Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωχ, άντε ρε. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό. Στο 5800 που χρησιμοποίησα, ότι του έβαλα το πήρε. Να φανταστώ επανεκκίνηση έχεις κάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ, άντε ρε. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό. Στο 5800 που χρησιμοποίησα, ότι του έβαλα το πήρε. Να φανταστώ επανεκκίνηση έχεις κάνει.

 

τι ενοεις επανεκκινηση?*#7370#?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο κάνει σε όλες τις εφαρμογές που εχεις δοκιμάσει? θέματα εχεις δοκιμασει να περασει? Μήπως έχεις βάλεις λάθος ημερομηνία? Φαίνεται κουλό αλλά μήπως έχεις ξεχάσει την ημερομηνία λάθος?

 

Αυτός ο κωδικός είναι για φορμάτ. Αυτό θα το κάνεις ως τελευταια κινηση και όταν θα έχουμε δοκιμάσει τα πάντα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Tι κάναμε εμείς ρε Κώστα όταν μας έβγαζε συνέχεια οτι έχει λήξει; Nομίζω μόνο στο contacts transfer μας το έκανε αυτό ενώ όλα τα άλλα τα εγκατέστησε κανονικά. Μήπως έχουν κάνει καμια μαλ με το καινούριο firmware το 11;

 

Inter, όταν λέω επανεκκίνηση, εννοώ να το κλείσεις και να το ανοίξεις, χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Tι κάναμε εμείς ρε Κώστα όταν μας έβγαζε συνέχεια οτι έχει λήξει; Nομίζω μόνο στο contacts transfer μας το έκανε αυτό ενώ όλα τα άλλα τα εγκατέστησε κανονικά. Μήπως έχουν κάνει καμια μαλ με το καινούριο firmware το 11;

 

Inter, όταν λέω επανεκκίνηση, εννοώ να το κλείσεις και να το ανοίξεις, χειροκίνητα.

 

το εχω δοκιμασει και αυτο.δηλαδη να κανω επανεκινηση

 

Αυτό στο κάνει σε όλες τις εφαρμογές που εχεις δοκιμάσει? θέματα εχεις δοκιμασει να περασει? Μήπως έχεις βάλεις λάθος ημερομηνία? Φαίνεται κουλό αλλά μήπως έχεις ξεχάσει την ημερομηνία λάθος?

 

Αυτός ο κωδικός είναι για φορμάτ. Αυτό θα το κάνεις ως τελευταια κινηση και όταν θα έχουμε δοκιμάσει τα πάντα.

 

ναι σε ολα.εκτος απο τα java που τα εγκαθηστα κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τον mirrorofsorrow κάναμε κανονικά εγκατάσταση 2 θεματα που θελαμε να δοκιμασουμε και τις εφαρμογές handy taskman και xplore. Δεν αλλαξαμε κατι. Μονο το contacts transfer δεν μπορουσαμε να βρουμε σωστη ημερομηνια και τελικα δεν το καναμε εγκατασταση.

Μάλλον το μονο που μενει να κανεις είναι ενα φορματ στην συσκευή σου interseptoras. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τον mirrorofsorrow κάναμε κανονικά εγκατάσταση 2 θεματα που θελαμε να δοκιμασουμε και τις εφαρμογές handy taskman και xplore. Δεν αλλαξαμε κατι. Μονο το contacts transfer δεν μπορουσαμε να βρουμε σωστη ημερομηνια και τελικα δεν το καναμε εγκατασταση.

Μάλλον το μονο που μενει να κανεις είναι ενα φορματ στην συσκευή σου interseptoras. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

μαλιστα.και αν επιμενει και μετα το φορματ?περασμα ξανα του firmware?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Να παρακαλάς να μην συνεχίσει να στο βγάζει. Δοκίμασε βέβαια να ξαναπεράσεις το firmware από πάνω. Αν σε αφήνει βέβαια. Βάλε το και στο nemesis να δεις αν σου έχουν αλλάξει product code μην χάσεις τα ελληνικά σε περίπτωση αναβάθμισης.
Link to comment
Share on other sites

Να παρακαλάς να μην συνεχίσει να στο βγάζει. Δοκίμασε βέβαια να ξαναπεράσεις το firmware από πάνω. Αν σε αφήνει βέβαια. Βάλε το και στο nemesis να δεις αν σου έχουν αλλάξει product code μην χάσεις τα ελληνικά σε περίπτωση αναβάθμισης.

μιλησα τωρα με το club nokia που μου περασε τα ελληνικα και μου ειπαν να κανω φορματ και αν επιμενει και μετα το φορματ να παω να ξαναπερασουν το firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Αφού σε καλύπτει αυτός που στα πέρασε να το κάνεις διότι εμένα τα έπαιρνε(ο Γιώργος τα πέρασε) με την παλιότερη έκδοση,τώρα ο νέος ιδιοκτήτης του που του πέρασε τα Ελληνικά στην Γ᾽.........ου βλέπει ότι δεν μπορεί να μιλήσει με το msn!!και κάποιες άλλες δυσλειτουργίες.

Άποψη μου είναι ότι αν δεν βγεί κανονική από τον nokia update δεν εμπιστεύομαι τίποτα από μαιμουδιές,τα πέρασα και με το iphone στις αρχές και κατέληξα στην νόμιμη και χωρίς Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

ευτηχως παιδια εφτιαξε!!!!με το φορματ που του εκανα φαινεται ξεμπλοκαρε και εγκαθηστα τα παντα μια χαρα.ευτηχως το γλυτωσα το περασμα ξανα του firmware
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. :) Κάνε δοκιμή τα X-plore και Best Screen Snap 1.00.

 

το x-plore 1,30 δουλευει μια χαρα και σε φουλ screen.to best screen snap δεν το εχω δοκιμασει ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Best Taskman. Φαίνεται οτι έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά στο συγκεκριμένο. Και Screen Snap για να ποστάρεις κανένα screenshot απο τις εφαρμογές και γενικά απο το κινητό αφού πολλοί ακόμα δεν το έχουν δει πως δουλεύει και απεικονίζει λεπτομέριες σε μερικές εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Best Taskman. Φαίνεται οτι έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά στο συγκεκριμένο. Και Screen Snap για να ποστάρεις κανένα screenshot απο τις εφαρμογές και γενικά απο το κινητό αφού πολλοί ακόμα δεν το έχουν δει πως δουλεύει και απεικονίζει λεπτομέριες σε μερικές εφαρμογές.

 

και το best taskman φενεται πολυ καλο αλλα δυστηχως trial για 15 μερες μονο:(θα δοκιμασω και το screen snap αν και δεν ξερω πως ακριβως δουλευει και τι κανει ακριβως.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει εφαρμογη MSN Messenger που να τρεχει στο νοκια 5800?

 

ναι υπαρχει το slick απο την lonelycatgames.δουλευει μια χαρα και θα το βρεις στα γνωστα μαγαζακια:)

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Mobile Open Office και στο 5800

 

https://mooo.dev.java.net/servlets/ProjectProcess?tab=1

 

εγώ το είδα σε ένα videaki από εδώ και το έψαξα διότι για άλλο έψαχνα και εκείνο βρήκα :) http://video.msn.com/video.aspx/?mkt=en-us&vid=e0dcfd39-48ae-4266-b59f-c82cad682a83&wa=wsignin1.0

ο τύπος κατεβάζει κάποιο χάρτη για ψάξτε το λιγάκι οι ειδήμονες

 

άλλο ένα blog S60 που έχει δοκιμάσει κάποιες εφαρμογές στο 5800

http://s60blog.com/2008/12/10-free-nokia-5800-xpressmusic-games-and-applications-download/

Link to comment
Share on other sites

PhoNetInfo: System information utility For 3rd & 5th Ed Devices

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_5th/descriptions/systools/phone_net_info_sys_utility.htm

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Καποιος ρωτησε εαν το Nokia Maps 3.0Beta ,υποστηριζει το 5800,μεσω του Nokia maps updater.

Προς το παρον ,οχι ..

 

http://img84.imageshack.us/img84/52/31200960818jv3.th.png http://img84.imageshack.us/img84/5862/31200960727fr7.th.png

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το Garmin (4.χχ ή 5.xx)?

Δουλεύει;

 

Δοκιμασα εγω την 5.00.20...μου εβγαλε μηνυμα:Η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το κινητο, οποτε δεν το ρισκαρισα να την εγκαταστησω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω εγκαταστήσει μια σειρά από εφαρμογές που δίνουν αυτό το μήνυμα και δουλέυουν. Δεν έχω δοκιμάσει το Garmin ακόμα ωστόσο :p

(για παράδειγμα το SlovoED δουλεύει μια χαρά)

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές που εγκαταστήσατε στο 5800 πιάνουν όλη την οθόνη? Είναι πλήρως λειτουργικές?

Πώς αλληλεπιδρούν με την οθόνη αφής?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...