version number.Ίσως είναι minor undocumented change.

Minos, εγώ είχα το Installous απο το hackulous(ver. 2.0). Έβγαλα μια στιγμή το repo σου για να δω αν θα μου εμφανιστεί η αλλαγή("κάτι διαφορετικό το πακέτο τους αυτήν την εβδομάδα χωρίς να αλλάξουν το version number"), αλλά δε μου βρίσκει κάτι. Πως θα το περάσω?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ask and thu shall receive....

 

Repo Maintainance completed (Νομίζω)

 

Updated

Native iGreek το version 2.2.2 και μάλλον την τελευταία...

Istallous to my multisite patched version

 

Added to Repo

BiteSms

Mobile Installation Patch 2.2

 

Και το καλύτερο για το τέλος.

 

SMS160 Addon.Επιτέλους έχουμε 160 μυνήματα στο iPhone.Μια διαφοροποίηση της εφαρμογής

ByteSMS στο encoding και μια παρατήρηση της από τον avid μας επέτρεψε να φτιάξουμε ένα keyboard addon που να στέλνει κανονικά GSM7 messages KAI με αναφορές.

 

Για να το ενεργοποιήσετε χρειάζεστε το BossPrefs.Για την διαχείρηση επαφών και searching καλύτερα να το κλείνετε γιατί θα μπερδέψει το contact sorting..

 

Τι έμεινε κύρια Apple για να κάνουμε που εσύ δεν αξιώνεσαι να κάνεις??

Link to comment
Share on other sites

Τι έμεινε κύρια Apple για να κάνουμε που εσύ δεν αξιώνεσαι να κάνεις??

 

Αυτό μάλλονν ήταν το καλύτερο φίλε!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλονν ήταν το καλύτερο φίλε!!

Μπράβο παιδια!

To 160 δουλεύει με άλλες εφαρμογές για sms? Όπως mysms?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ask and thu shall receive....

 

Repo Maintainance completed (Νομίζω)

 

Updated

Native iGreek το version 2.2.2 και μάλλον την τελευταία...

Istallous to my multisite patched version

 

Added to Repo

BiteSms

Mobile Installation Patch 2.2

 

Και το καλύτερο για το τέλος.

 

SMS160 Addon.Επιτέλους έχουμε 160 μυνήματα στο iPhone.Μια διαφοροποίηση της εφαρμογής

ByteSMS στο encoding και μια παρατήρηση της από τον avid μας επέτρεψε να φτιάξουμε ένα keyboard addon που να στέλνει κανονικά GSM7 messages KAI με αναφορές.

 

Για να το ενεργοποιήσετε χρειάζεστε το BossPrefs.Για την διαχείρηση επαφών και searching καλύτερα να το κλείνετε γιατί θα μπερδέψει το contact sorting..

 

Τι έμεινε κύρια Apple για να κάνουμε που εσύ δεν αξιώνεσαι να κάνεις??

 

Καταρχήν ευχαριστούμε και πάλι:)Όμως,με το ireal sms δεν συνεργάζεται?Χωρίς απαραίτητα το biteSMS?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για να δείτε αν συνεργάζετε στείλετε με την εφαρμογή που θέλετε το μύνημα

 

"ΕΛΑ" και με αναφορά.Αν έρθει η αναφορά δουλεύει..Οταν το μύνημα γίνει unicode η αναφορά δεν δουλεύει στις Cosmote,Wind.

 

Με το real πάντως και το εργοστασιακό δεν δουλέψε σε μένα..

Αν βρείτε κάποια άλλη εφαρμογή που να δουλεύει post it please...

Link to comment
Share on other sites

Με το iRealSMS ούτε σε μένα δούλεψε! Κρίμα γιατί το έχω αγοράσει και το έχω συνηθίσει... Anyway θα χρησιμοποιώ το BiteSMS από εδώ και πέρα!

 

Ευχαριστούμε πολύ για όλα παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Σαν πελάτης μπορείς να τους στείλεις σαν suggestion να κοιτάξουν το encoding.Τα 3rd party apps είναι πολύ πιο εύκολο να γίνουν συμβατά από το default...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω και πολλές γνώσεις στο θέμα, τι θα πρότεινες να τους πω όσον αφορά το encoding;

Γιατί όντως είναι καλή ιδέα να τους στείλω ένα mail κι εγώ και όσοι το έχουν πληρώσει το συγκεκριμένο προγραμματάκι!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ....

 

Κατ αρχάς συγχαρητήρια για την όλη δουλειά των ελληνικών ......δεν ξέρω τι να πώ σας ευχαριστώ πολύ για ότι κάνετε για το τηλεφωνάκι μας..... ο απλός ανώνυμος χρήστης ....

 

Δεύτερον φόρτωσα τα ελληνικά Update , απεγκατέστησα το installus από Hackullous και έβαλα το δικό μας, φόρτωσα και το 160sms και ενεργοποίησα το 160sms από Bosspref ολα καλά....

 

Ελληνικά άψογα , και στο bitesms, installous δικό μας αναγνώρισε όλα τα προηγούμενα προγράμματα που είχα κατεβάσει.....

 

Ερώτηση: παρόλο που έτρεξα το 160sms οταν γράφω sms στο bitesms αυτό μετράει μέχρι 70-80 χαρακτήρες και μετά πάει σε δεύτερο μήνυμα.... μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά ? η δουλεύει και απλά δεν φαίνεται στον μετρητή χαρακτήρων ?

 

Εχω iphone 3g v2.2

peterv
Link to comment
Share on other sites

@peterv: Πρέπει να γράφεις μόνο με κεφαλαία!!!

 

@minos: Λες στο πακέτο ότι είναι συμβατό με όλα τα layouts.. Έχω την εντύπωση ότι με το L1 δεν θα δουλεύει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...