Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι σε εμενα μου εβγαζε οτι λειπει η python αλλα πατησα να συνεχισει και εγκαταστηθηκε κανονικα

 

Εγκαταστάθηκε, ναι. Σου παίζει η εφαρμογή;

Και ποιό Python εγκατέστησες;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

εκανα την 2η εγκατασταση(Drakkarious 2.02 (BETA))

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573

δεν μπορουσα να κανω εγκατασταση το x plore 1.22 αλλα ειχε μεσα ενα αλλο x plore οπου εκανα ακριβως οτι λεει το παληκαρι και τωρα μου βγαζει(σε αυτα που πριν μου εβγαζε οτι δεν ισχυει το πιστοποιητικο)οτι ειναι καταστραμενα.

καμια ιδεα κανεις?

Για να μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές χωρίς πρόβλημα ζήτα πιστοποιητικό ακλουθώντας αυτή τη διαδικασία.

 

εχω ενα ακομα προβλημα.απο εφαρμογες δεν κατεβαζει τιποτα και επισης δεν μπορω να αφαιρεσω το προγραμμα αυτο το dakkarious......

moy bgazei απετυχε αφαιρεση

Το dakkarious που το εγκατέστησες;

Αν είναι στη κάρτα μνήμης κάνε φορματ τη κάρτα μνήμης.

Αν είναι στη μνήμη της συσκευής κάνε hard format στη συσκευή.

 

 

----------------------

 

2)Ο x-plore σε μενα δεν κανει restart το τηλεφωνο. Μονο σε μενα ισχυει ή πρεπει να βρω καποιο αλλο προγραμματακι για restart;;

Εγκατέστησε το Python_Restart και θα είσαι ok.

Να ξέρεις πως χρειάζεται να έχεις εγκατεστημένη την υποστήριξη της Python για να τρέξει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω.

ηταν στο κινητο οποτε του εκανα ενα hard format και ειμαι ok τωρα!

θα προσπαησω να κανω με αυτο το ink που μου εδωσες:D

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου είπε να το αγοράσεις; :p :)

 

Βάλτο και ο μόνος περιορισμός είναι να περιμένεις 3" όταν το ανοίγεις.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου είπε να το αγοράσεις; :p :)

 

Βάλτο και ο μόνος περιορισμός είναι να περιμένεις 3" όταν το ανοίγεις.

r u sure ?:rolleyes::rolleyes:

οκ θα το δοκιμασω ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τα 8.5€ είναι λίγα για τα όσα προσφέρει η εφαρμογή.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

http://img123.imageshack.us/img123/7047/screenshot0001ri4.th.jpg

1) Εγκατάσταση της v1.45 python (συμπεριλαμβάνεται στο .zip)

2) Υπογραφή και Εγκατάσταση του Keypress module

3) Υπογραφή και Εγκατάσταση του PySystemUtilities v 3.09

 

Τα αρχεία μπορούν κάλλιστα να υπογραφούν σε https://www.symbiansigned.com/app/page

http://rapidshare.com/files/180332279/PySystemUtilities_fp2.zip

Link to comment
Share on other sites

Έχει προστεθεί το πλήκτρο λειτουργίας.. το οποίο τί κάνει?

Αν αυτή η έκδοση είναι η 3.0.9, η προηγούμενη ποια είναι? Πατάω στην επιλογή "σχετικά" αλλά δεν γράφει..

Link to comment
Share on other sites

Έχει προστεθεί το πλήκτρο λειτουργίας.. το οποίο τί κάνει?

Αν αυτή η έκδοση είναι η 3.0.9, η προηγούμενη ποια είναι? Πατάω στην επιλογή "σχετικά" αλλά δεν γράφει..

 

Το πληκτρο ΟΝ/OFF χαρακτηριζεται στα manuals ως

Πληκτρο Λειτουργιας ()

Δεν καταλαβα. Θα ηθελες στα σχετικα να εβλεπες το ιστορικο της εφαρμογης ?

Τα πραγματα ειναι απλα. Εχεις fp2 βαζεις v3.09 (οχι οτι υποχρεωτικο βεβαια :lol:)

ps= sorry που διεκοψα τον ειρμο του topic σχετικα με τον x-plore.

Παρακαλω συνεχιστε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.....

ρε παιδιά σόρρυ αν υπάρχει κάτι ανάλογο αλλά έψαξα όσο μπορούσα και δεν βρήκα...

Λοιπόν θέλω μια εφαρμογή ή πρόγραμμα που να μπορώ να κρύβω τα μηνύματα....να επιλέγω δηλαδή μια επαφή και ότι μνμ παίρνω απ' αυτόν τον αριθμό να μην εμφανίζεται ΑΝ δεν πατήσω τον κωδικό....ή κάτι ανάλογο...

Οπότε αν κάποιος ψάξει την συσκευή μου, να μη δει τα κρυμμένα μνμ...αυτά!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Α, η συσκευή που έχω είναι ΝΟΚΙΑ N6116 Navigator....

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε, ναι. Σου παίζει η εφαρμογή;

Και ποιό Python εγκατέστησες;

Ναι, ολα κανονικα χωρις προβλημα. εβαλα την εκδοση v1.45.

 

Το πολυ πολυ κανε το και εσυ ετσι, και αν δεν δουλευει βαλε μετα απο πανω παλι την python, και θα σε ρωτησει αν θελεις να την αντικαταστησεις

(αλχημεια δικια μου, που ειχα κανει την πρωτη φορα και πετυχε..)

Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζάκι κυκλοφόρησε επιτέλους η σπασμένη έκδοση του Handy Weather 6.05. Δυστυχώς, λειτουργεί μόνο για χακαρισμένες συσκευές αφού απαιτεί πρόσπαση στο C:\Private.
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρο ΟΝ/OFF χαρακτηριζεται στα manuals ως

Πληκτρο Λειτουργιας ()

Δεν καταλαβα. Θα ηθελες στα σχετικα να εβλεπες το ιστορικο της εφαρμογης ?

Τα πραγματα ειναι απλα. Εχεις fp2 βαζεις v3.09 (οχι οτι υποχρεωτικο βεβαια :lol:)

ps= sorry που διεκοψα τον ειρμο του topic σχετικα με τον x-plore.

Παρακαλω συνεχιστε :)

Προφανώς είναι λάθος η ονομασία "πλήκτρο λειτουργίας" καθ' ότι το μόνο που μπορεί να κάνει είναι άμεσο off και ποτέ on (ο όρος πλήκτρο λειτουργίας περιλαμβάνει και τα δύο και ίσως περισσότερο το άνοιγμα- οn). Άρα ο σωστός τίτλος θα μπορούσε να είναι απλώς "πλήκτρο άμεσου κλεισίματος συσκευής" ή οff ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου διαβάζει τα sms όπως στο ν81? Σε εκείνο γράφει "ακρόαση" πριν μπεις στο μύνημα και στο διαβάζει κανονικά.

Κατέβασα 2 αρχεία απ'την νόκια για το ν81 για να μπορεί να μιλάει ελληνικά. Τα αρχεία λέγονται "TTS_Greek.SIS" και "TTS_Petros-Greek.SIS". Τα έβαλα στο ν95 μου αλλα δεν γίνεται κάτι... Μάλλον λείπει κάποιο πρόγραμμα..

Ξέρει κανείς τίποτα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,ενα καλο προγραμα για τις κλησεις blacklist που λεγατε οτι κανει παπαδες:) ποιο ειναι ?μπορει καποιος να με ενημερωσει?καθως και καποιος που γνωριζει καλα για το Ε66 να μου κανει ενα pm καποια στιγμη...
Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζάκι κυκλοφόρησε επιτέλους η σπασμένη έκδοση του Handy Weather 6.05. Δυστυχώς, λειτουργεί μόνο για χακαρισμένες συσκευές αφού απαιτεί πρόσπαση στο C:\Private.

 

Εχω με n85 (προφανως οχι χακαρισμενο) έκδοση απο illusion κ μου δουλευει κανονικα εδω κ αρκετο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου διαβάζει τα sms όπως στο ν81? Σε εκείνο γράφει "ακρόαση" πριν μπεις στο μύνημα και στο διαβάζει κανονικά.

Κατέβασα 2 αρχεία απ'την νόκια για το ν81 για να μπορεί να μιλάει ελληνικά. Τα αρχεία λέγονται "TTS_Greek.SIS" και "TTS_Petros-Greek.SIS". Τα έβαλα στο ν95 μου αλλα δεν γίνεται κάτι... Μάλλον λείπει κάποιο πρόγραμμα..

Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Αυτό γίνεται σε συγκεκριμένα κινητά. Το Ν95 σίγουρα δεν είναι μέσα σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον X-plore 1.22. Από το παραπάνω link κατέβασα ένα αρχείο .zip που έχει μέσα 4 αρχεία εγκατάστασης (.sis & .sisx). Ποιο ή ποια εγκαθιστούμε και με ποια σειρά;

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: To βρήκα, το αρχείο για το Symbian S60 3rd edition.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου διαβάζει τα sms όπως στο ν81? Σε εκείνο γράφει "ακρόαση" πριν μπεις στο μύνημα και στο διαβάζει κανονικά.

Κατέβασα 2 αρχεία απ'την νόκια για το ν81 για να μπορεί να μιλάει ελληνικά. Τα αρχεία λέγονται "TTS_Greek.SIS" και "TTS_Petros-Greek.SIS". Τα έβαλα στο ν95 μου αλλα δεν γίνεται κάτι... Μάλλον λείπει κάποιο πρόγραμμα..

Ξέρει κανείς τίποτα?

Αν και σου απάντησε ο Watermelon, να σε ενημερώσω ενδελεχώς για το τι συμβαίνει.

 

Το χαρακτηριστικό αυτό είναι standard μόνο σε FP2 συσκευές.

Σε FP1 συσκευές μόνο σε Eseries και Αριθμητικά (πχ 6110) μοντέλα είναι standard, ενώ στα Nseries μόνο το N81 το έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

2) είναι ανάλογα με την συσκευή που έχεις. Ποια συσκευή έχεις?

 

3) Το μητρώο δεν σου κάνει? Δείχνει ξεχωριστά την διάρκεια κλήσης από κάθε επαφή

 

2) Ν78

 

3)δυστυχως οχι.θελω να μετραει ξεχωριστα 2 ομαδες τηλ που θα του ορισω ή εστω να μου μετραει συνολικα ολα τα τηλ πλην καποιων συγκεκριμεων τηλ που θα του ορισω

Link to comment
Share on other sites

http://img123.imageshack.us/img123/7047/screenshot0001ri4.th.jpg

1) Εγκατάσταση της v1.45 python (συμπεριλαμβάνεται στο .zip)

2) Υπογραφή και Εγκατάσταση του Keypress module

3) Υπογραφή και Εγκατάσταση του PySystemUtilities v 3.09

 

Τα αρχεία μπορούν κάλλιστα να υπογραφούν σε https://www.symbiansigned.com/app/page

http://rapidshare.com/files/180332279/PySystemUtilities_fp2.zip

 

Να είσαι καλά Porfyras, έκανα sign την Python και το PySystemUtilities και λειτούργησαν κανονικά!

(Το keypress module δεν υπήρχε μέσα στο zip, δεν ξέρω γιατί το αναφέρεις...)

Ευχαριστώ!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...